Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

MrMir

Tak nevyužitý potenciál, stupidní dialogy a studenou atmosféru jsem už dlouho neviděl....aneb zabili jste pokrok pánové :) ()

DUBINARO

Viděl jsem všechny kultovní gangsterky a todle téma filmů mám hodně rád. Na tenhle kousek jsem se hodně těšil, hlvaně kvůli Pennovi v záporný roli. Zklámání však bylo veliký!! Tednle film postrádá právě atmosféru a nevtáhne diváka do děje ani omylem. Hodnotím jako béčkovej akčnák. ()

Romeroo

No sakra konečně film co má trošku tempo a může se pyšnit titulem "gangsterka". Nemohu prakticky vůbec nic vytknout, snad jen trochu předvídatelný scénář. Jinak herecké obsazení fungovalo na jedničku, vše mělo hlavu a patu....a...a rozhodně bych tomu nedal 2 hvězdičky jako mnozí polobohové z místní rubriky super odborníků...víc takových lovců mafie! 83% ()

kedu odpad!

Ruben Fleischer měl jisto jistě zůstat věrný MTV, to znamená krátkým tvarům, kde nehraje roli mozek, vkus, filozofie a tak dále. Jinak mne velmi mrzí, že maska "žida" Seana Penna byla až neuvěřitelně špatná - vypadal jako z planety opic při maskérské zkoušce. ()

kubilov

Gangster Squad, mladší bratříček L. A. Confidential, jenž však pochopitelně na tuto obrovskou žánrovou klasiku ztrácí. Parta nabroušenejch chlapů co se vrhají do nemožného úkolu. Porazit a vypudit z města hlavního šéfa podsvětí, který město ovládá. Sean Penn si postavu Mickey Cohena vyloženě užil a navíc ji i velmi přesvědčivě zahrál. Ryan Gosling potvrdil, že je jeden z nejtalentovanějších mladých hollywoodských herců, především díky svému charismatu a přirozenému vcítění se do své role. Do toho si připočtěte krásnou Emmu Stone, které to s Goslingem dohromady jde velice dobře, a partu drsných chlapíků v čele s Joshem Brolinem a máte herecký ansámbl hodný pozornosti. Režiséru Rubenu Fleischerovi se podařilo navodit skvělou a uvěřitelnou atmosféru poválečného Los Angeles, i když jsem podle reakcí zdejších komentátorů a samotného ratingu od filmu mnoho neočekával, tak mě velmi mile překvapil. Děj ubíhá velmi plynule, nedělalo mi nejmenší problém se do filmu ponořit a bez jakéhokoliv nudění ho shlédnout. Navzdory tomu, jak je Gangster Squad tolik pranýřován, jde o velmi kvalitní film. ()

george82

Penn nekompromisní a Brolin nepřemýšlející. To jak kosí mafiány, aniž by je dlouho nikdo nepoznal bylo trochu zvláštní, ale ok. Gosling mohl dostat více prostoru. Vždyť on umí. On sakra umí víc. ()

kubas369

Pro mě stoprocentní zážitek na sobotní večer. Jednoduchej příběh s výborně vybranými herci, kterým věříte každé slovo, každej nádech, každou ránu a nakonec každou kulku. ()

STARKOVA20

Milovala jsem hru Mafia a těšila jsem se, až někdo natočí něco v jejím duchu. A dočkala jsem se. Film je pořádně akční mafiánská bomba, prostě 6 statečných přesedlalo z Westernu do 40.let a jednoho někde zapomněli. Sean Penn seděl na mafiánského bosse, jak prdel na nočník. Ryan Gosling je prostě kus a Emma Stone taktéž. Ráda jsem je viděla zase pohromadě, jako filmovým párům jim to moc sluší. Nějaké nesrovnalosti v ději by si našli, ale vzhledem k těm všem ptákovinám, co se v dnešní době natáčí, dokážu přimhouřit oko. ()

Locksley

Těšil jsem se, a hodně, ale od první minuty mě to vůbec nechytlo. Ani jednomu herci jsem to nevěřil , a už vůbec ne Goslingovi, kterej trousí rádoby drsný hlášky v rádoby drsňáckým postoji. A Sean Penn ? Těžká slabota. ()

dzberry

Šest statečných v prosťoučké hvězdně obsazené parodii na gangsterské filmy. Jako rozptýlení při opileckém flirtu s lehkou děvou během jednoho horkého letního večera ok, druhé setkání si však zakážu, oddech a chvilkové pobavení by se napodruhé mohly proměnit v nechutnající mrzutost, která by znamenala nezbytné odhvězdovávání... Šóne, Rajéne, mám vás rád, jste borci, těším se, až vás uvidím v něčem přístím...lepším... Kluci, kluci, ajtakrajta, do čeho vás to nasáčkovali... ()

otilrak

Nemám moc rád filmy z této doby, ale tento mě dostal. Taková brutální akce kombinovaná se skvělými záběry. Vývoj postav naprosto skvělý. Nelze jinak než doporučit všemi deseti. ()

64B

U těhle typů filmů většinou hodně přetáčím (přeskakuji). Tenhle film se od ostatních výrazně lišil - ani jeden přeskok, či-li: žádná nuda, akce je tu požehnaně a známých xichtíků též. Nemám co bych vytknul, jedině mohu vypíchnout to, co se mi doopravdy moc líbilo - Penn jako Mickey, chtěl sem ho snad dostat víc, než Lovci Mafie a ještě víc než Josh Brolin! 5*. ()

Vocoun

Ano, je to prosté a jednoduché. O většině postav se vůbec nic nedozvíme a Penn vypadá jako by dřív umřel na rakovinu než že ho někdo zastřelí. Ale v jednoduchosti je někdy krása. Celý tým lovců mafie se mi velmi líbí a v dnešní době těch kvalitních "mafiánských" filmů opravdu moc není. Z odkazu kmotra se prostě donekonečna žít nedá, ať je to fantastická sága sebevíc. Jde prostě o to poskládat tým a nakopat zadky všem "mafiánům" které tato zásahovka potká. Jistě finální bitka hrdinů je poněkud laciná a celkově tak působí celý film, ale jak již bylo řečeno, někdy je jednoduchost lepší a film si drží přímočarost a akci. Navíc se mi velmi líbí Emma Stone :) Takže i přes veškerou předvídatelnost a postrádání hloubky se mi ten film prostě líbil. 75% ()

Magnifuk

Stylová retro gangsterka. Výborné obsazení podtrhuje styl 40., 50. let v USA. Bavil jsem se od začátku do konce. 89 % ()

Uberlord

Povedená, krásně natočená gangsterka, s poutavými záběry a skvělým obsazením. Mile mě překvapil Josh Brolin v hlavní roli. Naopak trochu mě zklamala role Ryan Goslinga. Nebyla špatně zahraná, ale jemu prostě nesedí. Příběh je celkem standard, s výjimkou toho, že se odehrává z pohledu party policajtů, kteří se s tím jednoduše nemažou. Vskutku musím konstatovat, že i z tohoto úhlu, je to skvělá podívaná. Hlavní hrdina je celkem sympaťák, a i když si ho člověk vyloženě nezamiluje, tak v něm dokáže vyvolat trošku toho patriotizmu, což je u mě plus :o) Celé je to krásně zabaleno, sestříháno a ozvučeno ve skvělém balíčku, u kterého mě mrzí pouze to, že u většiny postav se dá smrt předvídat asi půl hodiny dopředu... To mě docela zklamalo... ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka