Pořád jsem to já

Still Alice

• Austrálie

Still Alice

USA, 2014, 100 min

Asi většina z nás už je otrávená ze všech dojemných filmů o skvělých lidech postižených hroznými nemocemi. Still Alice ale jednoznačně patří k tomu lepšímu a nepříliš vyděračskému. Julianne Moore je výborná (nikoliv však oscarová) a sebelítostivost zvládá s prstem v nose. No a ano. Kristen Stewart. Nestydím se za to. 7/10(29.12.2015)

Krásný film. Nevím co k tomu víc říct. Herci výborní a to v četně Kristen Stewart! Pomalu, ale jistě bychom ji měli začít respektovat a ne ji hodnotit podle Twilight ságy. Ona opravdu není špatná herečka. Jediné co mě mrzí, a předem podotýkám, že za to asi nemůže film, že jsem se u té scény, kde se neustále vracela po schodech k notebooku, jelikož vždy zapomněla pokyny, když vešla do ložnic, málem počůrala smíchy. Místo toho, abych prožívala to drama. Ale jinak to byl hodně hluboký příběh i když místy dost povrchně zpracovaný. Ale ráda se na něj podívám znovu. Moc hezký film! 4*(24.4.2015)

Nepríjemná, smutná téma výborne dramaticky spracovaná. Aj napriek tomu, že ide o USA snímok, je tu minimum pátosu a všetko (možno s výnimkou rýchleho progresu choroby hlavnej hrdinky), mi tu prišlo reálne a ako vystrihnuté zo života. Nedalo mi nespomenúť si na podobný snímok z Ázie - Moment to Remember (2004), dokonca sa mi zazdalo, že tu Američania pre svoj snímok našli aj pár prvkov, ktorými sa nechali inšpirovať. Ale nevadí mi to, pretože výsledný efekt bol naozaj vynikajúci a emotívny (hlavne ku koncu), korunovaný famóznym výkonom J. Moore, ktorá mimochodom toho oscara mala dostať už dávno. A keď sme už pritom, vôbec by som sa nenahneval, keby Still Alice získal ešte jedného - za najlepší film (škoda, že snímok nebol nominovaný). 85/100(12.3.2015)

Ten pocit, když brečíte po 15 minutách filmu, pak po dalších 15 jdou další slzy a po dalších 15 zase nějaká slza. Pak se to trochu uklidní a cítíte obrovský smutek. Moore to na nás zahrát opravdu umí a knižní předloha musí je bestseller určitě oprávněně. Kvalitní 80% podívaná. Nesvíralo se mi hrdlo jako u Hvězdy nám nepřály, ale slzy kapaly.(4.1.2015)

„KÉŽ BYCH MĚLA RAKOVINU"… /// Od samého úvodu můžeme sledovat, jak se padesátiletý profesorce lingvistiky Alici, postupně mění život. Nastupující demence nezasahuje pouze ji, ale je testem pro veškerý rodinný vazby. Připravte se na smutnej příběh, kterej nutí k zamyšlení, co by bylo, kdybych já… Je poznat, že Richard Glazer uplatnil svoji zkušenost s onemocněním mozku. Ovšem filmu vládne Julliane Moore. Minimálně nominaci na Oscara by měla mít v kapse. Až pak je tu příběh, a jako třetí v pořadí stojí za zmínku Kirsten Stewart, jejíž hereckou kariéru obdivuju stále víc a víc. To jsou tři důvody, které dělají film lepším a kvůli kterým stojí film vidět. Rozhodně si připravte kapesníky. Minimálně kvůli jednomu z nejdojemnějších filmových proslovů. Tohle se nemusí prožít, tohle stačí jenom vidět, /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Ještě jsem to já“, kterou napsala Lisa Genova v roce 2007, neznám. 2.) Stará se přestala vymlouvat na bolest hlavy, ale na to, že zapomněla. 3.) Thx za titule ,,jakubik.v“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.1.2015)

• - National Board of Review Awards zařadila film Still Alice do žebříčku 10. nejlepších nezávislých filmů roku 2014. (Dementra)

• - Natáčení zabralo necelý měsíc. (Ajjinka)

• - Richard Glatzer trpí chorobou ALS (Amyotrofická laterální skleróza), kvůli které nemůže mluvit. Režíroval film pomocí aplikace IPad, která převáděla text na řeč. (kklepkaa)