Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

vitac.

Ano, každý normální teenager by měl zažít drogy a ztrátu panenství. Taky někoho okrást. A abych nezapomněl, lásku nejlépe vyjádříme tak, že poničíme majetek velkému množství zcela nezainteresovaných lidí - bez jejich souhlasu na něj nasprejujeme jméno své lásky. Já si jen v duchu říkal, že snad hlavní hrdinka již brzy zemře, aby napáchala co nejmíň škod. Navíc jsem se obával, aby na seznamu ještě nestálo někoho zavraždit, to k životu naplno přece patří též, ne? ()

Cyberboy

Další rakovinová podívaná, kterou sráží především přeslazené a uměle vykonstruované scény mající za úkol kompenzovat utrpení a ukázat oč se umírající člověk připraví svým odchodem na druhou stranu řeky. Při vážnosti tématu na mne tenhle přikrášlovací styl střídající se s reálnými projevy nemoci působil dost iritujícím dojmem."Frackovitost" scénáře napsaného pro Dakotu mi zvláště ze záčátku filmu lezla krkem a působila nerealisticky. Její přítelíček v roli "mladého zamilovaného telete" ničemu nepřidal. Na Dakotě samotné je vidět, že má do budoucna potenciál a bude z ní dobrá herečka. Zde však (nikoli její vinou) mám pocit promrhané šance. (5/10) ()

HellFireFery

Filmy na téma, ve kterém někdo trpí nevyléčitelnou nemocí, nemám rád a přitom je miluji. Sice se jedná o zaběhnutý scénář, který můžeme vidět v nespočtu dalších filmech, ale Dakota Fanning je tak roztomilá, že se od filmu neodtrhnete. Je sice fakt, že se mohlo více zapracovat na scénáři, ale přestože se film snaží jednat usedle, nenápadně, tak z něho cítím velký potenciál a přišlo mi, že byl výrazně dražší, než ve skutečnosti byl. Během filmu jsem tušil, že dám tři nebo čtyři hvězdy, ale poslední půl hodina mě přesvědčila o tom, že slzy v sobě neudržím. Za mě perfektní práce! ()

Blazis34

To téma není moc hezké, ale film je moc hezky natočen. Děj je od začátku sice veselý, ale přesto v pozadí je strašlivá pravda, že Tessa skoro ví, kdy asi umře. To musí být strašný pocit. Nepřál bych to vůbec nikomu na světě, aby věděl kolik týdnů života vám schází. Emoce čišily z filmu měrou vrchovatou a konec se dal čekat jak asi dopadne a bylo to velice smutné. Těžkou roli nemocné Tessy výborně zahrála Dakota Fanning, ostatní role si myslím, že mohly být ztvárněny lepší. Film je hezký, ale na druhou stranu strašně smutný. Dávám mu lepší tři hvězdy - 70%. ()

Anjunja

Čím to je, že většina nezletilých postav, které jsou smrtelně nemocné jsou vždy tak vnitřně dospělé, poetické a vědí co od života chtějí?! Přesně taková (navíc ještě sarkastická =)) byla Tessa (Dakota Fanning). Nedokážu si představit být v její kůži, nicméně asi bych také nechtěla ztrácet čas ani s jedním z rodičů - oba k tomu zaujali postoj, který jí ne zcela vyhovoval. Jeden až přespříliš starostlivý (kupodivu otec) a druhý apatický. Naštěstí jí do cesty přijde něco nádherného .) Konec vás vyždímá do poslední kapky... ()

HaniRM

Stará známá tématika "Mám rakovinu a umřu a ještě toho tolik musím stihnout". Pokud trpíte suchým okem doporučuji tento film na pročištění kanálku. Sice mě děj úplně nevtáhl, ale film má světlé a místy úsměvné pasáže. Za mě lepší a zábavnější než restless, tedy tři lepší hvězdičky ... ()

Crybaby

Now is good je presne ten film od ktorého sa môže čakať všetko iné len nie úprimnosť. Zdanie občas klame a v tomto filme neboli vsugerované žiadne myšlienky ktoré by viedli k hraniu na city diváka a aj cez to vás tento film prinúti k empatii. Príbeh hodnotiť zdá sa netreba, obsah nebol až tak podstatný - skôr to prevedenie ktoré ma na tomto filme zaujalo asi najviac. ()

teacher

I muži pláčou...Jakýkoli další komentář je zbytečný.Snad kromě-Dakota vyrostla,vyspěla,ale jedno zůstalo-je to po čertech skvělá herečka! ()

Luccy007

90% D. Fanning v roli sedmnáctileté Tessy umírající na Leukémii hrála tak přirozeně, že by člověk uvěřil, že je to opravdu ona, koho potkal ten strašný osud...Myslím, že každý (rozhodně každý mladý) člověk by si udělal takový seznam věcí, které chce (musí) zažít.. Film byl neskutečně dojemný i přes to, že konec byl jasný... ()

lobo87

Veľmi silný film. V poslednom čase sa téma smrteľnej choroby u mladých ľudí objavuje vo filme často (Na vine sú hviezdy...) a myslím, že je to dobre. Now Is Good je krásnym príbehom silnej mladej ženy, ktorá sa rozhodla svoj zvyšný čas užiť a stihnúť všetko, po čom túži. Pomáha jej v tom chlapec s výzorom mladého Patricka Swayzeho, takže i puberťáčky, pre ktoré bude film možno nudný, si prídu na svoje. Mňa si film získal už úvodnou titulkovou sekvenciou a na tejto vlne som sa viezol až do konca, kedy sa mi párkrát tlačili slzy, priznávam. Krásne natočené, krásne zahrané, ale zároveň kruto realistické... 80% ()

Eywa11

“Our life is a series of moments. Let them all go. Moments. All gathering towards this one.” Najskôr som myslela, že dám 3 ale posledných 10 minút bol masaker a potom to ešte zabila Ellie a jej I know you care a slzavé údolie bolo na svete. Klasický film o umierajúcom dievčati a hľadaní aspoň kúska šťastia v čase, ktorý jej ostáva. Takýchto filmov bolo už moc, ohraná téma, ale ja som toho názoru, že film aj keď nie je zrovna inovatívny má v človeku hlavne vzbudiť emóciu, a to sa Now is Good podarilo. ()

Mikecat

Kruty a silny pribeh, kde je nam predostrete ako si nevieme vazit zivot a ked konecne najdeme niekoho alebo nieco co nas naplna musime odist. Miestami sa pribeh vlecie ako v lete na saniach s nepodstatnymi pasazami asi to malo pridat trocha na dramaticnosti pribehu skor opak bol pravdou, ze v tychto miestach zaspavate. ()

dudo24

Nechytilo ma to nejak extra. Taký obyčajný príbeh smrteľne chorej dievčiny, ktorý sa ani sám nesnažil v niečom vyniknúť. Paradoxne sa mi najviac na filme páčil humor. Dakota hrala veľmi dobre. Hodnotím slabými troma hviezdami. ()

LindaVa

Tenhle film je o leukémii asi tak jako Mlčení jehňátek o lásce k bližním. No... Pro diváka, co neřeší "zbytečnosti" a raději se veze na teplý růžový romantický fantasy vlně, to je asi fajn doják. ()

zazka

intro za *****, skvely unaveny dakotin face a jeremiho ziariace oci :) pamatne sceny: kradez v obchodnom dome, scena v trmacajucom autobuse no a krasny poletujuci sneh a farebne ohnostroje... ()

aleXan

Dalsi film z kategorie tzv. plackovskych filmov ( urcite nie pre kazdeho). Komu sa pacil film Restless 2011 bude spokojny ,dojaty a aj si poplace. ()

jessic

Xkrát zpracované téma lásky a nevyléčitelné nemoci, kterému tenhle příběh nepřináší nic nového. Na tohle téma je daleko originálnější a poetičnější namátkou Restless nebo 50/50. ()

peaceices

Už ze začátku je jasné jak film skončí, ale (pro mě) velmi sympatická hlavní hrdinka (která mi tak trochu připomíná Amélii) nenechá nikoho aby jí utěšoval a snaží se co nejlépe prožít poslední okamžiky svého života. Daří se jí to, ale bohužel čím lépe, tím je poté horší konec, o kterém si myslím, že by vůbec nevadilo kdyby byl delší a celkově více procítěnější. Nevím proč, film se mi opravdu líbil, ale například Věčný svit neposkvrněné mysli ve mě zanechal hlubší pocity a emoce. 65 % ()