Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

Wynne

Chvílema jsem u toho hrála Farmáře a občas přetáčela...a stejně jsem na konci brečela, protože je to o smrti, která vyděsí aspoň jednou za život každýho. Zpočátku hezký soundtrack. ()

Mery235

..paci sa mi Tessin postoj, to, ako sa ku vsetkemu stavia, jej hlasky, jej ciny, jednoducho vsetko, co robi... :) ...som rada, ze som na tento film narazila (uplnou nahodou), no vyplatilo sa ... =) ()

wick

Příběh o umírání na rakovinu se dá natočit hloupě (Zemřít mladý) , nudně (Můj život) či citlivě a přirozeně. Přestože ke konci tvůrci balancovali s city trochu na hraně, vkus ale udrželi. Výborná hudba. Potlesk pro Dakotu. ()

Neckys

Zase další film po kterém ta slzička prostě ukápla chtě nechtě (naposledy to bylo Je to i můj život). Nádhernej a zárověň šíleně smutnej film. Dakota byla famózní! ()

Honzad007

Zde je krásně vidět obrovská subjektivita lidského vnímání a našich emocí. Zatímco se mnou Now is good nic neudělalo a snímku jsem neuvěřil ani nejmenší prožitek, přítelkyně vedle mě (jinak u filmu neplakající) bulela od začátku do konce, až jsem ji pak musel půl hodiny utěšovat. Dějově fádní, místy nádherně natočené a pro mnohé jistě silný zážitek se záplavou emocí a vzlyků, jenže mně to prostě nesedlo. Nekoukal jsem na smutný příběh umírajícího živlu v podání Dakoty Fanning, ale na výborně hrající Dakotu Fanning, která dostala scénář o smutném osudu umírajícího živlu. Závidím všem, kdo pak nemohli usnout a upadli do smutné nálady, pokud to se filmu povede, mohou si tvůrci gratulovat. Já jim však vyčítám spíše divácký kalkul. 55% ()

petronela86

Asi jsem divná, ale tyhle témata mě "bavěj". Srovnám-li ovšem Now is good s ostatníma stejného ražení, kde naprostou špici u mě představuje My life without me, "optimistickej" Bucket list nebo 50/50, musim udělit jen tři hvězdy. Indigové dítě Dakota Fanning mě už nějaký ten pátek opravdu nebere, mám pocit, že z talentu vyrostla. Celý mi to přišlo podivně chladný, ale to je fakt čistě subjektivní názor. Herecky nejuvěřitelnější byl pan otec, ostatní drhli. ()

moviefilms

Člověk vlastně od začátku ví, jak příběh dopadne, ale stejně doufá, mohu-li to tak nazvat, v něco jako "uzdravení láskou." Má to opravdu silný děj, který stejně silně působí na diváka a nedají vám oddech ani titulky, vzhledem k tomu že deseti vteřinová chvíle ticha vás nutí uvědomit si, co jste vlastně právě viděli (což pokládám za pozitivní). Díky tomu přes vše, co se mi nelíbí dávám 4*. ()

dexfirst

Určite filmy o ľudskom trápení sa točia veľmi ťažko. Ale aspoň zanechajú v človeku oveľa viac, či už v podobe myšlienok ale priamo sa zaryjú do srdca. Dakota na svoj vek zvládla svoju úlohu bravúrne. Tento film si zaslúži viacej pozornosti ako má. Už len preto, že dokáže zanechať v človeku toľko myšlienok. ()

kverula

Takovéhle srdceryvné příběhny prostě nelze ohodnotit nízko, to by člověk neměl srdce. Ale z obsahu jsem nějak dostala pocit, že ač je téma bolestivé a konec nevyhnutelný, scénář to pojme více odlehčeně. Podobně, jako tomu bylo v 50:50. Namísto toho jsem dostala příběh plný bolesti, výčitek a tenze, až jsem ho celý probrečela. Potěšila mě však jedna věc: a to popsaný konec života na opiátech. Z vlastní zkušenosti vím, že tomu tak opravdu je. Člověk na morphinu je velice spavý, může se zdát, že nevmíná, ale opak je pravdou. Bolesti ustupují a nahrazují je sny. Zda hezké či nehezké, to nevím, ale jsou intenzivní. A jednoho dne prostě odejde. ()

terezahol

měl to být oddechový snímek, jakých už jsem viděla, mladý umírající člověk, který začne páchat jednu šílenost za druhou, bude ze sebe chrlit černý humor, potká samozřejmě nějakou tu lásku a nakonec se zázračně uzdraví. Ale toto mi vyrazilo dech. Svou neklišovitostí, ten film nepředstírá emoce, jen normální vztahy mezi lidmi, nejistotu, přitažlivost, sny, že jednou stihneme to a ono, které žijeme snad všichni. Nemoralizuje. Nedělá z námětu, který je sám o sobě silným a dalo by se říct, že houbou na dojetí, "dojnou krávu", jen jde o takové to nevyhnutelné, co pořád visí někde na pozadí, čemu se nechce uvěřit, protože je vše přece tak normální, hezké, každodenní a přitom plné naděje. Nejvíc mne asi chytlo ono "ze života". Je mi jedno, jak moc si kdo příběh vymyslel, ale docela věřím, že podobných může být všude okolo... a jestli ta hodina a půl přinutila diváka, aby trochu zapřemýšlel sám nad sebou, nad tím, co dělá a co je možné, co má smysl, tak to za to podle mého rozhodně stálo. / A velmi se mi líbila kamera. ()

Evbad

Celou dobu jsem přemýšlel nad tím, jestli a jak je sobecké i při umírání chtít milovat. Hodně silný film s tabuizovaným tématem smrti odrostlého dítěte - teenagerky. . ()

CAR0DEJ

Takých poctivých 4,5*. Je to síce klišé (teda aspoň pre filmových fanúšikov / fanatikov), ale veľmi pekne podané a samozrejme aj zahrané v podaní talentovanej Dakoty Fanning. Ostatní ako napr. mama, otíc, či najlepšia kamoška (scény z obchoďáku sú skvelé hlavne vďaka nej) vôbec nezaostávajú, ale hrajú len druhé husle. Pozornosť je upriamená na mladú hrdinku. Úprimne povedané najslabším článkom aspoň pre mňa je ten jej frajer, ale možno nie som ten pravý, kto by to mal hodnotiť. V každom prípade je to film na zamyslenie. Všetci umrieme, akurát nevieme kedy. Otázka je: "Čo s časom, ktorý nám zostáva ?" ()

laurence

Umírání ve filmu nikdy nebude dost, ale dokud je to pouze umírání bez ničeho, pak mě to nezajímá. Zvláštní, že My life without me na mně zanechal takový dojem a u tohoto jsem usnul. ()

kolodej1

citlivě a pěkně natočený film, výborná Dakota, špičkově vybraná muzika, kvalitně zahrána i role jejího otce, akorát herecké ztvárnění jejího přítele Adama mi moc nesedlo. Škoda, Dakota by si vedle sebe zasloužila lepšího hereckého partnera, jen kukuč hezounka je trochu málo. Nebýt toho, asi bych hodnotil nejvyšší známkou ()

DjLibnei

Obrovský potenciál filmu je fuč... Proč? Příliš komerční a ujeté! Navíc mi to hodně vykrádalo film Dlouhá cesta, který je kvalitou daleko výš. Takhle z toho je průměrný slaďák, který se na můj vkus až moc vnucuje být výjimečným. Na druhou stranu to uvedení filmu bylo vážně perfektní. I se soundtrackem. 55% ()

johan.hynek

Takový film jsem dlouho neviděl. Nádherné zpracování. Výborná prudukce. Hudba, herci, příběh, prostředí - vše výborné. Velmi silné téma, které jsme tu sice již měli, ale toto zpracování mě nejvíce zasáhlo. Popsané chvíle a řešení fylozofických otázek před smrtí takřka realistické. Ve skutečnosti je to ale o tolik horší, že po představení této události nemůže divákovo oko zůstat suché. Film má takový naivní americký pohled, že láska všechno spraví. Skutečnost je jiná. Milujích lidí je málo, lásky ještě méně, vysněný partner nikde a věci, které chceme stihnou před smrtí už nestihnem……. ()

hlob

Film som pozeral s uvahami nad tym ako tento pribeh denne rezonuje v skutocnom no anonymnom svete tesne blizko nas. Bez super podpory rodicov, bez modela-suseda od vedla cez zahradu, bez tehotnej kamosky ale so sporom s poistovnami a lekarmi, s bolestami, atd. 2 hviezdicky davam za spracovanie a temu, zvysok uberam za pribeh samotny. Nebol to film pre mna. ()