Teď a tady

Now Is Good

Drama / Romantický

Velká Británie, 2012, 103 min

Nechal jsem se v hodnocení ovlivnit silným přívěhem, protože na 4* to tak úplně neni; pár práznějších a melodramatičtějších momentů má. Co vůbec přináší? Karty jsou předem rozdány a vy se vžíváte to pocitů dívky, co umírá na rakovinu a chce ještě stihnout spoustu věcí. Drama odlehčené teenagerovskou rozjuchaností, které víceméně stojí na Dakotě. Ucházející hudba. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 7 | humor 1 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(12.1.2013)

Natocit film o tom, jak sedmnactileta holka ma rakovinu je podle me trochu kalkul ze strany Ola Parkera. Ted a tady neni sice tolik humorny jako 50/50 ani tak vyborny jako Muj zivot beze mne, presto se mi libil. Zajimavy styl vypraveni a dobre sestavene dialogy z nej delaji nadprumerny snimek. Dobry herecky vykon podala Dakota Fanning. Dobra hudba a na to, ze se jedna o anglicky film, tak jsem se i parkrat vtipkum zasmal...(17.11.2013)

Film, který má už z podstaty děsně silný příběh. Krutý, ale pravdivý. Nebylo mi z toho dobře, ale pozitivně naladěná Dakota Fanning mi to lehce vynahrazovala. Říkám lehce, protože to, co jsem tady četl, je údajně pořád nic oproti samotné knize, která je totální depka. Tady jsem z toho filmu zase takový pocit neměl. Na druhou stranu mi nejlépe bylo v momentě, kdy se objektiv stočil na překrásné záběry britských skalisek u moře. V tu chvíli jsem si přišel svobodnej jak ten pták a myslím si, že Dakota to neměla jinak. Čtyři naprosto poctivé hvězdy příběhu tak reálnému, že nic reálnějšího už asi neexistuje.(11.5.2014)

Divat sa na svet ocami, ktore co chvila zavru svoje viecka naveky, to su chvile o ktorych dufame ze su este velmi daleko. Avsak mladucka Tessa trpiaca leukemiou taketo stastie nema. Este predtym nez odide, si Tessa zostavi zoznam veci, ktore chce vyskusat. Zoznam sa rozrasta o nove skusenosti, no jej cas sa zial krati. Vazme si preto kazdy den, kazdy okamzik nasho zivota, pretoze nikdy nevieme ktory z nich bude ten posledny.(30.6.2013)

Hezký dojemný romantický film, jehož nevýhodou je to, že má obrovskou konkurenci v mnoha jiných filmech (Walk to remeber, 50/50, Poslední týden atd.). Přesto, že má tolik konkurentů, podle mě patří k tomu nejlepšímu. Dakota je excelentní, ten její přítel na můj vkus moc slizkej, ale příběh je pěkný. Hodnotím 80%(23.10.2013)

• - Natáčení probíhalo v Londýně a Brightonu a v jejich okolí. (Terva)

• - Kvůli tomuto filmu odmítl Jeremy Irvine nabídku na roli Peeta Mellarka (Josh Hutcherson) ve filmu Hunger Games (2012). (Dlee)

• - Jedná se o adaptaci novely "Before I Die" britské spisovatelky Jenny Downham, která byla prvně publikována v roce 2007. (Riddick77)