Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Jinny

Dvě hvězdy a ta druhá je jenom za technické hodnoty. Jaký film TROS je? Kdybych ho měla popsat jedním slovem, bylo by to "nepromyšlený". Kdybych ho měla popsat více slovy, označila bych to za fanfikci napsanou dvanáctiletým fanouškem, který se zoufale snaží ostatním fanouškům zavděčit, ale nezná základní pravidla vypravěčství ani lore Hvězdných válek. Je to morálně zpustlý film o tom, že lidé, co bojují za správnou věcí, jsou automaticky a ve všem dobří a neomylní, o nahrazení "špatného" dítěte někým neproblémovým, o věčném zastydnutí v dětství, o tom, jak člověka definuje názor starších autorit. A to všechno se JJ Abrams snaží prezentovat jako happy end. Když si vzpomenu, že jsem JJe a LucasFilm bránila... To, co předvedli, je zahanbující. Využívali zájem různých skupin fanoušků a dávali jim všem před nos mrkvičku. Přitom jim celou dobu opravdu šlo jenom o marvelizaci Hvězdných válek. Možná měli v Lucas Filmu být od začátku trochu upřímnější v tom, čeho chtějí novou trilogií dosáhnout. Protože uctít dědictví Skywalkerů to rozhodně nebylo a i ten název filmu je vtip. Merry fucking Christmas! ()

honajz

Soudě podle publika v kině jsou cílovkou tohoto filmu děti ve věku 12 - 17 let a podle toho asi film nutno soudit. Sice je tam pár "dospělých" narážek a vtípků, ale ne tolik, abych se jako dospělý bavil celou dobu. Celkově je to pohádka, kde mne asi nejvíc bavilo sledovat animovanou Carrie Fisher (to CGI je pořád znát), kde mě potěšilo cameo Harrisona Forda a líbily se mi všechny ty vesmírné světy a přelévání drobných i větších výher od zlých k hodným a hned zas naopak. Konec mi ale přišel těžce překombinovaný - všechno to cimrmanovské "nejsem tvoje matka, jsem tvůj strýc" plus Benovo a Reyino umrtvování se a oživování na střídačku, až mi to připomnělo onen tragický konec Romea a Julie. Bitvy s křižníky jsou taky docela povedené. Jak říkám, nejsem cílovka, přece jen původní Star Wars byly sice taky pohádka, ale pro odrostlejší publikum, ale jestli se tohle náctiletým bude líbit, mise u Disneyho byla splněna a vzhůru na další těžení značky v merchandisingu a nějakých těch spin-offech. Myslím, že s tím J.J. Abrams udělal, co se s tím v tomto rámci dělat dalo. ()

poz3n

O chlup lepší než předchozí děsivý zážitek s Posledním z Jediů, i tak se ale jedná o zcela tristní filmové vyprávění, během něhož mě v podstatě zaujala jen jedna scéna a zajímala jen jedna postava. Zásadní problémy mám už se scénářem: Veškerý děj je překotně stlačen do sledu scének, kdy postavy někam přijdou, pomocí dialogu/monologu se vysvětlí, co zrovna dělají a co z toho plyne, aby se vše za chvilku opakovalo úplně stejně jen na jiné lokaci. Doslovnost vysvětlování je navíc neskutečně úmorná, takže nejen, že se nevypráví obrazem, ale po chvilce máte pocit, že jste idiot, kterému se vše raději polopatě vysvětlí, i když se tím naruší i jakýkoliv náznak integrity a logiky daného fikčního světa a konkrétní scény v něm. Jakýkoliv autentický pocit ponoru do příběhu byl tak pro mě z principu nemožný a tím pádem jsem jen čekal, jestli mě nějaký moment zaujme třeba alespoň svým tvůrčím přístupem. To se však stalo pouze jednou, v téměř jediném klidovém momentu celého filmu (souboj silou mezi Rey a Kylo Renem na poušti). Zbytek je zběsilá jízda k finálnímu vyústění, které má blíž ke kopírce Harryho Pottera, než k čemukoliv originálnímu a neočekávanému. 4/10 ()

rikitiki

Božíčku, tady ale je přelidněno, předroidováno a přeplanetováno! Hlavní postavy furt někam lítají, furt někoho potkávají, takže se neustále představují a vysvětlují, kdo je kdo a jakou má historii. Když se znovu představí dokonce i 3CPO, dá se to brát jako zoufalý vtípek. ____ V ději se nedá moc orientovat a až ke konci to trochu začne dávat smysl. Finále se sice dá čekat, ale já proti takovému završení ságy nic nenamítám. Opakují se motivy z předchozích filmů, což je záměr a zároveň i analogie k tomu, jak život kráčí v kruzích a dědíme nejenom vlastnosti, ale i některé příběhy svých předků. SHRNUTÍ: U Disney sází na to, že fanoušky bude vždy doprovázet víra. Tudíž do kina zajdou a za film zaplatí. ()

HellFire

Svět Star Wars mě osobně nikdy nenadchnul, ale taky jsem jím nikdy neopovrhoval. Sedmou epizodu jsem si užil díky Abramsovi, nad osmičkou jen jen kýval hlavou a při uvedení Pal Patina do deváté epizody jsem se smíchy za kolena popadal. Jak zoufalý musí Disney být, když recykluje staré dobré postavy? Cožpak není scénáristy, který by byl schopen vymyslet něco nového? Vesmír Star Wars je však bohužel velmi omezený (kažý hrdina či záporák je otcem/synem/dcerou/bratrem/sestrou jiného hrdiny či záporáka) a očividně si s ním neví rady ani Kathleen Kennedy, která má vše pod palcem. Ze zatím poslední trilogie sálá totální absence nějakého základního tématu, každý ze tří filmů je samostatným příběhem a spojují je pouze postavy (ne zrovna zajímavé) a pár základních premis. Nová trilogie, spolu s failem v podobě DC vesmíru, prokázala nutnou potřebu mít dlouhodobý plán. Lucas se musí obracet ve své posteli. Co se kvalit devítky týče, tak po vizuální stránce jde samozřejmě o prvotřídní produkt, tady snad nikdo nečekal pokles. Horší je to s tempem, které mi přišlo strašně uspěchané, až epizodní. Chvíli sledujeme dění na straně dobra, pak střih na Kylo Rena a jeho plány na zničení odporu. A takhle pořád dokola. Začátku se tedy vůbec nepodařilo vtáhnout mě do děje. A to co následovalo nestálo za moc, protože tolik scénáristických berliček a nefunkčních scén v jednom filmu se jen tak nevidí. Jeden příklad za všechny – Rey zničí loď, na které je Chewy, takže si naši hrdinové myslí, že Chewy je mrtvý. Jenže my jako diváci víme, že není, protože hned v další scéně ho dopraví na hlavní loď v jiné přepravní lodi. Tím pádem je veškeré napětí v čoudu. (Druhý příklad stejného kalibru je scéna, v níž Rey hledí zoufale na ztenčující se flotilu lodí a Pal Patin se chechtá, jak bude brzy po všem, protože jim nikdo nepřijde na pomoc... což samozřejmě Disney posral dávno předem, když v traileru ukázal celou flotilu Odporu, jakožto se řítí do boje). Představte si, že by to samé udělal Peter Jackson s Gandalfem. Prostě nemyslitelné. Když ale váš film pomáhá sepsat scénárista Batman vs. Superman, možné je vše. Příběh s Chewym má dohru ve scéně, kdy naši hrdinové potkají na jakési planetě starou známou Poea a věnuje jim odznak kapitána, díky němuž se mohou nalodit na nepřátelskou loď a zachránit Chewyho. LAZY! Úsměvná je také osudovost, na kteroužto notu se film snaží hrát v posledních 45 minutách. Kde jsem u Avengers tajil dech v každé minutě, Star Wars mi v těchhle dramatických chvílích vykouzlilo akorát tak škodolibý úsměv na tváři. Nejen proto, že se slova míjela účinkem, ale také kvůli uměle vystupňovanému napětí, když na obrazovce sledujeme stovky lodí, jež mají vzbudit dojem neporazitelnosti záporáků. Btw ve světě Star Wars teď vstávají mrtví z hrobu? To už je možné všechno :). Konec dobrý, všechno dobré. Hlavně že se Poe našel partnerku. ()

eraserhead666

Au. Tak oni natočili tři nové díly, aby něco zajímavého a nového ukázal jen ten prostřední? Po docela dobrém rozjezdu v něm, nakonec v posledním díle zase jen vylouhovali slabý odvar již několikrát zalitého čase. Škoda, no... Tohle tak tak velký průměr, až skoro začíná smrdět. A pro mě docela zklamání.2.5* ()

0x141627D3D

No oslinivy zaver to urcite nebol, koniec bol narychlo zlepeny, aby sa vsetko uzavrelo. Vizual bol vsak vyborny, idealne pre kino...K samotnemu zhodnoteniu serie (filmy 1-9); Prve 3 filmy boli vyborne a nadcasove, avsak ich povodne caro ma obislo (asi som moc mlady), nasledujuce 3 filmy boli na tom velmi podobne. Zaverecne 3 filmy boli kvalitou dost nekonzistentne - 7 bola ok, stale vsak o nieco horisa ako predoslych 6; 8 sa mi zo vsetkych SW filmov pozdavala najviac, nakolko si pribeh udrzal kvalitu zo starych cias a efekty sucasnej doby naplno vyuzili potencial zobrazenia celeho univerza. 9ty diel bol ok, ale po tolkych rokoch by to urcite chcelo o nieco velkolepejsi zaver. Seria ako taka 4*, univerzum 5* s tym ze budem dufat, ze ho disney bude milkovat pomaly a postupne a nestane sa z toho dasli marvel. ()

ARI50

Neomezené možnosti tohohle světa, opět úchvatné pro oči, skvěle momenty a nádherné záběry. Jediné co mi přišlo nejslabší byl asi málo akční a emotivní příběh, jinak jsem hodně spokojený, s další části tohohle světa. ()

Will_X

Fajn akce/souboje, fajn efekty, ale to evidentně každý očekává. :) Hromada nonsense a cringe momentů... Já nevím, asi se na to budu muset podívat znova.... ()

luka4615

Když šel v roce 2015 do kin první snímek nové trilogie s podtitulem “The Force Awakens”, byl jsem schopen přimhouřit oko nad plytkými postavami a dějem, který prachsprostě kopíroval geniální Epizodu IV. Bylo to totiž už deset let od Epizody III a fanouškovský hlad byl prostě moc velký. U Epizody VIII z roku 2017 jsem už sice musel mhouřit oči obě, nicméně i tak se jednalo v rámci možností o skvělou a inovativní podívanou. Nyní jsme v roce 2019 a světlo světa spařila Epizoda IX. Jak se tedy poslední zářez rodu Skywalkerů povedl? Nu, bohužel musím smutně konstatovat, že první reakce a následné recenze nelhaly. Star Wars – The Rise of Skywalker je ve své podstatě pouze změtí nelogických scén, zmateného scénáře a dementně napsaných postav, u nichž Vám už nyní bude úplně jedno, co s nimi bude. A aby toho nebylo málo, režisér J.J Abrams se nyní až okatě opírá o téměř všudypřítomný "fan service", který ale za celou stopáž čítající 142 minut dokáže prodat zhruba tak dvakrát. Jste zde tedy svědky naprosté devalvace snad nejznámější filmové franšízy v dějinách kinematografie, u níž se budete ztrápeně dívat na hodinky a říkat si, kdy tohle PROBOHA skončí. Nicméně abych zde snímek jenom nehanil musím uznat, že po digitální stránce se jedná o zcela pohlcující a dechberoucí dílo. A když ještě v nějaké scéně zazní ony slavné fanfáry či jiný kultovní motiv Johna Williamse, tak na ten malý prchavý okamžik máte pocit, že vážně sledujete ty pravé Star Wars. Nicméně pak Vás už bohužel nemilosrdně dožene pachuť mdlého příběhu, praštěných či zbytečných postav (rytíři z Renu) nebo rozpolcené vize Disney a najednou prostě víte, že tohle je konec. Konec, jež si tato sága, kterou já a mnoho dalších lidí naprosto zbožňuje, určitě nezasloužila. Jsem si téměř jist, že se správnou vizí a kompetentním vedením studia by tento snímek dopadl o mnoho lépe. A jsem si také jist, že historie za tento nebetyčný přešlap celé Disney jednou odsoudí. Právem. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice, Dolby Atmos) „We've passed on all we know. A thousand generations live in you now. But this is your fight.“ ()

mm13

Aj deviatku mal jednoznačne točiť Johnson. Alebo niekto iný schopný, podľa jeho scenára... alebo aspoň námetu... alebo v jeho produkcii. Ale Disney sa posral a dopadlo to iba o čosi lepšie, než s Hrou o tróny. Bez absolútnej trpkosti a pocitu zmaru, ale inak tiež dosť na hovno. ...A ten Johnson? On to v tomto vesmíre ešte len roztočí! V tom jeho autorsky ďaleko slobodnejšom kúte... ak mu to Kathleen "Sith Lady" Kennedy dovolí. ()

ancientone

Jasne že som dúfal, že Disney to konečne celé hackne a devina Star Wars bude 2 a pol hodinové Behind the scenes, kde Adam Driver a Daisy Ridley scrollujú Instagramy a dojímajú sa nad Baby Yodom, ktorý ich ťarbavo ohrozuje lightsaberom. Ale žijeme v príliš suchopárnej časti Galaxie a nestalo sa tak.____ Devina nie je veľkolepé, ale riadne (tak, ako to my /post/milenáli máme radi) prehrotené finále. Prekvapilo, alebo vyrušilo ma iba to, ako veľmi to stojí na starých postavách, cez ktoré scenáristi premieňajú Force na vcelku obyčajné deus ex machina a oslabujú (žehlia) silné atribútu odvážnej osmičky (tú považujem za suverénne naj. diel novej trilógie a jeden z naj ST dielov vôbec)._____ keďže ale nečakám, že Star Warsy budú mega poučený metafilm, reflektujúci Silu ako pohrobok boom new age hnutia (hnutí?) zo 70. rokov a jej miesto v súčasnej spoločnosti, som úplne spoko. Všetko do seba zapadlo, aj keď pár krát zaškrípalo, na záver sme sa dojali, zalapali po dychu, nešli na wecko, oslávili výhru diverzity a multikultralizmu Galaxie nad fašounskou uniformitou Rádu a... všetko je fajn. Všade je láska-._____ PS. dlho som nevidel blockbuster, čo by uháňal vpred tak šialeným tempom. Tie svetelné úniky Falconu sa vlastne stali jedným zo základných prvkov výstavby filmu. kjut._____________ may baby Yoda be w u <33333 ()

becki_tu

Jedním slovem spokojenost. Poměrně hodně recenzí viní Johnsona z toho, že vlastně nebylo možné po osmé epizodě udělat důstojné pokračování. Z toho mi tedy vyplývá, že pokud nemáte problém s Last Jedi, s velkou pravděpodobností budete s posledním (?) dílem ságy spokojeni. Stále je to totiž galaktická pohádka, která má díky přítomnosti Leii, Hana nebo Landa tendenci odkazovat na původní trilogii a současně využívá filmařských nápadů, možností a trendů moderní doby, avšak s dostatečným respektem k zajetému konceptu značky Star Wars. Se vším tím sentimentem, romantikou, naivitou, hrou na dobro a zlo nebo specifickým humorem, a to i přesto, že svět v době vzniku prvního filmu byl o dost jiný, než dnes. Já jsem totiž nešel do kina proto, abych primárně hledal chyby a nedostatky, ale kvůli tomu, abych si opět připomenul proč mám svět předaleké galaxie pořád tolik rád. A to i s těmi jeho nedokonalostmi. 90% ()

JASON_X

Završení trapně infantilní ságy jak se patří. Všichni staří známí mentálové pěkně pohromadě - zlaťoučký homorobot, chlupatý seskveč vydávající degenské pazvuky (kterým všichni skvěle rozumí), roztomile neohrabaní kulaťoučcí drojdi, spousta roztomilouškých emzáčků-zviřátek a pár oživlých mrtvol... Vlastně chybí jistý mistr Jouda, takový ten retardovaný šilhavý skřet, který má potíže se slovosledem. No ale samozřejmě nechybí parta správných kluků a holek, která to s přehledem natře všem temným impériím, kolik jich v galaxii je. A jasně, dojde i na šermování barevnými vystřelovacími zářivkami. Úchylnou popularitu téhle pohádkové série mezi dospělými jsem nikdy nepochopil. Slabá druhá za opulentní vizuálno i za Drivera, jehož postava jediná trochu za něco stojí. ()

Lucasion

"A thousand generations live in you now..." Před dvaceti lety jsem viděl první Star Wars v kinech. Před čtrnácti lety jsem šel na Epizodu III. dvakrát, protože jsme si myslel, že je to naposledy, co vidím žlutý nápis v kině. Nakonec uběhlo dlouho a já viděl před čtyřmi lety o půlnoci ten nápis znovu. Rozpumpoval mi krev v žilách a já se opět cítil jako ten čtyřletý kluk, který kouká na Hvězdné války s Lukem Skywalkerem v obývacím pokoji. Vypisovat svoje pocity u Epizody VII. a VIII. zde nemusím, mají svoje komentáře. Faktem je, že J.J. je stejným milovníkem Star Wars jako já a můj dopis, který jsou mu posílal před dvěma lety si evidentně přečetl. Dostal zhruba dvě a půl hodiny na to, aby spravil, co jiný v Epizodě VIII. nadrobil. Má vlastně dvě a půl hodiny na to, aby ukončil milovanou ságu a příběh a postavy někam posunul. Nejsem si však jistý, že všechno, co zde vidíme, tak plánoval, když točil Epizodu VII. Každopádně jsem šťastný a vděčný, že neodcházím z kina zklamaný a se zlomeným srdcem jako posledně. Konečně mám pocit, že se postavy někam posouvají. Z Finna (John Boyega) je opět sympaťák, Poe (Oscar Isaac) je ostřílený pilot Odboje a Rey (Daisy Ridley) tentokrát skutečně cvičí na to být Jedi. Navíc se mi líbí, že si J.J. vzpomněl na ty postavy, a jak je vytvořil. Rey bude opět sběračka šrotu a Finn bývalý Stormtrooper. A Luke... Mark Hamill opět mluví tak, jak bychom od Luka Skywalkera čekali. J.J tak ze střípků promarněné epizody VIII. sbírá co může a ukončuje ságu z Galaxie far far away více něž důstojně. Možná finále není tak epické jako finále předchozích trilogií, ale je dostatečně epické na to, že mi srdce radostí pumpuje a mám z toho husí kůži. Příběh příjemně odsýpá a jsem rád, že mě film baví. při prvním traileru jsem měl skepsi, při druhém jsem si objednával lístky na první den premiéry. Přesto jsem se moc bál, že budu z filmu zklamaný. Nejsem. Ten film mi dává naprosto jasnou logiku sedmičky a kdybych se hodně snažil, tak bych vymyslel možná ještě trošku lepší průběh závěru. Ale to v mém dopise Abramsovi nebylo. Hudba od Johna Williamse nezklamala a vizuální efekty jsou boží. Navíc fanoušek starších dílů si tu najde mnoho easter eggů. Nezmínil jsem mnoho věcí, kupříkladu jak se mi líbí postava Bena Sola (Adam Driver). Adam se za čtyři roky hodně posunul a jeho Ben alias Kylo Ren se mi sakra zamlouvá. Nejhezčí návrat však slaví Billy Dee Williams jako Generál Lando. A když už jsme u těch návratů, tak samozřejmě pokaždé, když se na scéně objeví někdo z trojice Han, Leia a Luke, tak se emoce derou na povrch. Moc mě mrzí, že trojice Hamill, Fisher a Ford nemají za celou trilogii jedinou scénu spolu. Tak moc jsme si je přál vidět v jedné scéně. Ale i jednotlivé scény fungují naprosto skvěle. "Hey kid..." Tak moc jsem si přál, aby tento film fungoval a on funguje myslím, že velmi dobře. Feeling Star Wars tam je velmi silný, charaktery se posouvají a dějové linky mi dávají smysl. Navíc humor je zde přiměřený, funguje a je hlavně přirozeně vtipný. Myslím, že režisér vyžehlil, co se dalo. A pokud ne, tak jsem velmi tolerantní, mu leccos odpustit. Nemohu hodnotit Rise of Skywalker jinak něž maximálním hodnocením. Abrams dokázal po předchozí epizodě nemožné. Vrátil mi Star Wars! A byl jsem dojatý hned několikrát. Tleskám Epizodě IX. "The Force will be with you... Always." [Předpremiéra 18.12.2019] [Dolby Atmos] (95 %) () (méně) (více)

Morholt

Digitální i obsahový chaos, který drží pohromadě recyklované motivy z původní trilogie. Za největší zoufalost, která scénáristickou impotenci charakterizuje, považuji odhalení Reyina původu. Občas se na to dívat dalo, to zase jo, a když už nic, tak člověk alespoň přeje Sithům, aby jim to konečně vyšlo, ale celkově je tahle epizoda asi nejzbytečnější z celého universa. 35% ()

ScarPoul

Chcel by som vidieť ako by to vyzeralo, kebyže má víziu celej trilógie pod palcom Abrams. Naprávať fuck upy Riana Johnsona sa ukázalo ako potrebná ale spomaľujúca zložka celej ságy. Vidno za veľa scénami neuveriteľný potenciál nových svetov, vzťahov, ktoré niečo znamenajú a niekam sa vyvíjajú a zároveň budujú napätie k veľkému finále. To jediné vyzerá ako keby sa k nemu od začiatku epizody sedem smerovalo. A vyzerá skvelo. Dokonca prišli aj zimomriavky. Inak je Rise of Skywalker nesúrodou zmesou scén, ktoré sú tak preplácané, že sa v určitom momente dostaví nuda a krútenia hlavou. Vždy keď si hrdinovia nevedia rady, príde stará známa postava, alebo nebezpečná nová postava, alebo nepravdepodobný spojenec a všetko je tým pádom v poriadku. Žiadne postupné budovania. Väčšina postáv z Last Jedi tu hrá tretie husle ( čo je len dobre) ale niektoré ako Lando sú dokonca zbytočné. Pre príbeh určite. Pre akúsi spomienku na starú trilógiu by som ocenil lepšie zapracovanie. Úprimne neviem čo si mám o tom myslieť. Koniec je fanúšikovský orgazmus. Aj prvá pol hodina. Zamrzí, že sa nová trilógia neniesla v rovnakom duchu. Túto galaxiu mám rád. Aj príbehy v nej. Nech hundrem akokoľvek. Len by som bol rád, keby filmy z tohto sveta dosahovali aspoň rovnakých kvalít ako napríklad Fallen order. Nie taký koniec aký by si celá sága zaslúžila, ale v rámci všetkého koniec, ktorý zostane aspoň v pamäti. ()

RelaxMan

Jsem fanoušek Star Wars, už od roku 1982, což jsem tehdy poprvé uviděl " Novou naději " a změnilo mi to život. Star Wars se pro mě stalo víc než jen film. Pokud bych měl hodnotit " Vzestup Skywalkera ", tak to sice není úplně nejlepší díl celé ságy, ale je podařený. Rozhodně o dost lepší než " Poslední z Jediů ". Pokud si někdo zaslouží velkou pochvalu za celou třetí trilogii, tak je to rozhodně herečka Daisy Ridley, protože jí na roli vybrat byla trefa do černého. Myslím, že ve světě Star Wars se dá toho ještě hodně vymyslet. Důkazem jsou třeba " Rogue One, Solo nebo seriál The Mandalorian ", takže se ještě se Star Wars nemusíme loučit a je nač se v budoucnu těšit. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

07.04.2023

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)