Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

SaNcHeZ_cz

Závěr nové trilogie aneb ještě, že už je to za náma. Abrams se ze všech sil snaží vrátit film zpět na správnou kolej a alespoň v závěru dát fanouškům to, co vlastně chtěli, nicméně zapomíná na to vlasatně servírovat dobrý film. Star Wars: Vzestup Skywalkera je sice v některých detailech docela fajn a funkční, nicméně ta křečovitost, nucenost a uspěchaná přímočarost filmu hodně ubližuje a ty násilně překvapivé zvraty tomu rozhodně nepomáhají. Pro tuhle trilogii ovšem naprosto odpovídající výsledek. Takže ano, ještě, že už je to za náma. ()

Bakllazaan

Zkráceně - epileptická jízda na horské dráze nedávající smysl. Hodně věcí se mi tam ale líbilo, ale šlo spíše o mrtvolné záchvěvy; hezké obrázky, použití Síly, alespoň nějaká interakce mezi hrdiny (dosud byla nulová). Tento poslední díl funguje spíše jako úplný restart a snaží se do jednoho filmu nacpat děj na tři. I tento díl je v zásadě lehkým restartem šestého dílu, ale užil jsem si to více než sedmičku, která vykrádala pro změnu čtyřku. Confused? V posledních letech jsem byl přesycen Marvel filmy, ale jejich Endgame bylo opravdu epické završení, o kterém se ještě dlouho bude mluvit. Poslední SW se měly vydat více komorní a rozlučkovou cestou. Tohle dopadlo šíleně. Abrams naházel do mixéru úplně všechno, s čím jeho pomatená mysl přišla a bohužel nebyl nikdo, kdo by ho reguloval. ()

Paxxx.cz

Star wars je pro mnoho lidí pojmem a i pro mě jde o srdcovou záležitost, jelikož pan Lucas stvořil neuvěřitelně sofistikovaný svět a hlavně ukázal nezapomenutelný příběh Skywalkera. Doslova se tedy nabízí otázka kterou si asi položil každý fanoušek této ságy - Bylo nutné přicházet s další triologií? Popravdě ani já sám nevím co bych odpověděl. Na jednu stranu jsem rád, že nové filmy vznikly, ale několik věcí by na nových filmech opravdu vadilo. V prvé řadě politická korektnost. Objevil jsem podle mě tu zcela nejzbytečnější postavu všech dob - Rose Tico. Kdyby zde nebyla vůbec nic by se nezměnilo. Do toho jsem si všimnul i nějakých románků mezi stejnými pohlavími. Zklamala mě i recyklace událostí z původních triologií. Dějová linka co byla nabídnuta v posledním filmu zas tak špatná nebyla (především několik zvratů), ale nějak to ve mě celkově nevyvolávalo emoce jako u předešlých dvou triologií. Nejpovedenější film, který tedy vznikl od dob kdy star wars připadlo Disney je zcela určitě Rogue one. Povedl se i podle mě seriál Mandalorian, ale filmová tirologie bohužel dle mě dopadla spíše průměrně...6/10. ()

Praxis

Omfg... Nejhorší SW film vůbec? Jako rouhám se ale Skrytá hrozba se najednou jeví jako mistrovské dílo. On to není jenom nejhorší film ze SW světa. On je to možná nejhorší film J.J Abramse vůbec. J. J. vyhodil všechny nepopulární věci z předchozího filmu do koše a začal pracovat na feel good filmu, u kterého nikdo nesmí přemýšlet. Bože. Proč? Kurva... Na tomto místě bych použil asi meme s mixerem co vrtá oči. Něco tam bylo hrozně cool (SPOILER - Rey rozstřelující transportér, hláškující droidi, závěrečná Rey Skywalker). Ale některé části filmu bych asi už nechtěl vidět... Nikdy... Jako nic jsem od toho nečekal... A vlastně jsem dostal ještě méně. Nebo bohužel více (Love story). Sračka roku 2019. Půjdu si radši pustit na uklidnění Impérium vrací úder. 50% ()

