LEGO® příběh 2

• USA The Lego Movie 2: The Second Part (více)

V pokračování úspěšného animovaného filmu LEGO® příběh, se opět setkáme s hrdiny z Bricksburgu, kteří se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města. Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat. Boj za vítězství a obnovení harmonie ve světě LEGO zavede Emmeta, Hustěnku, Batmana a jejich přátele do vzdálených neprobádaných světů, včetně podivné galaxie, ve které je všechno jako v muzikálu. Na jejich tažení projde zkouškou nejen jejich odvaha a kreativita ale i mistrovské stavitelské dovednosti. Zároveň se ukáže, jak výjimeční hrdinové to ve skutečnosti jsou. (Vertical Entertainment)

Kothy

Pokračování Lega už se tak moc nepovedlo. Líbilo se mi to rozhodně míň jak 1. Možná uškodila změna režiséra, nebo je těžší přijít na podruhé s něčím novým. Opět se tu klade velký důraz na prolínání s reálným světem a na nějakou hlubší myšlenku. O popkulturní narážky není nouze. Děj se posunul o 5 let dopředu. Děti vyrostly a začínají mít k Legu trochu jin vztah. Mladší sestra se snaží převzít kontrolu nad tímto kouzelný světem. To se našim hrdinům samozřejmě nelíbí. Začíná dlouhá mise do vesmíru na záchranu tohoto světa. Bylo tu pár originálních myšlenek, ale zbytek mi přišel slabší. Moc mi ta neseděla celá ta muzikálová linka. I tak je tam pár vtipných momentů. "Mám na dnešní večer lístky do divadla." :D ()

silentname

"The Lego Movie 2" bude ďalším filmom do série Lego filmov. Pokračovanie, na ktoré sme čakali dokopy 5 rokov. A myslím si, že dôstojné, uspokojivé a schopné. Počas prvých dvoch tretín som bol síce poriadne zmätený a vôbec nerozumel ničomu čo sa okolo deje. Ale našťastie sa pri konci opäť všetko vysvetlí a bude to dávať zmysel. Niektoré narážky vo filme som pochopil bez toho, aby mi ich museli potom vysvetliť, no iné mi film musel na konci vysvetliť. A musím povedať, že až potom mi došlo, čo je vlastne ten "Armamagedon". Humor filmu je dobrý a funguje, hoci miestami som vedel niektoré fóry jednoznačne predvídať a vedel čo sa asi udeje. Ale keď som sa zasmial, tak som sa smial. A niektoré narážky ozaj pobavili. Postavy sú dobré, hlavná myšlienka filmu je skvelá a hlavne vďaka nej sa potom môj názor o niečo zlepšil. Lebo keď si to vezmeme, žiadna strana reálne nie je zlá. Obe strany majú pravdu, obe sú v práve a reálne nemôžem povedať, že by bolo niečo niekoho vina. Je to len ukážka toho, že niektoré spory sú skutočne ťažké a každý to vníma zo svojho uhla pohľadu. Hudba je okey, aj keď by mi nevadilo, keby sme sa bez nej obišli. Ale je to v pohode. Myslím si, že ak máte decká, tak na film s nimi choďte. Možno si počas prvej polovice budete myslieť, že je to totálna hovadina, no potom keď sa všetko prepojí a dá to zmysel, tak si z toho aj niečo odnesiete a možno vám to niečo pripomenie zo svojej minulosti a svojho detstva. Je to možné. Hodnotenie: B ()

Chrustyn

Výrazně méně nápadité, hravé ani příliš vtipné pokračování jednoho z nejzajímavějších animáků, který za posledních x let vznikl. Pokračování se více zaměřuje na dětské publikum a dospělých vtípků je zde naprosté minimum. Jen přetvoření vlezlého hitu, je zde lepší. ()

SeBig odpad!

Už od první minuty neskutečnej cringe. Humus. A za zpracování jsem rozdal hvězdy už v prvním díle, takže nezájem. ()

Šandík

Shlédnuto s dětmi, kterým se to tedy velmi líbilo. Na můj vkus to bylo hrozně bomastické. Některé vtipy ale byly fakt povedené. Rozuzlení nebylo špatné, byť zrovna z něj byly zase moje děti zase dost rozpačité. Ale to už je tam, když točíte "rodinný film" ;o) Celkový dojem: 68% ()

Stanislaus

Druhý LEGO příběh se mi z nějakého důvodu líbil víc než jednička, byť šlo v podstatě o stejný dějový a vypravěčský mustr. Rozhodně jsem se více bavil a užíval jsem si různé popkulturní narážky. Hrané sekvence působily sice poněkud kýčovitě a celý film se vezl na růžovější vlně, takže by skoro člověk řekl, že mířil více na dívčí publikum, avšak i přesto jsem si projekci užil, což je hlavní. Další naprosto šílený výlet do světa stavebnic, v němž neexistují pravidla a je v něm takřka vše možné, pokud to lze postavit či přestavit - ať už je to boží nebo ne. ()

BMW12

První díl byl fajn, ale tady mi přišlo, jako kdyby se Phil Lord s Christopherem Millerem zbláznili. Jakoby najednou byli bez nápadu, a tak stvořili tuhle rádoby vtipnou sci-fi slátaninu, z čehož půlku filmu tvoří jen přiblbá hudba. Vůbec tam nesedělo ani to přelínání mezi animovanou a hranou částí. Prostě špatný scénář a režisér tomu také nepomohl. ()

rikitiki

Plastové kostičky mi opět zahrály na emoce. Zatímco v prvním filmu se řešil vztah s otcem, v tomto se řeší sourozenecký vztah. Plastový svět skvostně zobrazil dospívaní hlavního hrdiny - je temnější, propracovanější. A zároveň i odlišný svět sestrálního systému. Je to hodně vtipný (mraky hlášek a narážek), hodně nápaditý a zároveň přesně odrážející skutečnost. Muzikální scéna jak ulovit Batmana obsahuje geniální, jednoduchý a přesto i v realitě často fungující trik. SHRNUTÍ: Lucy teda skrývala hooodně netemnou minulost! ()

hansel97

Trochu mi trvalo, než se to ve mě rozložilo a po dvou dnech snižuji hodnocení na tři hvězdičky. Má to slušný příběh, který je ale odhalen až na konci, jinak se to tříští dějově a dětský divák musí být strašně zmaten. Asi se na tom podepsalo, že jsem film viděl v češtině a neužil si hlasy herců. ()

ARI50

Ten zpěv Bože za co, tak jak jsem si přál že vychytají mouchy a dvojka bude dělo nestalo se. Příběh lego vs. Duplo se prostě nepovedl, začátek celkem dobrý ale pak to šlo hodně skopce, prostě jestli má vzniknout trojka dost hodně změnit, škoda obrovská. ()

luka4615

Oproti pohodovému prvnímu dílu The Lego Movie 2: The Second Part působí v některých pasážích nuceně a mnohdy i křečovitě. Je to dáno pravděpodobně tím, že tvůrčí tým již neměl žádné ucházející nápady, avšak touha po zisku byla přeci jenom větší. Je tedy vážně velká škoda sledovat, jak se některé oblíbené postavy mění na pouhé vedlejší a pro příběh zcela zbytečné. Jistě, snímek má několik světlých momentů a scén, při nichž se budete usmívat nadšením a film si i užívat, avšak příměr k prvnímu dílu tento počin vážně nesnese. Škoda. „You're me, when I'm late to school and I forgot my homework and my pants are made of pudding?“ ()

GeusX

Druhý díl se sice rozjede pěkně, ale děje se toho tolik, že jsem se i přistihl, jak čekám, kdy už bude konec ...a to byla teprve polovina filmu. Geniální pointa, myšlenka prvního dílu, překonána nebyla. ()

Vxxx

Řekla bych že na dětský film už to na konci patlali všechno dohromady až moc. Ale jinak srovnatelné s jedničkou, která mě taky nijak zvlášť neoslovila. Je to vtipné, je to svižné, a je tam plno na skvělých narážek na spoustu filmů, ale taky je to zbytečně dlouhé, nové postavy jsou graficky nezajímavé a hudba otřesná. "Everything's not awesome" do docela vystihuje. 3* ()

ABLABLABLA

Nevím čím to je, ale dvojka se mi líbila mnohem více než jednička. Řekla bych, že je na stejné úrovni jako Lego Batman movie. Asi jsem víc infantilnější než dříve (nebo naopak víc moudřejší?), i když si myslím, že řadu narážek a dvojsmyslů by asi menší děti nepochopily. Proč film vidět? Kromě milionů hlášek, nespočtu narážek a odkazů na filmy, přehršle barviček a třpytek a roztomilosti v sesterském systému, cestování časem, jsou tam asi i tři rádoby i nerádoby úchvatné songy a taky je to asi jediný film, ve kterém má své okolí rádo Green lanterna a není za totálního outsidera. Jo a samozřejmě má film i vyšší význam v rámci vztahu sourozenců a rodičů ve světě lidském. Asi těžko najdeme člověka, který má mladšího nebo staršího sourozence, a jednou v dětských letech nebyl ve stejných kolejích. Jo a vyústění konce? WAAAAU. Aneb Everything's not awesome. P. S. Rozhodně sledujte i závěrečné titulky, teda se do nich spíše zaposlouchejte, protože ty zase boží jsou :D ()

Kaluž

Stejně jako u jedničky, rychlopalná bžunda na jedno zkouknutí, u které se děti moc nechytají a dospěláci (30+) vesměs zívají. Netrpělivě vyhlížím čtvrté Toy Story. ()

Blackhand47

První LEGO Příběh byl zábavným rodinným snímkem, který si dělal legraci ze všeho, z čeho to jen šlo. Druhý díl se na to samozřejmě snaží navázat, ale prokletí sequelů si vybralo svojí daň. Film samozřejmě nabízí několik zábavných gagů, jako třeba scénu s Brucem Willisem, ale pak to nějak ztrácí dech. Oproti minulému dílu je však dvojka více dětinská, obsahuje více písniček a ve finále se snaží na diváka ještě více citově zapůsobit. Nepodařilo se. LEGO Příběh 2 je tak o něco hloupější verzí jedničky, která není úplně špatná, ale chybí tomu originalita, zajímavější příběh a zapamatovatelný song. Pokud někdy bude trojka, tak snad se ze svých chyb autoři poučí. 70% ()

Jason Momoa namluví sněhuláka

Jason Momoa namluví sněhuláka

02.07.2020

Jason Momoa patří k těm typům herců, jejichž tělo a tvář jsou natolik specifické, že logicky bude obsazován spíš do hraných rolí než těch dabérských. To samozřejmě neznamená, že by se s dabingem… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)