Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Joges

Nečekaně věrný, stylový a uvěřitelný akční krimithriller. Bravurní herecké výkony umě dotvářejí příběh a budují napínavou atmosféru. Gangsterka, zkorumpovaný zloduch či strážce zákona prostřílený jako řešeto, hrdina pak vyvázne z modřinami, jasně, klasický americký scénář, chyby by se tu daly najít, zrovna tak se mohou opominout a jen se prostě dívat a sledovat film. ()

Lanark

Je tu tisíc a jeden komentář a tak už žádné zázraky ode mne nečekejte. Vtipné a zároveň symbolické je, že Lovci opravdu takovou ukolébavkou pro sultány jsou. Některé scény už jsem aspoň tisíckrát a jednou někde viděl a některé hlášky a pózy mne už po tisícáté a první nebaví. Pusinka Ryan tentokrát i mluví a docela mu to i jde. Sean Penn a Josh Brolin jedou tisícátýprvní pěstní souboj v historii kinematografie a sázkovej kurz je bohužel tisíc ku jedné, že to tentokrát zas nedopadne nečekaně. Je mi líto, sobotní večer skončil, je potřeba schovat baloňák zpět tátovi do skříně a plastovej Tommy gun do krabice s hračkama. - Přísně tajné můžou být věci prostě jen jednou. ()

C0r0ner

Kéž by to takhle mohlo fungovat normálně. Když je někdo zločinec, tak si na něj prostě banda policejních řezníků počká se samopaly a rozstřílí ho na sračky. Místo toho tady máme bránění práv a podobné kraviny. Scénářem to nebylo nijak ohromující, ale celkový dojem je maximálně pozitivní a já bych si přál víc takových parád. 90% ()

epicek

Na tento film jsem nešel s až tak velkým očekáváním, ale to co jsem viděl bylo neskutečně epické ! Jakožto odchovaný pro gamer na všech možných hrách (ano i včetně Mafie), jsem htlal každou minutu tohoto filmu, jelikož mě bavil každý dialog či událost, která se zrovna děla na plátně :) Tento snímek rozhodně doporučuji všem ,co nehledají na filmu každou vadu a nesrovnávají ho s ostatníma filmama tohoto žánru, jelikož Gangster Squad má svůj vlastní styl! A Ryan Gosling i přes jeho barvu hlasu mi nevadil a celkem jsem si ho i do role badasse zapasoval :) ()

tormento

Tí čo videli Fleischerov Zoombieland zrejme nočakávali žiadne extra zápletky. Ide v podstate o ľahko čitateľný scenár, a jedno veľke klišé. No divák sa nenudí. Film perfektne graduje, a drží si skvelé tempo. Herecká elita, (kde kraľuje hlavne Brolin) si zahrala svoj štandard. Navyše čerešničkou je female fatale ala Emma Stone. Povinnosť pre všetkých čo vyrastali na pc hre Mafia. Nenudil som sa, ba čo viac skvele bavil...čo som nečakal. Pre mňa určite prekvapenie, hlavne svojou nezvyčajnosťou "žánru". 5* za záverečnú prestrelku a Brolina. ()

agathon

Vlastně to dost nestoudně parazituje na lepších starších bratrech, ať již jsou to Neúplatní nebo L.A. Přísně tajné. Ale scéna z čínské čtvrti, resp. závěrečná přestřelka a asi nejvýrazněji skvěle natočená "střílečka" v autech tomu určitě zaručují dvě hvězdičky za výbornou technickou úroveň. A už asi tak druhý z té řádky osudově-svůdných pohledů Emmy Stone to definitivně dotlačil alespoň na ty tři hvězdy. ()

johanka.g

Do poloviny filmu, jsem si myslela, že to bude něco extra. A pak BUM! Autoři snímku servírují jedno klišé za druhým... selhání hlavního hrdiny, rozpad party a její "povstání" na konci filmu etc. ()

Pajky3

Snové obsazení, ze kterého se podle mě dalo vytěžit mnohem víc. Ta sestava co se tady sešla by si to prostě zasloužila, jenže v porovnání s jinými gangsterkami zaostává. Sean Penn si sice gangstera užívá, ale je u toho nějakej špatně namaskovanej. Jednotka jdoucí po něm taky obsahuje pár zajímavých postaviček, kromě jasných tahounů Goslinga a Brolina nejvíc zaujme pistolník Patrick a jeho učedník Peňa. Ještě teď se divím, že mu sežrali tu past. 70% je odpovídájící hodnocení ()

necisty

Už se budu opakovat s tím, jak je to hezky natočené a dobře zahrané. To je ale fakt. Co je taky fakt, že je tam odfláknutý děj. Téměř od začátku jsem měl tip, kdo umře. Ok, tak jsem se trefil jen z 50%, ale i tak mě teda konec moc nepřekvapil a to bývá typické spíš pro romanťáky. Nebál bych se tomu dát i lehce nadprůměrné 3 hvězdičky, ale nakonec mě odměkčila závěrečná sypačka. Ano, Emma je krásná:). ... Plný souhlas s Enšpíglíkem ()

