Mandalorian si těch pět zaslouží! Už jenom za to, že tahá značku Starwars ze sraček, kam ji dostala poslední hrůzná trilogie. Je to "intimní" příběh lovce, který lehce upustil od svého kodexu a zachránil svůj cíl, který měl zlikvidovat. Jednotlivé díly mě bavily, krásná a zároveň temná atmosféra, pěkné bojové scény, stylizace. Na to, že je to Disney :) Jon Favreau umí a umí na výbornou, dokáže dát divákům to, co chtějí vidět a udělat to tak, aby to fungovalo, bylo zábavné a bez všemožných a nemožných klišé. Možná někde něco mohlo být dotaženější, ale v komplexním pohledu na celý seriál, to nebylo nic, co by výrazněji uškodilo. I have spoken...(3.1.2020)

Projekt, který si dle mě získal zpět mnoho fanoušků Star Wars, kteří tak trochu dali sbohem této sérii po nejnovější trilogii. Jon Favreau rozhodně s originem Mandaloriana snad ani nemohl šlápnout vedle, tak zajímavá postava z původních hvězdných válek si nějaký spin-off jednoduše zasloužila. Trochu jsem se obával, že si tento seriál vzal pod svá křídla Disney, hlavně jsem v koutku duše doufal, aby z toho na každém kroku nečíšila jakási dětinskost. Naštěstí se s tím tvůrci nepárali a pojali to převážně dospěle ( i tak se najdou trapnější chvilky plné stupidního humoru, ale našel jsem jich minimum). Pedro Pascal to namluvil skvěle (ani nemohu tvrdit, že tu roli zahrál s noblesou, když se pořád schovával pod tou fešnou helmou, spratek jeden :D). Akce bezkonkurenční, na akčních sekvencích člověk ihned zaznamenal, že zde se penězi vůbec nešetřilo, konečný výsledek se tím pádem pochlubil bezchybnou audiovizuální stránkou. Příběh v pár momentech drhne, pro příště bych poprosil kloudnější hlavní dějovou linku, ale závěrečná epizoda navnadila na druhou sérii, to bezesporu ano. Těch 80 % si to odnese(9.1.2020)

Snad první sci-fi seriál, který má co se produkčních hodnot smysl ... filmový vizuál, velmi dobré CGI. Sympatické postavy a akční scény jsou jen dalšími klady ... ale ten největší je rozhodně stopáž, na ploše od 3O do 46 minut není místo pro zbytečnou vatu, které jsou moderní seriály bohužel přesycené. Disney zatím válí a já se už teď těším na druhou sérku, ale taky na seriálové marvelovky z jejich produkce.(20.1.2020)

• alchac

Inu, assasíni jsou v kurzu, pročež Disneyovští řitíři řádu Židáj servírují něco ve stylu „Kterak plechový Džon Dick preferující namísto štěňat pistáciový Jogurt potkal Hvězdné Války.“ Čili základní výtka vůči charakteru hrdiny silně nekompatibilnímu s jeho profesí viz mé zvratky k prvním dvěma dílům Nýjovy assasínující série. V tomhle dortu pejska a kočičky bylo snad všechno – od jedné populární assasíní videohry přes kung fu filmy, špagety westerny, Sedm statečných až po Terminátora (jsem jen čekal, zda IG zahučí do lávy se vztyčeným palcem). A přestože scénáristé pytlačili opravdu velmi pilně a díly jsou tak krátké, že u nich jeden nestačí ani usnout, tak nejpozději od začátku druhé půlky naprosto nedokázali zakrýt, jak moc je to vlastně celé o hovnu, neb postavy, atmosféra, děj = 0, futrování plytkým patosem naopak na úrovni Japonců, deus ex machina maká snad ještě víc než v Epizdodě VIII (naopak patologika některých situací i některé "skvosty" zmíněného kusu (jako např. gravitační bombardování ve stavu beztíže) výrazně přebíjí) a celé dílko si společně s hlavním hrdinou vesele štráduje odnikud nikam, aby prostě v jeden moment zčista jasna zahučelo až po pás do závěrečné parodie na atmosferickou akci. Já sice chápu, že když už největší kurvitelé dobrého vkusu v dějinách kinematografie Žoržovi vysolili za jeho Gaylaxii moc a moc dalekokot takový prachy, tak dolary prostě musí proudit, ale toto byl seriálový ekvivalent ruské matrjošky zakoupené v Celetné. Tedy, přinejlepším... A k mému zděšení to zjevně stačí.(4.1.2020)

Disney sa poriadne práskol po stehnách! Kiežby The Witcher dostal podobnú kvalitu v spracovaní, trúfnem si povedať, že by sa jednalo o preluftovanie v topke seriálového piedestálu. Síce ani The Mandalorian sa nevyhol muškám, ktoré láka opojný mok, no či starých abo nových nadšencov Lucasovho triumfu smelo pritiahne k obrazovkám. Niektoré epizódy na pokraji pompéznosti, iné momenty na okraji ťukania si po hlave.. ..veľmi nádejný je aj spin-off, kde sa Stormtroopery budú preškolovať v streľbe na NEpohyblivý terč.. .. .. ! ..--85%--(27.12.2019)

• - Mimozemšťan, od ktorého Mandalorian (Pedro Pascal) kupuje vznášadlo, patrí k druhu Kubaz. Zástupcu tohto druhu sme mohli vidieť už v Hviezdne vojny IV - Nová nádej (1977), v ktorom informuje Stormtrooperov, že našiel droidov, ktorých hľadajú. (rasistik)

• - Jon Favreau na mimozemšťany v seriálu použil stejnou technologii zachycení pohybu (motion-capture), kterou použil při práci na fauně v Kniha džunglí (2016). (3T)

• - Během rozhovoru mezi Mandem (Pedro Pascal) a Omerou (Julia Jones) přibližně v polovině epizody můžeme vidět v horní části rámu mikrofon. (Atrekan)