Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

kisha

Slzopudnej biják o umírající teenage krasavici (která je samozřejmě totálně nad věcí), do který se "překvapivě" zamiluje místní teenage playboy, a společně prožijou nedlouho trvající pohádkovej vztah snů. Nereálnost - no co už. Ale jde zkrátka o další citově vyděračskej počin, kterej se v tej záplavě slz rozpyje mezi ostatní snímky s podobnou tematikou. ()

klukluka

Rakovina, rakovina, rakovina, leukémie, rakovina, leukémie, leukémie, rakovina... Scénárista těmito slovy tedy rozhodně nešetřil. Stejně tak měl v úmyslu nešetřit ani diváky. Na pilu se tlačilo ukrutným způsobem. Kombinace citového vydírání a kýče. Ale naprosto chápu, že tomu někdo dá namísto mých dvou třeba pět hvězdiček. U tohoto filmu stačí, aby se člověk ráno probudil na pravém, místo na levém boku (a naopak) a už vidím Now is good zcela odlišnou optikou. Já se ale dnes nechci dát tak lacino. Skutečně se mi víc líbily ty kousky, kde podobně nemocní lidé (na plátně) neřešili svůj stav co dvě minuty. Jsem rád, že to mám za sebou. ()

Michelle75

Kdybych si měla vybavit jednu jedinou věc,která mě vyloženě štvala,tak ji nenajdu. I přes smutnou pachuť Vás režisér nenutí řváááát do polštáře,.....neříkám,že se nenajde moment,kdy vám i slaza ukápne,ale není to nic nepříjemného. Now is goog je natočen s lehkostí a pomáhá tomu nejen výborná hudba,ale i herci. ....říkala jsem si, odkud tu Kayu Scodelario znám...a už vím, z videoklipu Candy od R.Williamse:). ()

Billie777

Malý velký film. U Now Is Good musí i cynik brečet. Já potřebovala kapesník už po půl hodině. Dakota Fanning je nepřekonatelná. Jeden z nejemociálnějších filmů, co jsem kdy viděla. Konečně jsem si uvědomila, o čem ten život vlastně je. Važme si svého zdraví. ()

velkyvezir

Tak nevím, ale nebylo by bývalo lepší, kdyby závěr filmu byl jeho začátkem a kdyby ten film byl o tom Tessinu bráchovi a o tom, jak se pořád chová jako debil. Děti jsou vnímavé a nemohu prostě věřit tomu, že mu umírá ségra a on dělá jakoby nic. ()

Seti

Film je plný najzákladnějších žánrových šablon sklouzávající až příliš často do odfoukaného klišé. Osobně jsem si z něj odnesl tři zjištění: 1) podobné filmy moc rád nemám, protože se u nich stav popsaný v první větě objevuje skutečně často a málokdy nabídnou víc, než jen prvoplánovou tlačbu na city, 2) s ohledem na zjištění první vážně nechápu, proč na podobné filmy nadále koukám a 3) Elle Fanning svoji sestru v současnosti přehrála a překrásněla o slušný kus (no nic Dakoto, každému to prostě vyjít nemůže). ()

Scevola

"Klasicka" romanticka drama poslednej doby. Neviem preco mam pocit, ze som to uz niekde videl. Zmyka vase city od zaciatku do konca, zial na mna to tentoraz neplatilo. 6/10 ()

Giggs

Tu rakovinu si mohli uplne odpustiť. Je zbytočna. Bez nej to mohla byť vyborna teenage romanca. Takto to smrdi prvoplanovym citovym vyderanim. ()

HArna

Romantika, hezký a smutný. Dakotu Fanning jsem si oblíbil, ne jen v tomto filmu. Každý ví kam film bude směřovat a přesto se mě to líbilo.80% ()

Hanys_

Seznam úkolů před smrtí už tady byl v důchodcovském podání (zíív) a teď přichází verze pro teenegery. Asi to není až tak špatný film, navíc má prostě téma, díky kterému se body dávají snadno. Já ale prostě tady napozoroval tolik kýčovitých scén, že už jsem s přibývající stopáží ten Tessin dojemný příběh nemohl brát vůbec vážně. 4/10 ()

dormouse

Panebože, to bylo ještě strašnější než Cena za něžnost! Přitom existují krásné filmy o rakovině, jako 50/50 nebo invaze barbarů. Ale tragická , uvzdychaná a křehká Dakota Fanning mne rozhodně nepřesvědčila ani o tom, že z ní bude dobrá herečka, ani o tom, že by dokázala poplést komukoli hlavu. A připravit takové duševní trauma někomu, komu zemřel otec mi připadá velmi bezohledné. ()

valasek.m

Nádherný fim, bohužel s jasným a předvýdatelným koncem, ale to vůbec nevadí. Musím pochválit Dakotu, jak se dokázala tak s vážnou rolý poprat, na to jak je mladá. Ano je pravda, že snímků s podobnou tématikou je mnoho, ale já prostě toto téma rád. ()

santiamén

Tisící variace na romantický film s umírající(m) hrdin(k)ou. Už to samo o sobě naznačuje, že dojemnou reakci podobný film vyvolá snad jen v osobě, která je za a) emočně nestabilní, nebo za b) jedná se o první film na podobné téma, který měla tu "čest" spatřit. Jelikož do žádné ze skupin nespadám, dostala jsem tak jen opětovnou příležitost ke studiu všech nuancí lidské schopnosti nebetyčně se nudit. ()

Randyz

Pěkná smutná romanťárna s krásnými záběry a příjemným soundtrackem. Jen mi nějak moc nesedělo herectví filmového otce hlavní postavy. ()

PetkaW.

Krásně, lidsky, nepateticky, nevtíravě zpracovaný film. Podobných snímků už tu bylo několik a spoustu dalších jich ještě určitě bude. A o to těžší je, aby tvůrci celé ožehavé téma uchopili trochu jinak a podali ho svým vlastním neokoukaným způsobem. Skvělá volba herců byla jen třešinkou na dortu. Nikdo zbytečně nepřehrával, nesnažil se vyčnívat... Je pravda, že Dakota hravě zastínila všechny kolem, ale když někdo umí, tak zkrátka umí. Zbytek jí ale značně sekundoval. Dobře zvolená hudba celkový dojem krásně podtrhla. Viděla jsem rozhodně už i dojemnější filmy, ale Teď a tady za nimi nijak výrazně nezaostává. Těžký film, podaný s obdivuhodnou lehkostí... ()