Flynn

Super obsazení, hvězdný potenciál a nakonec z toho vyleze takové obyčejná záležitost, škoda toho... když to srovnám s klasikou Neúplatní, tak je to takový slavý odvárek. ()

Juto

Film je charakterizovaný Pennovým búrlivým výkonom, je elegantný, štýlový, ale povrchný. Film je ľahký pre oko, ešte jednoduchšie pre mozog, ale nevydrží dlho v pamäti. 6/10 ()

PROCESOR

Filmů o mafiánech je spousta, tady tento snímek mapuje lovce mafiánů. Že to budou policisté, kteří se musí pohybovat za hranou zákona, aby jejich snažení mělo výsledný tah je zřejmé. Za mě to byl poctivý akční nářez. ()

c.tucker

Když od toho člověk čeká žánrovou klasiku ve starém stylu, tak se asi splete, jelikož to je nabušený akční nářez, který se drží klišé, ale moc neurazí. Nenudil jsem se u to ho a to je hlavní. Sice to moz nerozproudilo mé mozkové závity, ale za to je Emma Stone perfektní v dobových šatech a s cigaretou. Gosling a Brolin jsou borci na svém místě, co víc chtít (no neberte to doslova, rozhodně by to ještě něco chtělo). ()

WolfR

Retro atmosféra je fajn a na vysoké úrovni. Taky občas uvidíte skvělou akční scénu. Pro Thompsony mám slabost., ale bože, ten scénář, ty dialogy, ten neexistující děj, 3 hvězdy. ()

Fancipal

Gangster Squad míří do učebnic filmové historie, nikoliv pro svou kvalitu, ale jako živá ilustrace toho, když se očekávání nestřetne s realitou. Samotný film nesráží ani tak jeho úroveň, jako spíše přehnaná a mylná očekávání diváků. Mrzí mně převažující negativní a smíšené pocity, protože Lovci mafie, jak zní trefně český překlad, jsou po všech stránkách solidní film, který nezklamal v akčních pasážích (viz. lahůdková automobilová honička) a navíc vkusně tam, kde si to můžou dovolit, srší vtipem. Problém je v tom, že režisér Ruben Fleischer, udělal to samé, co v případě Zombielandu. Natočil něco, co působí komicky na půdorysu vážného tématu. V případě sebeparodujícího Zombielandu to fungovalo bezchybně, jenomže v případě noirové gangsterky, které se stylizovala do role nových Nedotknutelných nebo L.A. Confidental, je to průšvih. Gangster Squad je barvitou, zábavnou a kulek plnou podívanou, u které se nebudete nudit, pokud ovšem čekáte nový přírůstek mezi klenoty žánru, tak se kinu vyhněte velkým obloukem. Eye candy. Nic víc. ()

Larushka

Nalákalo mě obsazení a téma. Emmička je kouzelná, Ryan teda nic moc, ale vinu dávám režii - dohromady však působí jako ideální pár. Ze začátku se to tvářilo ještě jakž takž přijatelně, ale změnilo se to v chaotický mix žánrů. Jedno klišé střídalo druhé, vše bylo bolestně předvídatelné, přepálená stopáž... A vůbec celý mi to přišlo strašně uměle poslepovaný dohromady. Happyend a závěrečný proslov k posrání. + za hudbu. "Eman/Rýma" forever! ()

campix

Strašlivě příjemná dobová retro záležitost. Jen je tu jeden větší problém, téměř všechno co se v Gangster Squad objevilo jste už někde viděli a většinou i lépe udělané. Tento film je prostě takový mix Neúplatných, LA přísně tajné a ten feeling a stylizace hodně připomíná i herní Mafii. Scénáristicky to také není žádný zázrak. Děj je průhledný, spousta klišé a přijde mi, že závěr jako tenhle už jsem viděl asi stokrát. Herecké obsazení je celkem nabité, ale Gosling nemá tolik prostoru a Sean Penn ( na to jak je to kvalitní herec) mě docela dost sral. Příjemná jednohubka, ale rozhodně nic nového pod sluncem. ()

Riley

Výborně natočené, ale jinak prostě gangsterka bez ničeho zajímavého a mě prostě málokterá nadchne. Tři scény: seznámení Ryana a Emmy, když chce Ryan zabít Seana, když se Ryan vloupá k Seanovi a potká Emmu. :) ()

RickDeckard

Gangsterka, která sází především na nápaditý vizuál a kamerové hrátky. Ty vyniknou zejména u všech akčních scén, a že těch přestřelek není ve filmu vůbec málo! Až v druhém plánu se staví na našlapaném hereckém ansámblu, v němž všichni důležití hrají nadprůměrně a zdatně zakrývají občas nelogické chování postav. Příběh se navíc snad až nezdravě podobá nedostižným Neúplatným. Tyto výtky ale v mnohém překryje výborné tempo a nekompromisní atmosféra boje mezi mafií (krytou úplatnými soudci i policisty) a těmi několika nezkorumpovatelnými muži zákona, kteří musí v zájmu spravedlnosti a očisty Města andělů sahat k praktikám, jež si v ničem nezadají s těmi, které používají gangsteři. Vše je dekorováno nádhernou a uvěřitelnou retro výpravou, která vynikne především v exteriérech. 80% ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka