Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

90125

Rozprávka pre teenagerov. Medovo presladená a po hodine pekelne nudná. Myslim, že život s rakovinou je o dosť viac "vzrusujúcejší" ako je tento od reality vzdialený film. Na moment, keď sa vo filme objavil Willem Dafoe sa zdalo, že film ožije.... Fakt nemám nič proti romantickým, alebo slzičkovým filmom. Ale mám problém s filmami, v ktorých sa nič neudeje a ktoré sa len tak ľahko a povrchne prekĺžu cez čas a povedia pri tom tak málo. Terms of Endearment, tak si ja predstavujem inteligentne a emocionalne úplne na doraz, filmovo umrieť na rakovinu. 30 % ()

luci378

Otřepaný příběh nekonečné lásky a blížící se smrti jednoho z milenců na rakovinu. Klasická zápletka, nicméně herecké výkony famózní. Původně jsem četla knihu a film má očekávání naplnil. ()

veru.loam

Atypický kousek romantického dramatu, který nespadá do balíčku klasických hollywoodských přeslazených tragédií, naopak přináší neotřelý způsob humoru, který může vzhledem k vážnému tématu místy až provokovat. Ale je to právě onen humor, díky kterému je celý film snesitelnější i nesnesitelný zároveň. ()

Pokri

Emocionálne preexponovaná romantická dráma zasadená do hraničnej situácie. Viac tlačiť na city ani nešlo, ale u mňa sa to úplne minulo účinku. ()

Awer

Úvod je prostě "žánrově správně". Dobré tempo, dobře se na to kouká. Pak je to převážně strašně teenage a pokud člověk v sobě toho ducha, jak s trochou úlevy i znepokojení zjistí, už zas tolik nemá, může ho to dle mé zkušenosti celkem prudit. Zbytek tuhle polohu dost randomně a bez ladu a kontroly kombinuje s chvílemi, kdy si člověk - nebo teda já slušně pobrečím. Asi už to spousta lidí natočila předtím a ještě něco takového natočí, ale hádám, že pokud jste z té hromady většinu neviděli, tohle překoukáte celkem snadno... ()

LucinkaMyska

První půlku jsem se cítila oleptaná sladkostí, kterou se to tu na mě snaží hrát. Druhá půlka se postupně ztrácela do hořkosti. Je jedno, že je to tlačený na city, pár myšlenek se vryje pod kůži, což vlastně splní účel díla. Kluk, co má neustále v puse cigaretu, ale nikdy si ji nezapálí, protože, dle jeho slov:" Mám zabijáka tak blízko, ale nikdy mu nedovolím, aby mě zabil.", je fascinující. Je důležité uvědomit si, jak tenká je hranice a jak si nevážíme nejen sami sebe, ale i ostatních. Aneb "Pain has to be felt." ()

Nortizop

Intelektuálním koncentrátem celého dvouhodinové snažení je pro mě velmi sympatické "cliché-free" rozuzlení, neboť k dilematu, kdy protagonista rozjímá nad budoucím emocionálním traumatem je často přistupováno, právě prvotním přístupem Hazel, která se radikálně distancuje, aby emocionálně ušetřila ty, na kterých ji záleží, to pochopitelně nevydrží dlouho a nevyhnutelné přijde, zbývá se s tím vyrovnat, což závěr filmu činí velmi obstojně na můj vkus: "You don't get to choose if you get hurt in this world, but you do have a say in who hurts you. And I like my choices. I hope she likes hers. Okay, Hazel Grace?" ()