ArsenalEagle

Vizuál parádní, akce slušná, hudba sluchu lahodící. Tak proč to není vůbec ono?! Zase tolik nesmyslů, tolik příběhových kravin, tolik kýčovité omáčky , taková nálož chyb (na střeše Falcona mi stojí kamarádi, takže udělám 20 vývrtek, aby náhodou nespadli). Jsem rád, že Róza se svým lovestory ustoupila do pozadí a kolem Finna se začal motat někdo přijatelnější. Vztah Rey a Bena je ještě komplikovanější a dává ještě menší smysl, ale co si budem nalhávat, celá trilogie víceméně postrádá smysl. Palpatine potěšil, nebo vlastně nepotěšil, protože nedával smysl. Dominic Monaghan potěšil, nebo vlastně ne, protože se tam objevil s nulovou hodnotou, kdy ho nemůžu brát jen jako cameo, ale zároveň očekávám, že k něčemu jeho postava bude? Funguje humor, C3PO nebo Babu Frik využili svůj čas na plátně výborně. Přijde to jenom mně, nebo ty filmy končí víceméně úplně stejně? Ten koncept poslední bitvy a situace po bitvě je už tak strašně ohraný a předvídatelný. Od celovečeráků ze světa SW bych si dal nějaké to desetiletí pokoj, krátkoepizodní příběhy (Rogue One, Mandalorian, Obi-Wan?) si naopak líbit nechám. Jediný význam této trilogie vidím asi jen v tom, že se může zpětně docenit kvalita epizod I-III. PS: proč je Rey tak šíleně over-powered? PROČ?! 4 hvězdičky zachránilo jen kino, vidět to na noťasu, asi bych šel dolů (a nejspíš, jestli se k tomu odhodlám, tak to po dalším zhlédnutí udělám).. ()

Ellmariachi

Mohl bych mít 100 fanouškovských důvodů, proč to odsoudit. Podobnosti s tím a tím. Nepřesnosti s támhle tím. Mohl bych mít 100 osobních důvodů proč brblat. Například Finnův obličej mě otravoval neskutečně. Jenže proč to? Vždyť je to SW. A já si to nechci znechutit. Radši jsem si to užil. Příběh musí odsýpat a tak se taky děje. Neustále se přesouváme z místa na místo, občas nějaká honička, jindy přijdou na řadu světelné meče. Celé to doprovází fajn špičkování jak hlavních, tak vedlejších postav. Kdo mě teda fakt vytáčel byl zmiňovaný Finn. Ale to je prostě o tom jak komu sedne. Například v předešlých dílech mi nevadil vůbec. Rey je pořád fajn a Kylo Renn taky. A něco mezi těmi dvěma někdy vratce, ale funguje. Plnou nálož ale nedám z jednoho prostého důvodu. !!!Spoiler!!!Už mě strašně štvou konce, kdy hlavní hrdina odolává paprskům, porazí je a vyhraje. Dám ale solidních 80 procent za ne dokonalé zakončení, ale rozhodně ne nijak špatné. Jo a jen tak mimochodem... Já bych si další díl dal. ()

Karlas

Neposlechl jsem a byl jsem řádně potrestán. Agonie, opravdová agonie umírající velryby, to je metafora o konci velkého příběhu. Ptám se - proč Solo, Rogue One či jedinečný Mandalorian zachytili fantastický náboj hvězdného dobrodružství lépe než pevněji spjaté fiasko Star Wars 7, 8, 9. ()

Jillen odpad!

Nezbývá mi nic jiného, než dělat, že nic z toho se nestalo. Avšak mám gargantuózní nápad na pokračování! S P O I L E R Y...měsíce po událostech epizody 9...režie Quentin Tarantino...once upon a time in a galaxy far far away...STAR WARS: THE BLACK STRIKES BACK aka REVENGE OF THE BAD MOTHERFUCKER...Galaxie se pomalu vzpamatovává z desítek let útlaku Impéria a Prvního řádu. Rey Skywalkerová, poslední potomek největšího padoucha všech dob zjišťuje, že je těhotná. Otec, neznámý. Rey se ze strachu uchyluje do ústraní. Mezitím se z podsvětí Coruscantu navrátil slavný mistr Jedi Mace Windu, který se zapřísahal, že dokončí, co před desítkami let začal a zničí sémě Palpatinovo a pomstí zradu Anakina Skywalkera! USA, 168 min., Rating R, nevhodné do 21 let, produkce Disney, Weinstein, Pornhub, hrají S.L. Jackson, Daisy Ridley... :o) ()

JJ.Gibson

A je to! Prachbídné zakončení, prachbídné poslední trilogie. Abych řekl pravdu, na tento film, již jsem šel s předsudky, že se to nepovede a jenom jsem si to potvrdil. Hloupé, naivní, nesmyslně klišoidní. Absolutně jsem přestal mít vztah k jakékoliv postavě, až tak mi to poslední díl zhnusil!!! Měl jsem pocit, že se koukám na pohádku Olaf a sedm stormtrooperů, razítko Disney. J.J.Abrams s hrůzou v očích zjistil, že nemá ve své nové trilogii záporáka. Ubohý Kylo, je trapný a ošklivý digitální Snooke je mrtvý! Safra, co s tím?? Á už vím (spoiler) oživíme Palpatina, no proč ne, pač to je přeci cool záporák a znásilníme tím předešlé trilogie. Hvězda smrti byl supr nápad, Planeto-mrd v Síle se probouzí fuj copyright a teď má planeto-mrd každý imperiální Destroyer, tak to je vážně nevěřitelně slabé. Plus nápad, nejdřív jsme si nechali dělat na tajné planetě stormtroopery, nevyšlo to, tak teď si necháme postavit úplně celou flotilu lodí, pač to je úplně něco jinýho. Vážně za tohle dostáváte peníze?? Oživování mezi Rey a Kylem se k smíchu, nastavované a trapné. Je to vážně neuvěřitelně zpackaná trilogie, která zničila to, co Nová naděje před 42 lety započala. Už ne prosím!!!!!!!!!!!! ()

GodComplex

Je to v poradku, zas takove modre bahno jak napovida hodnoceni to neni. Sice o uroven horsi, nez predchozi famozni dil a mozna je to trochu scenaristicky naivni a primocare, ale to byva vetsina Star Wars kousku a aspon to jde svoji cestou narozdil od epizody 7. Ultimatni zavrseni sagy to neni, ale slapalo to solidne. "I am all the Jedi!" 7/10 ()

PKD

Chtěl jsem dáti původně 3, ale za tu 2.pol., prostě...ne. A abych se zde zbytečně nerozepisoval, tak jen dodám, že Hodnotitel CZ/Script mi to vzal rovnou z pusy. Souhlas s každou větou. The best scény jsou stejně na Exegolu, nebo jak se tomu nadává. A ve výsledku 2 Ewoci a Jawové se vým megakultovním Utini! jsou asi to jediné, co si budu ještě nějaký ten čas, pamatovati. P.s. všichni ti ......., co nadávali/jí na Johnsona, který jako jediný! měl koule a vytvořil osamocený kvalitní díl z této shit trilogy, by se mu měli vyřejně omluvit. Asi tak. Protože jen a pouze díky nim, vznikl tento smrdutý SW guláš. Pár narážek na SW VIII, která u mě tímto stoupla (pokud je to možné) ještě více, potěšilo. Nasere to o to víc, když si člověk přečte ten Trevorrowův scénář a kterýžto výsledný film (jsem o tom přesvědčen) by ještě překonal SW VIII. Jenže zasr. fans tak zhusta řvali proti Johnsonovi, že si vydupali tento paskvil a tím, tento ´´film´´ padá jen a pouze na jejich tupé hlavy. ()

erased

Let the past die. Kill it, if you have to. řekl Rian Johnson a dostal od fanoušků přes prsty. Abrams dostal za úkol napáchanou "škodu" odčinit, a se slovy We’ve passed on all we know. A thousand generations live in you now. zavírá trilogii stejně jako ji začal. Trilogii velkolepou, zábavnou, nostalgickou, řemeslně prvotřídní, ale úplně, úplně zbytečnou. A příslib prvního zajímavého záporáka v blockbusteru zůstal znovu nevyužitý. Víc než Disney a Abramsovi to ale dávám za zlé fandomu. Jsme spokojení s tím, co jsme si vyhulákali? ()

Makky

Zlo! Element, ktorý nám najnovšie časti servírovali veľmi opatrne, respektíve vôbec. Konečne je späť a epizóda 9 je vďaka tomu úplne inde než dve predošlé časti. Ide o prvotriedny a zároveň enormne zábavný boj dobra proti zlu, kde sa ide od začiatku maximálne naplno a diváka fackuje jeden wow moment za druhým. JJ vystrúhal orgazmický fan service pre nás všetkých a ja som sa opäť cítil ako malý chlapec. A z kina odchádzal neskutočne spokojný. ()

MajklCZsk

Obří vyprázdněné nic. Jestliže si autoři chtěli vytvořit absurdní drama po vzoru Samuela Becketta, podařilo se. Většina pronesených replik nedává smysl, scénář tkví v kontextu celé série i jenom trilogie spoustu děr a můžeme zde počítat, kolik motivů si pro tento díl vycucali z prstu. Je smutné, že příběh nebyl napsán jako celistvá trilogie, ale kus po kousku, tak se tedy stávají zvraty, které jsou sice nečekané, ale jsou nečekané především kvůli tomu, že se k nim neschyluje z předchozích dílů. Autoři slíbili, že poslední díl pospojuje všechny trilogie dohromady, ovšem tím, že se ukáže prstem na zaporáka, moc se nespojí, maximálně tak ukážou na neschopnost scenáristů. Osmá epizoda byla sice průser jak vrata, ale Abrams měl alespoň navázat a ne stočit volant o 180 stupňů do příkopu, kde dětství většiny z nás i skončilo. Tak díky bohu, že už to máme za sebou a už se k této sérii nebudeme muset vracet. Minimálně u mě je sága ukončena šestým dílem a tahle trilogie se nestala. ()

Tirion

Další zbytečný film zbytečné trilogie. Po hříchu se ukázalo, že první film z téhle trilogie byl vlastně to nejlepší. Mám pocit, že současní scénáristi pouštějí na papír pouze nějaký fantas-průjem. Tohle nebylo ani pro děti. A jestli to pro děti bylo, tak bych se jako dítě cítil uražen, že ze mě někdo dělá blbce. Všechna ta oživování postav a dokonce reálných herců, která měla scénáristy vymotat z labyrintu, se nepovedla a spíš obecně přispěla k tomu, že nové SW jsou akorát k smíchu. Tohle dojení všech možných univers se mi hnusí. A ještě víc jsem zděšen z toho, že prostě není nikdo kompententní a nadaný k tomu, aby vytvořil něco orginálního, vlastního. Ze záhrobí vytaženým SW tak kraluje v tomto tisíciletí Rogue One, protože našel odvahu jít vlastní cestou, ačkoliv si ji šlape tolik známým vesmírem. -- Dvě hvězdy za krásný vizuál a nepřepálený digitální vizuál, výpravu a kameru. ()

Alementina

Teda nevidím moc velký rozdíl oproti těm 80tkovym filmům a víc než kdy jindy chápu, proč moje ségra s mámou nechapou, jak se někdo na něco takového "na takovou blbost" může dívat. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy