• Kaka

Utrpení. Je to solidní řemeslo s výbornou výpravou, kde si nezkušené divačky budou říkat "to byl po dlouhé době opravdu hodnotný a umělecký film". Kvality jsou diskutabilní, můj odpor k tomuto filmovému žánru však nikoliv. Nezachrání to ani zpívající Crowe s Jackmanem, jakkoliv dobří v daných rolích byli. Celou stopáž jsem měl dojem, že kdyby se nezpívalo, byl by to o x procent lepší zážitek.(27.1.2013)

• Beastmaster4

Naprostá hudební a muzikálová hrůza. Pokud jste někdo žil v domnění, že se bude konat další MOULIN ROUGE nebo CHICAGO, tak omyl.....tohle s tím nemá vůbec nic společného. Tady není žádná chytlavá melodie, žádná melodická píseň. V Bídnících je snaha přezpívat naprosto všechno. Každá věta je tu písničkou a jak jistě tušíte, nelze přezpívat vše a tak i BÍDNÍCI vypadají a působí. Je to útrpná snaha o něco originálního, která končí v naprosté křeči, nudě a zoufalosti. Písně nejsou melodické, krom pár míst to se zpěvem nemá ani nic společného. Ani jeden hlavní představitel neumí zpívat, většina je jen odříkaný text s jakousi prázdnou snahou o melodii a naladění se. Za co dostala Anne Hathaway Oscara, netuším, když je ve filmu jen pár minut a nepředvádí nic herecky, ani pěvecky ohromujícího. To pak vyvolává pocit, že Oscara už může dostat téměř každý. Vrcholem je pak na nervy lezoucí pisklavý zpěv Amandy Seyfried, který je vysloveně hrozný a dle mého je drzostí si vůbec něco tak otravného ve filmu dovolit :-( Pokud bych se měl vyslovit o zpěvu Jackmana nebo Crowa, pak s čistým svědomím musím uznat, že se oba opravdu snažili, ale bohužel u té snahy zůstalo. Podobně si zazpívám i já ve sprše, abych tím neotravoval nikoho jiného :-D Minutáž 157 minut je v tomhle případě otravná a tristní. Pro mě velké zklamání a jediní, koho mohu opravdu pochválit, jsou Sacha Cohen (ač ho nijak nemusím) a Helena Bonham Carter (stejně tak), kteří ve svých scénách i zpěvu vnesli do filmu aspoň trochu zpestření a melodie. Jinak obrovská katastrofa!(4.4.2013)

[imdb: 6.6/10] | me: Pekný film, no náročný muzikál... Vo svojom filmovom živote som už videl viaceré (známe, či menej známe) muzikály, nikdy však taký kde hovorené slovo tvorilo 2% zo 157. minút. Vo väčšine prípadov (u muzikálov) sa po hudobnej stránke jedná o úderné hity, ktoré oživia celý film. Tento krát mi to však (s istým počtom hlavných výnimiek) pripomínalo veľkonočné Pašie. :) Toľko spevu podľa mňa pôsobilo neprirodzene ... aj v spojení s nie vždy presvedčivým (speváckym) prevedením. Na druhej strane však efekty, výprava a herecká + vizuálna presvedčivosť mnohé zo spomínaných "nedostatkov" kompenzujú. Konkrétne: nemôžem opomenúť strhujúci výkon Anne Hathaway, ktorý je neskutočne silný a emotívny. Klobúk dole. Celkovo však tento muzikál po filmovej stránke hodnotím pozitívne, ...hoci (ako som už povedal) toho spevu mohlo byť výraznejšie menej. [3.7 *] I had a dream my life would be so different from this hell I'm living! (5.3.2013)

Jednak jsem viděl muzikál a druhak jsem přesně věděl, do čeho jdu, takže se žádné zděšení nekonalo. Naopak mi Hooperovo experimentální zpracování docela imponovalo, jen se těmi pár písničkami "na ksicht" zbytečně připravil o filmové hrátky, které mohly ony scény katapultovat do památných výšin. Když pak totiž nastoupí třeba koláž s One Day More, je to přesně taková nádhera, jaká by slušela i zbytku slavných melodií. (7/10)(10.1.2013)

Dlouho jsem měl film v pořadníku a dlouho projekci odkládal, jenže já na muzikály prostě nejsem. V dobře obsazené Les Misérables jsem ale věřil a tak jsem přeci jen zkouknul, už jen proto, že ten příběh je zajímavý. Jenže proč to má skoro 160 min? U podobného filmu mi tato skutečnost vážně vadila. Jinak obsazení naprosto výborné, zpracování Francouzské revoluce taktéž, jenom to tempo zásadně pokulhávalo. Chápu. že chtěli využít co nejvíc textu z knížky. Pro mě lehký nadprůměr..60%(21.9.2014)

• - Anne Hathaway si kvůli roli ostříhala své vlasy a musela za velice krátkou dobu zhubnout deset kilogramů, aby její ztvárnění role chudé dívky působilo autentičtěji. Ostříhané vlasy pak byly použity ve scéně, kdy je její postava prodává. (Merylis)

• - Při natáčení písně „I Dreamed a Dream“ dokázala Anne Hathaway rozplakat téměř celý štáb. K slzám dokázala přesvědčit i porotu během castingu. (Beckett51)

• - Zpěv byl natáčen neobvyklou metodou, kdy zvuk byl místo předtáčení ve studiu zaznamenáván přímo na place v době natáčení, protože tvůrci věřili, že to film učiní věrohodnějším, skutečnějším a syrovým. (Alca)