poster

Pořád jsem to já

 • USA

  Still Alice

 • Austrálie

  Still Alice

Drama

USA, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maddy
  ****

  „I wish I had cancer.“ Podobné snímky o najrôznejších chorobách môžu ľahko skĺznuť do prílišnej sentimentálnosti (viď nedávny You're Not You s Hilary Swank). Still Alice sa podobnej citovej vydieračke po celý čas takmer úspešne vyhýba. Film to je natočený civilne, bez prikrášlenia, s čo najreálnejším pohľadom na priebeh Alzheiemerovej choroby u vzdelanej ženy v stredných rokoch. A to je presne to s čím som mal trocha problém. Ten pohľad na ťažký osud je natočený možno až príliš dôstojne. Je to pohľad do vyššej vrstvy, ktorá nemusí riešiť množstvo problémov ktoré s touto chorobu prichádzajú a s problémom bojuje v podstate ľahšie. Samotný, tradične famózny, výkon Julianne Moore to celé samozrejme hravo utiahne, ale mal som pocit, že to mohlo byť silnejšie, napríklad už len keby sa rozvinula línia s dedičnosťou choroby, ktorú má jedna z dcér. Prípadne keby sa záver nebál ísť o niečo odvážnejšou cestou a všetky tie pilulky nakoniec prehltla. Takto síce bez väčších výhrad obstojne natočené, s niekoľkými silnými momentmi (napríklad príhovor) ale očakával som, že to bude nepríjemnejšia podívaná. CELKOVO: 3,5* (7/10)(7.5.2015)

 • Malarkey
  ****

  Nečekal jsem to, ale po shlédnutí můžu říct, že jsem se dočkal nesmírně silného dramatu a stejně tak dalšího naprosto dokonalého výkonu Julianne Moore. Líbí se mi, jak tvůrci představili Alzheimerovu chorobu. Zároveň mi bylo smutno, co ta choroba dělala s hereckou postavou Julianne Moore. Každopádně můžu říct jen to, že ačkoliv jsem na závěr koukal jak na pátý kolo u vozu, ve výsledku jsem za něj byl rád. Sice to nebylo podle očekávání, ale na druhou stranu to nepůsobilo tak ponuře a smutně. Nevím, co více dodat. Snad jen doufám, že si v důchodu na tenhle film vzpomenu. Bude mi totiž hodně dlouho ležet v žaludku. Stejně tak i výborná Julianne, která je skvělá snad kdekoliv ji vidím.(31.1.2015)

 • Botič
  ****

  Oscarová sezóna se pomalu ale jistě hlásí o slovo a tohle drama o rozkladu lidské osobnosti a kompletní ztráty kontroly nad sebou samým je poměrně silným výkopem, který z hlavy jen tak nedostanete - na to má až příliš reálné kontury. Julianne Moore zlatého plešouna pravděpodobně nedostane, ale minimálně ta nominace je jistá a z Kristen Stewart se vyloupla neskutečně silná herecká opora.(28.11.2014)

 • Sarkastic
  ****

  Od filmu se mi dostalo téměř přesně toho, co jsem si od něj sliboval. Silný, místy emočně niterný příběh, vcelku nenásilné stupňování rozvíjející se choroby (což rozhodně nemohlo být jednoduché i s ohledem na délku filmu) a pak samozřejmě to hlavní, kvůli čemu jsem do snímku šel-výtečný herecký výkon Julianne Moore. Snaha zkombinovat vážnost s odlehčeními v podobě rozdělení dnů na lepší a horší mi přišla vyvážená, pár scén jistě bylo hraničních, ale tvůrcům se to vždy podařilo ukočírovat. Některé z nich pak fungují naopak na 100%, ať už je to oznámení dědičnosti, „návod“ nebo třeba takové zdánlivě obyčejné zavazování tkaniček. A pak je tu samozřejmě „nenápadně“ uvědomělý konec, který se myslím také povedl. Za mě to budou silné 4*.(18.5.2015)

 • Spiker01
  ****

  Pro mě černý kůň letošních oscarů...Věnoval jsem mu zdaleka nejméně pozornosti, co ostatním kouskům a ani po vítězství Julianne Moore jakožto hlavní herečky na glóbech i oscarech jsem se o Still Alice stále příliš nezajímal. Letos jsem ceremoniálu zkrátka nevěnoval tolik pozornosti, ovšem naštěstí jsem to dohnal. Něco tak nevtíravě emočně dojímavého se na ocenění vidí přecijen výjimečně...70%(14.5.2015)

 • - Alec Baldwin (John Howland) byl v roce 2011 vyhozen z letadla, protože hrál hru "Words with friends" na iPadu. Hra byla mnohokrát zmíněna ve filmu. (KajusaK)

 • - Richard Glatzer trpí chorobou ALS (Amyotrofická laterální skleróza), kvůli které nemůže mluvit. Režíroval film pomocí aplikace IPad, která převáděla text na řeč. (kklepkaa)

 • - Julianne Moore sama navrhla roli Dr. Johna Howlanda Alecu Baldwinovi, protože s ním chtěla spolupracovat. (kklepkaa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace