Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (CinemArt)

simon84

Starnu... chvilema jak zelva. :-) Fakt sila. Necekla jsem zadnou pecku, ale film me hrozne chytnul, hlavne tou prirozenosti ustredni dvojice, fakt parada. Okay, Hazel Grace? ()

adriane9

Strašně mě ve filmu ovliňuje hudba a tady hned dvě super skladby, který můžu to pro začátek uvádím jako první plus.. Co se děje týče to umírání už je tak trochu klišé, díky těm filmům mi to přijde jako věc kterou zvládne kdekdo. Jako všude tak i tady to bolelo, bylo to smutný, bylo to procítěný ale hlavně bylo to na mě moc dlouhý. Co hodně oceňuju je to, když si z filmu máte co odnýst jako třeba nějaký pocit nebo větu,rozhovor a tak. Tady mě zaujalo to jejich zapomínání a okay. Takže shrnuto, rozhodně to zkoukněte pokud se vám chce v klídku omrknout tak trochu jinej svět mladejch lidí a možná pak nakonec zjistíte že chcete taky nějaký to záchranný slovo..."možná"... ()

jandula00

To se takhle nějaký producent vzbudil a řekl si: "Natočím film, u kterého budou všichni bulet, ale který bude neuvěřitelně milý a vesměs optimistický" z čehož jasně plyne, že musí všichni umřít. I já jsem podlehla a střídavě se smála a byla smutná z těch nezáviděníhodných osudů. I nějaká ta slza možná ukápla. Ale proč to hrozné klišé? Nešlo by trochu ubrat? Willem Dafoe super, styl "hastroš" mu vyloženě sedí, hudba taky parádní, výkony uvěřitelné...Ale proč proboha to klišé?! ()

Mortal3000

Takové romantické klišé. Příběh několikrát ohraný, nicméně nelze říct že by to bylo špatné, ale mě to nijak zvlášť neoslnilo. Ubrečené slečny si přijdou bezesporu na své, protože závěrečné scény mi přijdou až přehnaně dojemné. Za mě lepší ** ()

Untitled07

Když jsem na tenhle film narazila, nečekala jsem nic originálního a přistupovala jsem k němu poměrně dost skepticky. Pak jsem ale viděla 126 minut nádherného, vtipného a zároveň srdcervoucího příběhu, který mě naprosto dostal. Né jen že herci jsou neskutečně sympatičtí, ale film je opravdu skvěle zpracovaný a natočený. Není to asi film úplně pro každého, občas mi něco přišlo maličko přehnané, ale jinak jsem z něj byla naprosto nadšená, pobrečela jsem si a ještě dva dny po zhlédnutí jsem měla o čem přemýšlet. 95% ()

pirko7

Idealní film pro lidi, kteří jsou věčně nespokojený s tím co mají. Pro ty, kteří si neumí uvědomit, jaké mají vlastně štěstí, že jsou zdraví oni, i jejich blizcí. Spousta z nich si uvědomí jak se měli vlastně perfektně, až když je něco takového potká. ()

kijifa

Povedené a velmi věrné zpracování knížní předlohy. Po přečtení předlohy jsem byl moc zvědavý, jak dopadne filmové zpracování a dopadlo na jedničku. V podstatě nic mi v něm nechybělo. P.S. Přiznávám, že i když jsem děj znal, měl jsem místy na krajíčku. ()

dragoliz

Takýto silný zážitok som zažil naposledy pred rokom, keď som videl Hon, veľmi silná vec. Celkom príjemne ma prekvapilo obsadenie, Shailene Woodley a Ansel Elgort si sadli, Nat Wolff je celkom sympaťák. Nakoniec som ale mal pocit, že to mohlo byť o niečo údernejšie s priamejším ťahom dopredu. A uvítal by som trochu menej zbytočných blbostí(skutočne som to tak vnímal) okolo tej knižky. To mi trochu prekážalo a možno aj bránilo hlavnej myšlienke, aby lepšie vyplávala na povrch. Inak veľmi kvalitné kukanie. ()

Košoun

Tento film se mi těžce hodnotí, všichni kolem o něj mluvili, a já se na něj tedy "z donucení" také podíval. 1) Poprvé jsem u filmu hystericky brečel. Posledních 30 minut v podstatě v kuse. A to jsem si myslel, že nemám slzné kanálky. 2) Miluju Ansela Elgorta, jsem si jistý, že o něm ještě uslyšíme. 3) Překvapilo mě, jak moc civilně a přirozeně to je natočené, čekal jsem větší romantickou křeč. 4) Ano, je to kýč, je to citové vydírání, ale ve chvíli, kdy jsem film viděl, jsem asi něco takového potřeboval. Buďme rádi za to, co máme, a užívejme si každý den. Protože někteří lidé takovou šanci nemají... (Málem jsem se 2x rozbrečel jen při vyprávění o filmu dalším lidem. Jsem slaboch!) ()

vtelenie

nedopozeral som to, 30 minut trapnosti bol moj maximalny vykon. z ucty k chorym davam 1 hviezdu, inak by to bol samozrejme odpad. ()

Chundys

To nejde komentovat. Pak už mi slzy netekly, jenom jsem pořád kňučel a nic neteklo, ale bylo to hrozný.... Gus je můj favorit a Hazel je hrozně moc příjemná holka!!! ()

Matli

Rak je svině, to každopádně, ale pokud mi netečou slzy proudem, tak si to 5 hvězdiček nezaslouží. Každopádně koukalo se na to hezky bez zbytečných scén a děj příjemně plynul. Smutný to taky bylo a člověk se s hlavníma hrdinama dost sžije. Jen ten Willem Dafoe mi tam moc neseděl, ne jako herec, ale jako postava celkově. 72% ()

cyphercz

Není to špatnej film, ale až moc tlačí na pilu a chce nás dojímat v každý druhý scéně. Kvalitu bohužel sráží i několik až moc za vlasy přitažených věcí, např. slepoň a jeho holka, ožralý Willem Dafoe, hrdinský výstup na půdu v domě Anny Frankové atd. ()

jasanka

Tomuto filmu jsem se strašně vyhýbala. Je to přesně ten typ filmu, který vám prostě vadí, je příšerně zmedializovaný a zkrátka ho nechcete vidět. Navíc nemám ráda oba hlavní herce. Ale pak přišel jeden z těch blbých dní, kdy člověk potřebuje vidět něco depresivního a šíleně smutného. Po prvních asi dvaceti minutách se to rozjelo a už jsem v tom byla ponořená. Bylo mi smutno, bylo mi líto všech nemocných lidí a jejich rodin. Třeba díky TFiOS zase na chvíli přestanu řešit kraviny. ()

Derny

Ansel Elgort neoslnil v úlisné parodii Oldřicha Nového, zato vyhasínající přemýšlivka Shailene Woodley byla v roli dokonalá. Výstřední spisovatel Dafoe a jeho svědomí ve formě asistenky bylo zpříjemnění. Avšak nakombinování těchto lidí do příběhu prostoupeného sladkosladkou hořkostí na mě moc nezapůsobilo, naopak se mi spíše protivilo. Já vidím, jak se mě snaží dojmout přímo tsunami sentimentu - režisér opravdu chce dojmout. Dokonce i když rozbalíte tu snahu o nadsázku, jíž je film prodchnutý, tak na vás vykoukne zase jen vlna sentimentu a snahy dojmout. Říkám, to je jediné, od čeho ten film je. Žádný, že je to ukázka toho, že je potřeba život žít, žádná dokumentizace situace umírajících dětí, nic takového ani onakého. Prostě jen chce dojmout, hrozně to chce. No a hned po tomhle uvědomění mi přijde, že daleko lepším nápadem by bylo poslat 12 milionů dolarů, kterých stál tenhle "movie", na nějakou nadaci pro léčbu rakoviny. Prostě a jednoduše, tenhle příběh je pro mne přesně tou smyšlenou fikcí, jež po zhlédnutí upadne v zapomnění. Mezi filmy tohoto žánru má Klepání na nebeskou bránu či Než si pro nás přijde náskok jako králík na 10 metrů se vzdalující želvě, které postupně mizí z dohledu. Reálně. ()

Narciska

I přes zjevné citové vydírání, hodnotila bych lépe nebýt toho, že jak děj plynul, rostla má naštavnost hned ve dvou ohledech. Jednak jsem se nemohla ubránit dojmu, že Willem Dafoe (i tentokrát brilantní) byl jen marketingový tah, k čemuž mě vede propastná nevyváženost mezi tím, jak figuruje v popisu filmu a jak při svém skutečném filmovém vystoupení, ke kterému byl autory postrkován tak okatě, uměle a násilně, že to hůř ani nešlo. Ještě víc mě štvalo, že se nám hlavní hrdinka na začátku snažila říci, že filmy jsou sladké a reality jiná, o čemž má být patrně tento film, který pojednává o nemoci a umírání, které z nějakého důvodu (snad aby neodradil producenty a diváky?) servíruje v tak přeslazeném balení, že se zpronevěřuje sám sobě a požírá i ty zbytky moudra, které nám - snad - chtěl předati... ()

inachisio

No, knížka to nebyla. Nejhorší věc, kterou člověk může udělat je, přečíst si knížku a pak se podívat na film. Film bude vždycky stručnější a úplně vám nabourá vaše představy o hlavních hrdinech a prostředí. Ještě horší však je nejdřív si pustit film a oak číst knížku. Protože už budete znát děj a budete ovlivnění vzhledem a povahou postav, takže si pak nevymyslíte ty svoje. Abych ale pořád nesrovnávala, líbilo se mi to. Částmi to byla moc velká slaďárna, ale většina herců (až na Augusta) mi sedla a jejich herecký projev taky. Bylo to hezky udělané a natočené a podbarvovaly to hezké písničky (až na švédský hip-hop). Takže celkově lehčí nadprůměr 70%. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)