JAFARŮV NÁVRAT je druhým pokračováním kouzelného příběhu o Aladinovi a začíná práv tam, kde jsme opustili první díl. Ačkoli se to zdá nemožné, zlý kouzelník Jafar unikl z lampy. A co víc, je nejmocnějším džinem ze všech! Jediné, na co teď myslí, je pomsta Aladinovi! Mezitím se do kouzelného města Agrabahu vrátil zábavný Džin. A má plno historek ze svých dobrodružných cest kolem celého světa. Jeho přátelé je rádi poslouchají, ale teď navíc potřebují i Džinovu kouzelnou sílu, která je chrání před zlým Jafarem. (oficiální text distributora)

otík

Animovaný snímek (česky nazvaný Aladin 2: Jaffarův návrat) navazující na originálního Aladina je klasickým animákem pro video, trochu více ukřičeným, ne tolik zábavným a hodně dětským. Přesto se v příběhu o návratu zlého džina Jaffara, kterého Aladin musí uvést do správných míst, vyskytne i pár skutečně úsměvných scén. ()

OG_Swifty

Ona uz charakteristika "direct to video" dava tusit, ze to zazrak nebude, a bohuzel opravdu nebyl. Kvalitativni skok v animaci, kdy sablony porad jeste odpovidaji puvodnimu filmu, ale v pohybu uz to pak tak nevypada a uz to neni ani tak propracovany. Dobre lze hodnotit pouze prevrat otravnyho Papoucha v dobraka a samozrejme absenci jakyhokoliv zpivani. ()

blondboss

Pokračovanie Aladina v podobnom duchu ako prvotný celovečerný film, len teda s viacerými rozdielmi, a to hlavne vo forme, ktorá bola dosť televízna so zníženým rozpočtom, a taktiež s jednoduchším a predvídateľným dejom, ktorý nemal šancu zaujať.Animácie taktiež pocítili trošku menší rozpočet, preto u mňa len priemer. 50 % ()

renoarko

O poznanie horšia animácia ako pri jednotke a príbeh mohol byť tiež prepracovanejší, ale až taká katastrofa to nebola, zopár frkov sa aj podarilo. Na jednotku sa to však nechytá ani z rýchlika. Páčil sa mi však Jagov prerod (pretože stále verím, že v každom človeku/vtákovi //*to zase vyznelo, čo? :D*// sa nájde kúsok dobra). Ale aj tak: DALO SA TO SPRAVIŤ LEPŠIE! ()

ScarPoul

Aladin - Jafarov návrat nepatrí ku klenotom a ani k úplnemu odpadu disney video priemyslu. Film postráda atmosféru, krásu a dobrodužnosť prvého dielu, ale postavy zostali nemenné a aj keď v tomto diely prejavujú viacej pátosu akoby som si prial, vďaka nim si film udržiava istú mieru pozerateľnosti. Inak sa jedná o televíznu časť predĺženú na hodinu, čo má za následok niektoré pasáže, ktoré film spomalujú a pre vyznenie príbehu sú celkom zbytočné. Dávam tri, aj keď slabé hviezdičky a len a len preto, lebo pre Aladina a Jazmínu a ich dobrodružstvá mám jednoducho slabosť. ()

• Jediný film z trilógie, v ktorom v českom dabingu Sabina Laurinová spieva "Jasmínine party". V prvom a treťom filme jej síce prepožičala hlas tiež, no v piesňach sme počuli spievať dabingovú herečku Janu Mařasovú. (matthew.17)
  • Ve scéně, kdy se opičák Abu pokouší ukrást drahocený šperk v podobě květiny, je hned několik chyb. Ve váze jsou dvě květiny. Opičák sebere obyčejnou květinu a následuje záběr na vázu s oběma květinami. V dálším záběru opičák zahazuje obyčejnou květinu a hned následuje záběr na prázdnou vázu. Drahocenou květinu však opičák z vázy vytahuje až v dalším záběru. (Thanoris)