Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

campix

Now is Good má všechny předpoklady k tomu, aby se stal filmovými geeky oblíbeným filmem. Máme tu silný příběh mladé dívky s leukémií, také fešného mladíka, příjemný soundtrack dokreslující tesknou atmosféru a také vidinu nevyhnutelného vyústění, kdy si všichni tak trošku doufáme, že se stane něco, co by ovlivnilo nevyhnutelný sled událostí. Jenže v Now is Good vidím, také několik háčku. Film je velmi nudný, silných scén je pomálu. Také Dakota Fanning jako hlavní hrdinka nedokáže zaujmout a mohu dokonce říci, že mě tam vyloženě štvala. Také z důvodu toho, že celé obsazení je britské a jenom hlavní hrdinka je američanka, která se pokouší o ten britský přízvuk, ale je to prostě lámané přes koleno a není to ono. Plusem je velmi příjemný soundtrack, za poslední dobu jeden z nejlepších, co jsem slyšel. ()

zette

Natocit film o tom, jak sedmnactileta holka ma rakovinu je podle me trochu kalkul ze strany Ola Parkera. Ted a tady neni sice tolik humorny jako 50/50 ani tak vyborny jako Muj zivot beze mne, presto se mi libil. Zajimavy styl vypraveni a dobre sestavene dialogy z nej delaji nadprumerny snimek. Dobry herecky vykon podala Dakota Fanning. Dobra hudba a na to, ze se jedna o anglicky film, tak jsem se i parkrat vtipkum zasmal... ()

Juto

Film má výborný kasting, rovnako ako charakterizácia a rodinná dynamika. Bolo skvelé vidieť, ako typickí tínedžeri reagujú na leukémiu. 7/10 ()

Riley

Myslím, že úctyhodné zpracování knižní předlohy. Obojí Vás totiž příšerně rozbrečí a já už to nikdy nechci vidět ani číst. Ve filmu je narozdíl od knihy Tessa poměrně příjemná, což je vzhledem k rakovině maličko podivné, nicméně myslím, že byly do filmu přidány některé momenty, které ho naopak obohatí. Moje oblíbená věta navíc zůstala: ,, Bye Tessa, hunt me if u like, I don't mind". Jen dopis mi chyběl. A Dakota - popravdě jsem si ji v této roli nedovedla představit, ale přesvědčila mě, že není Dakota, ale Tessa, takže si ode mne zaslouží jedničku s hvězdičkou, teda pět hvězdiček. A to spolu s celým filmem. 90% --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- “Afterwards, go to a pub for lunch. I've got $260 in my savings account and I really want you to use it for that. Really, I mean it--lunch is on me. Make sure you have pudding--sticky toffee, chocolate fudge cake, ice-cream sundae, something really bad for you. Get drunk too if you like (but don't scare Cal). Spend all the money. And after that, when days have gone by, keep an eye out for me. I might write on the steam in the mirror when you're having a bath, or play with the leaves on the apple tree when you're out in the garden. I might slip into a dream. Visit my grave when you can, but don't kick yourself if you can't, or if you move house and it's suddenly too far away. It looks pretty there in the summer (check out the website). You could bring a picnic and sit with me. I'd like that.” ()

arnybossy

Divat sa na svet ocami, ktore co chvila zavru svoje viecka naveky, to su chvile o ktorych dufame ze su este velmi daleko. Avsak mladucka Tessa trpiaca leukemiou taketo stastie nema. Este predtym nez odide, si Tessa zostavi zoznam veci, ktore chce vyskusat. Zoznam sa rozrasta o nove skusenosti, no jej cas sa zial krati. Vazme si preto kazdy den, kazdy okamzik nasho zivota, pretoze nikdy nevieme ktory z nich bude ten posledny. ()

filmharmony

...těžko hodnotit, těžko komentovat... snad příliš mnoho, byť nevtíravého patosu, snad příliš přehnané... zažila jsem osobně několik podobných příběhů a tyto romantické představy, jak by to mělo být se pravdě mnoho nepřibližují... chápu záměr, chápu touhu po oslavě statečnosti, chápu to... ale chápání nestačí... chyběl mi dotek opravdovosti ()

laik_60

diváci, ktorí doma prežívali niečo podobné, budú mať tendenciu dať filmu vyšší počet bodov, pre kritickejších tento film zapadne medzi "dojáky". Možno je pravdou, že lepšie sa umiera nie samému a hlavne milovanému, hoci tých druhých to možno viac bolí. ()

vesper001

Hic et nunc. Krutý a smutný, ale naštěstí nepatetický a neuslzený příběh o tom, že má cenu prožít i poslední den života, protože někdy ty nejlepší věci přicházejí až úplně na konec. Film o umírání, ve kterém lze paradoxně najít i naději. Od Never Let Me Go mě nic tak nevzalo. ()

Khumbac

Asi příliš silné než abych se dodíval do konce. A taky pravda že Adam hrát neuměl, čili jedna hvězda důle. ()

SniperG1

Krásný, příjemný a dojemný film! S rakovinou si musíme poslední OKAMŽIKY užívat naplno, ale určitě nezatracovat rodinu, protože rodina je v tu chvíli to je jediné co máme! :( S tím, že se najde nějaká velká láska, to může být fakt jen ve filmu! Škoda, jinak by mé hodnocené bylo určitě větší! Herecké obsazení bylo slušné a hlavně musím vyzdvihnout skvělou Dakotu Fanning ( Tessa ). 80% ()

tatanapope

Myšlenka filmu a pubertální dohánění čehokoli byli zachyceny a myšleny v celku dobře, ale ty pocity, soucit cokoliv člověk u filmu prostě necítí o tom že slečna měla vlastně víc štěstí než by člověk tak nějak věřil ani nemluvě, sice to nemělo pohádkový konec ale jinak to tak nějak pohádkově působilo, pro mě docela slabý kousek ()

LiborGondek

Už po přečtení obsahu bylo jasné, že půjde o smutný, respektive takový film, kde čekání šťastného konce je předem zbytečné. Šílené, nikdo by nechtěl být na místě Tessy, ani jejích rodičů, a koneckonců ani na místě Adama, přesto je to denní realita mnoha lidí, rodin, z minulosti, přítomnosti, i budoucnosti. Zahráno úžasně, pravdivě, reálně a naprosto důvěryhodně. Někdo má skutečně právo nazvat život příliš krutým, a z pravidla to bohužel nejsou ti, kteří to říkají. ()

viperDavid

No tak to jdi do prdele. Další umírající holka to mi fakt chybělo. Není toho poslední dobou nějak moc ? jasně co ti líp zvedne náladu než mrtvá Dakota že ? chcípni rozmazlená svině....Každopádně musím uznat že se fakt změnila. Pořád jí mám v paměti jako malou roztomilou dívku, ale teď už taková není, je mrtvá..no dobře nebudu to přehánět zase tak dobrý to nebylo. Hodně totiž srovnávám s Hvězdy nám nepřály a tomu se to prostě nevyrovná i když je to hodně podobné ()

Johnny.ARN

Len ďalšie slzavé údolie, čo ma nezasiahlo ani trochu. Ak majú tieto filmy čo sa rok čo rok cyklicky opakujú svojich skalných fanúšikov, tak to sú silné osobnosti. Ne. 1 z 5 ()

marvan

Umírající mladý člověk, zoufale banální téma, přesto Dakota Fanning je tak skvělá, až jednoho mrazí. ()