poster

Pořád jsem to já

 • USA

  Still Alice

 • Austrálie

  Still Alice

Drama

USA, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Praxis
  ****

  K plné palbě na bránu tomu chyběl jen silnější konec, protože ten mě úplně nenadchnul. Julianne Moore ovšem předvedla výkon, který považuji za jeden z nejsilnějších hereckých výkonů, které jsem ve filmu kdy mohl vidět. Způsob, jakým ukázala osud ženy, která postupně ztrácí všechno kolem sebe, byl jednodušše naprosto odzbrojující. Právem získala Oscara. Film plný emocí mě skutečně dojmul. A slavná replika - I wish i had cancer... 80% snad vstoupí do dějin kinematografie. Jen tu Stewart příště raději ne.(31.10.2015)

 • Lyli
  ****

  Dobrého půl roku jsem si hledala výmluvy, proč se na tenhle snímek nemůžu podívat. Ptáte se proč? Měla jsem docela strach, že to bude zase další ždímačka, kterou probulím. Neskutečným překvapením pro mě je, že to takhle vůbec nebylo. Nejde o to, že by film neměl hloubku, a nemohl zapůsobit, opak je pravdou. Jde tu o citlivé zobrazení života ženy, která mohla jen čekat, co s ní její nová společnice Nemoc provede. Silné, emotivní, a přesto jsem necítila, že bych měla jít skočit z mostu. Víc takových dramat.(19.11.2015)

 • eLeR
  ****

  Čo ku tomuto napísať. Knihu som prečítala za pár dní. Nepustí Vás, príbeh Alice Vás strhne. A tak je to aj s filmom. Natočené to bolo naozaj dobre, všetky tie zlomové okamžiky tam boli. Herci hrali naozaj výborne, všetci ... Julianne v niektorých scénach skutočne fantastická. Veľmi, veľmi smutný príbeh, a to sme ho ani nevideli do úplného konca, ale tak nejako nám poodhalil život človeka s touto chorobou. Ak niekomu nevadí čítať knihu po pozretí filmu, tak vrelo odporúčam, je tam toho ďaleko, ďaleko viac.(19.1.2015)

 • erased
  ****

  Alzheimer je ve filmech o nemocích poměrně neokoukaným strašákem. Ve Still Alice se daří jak nepateticky reflektovat důvod, proč tomu tak je, tak i přiměřeně nepříjemným způsobem přiblížit průběh této hrůzu nahánějící choroby. Přesto ale víc než samotným tématem nakonec nejvíc vyniká oscarovou Julianne Moore. Její herecký koncert uhrane hned od prvního zaškobrtnutí a udrží přesvědčivost až do (bohudík) nijak zvlášť vyhroceného konce. Tuto civilnost trochu ruší jen zbytečně nepravděpodobné téma neobvykle časného nástupu onemocnění. Samozřejmě bych si to samé dokázal představit i v mnohem krutějším a méně rodinném provedení, které by klidně mohlo pozbýt i až moc dojímavou hudbu, ale v rámci filmu, který se nesnaží tolik šokovat, jako spíš zaujmout tématem, balancuje Still Alice přesně na hraně mezi okatým dojákem a samoúčelným šokováním.(23.5.2015)

 • Botič
  ****

  Oscarová sezóna se pomalu ale jistě hlásí o slovo a tohle drama o rozkladu lidské osobnosti a kompletní ztráty kontroly nad sebou samým je poměrně silným výkopem, který z hlavy jen tak nedostanete - na to má až příliš reálné kontury. Julianne Moore zlatého plešouna pravděpodobně nedostane, ale minimálně ta nominace je jistá a z Kristen Stewart se vyloupla neskutečně silná herecká opora.(28.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace