Za sebe mohu říct, že seriál má i přes malý počet dílů a minutáž skutečně dobrý drive. Po prvních dvou epizodách jsem brblal cosi o standartním produktu bez větší invence, jenže s přibývajícím časem začalo přibývat zajímavých nápadů, hlavní postava, Mandalorian, lovec odměn sympaťák, stejně jako jeho lapálie v různých koutech galaxie. Navzdory Disney fanservisu Baby Yoda i trocha černého humoru, perfektně vymyšlené akční scény a vypointované epizody. Můžeme jen litovat, že Pedro Pascal je v hlavní úloze více jako dabér, než herec (kterého často zaskakuje pod mandalorianským brněním někdo jiný). Přesto nemám nic proti dalším dobrodružstvím Mandaloriana, budu se na ně těšit. A třešničkou na dortu je OST Ludwiga Göranssona, který si dokázal napsat žánrově nesourodé motivy, které jsou ale originální a pohromadě drží čím dále tím více, OST v mých uších rostl každou epizodu. Nenápadné a divné motivy jsou náhle geniální...(30.12.2019)

„Mohu tě přivést za tepla…nebo tě mohu přivést za studena.“ - „To je moje hláška!“ Neb ve hraných filmech se oběma Fettům, poskytlo až trestuhodně málo času, vzal jsem existenci tohoto seriálu s povděkem a zadostiučiněním. Už úvod v duchu westernů s Eastwoodem mě okamžitě chytl, a v podstatě předznamenal směřování celého seriálu. Z Clintovy postavy se ovšem v průběhu nestala starostlivá chůva…ach ano, „baby Yoda“. Nejdřív jsem si říkal, že Favreau začíná ze všech těch Knih džunglí a Lvích králů krapet bláznit, ale on se z toho zeleného, okatého pišišvora postupně stal nejen tahák seriálu, ale i zcela rovnocenný člen, bez kterého by to už nešlo. Mandalorianův až přehnaný smysl pro čest je samozřejmě často úsměvný (a nezřídka kdy na-přes-držku), ale jinak mě jeho osobnost baví. Kvalita jednotlivých dílů trochu kolísá, avšak ty lepší jasně převládají. A jakkoliv je konec 1. série předvídatelný (a to do posledního záběru), půda pro další řadu je dobře připravená a já se budu těšit, prozatím dávám slabší plný počet.(23.2.2020)

1. série Dlouho očekávané spuštění kanálu Disney + přišlo i s prvním hraným seriálem ze světa Star Wars a určitě věrné fanoušky nezklamalo. Já mám Star Wars sice rád, ale sám se nemohu počítat mezi zapálené fanoušky, kteří znají každý příběh, co se v předaleké galaxii odehrál. I tak jsem si Mandaloriana ale mohl v klidu užít a to je dobře. Hned od úvodní scény poznáte, v jakém světě se nacházíte a sledování lovce odměn zní skvěle. A vážně je to slušná zábava sledovat, i když je pravda, že některé epizody jsou prostě lepší než druhé. Na druhou stranu je dobře, že všechno graduje v opravdu povedeném finále. Osudová hudba fungovala, příběh Mandolariana také a navíc udělali i zajímavé závěrečné titulky. Takže se mi to líbilo a s chutí se podívám na další pokračování. A to i přesto, že se mi pravděpodobně vyhne nákupní horečka po hračce Baby Yody a nebudu o tom tvrdit, že je to nejlepší seriál, co jsem viděl. Ale určitě chápu fanoušky Star Wars, kteří jsou z toho nadšeni ještě o stupeň více.(9.1.2020)

Bavil Vás seriál Hvězdná brána? Tak ste konečne našli nasledovníka. Tu sa tiež cestuje z planéty na planétu, len teda s inou motiváciou. Aj tu máte dosť jednoduché zápletky, ktoré bodujú hlavne akciou, atraktívnosťou prostredia, zaujímavosťou postáv a ich vzájomnými prepojeniami. Zásadným rozdielom je však to, že Mandalorian je sponzorovaný veľmi bohatým nebožtíkom. Takže je tu úplne iný level režisérov, kameramanov, zvukárov,...ktorí dodávajú potrebne vymazlený audiovizuálny zážitok. Na dnešnú dobu, kedy väčšina áčkových seriálov preferuje hodinovú minutáž dielov (a hlavne na pomery SW sveta), je tu strašne príjemná minutáž. Ak si odrátate třešničku na torte v podobne vychytaných záverečných komiksových titulkov, tak ste v podstate len jemne cez polhodinu. Hviezdou seriálu je samozrejme "Baby Yoda" a hneď v závese sú akčné scény. Vesmírne dobrodružstvo s potenciálom baviť nás nasledujúcich x rokov.(22.6.2020)

Snad první sci-fi seriál, který má co se produkčních hodnot smysl ... filmový vizuál, velmi dobré CGI. Sympatické postavy a akční scény jsou jen dalšími klady ... ale ten největší je rozhodně stopáž, na ploše od 3O do 46 minut není místo pro zbytečnou vatu, které jsou moderní seriály bohužel přesycené. Disney zatím válí a já se už teď těším na druhou sérku, ale taky na seriálové marvelovky z jejich produkce.(20.1.2020)

• - V pilotním díle vidíme Blurrga, jenž se poprvé objevil ve Star Wars: Klonové války (od r. 2008) – Liberty on Ryloth (2009), Supply Lines (2010), Slaves of the Republic (2011), ale také ve Star Wars: Povstalci (od r. 2014) – Hera's Heroes (2016). Toto ne moc inteligentní stvoření bylo před lety roztroušeno po galaxii, včetně Endoru a Rylothu. Dále se představilo v novelách „Thrawn: Alliances“, „Aftermath“, „Aftermath: Empire's End“ či „Galaxy's Edge: Black Spire“ anebo ve hře „Star Wars Battlefront II“. (3T)

• - V seriálu se objeví droid, kterého si někteří fanoušci lehce spletou s nechvalně známým IG-88. Sice se původně uvažovalo nad IG-88, ale nakonec z toho sešlo. Režisér Dave Filoni dal raději přednost novému droidu IG-11, naprogramovanému následovat protokol gildy námezdních lovců. (-Victor-)

• - Je to již podruhé, co je ve Star Wars světe zmínka o potřebě použití toalety. První zmínka byla v seriálu Star Wars: Povstalci (od r. 2014), kde Wedge Antilles potřeboval použít „osvěžovač“. (LaserJet)