Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

jasanka

Trochu jsem se bála, že půjde o další film plný citového vydírání, ale naštěstí tomu tak nebylo a užívala jsem si ho. Tedy v tom smyslu, jak si můžete "užívat" film o umírající dívce. Jednoduché, uvolňující a smutné zároveň. ()

adriane9

No do háje... Několikrát omleté téma, kdy umírá hlavní hrdinka a přesto mě to dojalo ježiši no fakt k těm prohnaným slzám.. Prostě něco tam je, co v jiných filmech nebylo, některé ty myšlenky jež se vám vryjí do paměti a objevují se v silných chvílích, ta cesta od lavičky v náručí a jsem jasná.. Bylo to silné a teď se jdu líbat, protože chci vědět že žiju.... ()

readan

Dakota bola vo svojej role naozaj presvedčivá a o to viac ma príbeh zaujal. Hudobný podklad taktiež urobil svoje, ale na 5* to pre mňa aj tak nestačilo. Predsa len mi tam čosi chýbalo..možno preto, lebo toto nie je jediný film s takýmto námetom. ()

TomasKotlant

Milé, ale celkově dramaturgicky nedotažené s podivně laděnou gradací. Ale některé momenty jsou velmi pěkné. *** Ve zkratce: Holka s parukou si chodí po světě... ()

Matli

Smutnej film každou minutou, kór když člověk ví, že to dopadne špatně. Výborná Dakota, vše jsem jí věřil, hlavně na konci. Hudba taky stojí za zmínku, určitě o mnoho lepší než u spousty filmů tohoto typu. 78% ()

Chundys

Ano je to smutné, ale když to porovnám s novějším Hvězdy nám nepřály, tak to nemá takový emocionální dopad, nesedí mi zde moc herci, příběhově je to chudé. A láska která zde probíhá, je taky o mnoho chudší. Když měla Tessa mít první pohlavní styk, tak to rychle přeskočili, když už bylo po aktu, kdežto u Hvězd, tam toho alespoň bylo víc vidět, jak se na to alespoň připravovali apod. Musím ale podotknout že u obou filmů, byl krásný soundtrack. Jinak, ale Hvězdy vyhrály na plné čáře, i když oba osudy jsou kruté!!! ()

fixaman

Vlastně ani nevím, proč se na takové filmy dívám. Vždycky mě jen totálně psychicky rozloží. Ale prostě si nemůžu pomoct. A tak zase putuju zpátky, vzpomínám na kamaráda ze střední, který odešel v 16 kvůli leukémii, na babičku s rakovinou, které jsem nedokázal říct sbohem z naprosto stejného důvodu, z jakého se toho bojí Tessin bratr. Takže možná na někoho tyhle filmy můžou působit pateticky, klišoidně atp, ale prostě rakovina je přesně takováhle svině. Míň než plný počet tomu dát nemůžu. A Dakota Fanning je bohyně mezi mladými herečkami. ()

Radek.SCH

Japonci se v takovém tématu doslova vyžívají, ač zpracování co jsem viděl byla zatím všechny naprosto žalostná. Hlavní cena na MFF Zlín, mě přiměla si to pustit. Dakota už není jen ta ubrečená holywoodská tvářička z Války světů, nebo Twilightu. Všechno to jde po předem vyjetých kolejí, takže nic velkého se nekoná, ale i to stačí. Dobrý film. Jo a slzavé údolí se konalo pouze na monitoru, ne před ním, tak ať cérka z MFF Zlín příště nekecá. ()

Gaia.M

Dakota je prostě úžasná, to mi nikdo nevymluví. Viděla jsem ji zahrát hodně rolí, ale tahle... nemám slov! Tento film ve mně zanechal mnoho pocitů. Ještě hodinu po skončení filmu mi tekly slzy. Tomuhle snímku prostě věřím, věřím mu naprosto všechno. Věřila jsem Dakotě, že je opravdu nemocná, že opravdu umírá... Dokážu si představit, jak se cítila.. Tento komentář se mi píše opravdu těžko, protože, jak jsem už psala, snímek ve mně zanechal mnoho pocitů a emocí, ale nedokážu je slovy vyjádřit.. Podívejte se, tím nic nezkazíte, ba naopak, třeba vám to otevře oči. ()

atmen

Doufám, že něco podobného budu zažívat pouze přes televizní obrazovku či monitor a nikoliv na vlastní kůži. Zatím tomu tak bylo, a chci, aby tomu bylo napořád.... S podobnou tématikou řadím výše One Week, ten tak netlačiil na city, působil jakoby mimochodem... ()

Kingjiri

Netradiční romanťárna, jejíž závěr neni uplnym happyendem, ale je do určitý míry pozitivní. Jde o slušnej snímek, ale bohužel se v poslední době objevilo podobně laděnejch filmů spoustu, takže už jsem si ho tolik neužil, ačkoliv je nutný přičíst k dobru fakt, že neohsahuje příliš patosu. Možná by pomohlo ubrat na romantický dějový lince a zintenzivnit dramatický scény. Navíc mě mrzelo, že musela mít Dakota Fanning krátký vlasy, protože s dlouhejma vlasama vypadá o 100% líp. Pro mě spíš jednorázová záležitost, tři silnější hvězdy. ()

UniqueNett

Předlohou je absolutně dokonalá kniha Before I Die, kterou jsem tzv. zhltla během dvou dnů. Neskutečně jsem se těšila na její filmové zpracování. Obsazení Dakoty do hlavní role mojí natěšenost ještě zvýšila. Co si budeme povídat, kniha je samozřejmě lepší (tak jako v 90% filmů, u kterých tvoří námět knižní předloha). Myslím, že Dakota dokázala osobnost Tessy naprosto skvěle vystihnout, věřila jsem jí úplně všechno. Spousta věcí (a pro mě důležitých) mi ve filmu chyběla, což mě hodně mrzelo. Proto 4*. ()

Orina

Tohoto snímku jsem se relativně bála, jelikož kniha Before I Die je moje velmi oblíbená. A co si budeme namlouvat, knihy jsou v 99% lepší než filmy. Bohužel Now Is Good není absolutně žádná výjimka. Kniha mě v první polovině neuvěřitelně štvala Tessiným laxním postojem a pokroucenými hodnotami - což byl záměr. Film mě čílil naprostou nanicovatostí ve všech směrech a hlavně přikrášlováním si situací tak, aby závěr udeřil o to víc na slzné kanálky. Hned první minuty filmu byly jiné než kniha a Adam rozhodně nebyl krasavec a její láska na první pohled, možná ani na druhý. Závěr byl ale velmi povedený, s knihou skutečně srovnatelný. Ač pravda, že u knihy jsem brečela už tak od půlky, kdežto u filmu tak v posledních deseti minutách :-) Podtrženo, sečteno, musím hodnotit jako samostatný film a nepřihlížet ke knižní předloze a protože mám dojáky ráda, hodnotím kladně. Srovnávat ale s knihou, nedostala bych se ani na tři. ()

Rockerman

Kvalitní film, dávám pět hvězd, ale už ho nikdy nechci vidět! Ten závěr je pro mě příliš silný, příliš emotivní, příliš do detailů jdoucí. Je to velmi podobné téma jako "Klepání na nebeskou bránu", jen kluky vystřídala holka. I toho humoru je tu tak do poloviny dost, který odlehčuje nezvratný osud Tess. Občas není špatné se podívat na film z reálného života, kde není všechno jen šťastné a veselé, ale také smutné a bolestné. Není asi nic horšího, když rodiče musí pohřbívat své děti, mělo by to být vždy naopak. Dakota zářila už v dětských rolích, na prahu dospělosti je už hereckou hvězdou. Opakuji, výborný film, ale pro mne už never more! ()