Wineology_

Dlouho jsem film odsouval stranou, a to asi kvůli názvu, který je sám o sobě dost kýčovitý. Byla to chyba. Poté co jsem se totiž rozhodl na film konečně podívat, byl jsem úplně mimo z toho jak krásně komorní a neinvazivní snímek to je. Nádherná odpočinková romance s velmi silným odkazem. Všechno je ale tak skvěle zabalené, že vám nepřijde, že by se řešily kdejaké světoborné otázky, ale podvědomě je tam cítíte a vnímáte. Po vizuální stránce klasická amerika, hudba skvělá a song od Eda Sheerana mám v playlistu dodnes a věřím, že ještě hodně dlouho budu. Tomuto filmu hvězdy nepřály, jelikož si rozhodně zaslouží mnohem lepší hodnocení, než má. Grandiózní počin bez přemrštěných ambicí. ()

Thalin

Tenhle film na mě sice působil přesně, jak měl, smutně a zamyšleně, ale taky mile a dobře zpracovaně. Postavy jsou přirozené, funguje tu humor, i chemie mezi postavami. Četla jsem i knížku a s filmem je to tak srovnatelné a líbilo se mi oboje zhruba stejně, což se mi často nestává. ()

baron156

Nedokážu napsat přesně, z jakého důvodu jsem nechtěl vidět Hvězdy nám nepřály, když z každého rohu slyšíte: "To je strašný, já u toho brečela" nebo "Už to nechci vidět podruhé, zase se rozpláču". A ono ejhle, je to pravda. I já cíťa. Dojemné, normálněji lidské. ()

TeRry.Doo

Asi nejsem na knížky. Filmová adaptace mi přišla mnohem lepší. Shailene Woodley nezklamala a Ansel Elgort se konečně pořádně ukázal a příjemně překvapil. Oba dva nesmírně přirození, sympatičtí, hlavní dvojice snad nemohla být vybrána lépe. Co se týče příběhu, nejedná se o nic nového, ale v trojlístku s Restless a Now Is Good si pro mě tento snímek vysloužil stoprocentně první místo. Skvěle zahráno, příjemné prostředí, většina děje odpovídá knize, výborně zvolený soundtrack (výběr M83 mě osobně opět velmi potěšil). Snad kdybych neměla přečtenou knihu, film by mě více emotivně „dostal“. Nicméně jsem odcházela s pocitem „jo, opravdu vydařený film“. Za mě bez výhrad 5 hvězdiček. ()

kamculi

Filmu s touto tematikou, zdravotnich potizi a necekanou velkou laskou, jiz bylo natoceno hned nekolik. Kazdy z nich vas dojme k slzam, pokud mate srdce na pravem miste.. Tento film je vsak v necem trochu odlisny. Ukazuje tezke obdobi nemoci v jasnejsim svetle a posledni dny zivota lici jako "nekonecno mezi sectenymi dny". Pribeh lasky a vsechno co s sebou nese onemocneni nekoho blizskeho vas donuti polozit si otazku, zda "problemy", ktere ve svych zivotech denodenne resime jsou opravdu tak dulezite..? Zda si uzivame kazdy den plnymi dousky jako by byl ten posledni...? Jiste se teno film zapise do dejin jako snimek, pri kterem se z promitacich salu bude linout smrkani dojatych divacek.. At si rika kdo chce, co chce nekdy se chce kazdy nechat dojmout a takovyto film shlidnout, aby si rekl, ze se vlastne nema tak spatne a nebo ze si zacne vazit svych vlastnich starosti... Moje doporuceni, film si devcata nenechte ujit, ale sve drahe polovicky nechte radeji doma.. ()

Vilma007

Protože jsem četla knižní předlohu, čekala jsem od filmu celkem hodně. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. První polovina – komedie, druhá polovina – děsnej doják. A jak jsem u knížky nebrečela, tak u filmu mi slzy kapaly ke konci docela dost (a nejen mně). Shailene Woodley byla naprosto perfektní, u Ansela Elgorta jsem si ze začátku nebyla jistá, jestli vůbec umí hrát, ale když přišla na řadu scéna u benzínky, říkala jsem si, že sakra dobře umí hrát, a že Augustus prostě takový má být a nedivím se Hazel, že se do něho zamilovala – jako když člověk usíná – pomalu a pak najednou úplně. Měla jsem pocit, že nebýt té rakoviny, tak těm děckám snad budu dokonce závidět. Inteligentní, vtipný a smutný film dohromady. Nejde než dát 5 hvězd – kdyby to šlo, dám klidně víc. Okay? Okay! ()

Brain32

S přítelkyní včera shlédnuto v Letňanech a pěkný film :) až si člověk uvědomí co občas řeší za "hovadiny" a jak by si měl vážit každého dne co mu byl dán ()

vera290

Hvězdy nám nepřály je skvělý film, ale bála jsem se že nebude, protože tak už to většinou bývá. Během filmu se tam vystřídá vtipná a také ta smutná část. Velký podíl na úspěšnosti mají Shailene Woodley s Anselem Elgortem, kteří svými výkony přidávají filmu na skutečnosti a dokážete se tímto do děje lépe vžít. Film jsem si celkově užila a samozřejmě jsem měla slzy v očích. ()

ernesta9

Moc hezký film, od poloviny filmu to prostě bez pláče nešlo a ten, komu neukápla ani jedna slza, nemůže mít snad ani srdce, protože to bylo tak smutný, dojemný a bůh ví, co ještě všechno. Mooc krásný film a hlavně v kině to mělo takovou atmosféru, že by to doma nebylo ono. ()

rebelllka

Příliš romantiky,a příliš smutného děje.Film ,který vypráví o dívce ,která už čeká jen na smrt.Je příliš znuděná svým životem,páč má rakovinu a stále se jí hrne voda do plic . Pak přijde tak chvíle kdy potká kluka a je vše jinak . Chce si splnit svuj sen a nastane rozruch . Cítila jsem velice dojemné drama , u kterého mi ukáplo pár slz. Hodnotím film jako úplný a dokonalý. Musím uznat že na takové téma je dost filmů,ale tento film je více modernější a lépe provedenější . Je skvěle obsazený a je v něm skvělá hudba. ()

5ars33r

Čekal jsem těžkou citovou vydíračku s příjemným zpracováním a místo toho jsem dostal příjemný snímek zpracovávající dané téma s nadhledem. Filmu se dalo vytknout jen několik detailů, ale na druhou stranu chyběla mu tzv. jiskra. Nemůžu mu ovšem upřít to, že to byl hezky strávený čas. ()

Chillik

Romantický příběh dvou umírajících puberťáků je téma, které lze neuvěřitelně snadno proměnit v donebevolající, přeslazený a citově vyděračský kýč, a musím se přiznat, že uslzených patetických scén jsem se opravdu bála. S čistým svědomím můžu říct, že žádná tak zoufale trapná se ale (alespoň pro mě) nedostavila. Pravdou taky je, že dvě třetiny filmu jsem strávila se zvlhlýma očima a několikrát se přidala ke skupinkám vzlykajících hysterek. Ano, tenhle film hraje na city – ale to už nejspíš k tématu patří a koneckonců tak tvoří možná užitečnou katarzi; alespoň třikrát jsem si vyčetla, jak málo si cením (nejen) vlastního zdraví. Můžete se ve filmu pohrabat, objevit klišé, odsoudit příběh a říct, že tahle slaďárna může oslovit leda náctileté romantičky... ale to vyžaduje notnou dávku cynismu a skepse. Na film se podívejte, jestli si rádi popláčete, potřebujete si připomenout, že zas tak špatně na tom nejste a máte-li v oblibě Holandsko Na film se nedívejte, jestliže máte rádi šťastné konce, nechcete se dojímat a romantiku zkrátka nevyznáváte ()

Miisha24

Přítelkyně v kině celou dobu brečela a nutno dodat, že i já měl na krajíčku. Ohraný, ale stále nestárnoucí námět propojen se stylovou romantikou nezklame. Ale nemůžu si pomoct - pro mě 50/50 o chlup lepší. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)