Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

teba

Čekala jsem celý film, až Ryan potká Emmu a jak to s nimi dopadne? Tak určitě :o) Ale hlavně musím říct, že mě tenhle kousek docela bavil, ačkoli gangsterkám moc neholduju. Nejvíc mi asi udělalo radost, že se mi dařilo sledovat děj (některé filmy tohoto typu jsou tak noir, že ani nevidím, kdo po kom střílí...), a taky osvěžující přesun gangsterky z obligátních třicátých let do poválečné doby. ()

PeterJon

Čudujem sa, že môže takáto prázdnota ešte dnes vzniknúť, všetko je nalinkované, hlavné postavy sú nepriestrelné, veľa klišé ako z filmov s Chuch Norrisom, hrozne to degraduje potenciál filmu. Prekvapuje ma obsadenie, mohla to byť pecka. Dve hviezdy za dobovú atmosféru a soundtrack, inak scenárom je to odpad. ()

kirmakX6on

mě tady tohle "retro" nijak zvlášť neoslovilo...přišlo mi to jakési nemastné neslané, snadno zapomenutelné....akce nebyla dostatečně akční (prostě příliš malý přísun stimulů)...což je u akčňáku trochu problém. Btw zasazování děje akčních filmů do nepříliš vzdálené minulosti, to je opravdu málokdy dobrý nápad...mnohem jednodušší je natočit akčňák zasazený do přítomnosti nebo budoucnosti. Záměrně přemrštěná stylizace postav mi přišla zajímavá a líbila se mi, ale to je asi to jediný, co se mi fakt líbilo a víc než na dvě hvězdy to prostě nestačí. 45% ()

Amone

Uzasnej film. Jako byste koukali na dvou hodinovej letsplay La noire a Mafie zaroven hrany tim nejlepsim hracem. Skvela akce, ta doba, obsazeni hercu a ani ten humor tomu nechybi. ()

Guran

Skvělé herecké obsazení, akční scény a triky. Nechápu zde narážky na Seana Penna, podle mě svou roli zahrál skvěle a ikdyž je malé postavy, jeho výkon se mi velice líbil. Ostatní, jako Josh Brolin, Ryan Gossling, Robert Patrick, krásná Emma Stone a další byli taktéž skvělý. Nicméně stereotyp se tu nezapře. Už od první akční scény jsem si říkal, že film možná nebude tolik dobrý, protože se bude jednat zase o stejný typ, kterých bylo natočeno spousty. Snímek je podobný Veřejným nepřátelům, ale ti byli reálnější. V úvodních titulcích se píše, že je film podle zkutečnosti. No, nevím, nějaké scény mi tam přišli přehnané, jako třeba akční scéna na konci, kde mi to silně připomínalo duel Vitto Scalleta VS Carlo Falcone ze hry Mafie II. Ale při promítání jsem se bavil. Sympatičtí herci, dobrý režisér a akce, kromě té poslední. Film mi přišel k chuti. ()

Nalimator

Trapárna plná násilí. Pár neúplatných policejních supermanů se rozhodne zbavit město nejzlejšího gangstera a pak se už jen střílí, mlátí, seká... prostě zabíjí, jak na běžícím pásu. Často dost ubohým stylem, střílí dvě řady proti sobě ze samopalu, zlí padají, hodný se trochu umažou. A je třeba se v těch nechutnostech pořádně vyřádit a ukázat je v detailu, či zpomaleně. Občas do toho šoupli nějakou dojemnou, nebo zamilovanou scénu. Nejlepší moment je asi zpěv krásky v podniku, ale nebyl dokončen, rozstříleli to tam. ()

borohub

Po dlouhé době film, který mě velmi příjemně překvapil. Jasně většina lidí bude tvrdit, že je to spíše akčňák, protože to akčnák skutečně je, ale jako nenapadá mě lepší film na páteční večer. Trošku jsem se ztrácel v postavách jak měli všichni klobouky a pořádně jim nebylo vidět do ksichtu, ale pak jsem to nějak dal :D 85% ()

nula87

Mafiánská gangsterka, jakých už bylo spousty, a tato bohužel nepřináší nic, co by ji nějak výrazně odlišovalo. 60% ()

subic

Najděte ty sráče, zabijte je, zabijte i rodiny i děti, psi a kočky. Sean Penn snad už 10 let nehrál žádnou pořádnou výraznou roli až teď. Obsazení a chlapácké herecké výkony výrazně převyšují příběh. Viděl jsem to před nedávnem a v podstatě si ani nevzpomínám na nějakou konkrétní honičku v autech, střílečku, mlátičku atd. Je to takové zdlouhavé bez výraznějších momentů, tak jako třeba o dost starší Neúplatní (1987). Ona ani ta poslední akce není moc přitažlivá. Přiznám se, že mě gangsterské a mafiánské filmy z období 30. a 40. let 20. století moc neberou samozřejmě s výjimkou Kmotra, ale to už je jiná kapitola. ()

SmoldaMara

tak tohle snad ne, LA bez mafie po dopadení jednoho mafiána? Měl pravdu, kro řekl, že kinematografie je tak dobrá jako její kritika a diváci - zde je výsledek. ()

DoNotCross

Je to debilní, ale uvědomuje si to. Tohle není žádná poctivá kriminálka, v tomhle městě se všichni řídí starým známým heslem, že silnější pes mrdá. A dvě hodiny vás to v klidu zabaví. Vizuál je perfektní, je to našlapané akcí a macho řečičkami. Postavy jsou vlastně docela ploché, ale utáhnou děj a já soobně se fakt těšil, až si to Brolin a Penn konečně vyříkají. Nic, co přepíše dějiny, ale fajn jednohubka na dlouhý večer. ()

ostravak30

Musím znovu zopakovat, a říkám rovnou, že jsem tím do značné míry ovlivněn, že mám rád začátek století nejen u nás, ale i v USA. Tohle se však odehrává v jeho půlce. Tedy po válce ale i tato doba, vyjma krutých gangsterů, je v USA pro mě dost zajímavá. Nicméně, beru své hodnocení následovně. Vždy se snažím hodnotit tak, jak film skutečně vidím a jaké pocity z něj mám, ale i tak, jak se sám film ve svých očích vidí. Zkrátka a dobře, tohle má být akční krimi-thriller a já jako s filmem tohoto žánru jsem spokojen. Film splňuje to, nač láká. Tedy je to krimi, je to thriller napínavý až do samotného závěru a je plný akčních scén, přestřelek a bitek. Nechybí charismatický záporák, kterého kvalitně představuje S. P. I policisté jsou tvrďáci, ale mají svou duši a odhodlání hájit právo. Herecké výkony se mi líbily moc. Ke klasické bitvě dobra se zlem patří krásné ženy a i toho se nám zde dostává. Dále pak naplněná láska, takže svůj prostor, byť malý, dostává i romantika. Já ale musím ohodnotit kladně hlavně kameru, díky které si akční honičky v autech a střílečky užijete absolutně na maximum. Zkrátka, jako filmový fanoušek akční historické zábavy, neboť dalším plusem je, že film je zčásti dle skutečnosti, ač si filmaři tradičně mnoho přidali či pozměnili, jsem byl uspokojen. ()

mrclTV

Mafia v povojnovom Los Angeles, spravodlivý policajt, bla bla, zostavuje tím podobných zásadových parťákov bla bla, hezounek sa k nim pridá kvôli pomste bla bla, boj proti bossovi, bla bla nejaká tá krv, jedna automobilová naháňačka, jedna neskutočná prestrelka, občas sa zasmejete na vtipných replikách a hviezdne obsadenie. Nič, čo by vás neurazilo, ale zázrak to tiež nie je. Len Sean Penn je ako kápo veľmi nepresvedčivý. Celkom chutná jednohubka. ()

helrohir

Z Gangster Squad mohla byť ďalšia kvalitná gangsterka, pretože vďaka príbehu a obsadeniu na to potenciál bol, ale to by z toho scenárista nesmel urobiť len akčnú jednohubku pre násťročných, preplnenú klišé až po okraj. Tento film nemá ani za mak atmosféry a komplexnosti, akou sa honosia filmy De Palmu či iných velikánov, hoci sa v niektorých scénach týmito klasikami dosť inšpiruje. Deju nepomáha ani občasný balans na pomedzí vážnej krimi-drámy a odľahčenými dialógmi, ktoré pôsobia až veľmi nadnesene a znižujú tak vážnosť celého filmu. Film ako tak zachraňuje obsadenie, hlavne Brolin, a aj mierne premotivovaný Penn. Sklamaním je tak trochu Gosling, ktorý je väčšinou vynášaný do nebies, ale táto rola asi nebol veľkou výzvou a kľudne je mohol dostať ktorýkoľvek "mladý fešák". Taktiež ostatní členovia squad sú dosť nevýrazný a až na pár slovných frkov a výstrelov nič dôležité nepredvedú. Ešte je tu aj pár dobrých akčných scén, ale celkovo je to len mierne nadpriemerná prácička. 60%. ()

Pete

Tak se skutečností to nemá nic společného, je to šíleně přepálené. Takový Neúplatní říznutí komiksovou akcí stylu Sin City. Má to však zajímavou kolorovanou kameru, pěknou výpravu, a já se celkem bavil. ()

PlysovyMacko

Forma zvíťazila nad obsahom. Pekná štylizácia, ale bez hĺbky, takže výsledok je povrchna záležitosť. Postavy mi boli ukradnuté, emócie na nule. Scenár asi vyzeral byť seriózna gangsterka podľa skutočnosti, ale je to len tupá strielacka. Jediná dobra scéna bol boxersky súboj pri fontáne. ()

RafaKrakal

O poznání slabší než mistrná díla v tomto žánru jako např. Neúplatní. Nicméně skvělé akční sekvence a nadstandardní herecké obsazení dělají z veskrze průměrného filmu lehce nadprůměrnou podívanou. Jako film na odreagování jsou Lovci mafie skvělí, nicméně není to nic, co by bylo třeba zhlédnout víckrát. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka