poster

Orphan Black (TV seriál)

 • Austrálie

  Orphan Black

 • USA

  Orphan Black

Akční / Drama / Sci-Fi

Kanada, 2013–2017, 36 h 39 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Trevor Yuile

Hrají:

Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchard, Kristian Bruun, Skyler Wexler, Evelyne Brochu, Dylan Bruce, Ari Millen, James Frain, Zoé De Grand Maison, Rosemary Dunsmore, Cynthia Galant, Tom McCamus, Natalie Lisinska, Alex Ozerov, Amanda Brugel, Ksenia Solo, Alison Steadman, Jenessa Grant, Stephen McHattie, Elyse Levesque, Michael Mando, Inga Cadranel, Matt Frewer, Michiel Huisman, Kathryn Alexandre, Danielle Bourgon, Jack Fulton, Andrew Gillies, Reid Janisse, Marty Adams, Raven Dauda, Carlos Diaz, Miranda Edwards, Courtney Deelen, Matthew Bennett, Allen Keng, Sarain Boylan, Dylan Trowbridge, Nora McLellan, Lamont James, Serje Basi, Alex Karzis, Jean Yoon, Kevin Dennis, Glenda Braganza, Illarion Michaels, Ron Lea, Daniel Kash, David Richmond-Peck, Miriam McDonald, Eric Johnson, Kristi Angus, Melanie Nicholls-King, Peter Outerbridge, Kristin Booth, Julian Richings, Zachary Bennett, Roger Cross, Peter Michael Dillon, Patrick J. Adams, Michelle Forbes, Bishop Brigante, Kyra Harper, Earl Pastko, Trenna Keating, Natalie Krill, Carlos Gonzalez-Vio, Nicholas Campbell, Justin Chatwin, David Fox, Sheila McCarthy, Michelle Arvizu, Nigel Bennett, Daniel Fathers, Brittany Drisdelle, Ian Matthews, Allie MacDonald, Gord Rand, Jade Hassouné, Joel Thomas Hynes, Mark Quigley, Siobhan Murphy, Casey Hudecki, Janet Pinnick, Peaches, Brooke Palsson, Scott Wentworth, Noah Danby, Géza Kovács, Frank Moore, Andrea Runge, Sadie Munroe, Stuart Hughes, Vas Saranga, Jayne Eastwood, Pip Dwyer, Tom Cullen, Deborah Grover, Raymond Ablack, Tom Barnett, Alejandro Ampudia, Darryl Flatman, Karen Ivany, Ivan Sherry, Jessalyn Wanlim, Courtenay Taylor, Ted Dykstra, Josh Vokey, Varun Saranga, Michael Brown, Drew Davis, Andrea Davis, Jarret Wright, James Cade, Uni Park, Lucie Guest, Simu Liu, Zoe Doyle, Aurora Browne, Andrew Musselman, Cara Ricketts, Brendan Beiser, Doug MacLeod, Lukas Engel, Habree Larratt, Conrad Bergschneider, Lauren Hammersley, Suresh John, Jean-Michel Le Gal, Vanessa Burns, Humberly González, Sirena Gulamgaus, Allison Wilson-Forbes
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (76)

 • KevSpa
  **

  Až příliš podobné Ringer a ta snaha o syrovost tak plochému tématu moc neprospívá. Navíc je to děsná nuda. Pilot - 40%(4.4.2013)

 • Tom Riddle
  ***

  Hrátky s identitou, černý humor, supr charaktery (u mě vede gay brácha Felix a vědátorka Cosima, časem i čím dál tím víc upjatá housewife Alison), naprosto úžasná Tatiana Maslany v životní(ch) roli(ích), na hranu 3 a 4 hvězd to sráží občas slabší scénáře a občas vyšší koncentrace klišé než by mi bylo milé, za nedostatečný prostor pro Teddyho (ve třetí sérii chybí úplně, skandál!) a znatelně slabší druhou sérii Orphan (is the new) Black prozatimně zaokrouhlen dolů.(19.4.2014)

 • emma53
  ****

  A neb jak jedna ženská utáhne celý seriál. Tímto se mně nesmazatelně vryla do paměti neskutečně brilantním výkonem Tatiana Maslany. To je jeden z těch seriálů, který ať ohodnotíte jakkoliv, tak já to pochopím. Osobně jsem si chvílemi rvala vlasy nad některými situacemi a momenty, chvílemi jsem jásala, ale ve výsledku jsem se stala totálně závislou od jedničky až do desítky. Desítku už šili sice hodně horkou jehlou, ale má našlápnuto na další sérii, tak uvidíme. Já se zkrátka báječně bavila a to se cení(4.1.2014)

 • hellstruck
  ****

  Je lehké odsoudit seriál po pilotu s tím, že je to "až příliš podobné Ringeru". Ve skutečnosti je tam ale opravdu málo, co mají tyto dva seriály společného (snad jen vydávání se za někoho jiného). Sci-fi ráda nemám a nevyhledávám ho, ale v tomhle seriálu je ho skutečně málo, je to spíš jen takový "nádech" seriálu. V hlavní roli drama, spletitý děj a především výborná Tatiana Maslany, kterou jsem odsoudila až příliš brzy - to, jak se zhostila hned několika postav je prostě neuvěřitelné. Je to přesně druh seriálu, který vás ze začátku baví, ale nejste z něj nijak nadšení a po několika epizodách zjistíte, že jste naprosto ponoření do děje a nemůžete se dočkat toho, co bude dál. Takže pro mne nové guilty pleasure, které se může chlubit originalitou a neokoukanou hlavní hrdinkou (hrdinkami :) ) a do toho všeho sci-fi, řešení vztahů, vyšetřování a mysteriózní atmosféry zvládá vnášet ještě perfektní humor. EDIT PO DRUHÉ ŘADĚ Nelíbí se mi směr, jakým se seriál vydal. Objevování klonů mě bavilo, ale druhá řada je dost jiná a v ději už se celkem ztrácím. Pravděpodobně to bude tím, že v první řadě jsem byla zvědavá, proč má Sarah klony, bavilo mě je poznávat - ale když už je to hlavní rozmotané, připadá mi, že se do toho sami tvůrci zamotali a už není vůbec o co stát....:) Oblíbené postavy: Sarah, Paul, Felix.(16.6.2013)

 • JitkaCardova
  ***

  Pěkné a vtipné herecké etudy, a to nejen mimikou a vizáží, ale i po stránce jazyka (anglická vs. americká angličtina, angličtina s celou řadu přízvuků, angličtina vyšších vrstev, plebejců, policajtů, punkerů, sociálních živlů, akademiků, studentů, slušňáků z předměstí, gayů atd. atd.), je tam narážka i na slečnu Doolittlovou, neváhala bych konceptem tohohle seriálu prubovat herce na konkurzech, divadelních i filmových. Dělají si z toho srandu, seriál je na tom postavený, a čistě kvůli tomu, jak se i herecky pracuje s rolemi a záměnami dál (když jeden klon hraje druhý a podobně), jsem se na celou první sérii ráda podívala až do konce. Všechno ostatní je nevyužitý potenciál (scénář příběhu, logika děje a zvratů, kamera, hudba, střih... jen ještě scéna a kostýmy jsou fajn, ale to souvisí), a i když je to pochopitelné, je to škoda - nelze si neříkat, jak boží jízda by tohle musela být, kdyby nezůstalo u prvního plánu, ale použilo se to k výstavbě echtovního a brilantně scénáristicky promyšleného detektivního případu s esteticky i myšlenkově dechberoucí syrovou scifi-socio-politickou kritikou. Ráda si počkám, jestli to někdo využije a přetaví. Řekla bych, že to po tom přímo volá. *~~(10.7.2016)

 • IQ Tiqe
  ***

  Současný sci-fi seriál, který by nebyl o teenagerech nebo podle komiksů, mi chybí (loňské Continuum potěšilo). Tohle vypadá zatím koukatelně. Mysteriózní krimi zápletka neurazila, další díl si pustím. Hlavně aby se děj někam posunoval. Dost mi ale vadí afektované chování toho buzíka.(2.4.2013)

 • Katullka
  **

  Je to hrozne laciny. Cely.(6.8.2014)

 • 6thSun
  ****

  Tatiana Maslany zde hraje asi tisíc rolí a ve všech je dokonalá. Technicky je vše zvládnuto tak mistrně, že to ani na vteřinu neruší. Scénář obsahuje napětí i vtip, ačkoli nedokáže udržet konstantní napětí a po šesté epizodě můj zájem pomalu, ale jistě odpadá. 70%(14.5.2013)

 • MoiJe
  **

  Do e2: Ringer meets Dollhouse and Life UneXpected a bohvie čo ešte. Línii nového života a záhade by som ešte dala šancu, ale pošuci z pôvodného života sú neznesiteľní a tá línia ma nezaujíma ani za mak. Samotná hlavná hrdinka je tiež silne frackovitá, ale... čo ja viem. Možno ešte zo diel pozriem.(4.4.2013)

 • Lama.Lama
  ****

  Drobet nudný začátek, ale pak se to docela rozběhlo. Tatiana hodně překvapila!(17.6.2013)

 • Rosana
  *****

  Zajímavý nápad a pořád se něco děje. Je to skutečně napínavé a nemůžu se dočkat dalšího dílu.(1.6.2014)

 • Pajky3
  ****

  1. série Konečně něco co mě hned na začátku zaujalo a až do konce série nepustilo. Žil jsem v představě, že je to seriál z Anglie a ono to BBC America a původem Kanada. Ale angličtina ústřední dvojice mi to vynahradila. Tatiana Maslany tady předvádí úplný herecký koncert a všechny její verze mě vážně baví. Ať už jde o hlavní Sarah, mamku Allison nebo IT girl Cosimu, i když je fakt, že tu jsem si oblíbil asi nejvíc. Ale i ty verze co se objeví jen na chvilku mají všechny něco do sebe a musí být něco neskutečného hrát tolik rolí. Jsem opravdu zvědav na to jak se to bude dál vyvíjet, první série mi totiž utekla neskutečně rychle a já bych chtěl pokračování hned. 90 % *** 2. série Druhá série mi přišla o něco slabší, nevím čím to bylo. Možná se vytratilo počáteční nadšení, které přinesla první řada, možná mě prostě poznávání klonů bavilo mnohem víc než rozplétání jejich osudu. Tak jako tak, druhá série byla slabší, ale rozhodně mě neodradilo o případného pokračování ve sledování. V závěru byla rozhodně přednesena otázka na kterou mě zajímá odpověď. Tatiana Maslany je úžasná a nechápu, proč je její vystoupení opomíjené kritiky. 80 % *** 3. série Ani ve třetí sérii to není o nic horší. Tatiana a jejích pět hlavních verzí je prostě boží. Každou z těch pěti postav si užívám, i když je pravda, že některé mám radši. To mužské klony mě moc nebaví a jsem vcelku rád, že jsou postupně odstraňovány. Kouzlo neznámého z první série je pryč, ale myslím, že kvalitu nastavenou předchozí sérií si to zvládlo udržet. Jsem na další sérii zvědav, ale myslím, že už se polehku blíží finále. Podle mě už není moc kam postupovat. (I když tvůrci prý chtějí 8 sérií, tak se necháme překvapit) 80 % *** 4. série S odstupem času musím uznat, že třetí série Orphan Black byla vlastně zklamáním a ještě víc to do očí bylo v porovnání s tím, jak dobrá byla série čtvrtá. Není žádné tajemství, že Tatianu a její herecké schopnosti chameleona jsem si dávno zamiloval, ale stejně mě nepřestane udivovat. Ta herečka je úžasná, tolik rozdílných postav, rozdílných přízvuků a vzhledů. Ale potěšen jsem hlavně také tím, že se příběh konečně posunul kupředu (a ke konci). Tvůrci chtějí končit, takže doufám, že se rozloučí pořádným uzavřením a dopřejí nám skvělou sezónu. *** 5. série Byla to skvělá jízda. Za těch pět let to sice místy drncalo, ale přesně kvůli tomuhle by měly seriály dostávat závěrečnou sérii. Podle mě se tvůrci se zakončením vyrovnali na jedničku a patří jim potlesk a poděkování. Na Sarah, Cosimu, Alison, Helenu, ale i Rachel budu vzpomínat jen v dobrém.(25.8.2013)

 • kinghome
  ****

  Tak mám za sebou další seriálovej maraton, ale tentokrát to nebylo úmyslný. U Dextera to byl plánovaný, ale tady jsem nečekal vůbec nic. Prostě jsem se nudil, tak jsem si pouštěl první díly všelijakejch seriálů, které jsem ještě neviděl a pak jsem narazil na Orphan Black a vzpomněl jsem si na Hellstruck, jak mi to doporučovala, tak jsem si dal jeden díl a tak jsem si oblíbil Sarah, že jsem si pustil další díl a tak to šlo až do dílu 10týho. Ve tři hodiny ráno jsem si říkal, že bych už mohl skončit, ale konec 9 dílu mě tak navnadil, že jsem musel zkouknout i poslední díl. Naprosto strhující a skvělej příběh, který je doplněn o úžasnej výkon Tatiany, který hraje božsky a všechny její klon jsem si oblíbil. Teda až na Alison, která byla taková ta klasická kráva, ale nakonec jsem si jí oblíbil taky. Dokonce jsem si oblíbil i vedlejší role, což moc často nedělám. Vic i když byl kretén mi nějak přirostl k srdci a jeho situace v seriálu mě strašně bavili. Konečně zase úžasnej seriál, jediný mínus je, že musim na druhou sérii čekat takovou dobu. Už aby to bylo, páč to skončilo dost blbě. Oblíbené postavy: Sarah, Cosima, Helena, Vic, Fe. Prostě skoro každá postava je boží! Miluju ten seriál.... ...Jak se pozná posranej seriál? Tím že je v každém díle několik vražd a stejně to příšerně nudí. Druhá série stojí za hovno, totálně mě nebaví a dokonce jsem přestal mít rád postavy, co jsem rád měl, takže přestávám druhou sérii sledovat, akorát bych si ještě víc zkazil mínění o tomhle seriálu. A to jsem ho měl po první sérii chvíli v topce, příšerná škoda.(24.10.2013)

 • Mr.Ripley
  ***

  Pilot: Celý pilot stojí a padá na charizmatu hlavní hrdinky, která ho má naštěstí na rozdávání. Potenciál do budoucna by zde byl, jen ho nezabít případnou (hrozící) vatou a klišé. Hodnocení pilotu: 77% ___ Druhá epizoda byla jednoznačně slabší, vyložila několik karet na stůl, ale jaksi zmizela atmosféra. Doufejme, že se třetí epka vytasí s nějakým esem v rukávu. Hlavní postava je stále velice sympatická, ale to pobíhání sem tam nebaví. ___ Přede mnou poslední dvě epizody a já si marně lámu hlavu s tím, zdali se do nich vůbec pouštět. Čím více autoři rozkrývali tajemství, tím klesala epizodu za epizodou atmosféra, atraktivita, ale především ono dravé a zábavné tempo. Hlavní hrdinka se skryla ve stínu charismatické "stepfordské paničky" Alison, z drávé (ze začátku nejzajímavější) Cosimi se vyklubal otravný jedinec a na vrchu této nesourodé "pyramidy" je naprosto iritující, otravná, zbytečná svou existencí, Helena. _____ Nabalovaná klišé tomu nepřidávají a ač mám Beth, Alison, Miss S a Felixe opravdu rád dávám tomu vale. Škoda. 65%(6.4.2013)

 • Laerry
  ****

  Originální, jak je u BBC (America) zvykem - aneb ideální příležitost pro herečku v hlavní roli se dokonale "vyřádit" v různorodých rolích - aneb sen každého herce hrát několik postav najednou. Jen více klonů z různých zemí - přízvuky mě baví!:-)(4.8.2014)

 • geklon
  ***

  Maslany je sympatická tím, jak vůbec sympatická není. A vážně to fantasy postnoir béčko dává hodně tak, aby se o ní vědělo. Hudební doprovod je natolik zajímavej, že se často přistihnu jak zapekám do muziky a příběh kolem mě plyne.... Ono totiž příběh Orpha Black, je Banshee pro 14 letý rebelky a 45 honibrky v tričkách brutální Nikita, ale ten vizuál je skvělej a já k téhle prapodivné etice, která koluje mezi hlavními hrdiny a vůbec celým seriálem, mám zkrátka slabost. Vedlejší postavy my přišli skvělý, nejvíc ten zateplenej teeenyQueeny bráška, což jsem sám překvapenej. Do doby než jsem zjistil o co vlastně pujde, jsem doufal v neukázněnou Bravogirlijádu a nakonec jsem s otevřenou tlamou lapal po dechu. Pilot kurevsky našláplej, nejslepčí atmo béčko, za hodně dlouho...... Takže zatím poctivý tři plnou plný hvězdy. 70%. Často po pilotu nehodnotím, ale tady to asi nešlo jinak.(12.2.2015)

 • M.i.k.e
  ***

  vyloženě průser to není,ale na druhou stranu ani nic co by nadchlo.Podobné téma tu již párkrát bylo a bylo zpracováno lépe.Seriál,který u mě možná dostane šanci,ale až po konci letošní seriálové sezóny...50%(9.4.2013)

 • Eamby
  *****

  Zhlédnuto všech deset dílů...jeden z nejlepších seriálových sci-fi kousků roku 2013. Tatiana Maslany jako hlavní herečka je naprosto úžasná, ať už hraje bláznivou Helenu, matku v domácnosti či geniální vědkyni.(18.5.2013)

 • danielosbourne
  *****

  Orphan Black mě zaujal hned svým prvním dílem. Možná to bylo nepříliš okoukaným tématem, nebo tím, že se Pilotní epizoda dosti podobala mnou oblíbenému seriálu Ringer, ale nadšení vydrželo po celou sérii. Myšlenka s klony je velmi zajímavá a samotného mě zajímá, k jakému závěru se tvůrci dostanou. Za vyzdvižení zde samozřejmě stojí výkony herců v ústředních rolích. To co v tomto seriálu předvádí Tatiana Maslany je neskutečné. I když jsem věděl, že všechny klony hraje jedna herečka, přišlo mi neuvěřitelné, jak má každý klon svojí vlastní osobnost a mimiku. Všechny jsou stejné a při tom jsou všechny naprosto jiné. Jordan Gavaris zde také podává v roli Felixe skvělý herecký výkon. Seriál mě oslovil na plné čáře. Nevím, zda to je tím tématem, nebo tím, že jsem přesně něco takového v danou chvíli hledal, ale každopádně mě těší, že dostal další sérii a doufám, že ani ta nebude poslední.(26.4.2014)

 • G..
  *****

  Smekám klobouk před Tatianou Maslany.(27.5.2014)

<< předchozí 1 2 3 4