Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

rublik05

Už jenom slabý odvar původního skvělého dílu a hodně zbytečné pokračování. Děsivé a nechutné scény sice trochu fungují, ale pořád se vaří z té stejné vody bez špetky něčeho nového. 2/10. ()

Hellknight12

Oproti prvému film je toto slabé pokračovanie. Najslabšie sú kamera a režisér. Scenár je slušný aj na pokračovanie ale človek by čakal lepšie scény. Je to síce fajn nápad na ukončenie, čo sa stane ak sa to nepodarí, tak ako má a ide to do histórie ale kameraman mi prišiel, že spravil len CTRL+C a CTRL+V. Hudba je fajn ale tiež žiadna sláva. Čo sa týka hereckých výkonov, tak, čo ja viem? Deti priemer a dospelý nadpriemer. Film môžem odporučiť ale neočakávajte od toho žiadnu slávu. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

Mini_X

Druhý Sinister je bohužel jenom průměrnými hororem, který se snaží tvářit, jako pokračování jednoho z nejlepších paranormálních hororů. Druhý Sinister se snaží být stejně dobrý film, jako jeho předchůdce, ale selhává skoro ve všech aspektech. S postavami se tu nakládá dost blbě, sice se film snaží mít zajímavé dvě hlavní postavy, ale selhává v tom. To stejný platí pro bubáka Bagula, který ve filmu má více scén, než v prvním filmu, což jen ho dělá míň děsivým a působí spíše, jako The Nun. Co se týče jumpscarů, tak ty jsou sice v pohodě, ale s atmosférou si tu vůbec nehráli. Ale také jde vidět, že ten film nemá Derricksnovo koření, které dělal první Sinister, tak moc zajímaví, děsiví, atmosférický a poutavý horor. V celku se jedná o průměrný paranormální horor, který dopadla mnohem líp, než jiný horory. Ale jako pokračování úžasného prvního filmu, to selhává skoro ve všem. 5/10 ()

chlebo

Sračkovejšie ako jednotka? Možno.. lacné a predvídateľné? Určite. Ale, oproti jednotke, ktorá ma miestami dokonale uspávala, mali títo dvaja anorektickí zdochliaci a ich šukézna hoc' hysterická mamina a strážník TakATak celkom gule a ruku na teplučké srdiečko, maminke a poslušnejšiemu anorektikovi som tentokrát aj držal palce, oproti minulajšku, kde by som brutálne orgie s vražedným vyvrcholením privítal všetkými desiatimi aj skôr. ()

JimDeNiro

Po prvních dojmech - mám na to jít do kina nebo nemám, mě nakonec přemluvili a dali jsme se na cestu a já čekal to nejhorší (jak už to ve většině případů pokračování dobrých filmů bývá), ale musím uznat, že to nebylo vůbec špatné. Bylo to jen o něco slabší než jednička, vzhledem k atmosféře, která tu tak jako byla brilantní v jedničce moc nefungovala, respektive tu nebyla, pak také asi k obsazení, ale uznat musím, že lekačky, jak už tu bylo zmíněno, jsou povedené a jde vesměs o ty zvukové efekty. já byl vcelku spokojen, jako pokračování je to dobré... (viděno v kině 18.9.2015) - 60% ()

touchud

Jak byla jednička originální, tak je dvojka trapná, nudná a nehororová. Pokus o psychologické drama rodiny s týranými dětmi a manželkou s hororovými prvky. Ztracený čas. Jednou hvězdou oceňuju OST a skvělé role unuděného řezníka v supermarketu (pokud si ho teda někdo kromě mně všiml). ()

speedy7929

Začiatok bol dosť sľubný. Časom to však nejak pomizlo a začala nuda. Dej nebol spracovaný zle, ale bol veľmi ľahko predvídateľný. Aj tá najdesivejšia scéna bola spravená tak, že človek presne vedel čo sa bude diať. Nápad z detskými duchmi ako sledujú svoje filmy sa mi celkom pozdával. Myslím však, že celému filmu chýbala taká zahadovosť, kto je ten čo to robí? prečo sú deti uväznené na tomto svete? atď. Jednotka bola v tomto lepšia, nevedeli kto je Baghuul a keď sa objavil sa vám zastavil dych. Bohužiaľ toto pokračovanie bolo fiasko a posledná scéna s horiacim plátnom bola dôkazom, že investovať do vstupenky za takýto film sa neoplatí. ()

acn

Hrůza, opravdu hrůza. Myslel jsem, že to nedokoukám. Taková kravina, až mi to lezlo krkem. Příšerné a nesympatické dětičky, hlavně Dylan byl fakt lulan. Postavy, interakce mezi nimi, jejich vzájemná chemie, to vše na úrovni brazilské telenovely z roku 1845. Vyprávění neexistuje, občas dokonce následující scéna nemá žádný vztah nebo interní logiku či návaznost k předešlé scéně. Nevím, jestli je tenhle paskvil chyba rejži a nebo střihače, nejsem si totiž jist, jestli zde půl hodiny chybí a nebo 97 minut přebývá. Lekačky jsou totálně k hovnu, jsou buď násilně třísknuté do filmu a poserte se z toho, nebo čitelnější než výkon Baníku, takže samozřejmě nefungují tak či onak. tomandandy to taky propálili. Vyhnout se obloukem a pustit jen v případě, že máte lehkou děvu v posteli a chcete jen kulisu na zásun. ()

liberita

Na druhom Sinistrovi je priam do očí bijúca neprítomnosť tvorcov prvého dielu a tiež snaha stoj čo stoj jednotku prekonať. Tá sa však nevydarila podľa predstáv, film kazili nielen absurdné smrti (krokodília dominuje) ale aj neustála prítomnosť detských duchov. Herecké výkony nestoja za reč a hudba tú správnu atmosféru tiež nenaladí. Ak by neexistoval Sinister, možno by som išla s hodnotením vyššie, takto je to však len béčkový nepodarok, ktorý by si zaslúžil minúť kiná a ísť rovno na DVD. ()

Zombiepod

Nebola to až taká katastrofa, ako som čakal. Je pravda, že vzhľadom na vyšší rozpočet je tu citeľne slabší dej, rutinná réžia a nezáživní herci, čo má za následok, že prvá polovica filmu je len akýsi zlepenec udalostí a dozvukov sosajúcich z úspechov jednotky. Niekde v záverečnej tretine sa však spád celkom slušne zlomí, ba dokonca upúta až do obstojného adrenalínového finále. Posledná scénka však bola maximálne zbytočná. Sinister 2 je nakoniec stále iba slabučký odvar Dericksonovej prvotriednej jednotky, ktorá mala tajomnú atmosféru, mrazivú hudbu, a pútavú, nepredvídateľnú dejovú líniu. Foy len zhrabol peniaze, nepredviedol žiaden rukopis, a natočil len priemerný, no bezproblémovo pozerateľný horor. ()

neo250 odpad!

Toto horor? Ja som tam nič nevidel. Okrem hlúpeho deja ani jedna scénka, kde by bolo nejaké napätie a strach. Jednotka bola veľmi dobrá, no toto bola čistá katastrofa. ()

TommyDiamond

Druhý sinister je naprostá ztráta času. Nejen, že změna dikce je víc než citelná, ale příběhově nemá snímek co nabídnout, ani čím vyděsit. Kouzlo staré promítačky už dvojka prostě rozhýbat nedokázala, ať se snažila sebevíc. Toto zklamání si víc než jednu hvězdu nezaslouží... ()

Knor

Velký zklamání ačkoliv jsem to trochu očekával. Jednička byla originální, děsivá a hlavě měla mrazivou atmosféru. Tady se toto všechno vytratilo. Neměl jsem strach ani na vteřinu, myslím, že jednou jsem se leknul a ani příběh mě ničím nenadchnul. Vyzdvihnout můžu filmečky s vraždami rodin, který byly povedený, zvlášť ty s krokodýli a s krysami. Jinak mi to trochu připomínalo horor Kukuřičné děti a aneměl jsem komu fandit. Nejotravnější byly pro mě děti a duchové dětí a jestli nějaká postava umře mi bylo fakt úplně jedno. Bez napětí, strachu a atmosféry je tohle jen slaboučkej odvar výbornýho prvního dílu. ()

masekjc

Pár lekaček se povedlo, ale bohužel se už nepodařilo navnadit atmosféru z prvního dílu, která to držela tak vysoko. Lepší průměr ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Místy tajemné a "napínavé", ale některé scény a chování byly občas nelogické. Celkový dojem kazil vyplašený detektiv s výrazem zaražených prdíků + duchové dětí. ()

Voorhees

Pamatujete si když v jedničce bylo napětí a vybudovaná atmosféra? Já taky, tenhle film ne. Všechno co bylo v jedničce dobrý tady není nebo je špatný. A proč ukazujou bicistu Immortals hned na začátku? Jako v jedničce byl taky, ale nevědeli jsme to! Nepříběh tady vůbec nedává potencionálnímu univerzu šíři, neprobádává legendu Bugula nijak hloubš. BTW, matka za celej film nepotkala nic nadpřirozenýho a nakonci, když vzduchem lítaj věci je docela v pohodě. Tenhle film se ani nesnažil. Je to jenom stupidní drama o rodině co mě nezajímá a klukovi co kouká ve sklepě na béčkový snuff. Lehkej nad-odpad. ()

Miagy

Ale vôbec to nebolo také zlé, samozrejme na predchádzajúci film sa to príliš nechytalo, scény boli okukané, doslova autori len vytiahli to, čo v jednotke fungovalo a niekoľkokrát to znásobili. Bubák už nebol taký strašidelný, filmy na starých páskach však celkom fungovali. Pár scén bolo dostatočne zvrátených aby sa film označil za horor, avšak stále mi niečo chýbalo, nejaký ústredný bod. Hudba nič moc. PLUS: na jednej strane plusom na druhej mínusom sú istotne zopakované nápady z jednotky, čo však u mňa celkom fungovalo, atmosféra domu, dostatok nepríjemných hororových scén. MINUS: slabšia hudba, nie príliš sympatickí hrdinovia. Celkovo je pokračovanie Sinistru zaujímavým hororom, ktorý neurazí celkom postraší a zabaví na hodinu a pol. ()

Bezda22

O něco slabší než jednička, ale... Provedení vražd je opět děsivý. A to má u takovýho filmu bejt. Ale bohužel nic novýho. Tiše pokračuje ve stopách prvního filmu, kterej byl perfektní. 55% ()