Teď a tady

Now Is Good

Drama / Romantický

Velká Británie, 2012, 103 min

Vždy jsem měla pro podobné snímky slabost. Popravdě jsem se ani moc netěšila, protože se mi nelíbila představa, že se budu 103 minut dívat na to jak Dakota Fanning hraje, ale musím říct, že jsem ji neprávem odsoudila(asi kvůli tomu, že jsem jí záviděla to, že si zahrála s Britt Murphy). Vždy mě nějakým způsobem nakopne film ve kterém se vyskytuje taková spousta emocí a většinou je takový film i výtvorem mé milované Velké Británie, které tímto skládám poklonu - samozřejmě i předloze a režisérovi(a scénáristovi) Olu Parkerovi. Nejen, že nemám žádné námitky k herectví v tomto filmu, ale také pro mě byl pastva pro oči pohledný Jeremy Irvine(na kterého se vždy ráda podívám). Nicméně tento film doporučuji opravdu každému kdo chce nechat své nicotné starosti odplout v přílivu vlny slz.Náš život je jen sled momentů. Nechte je plynout.(20.2.2013)

[imdb: 7.3/10] | me: Ťažký film, ktorý vám určite nezlepší náladu. Je to film o zdanlivo nezlučiteľných témach a citových následkoch ich spojenia. Musím priznať, že hoci je film ozaj dobre spracovaný, nie som fanúšik tohto žánru. Nebyť Dakoty a veľmi slušného hodnotenia, určite by som si tento kúsok nepozrel. No napriek obom týmto faktom, nie som rád, že som ho videl. Aj keď sa jedná o dobre herecké výkony, práve jeho reálnosť a náročnosť ústrednej myšlienky stoja za veľmi smutným konceptom a to je práve fakt, ktorý ma nepotešil. Čiže v skratke: Film je fo dobrý, no útoči na tie najbolestivejšie miesta a ja toto nemám vo filmografii rád.Will I still be your brother when you're dead?(15.11.2014)

Čekala jsem, že to bude hodně dobrý, ale že to bude dokonalý a naprosto bez chyby až tak ne. Děj celého filmu jsem hrozně moc prožívala. Dost slz taky padlo, ale to se dalo čekat. Dakota je vážně neuvěřitelná. Povtrdila to už v několika filmech, ale tady byla zatím nejlepší. Zahrát tak vážnou roli není jen tak. Tahle tématika se v poslední době ve filmech objevuje často, ale mě to nevadí. V tomhle filmu byla zpracovaná výborně a myslím, že dojmy budu vstřebávat dlouho. Zatím bez pochyb nejlepší film, co jsem tenhle rok měla možnost vidět. Jasných 100%.(10.7.2013)

Předloha Before I Die (což je, mimochodem, daleko lepší název) se mi celkem líbila a tak jsem se na filmové zpracování těšila, snímků na tuto tématiku navíc není nikdy dost. Co mě přimělo se těšit daleko daleko víc, bylo obsazení Kayi. Víc jsem se nemohla dočkat už jen Hobita. V knižní verzi jsem měla s hlavní hrdinkou ten problém, že zkrátka byla příliš malicherná, sobecká a její přístup ke starostlivému otci byl prostě strašně bezohledný. Tady ten její charakter není až tolik vykreslený, ale přeci jen jsem se do ní nedokázala naplno vcítit, navíc je Dakota ve své roli nevýrazná a její přeslazený partner a nevydařený akcent tomu moc nenapomohl.. Dojmout mě se podařilo jen jejímu otci, kterého mi narozdíl od Tessy bylo skutečně líto. Kaya tradičně skvělá, dovedu si představit, že kdyby měla hlavní roli ona, tak brečím už od úvodních titulků a ještě dvě hodiny poté:) Slabší 4*.(30.12.2012)

• Snorlax

Kdyby se Jeremy Irvine soustavně netvářil, že se nutně potřebuje poškrábat na intimních partiích, ale je mu to žinantní před kamerou, možná by mi jeho přítomnost až tak nevadila. Kdyby se Parker vykašlal na scénu s otcem brečícím ve zdemolovaném pokoji, možná bych filmu přiznala i příjemný nadhled. Zpočátku se totiž zdálo, že ironie bude hlavní nosnou linií. No, nebyla.(14.9.2014)

• - Kvůli tomuto filmu odmítl Jeremy Irvine nabídku na roli Peeta Mellarka (Josh Hutcherson) ve filmu Hunger Games (2012). (Dlee)

• - Jedná se o adaptaci novely "Before I Die" britské spisovatelky Jenny Downham, která byla prvně publikována v roce 2007. (Riddick77)

• - Ellie Goulding, která pracovala na soundtracku pro film, se během natáčení snímku sblížila s hlavní představitelem Jeremym Irvinem a po skončení natáčení utvořili pár. (Dlee)