Pořád jsem to já

Still Alice

• Austrálie

Still Alice

USA, 2014, 100 min

Krásný film. Nevím co k tomu víc říct. Herci výborní a to v četně Kristen Stewart! Pomalu, ale jistě bychom ji měli začít respektovat a ne ji hodnotit podle Twilight ságy. Ona opravdu není špatná herečka. Jediné co mě mrzí, a předem podotýkám, že za to asi nemůže film, že jsem se u té scény, kde se neustále vracela po schodech k notebooku, jelikož vždy zapomněla pokyny, když vešla do ložnic, málem počůrala smíchy. Místo toho, abych prožívala to drama. Ale jinak to byl hodně hluboký příběh i když místy dost povrchně zpracovaný. Ale ráda se na něj podívám znovu. Moc hezký film! 4*(24.4.2015)

Naprosto dechberoucí drama vyprávějící příběh ženy, která kvůli zákeřné nemoci začala postupně přicházet o všechno, co kdy měla, stojí především na velmi dobře napsaném scénáři a vskutku úžasném hereckém výkonu Julianne Moore, která si dokázala přivlastnit celý film jen pro sebe a zlatá soška ji náleží zcela po právu. Během filmu máme možnost sledovat, jak se vysoce erudovaná žena a její rodina musí vypořádávat s Alzheimerovou chorobou, která si nevybírá, nýbrž pouze bere, dokud z člověka nezbyde jen bezduchá schránka nemající ponětí o okolním světě. Still Alice je hereckým koncertem jedné úžasné herečky a zároveň velice přesvědčivým pohledem na nemoc, která je v dnešní době velice aktuální. Jde o film, který je natočen s nebývalým citem, ve kterém jsou vážné scény míněny opravdu vážně a nikoli sentimentálně. Zkrátka po delší době opravdu kvalitně natočený a skromně pojatý dramatický film, který si rozhodně zaslouží diváckou pozornost a uznání.(14.5.2015)

Obdobné filmy majú len jeden smer, napriek tomu má Still Alice čím prekvapovať a je zážitok to sledovať. Julianne pravdepodobne ani nevie zahrať zle (toho plešouna jej prajem) a spoločne s ostatnými to potiahla famózne. Som emočne vyžmýkaný na padrť...(30.5.2015)

But this is not who we are, this is our disease. Bolestivý film o intelektuálce, které život zasadí těžkou ránu v podobě zákeřné choroby. Alzheimer bere člověku to nejcennější - jeho vzpomínky, jeho osobnost. Milovaný člověk se vám začne před očima vytrácet a zůstává jen fyzická připomínka toho, kým býval. U rakoviny alespoň máte nějakou naději, tady nezbývá žádná. Julianne Moore se své postavy zhostila opravdu dobře, klobouk dolů. A přestože je film plný emocí i dobrých hereckých výkonů, něco mi do plného počtu zkrátka scházelo. Snad nějaké završení příběhu. Přesto, jsem ráda, že takový film konečně někdo natočil.I wish I had cancer.(29.12.2014)

K plné palbě na bránu tomu chyběl jen silnější konec, protože ten mě úplně nenadchnul. Julianne Moore ovšem předvedla výkon, který považuji za jeden z nejsilnějších hereckých výkonů, které jsem ve filmu kdy mohl vidět. Způsob, jakým ukázala osud ženy, která postupně ztrácí všechno kolem sebe, byl jednodušše naprosto odzbrojující. Právem získala Oscara. Film plný emocí mě skutečně dojmul. A slavná replika - I wish i had cancer... 80% snad vstoupí do dějin kinematografie. Jen tu Stewart příště raději ne.(31.10.2015)