Pach krve 6: Krvavý hotel

Pach krvi 6: Krvavý hotel

Horor

USA, 2014, 90 min

• verbal

Ač se mnozí z nás od druhého dílu několik let vroucně modlí, aby se tak již znovu nedělo, další skupinka ukrutně nesympatických porážkových idiotů a mimořádných hereckých antitalentů už po šesté nekompromisně Blbě zahnula. Zahnula, aby se v bulharské koprodukci brodila špatně cákaným kečupem mezi čím dál tím horšími latexovými maskami vesnických chromozomálních katastrof na pozadí (Ano, „pozadí“ je přesně zvolený termín!) scénáře natolik sofistikovaného, až dává pojmu „laciná a trapná ultimativní debilita“ zcela nový rozměr a ukazuje, že žumpa, kam se ještě může propadnout odkaz slušného prvního dílu, je daleko hlubší, než se zdálo po pětce. Můj bezedný divácký optimismus, na popud kterého jsem si dosud každým pokračováním zasvinil hárdisk v naději, že se vše zase v dobré obrátí, se právě vyčerpal a objeví-li se, nedejsatane, Wrong turn 7, vypálím jej na DVD, jež neprodleně pustím. Z dvanáctého patra na asfaltový chodník. A možná, že ho ještě předtím pochčiju.(8.1.2015)

Je rozhodnuto - slečna z úvodní scény je to nejkrásnější co jsme mohli v dnes mnou dokoukané sérii (zá)Pachu krve spatřit a co je u této série takovou menší tradicí, i zde je působivý a povedený úvod, který i když čekáte jak moc špatné to může v šestém díle být, tak vás dokáže nabudit do zbytku filmu. Milev je znatelně méně zkušeným režisérem než jeho předchůdce u pětky, ovšem na filmu je znát, že si s tím dal daleko více práce a je to vidět. Po prvních dvaceti minutách jsem dostál pocitu, že by tomuhle slušelo něco jiného než uzavření divácky né moc odvděčené série a i něco lepšího, než trio buranských vraždících zprzněnců, kterým já osobně nikdy nepřišel na chuť a tak si ani nevybavuji kdy naposledy jsem držel palce obětem. Ve čtvtém díle jsme se mohli kochat krásnou zimní krajinou okolo ztrouchnivělého senatoria, v pětce se na nás tvůrci vykašlali a zavedli nás do nudné ulice městečka a v šestce se nám to vše vynahrazuje nádhernou lesní krajinou s panským sídlem. Kde se ovšem šetřilo, tak to byly masky. No a závěr filmu, tak ten se mi málo kdy zamlouvá, ovšem zde to budu tolerovat a myslím, že můžu být celkem i spokojený. Závěrem bych jen chtěl dodat, že se nehodlám řadit ke zdejší smetánce hororových mágů, kteří vidí všude jen to špatné, ale na férovku můžu říct, že po jedničce se jedná o nejlepší díl.(1.12.2014)

• Campbell

Co na to říct? Wrong turn už ničím nepřekvapí a jen spíše upadá. Tohle je jen další důkaz. Za prvé příběh mi přišel jako totální sračka a s koncem jsem už jen prskal smíchy. Mutanti jsou tu minimálně a film se spíše zaměřuje na nesympatického hrdinu/antihrdinu a pomocníka v zámku. Gore tu je a opět je tu kvalitní a celkem vynalézavé, hlavně první vražda byla parádní. Nahota tu je ale nic co by mě nijak vyrajcovalo. Bohužel gore vraždy jsou sem tam strašně hloupé. Hlavně scéna s hadicí. Pro mě opět podprůměr a další díl už raději ne.(25.7.2015)

• maddy

Že to ešte niekoho baví točiť! Neviem z akého dôvodu nabrala táto séria na takej popularite, že tieto zbytočné video-pokračovania (teda dnes už skôr direct-to-DVD/Bluray) sa ešte z nejakého zázračného, mne absolútne neznámeho dôvodu, uživia aj vyše desať rokov po prvom filme. Už ten nebol ničím výnimočný a jednalo sa o pomerne tuctovú lesnú vyvražďovačku po vzore The Hills Have Eyes (toho pôvodného, nakoľko remake prišiel až o pár rokov neskôr). Dnes už nič špeciálne, ale v danej dobe prvý Wrong Turn celkom fungoval, čo sa rozhodne nedá povedať už o jeho šiestom prírastku. Že sa séria prepadla na samotné dno bolo síce jasné už nejaké dva-tri pokračovanie spätne, ale že to dno je ešte hlbšie ako sa pôvodne zdalo plnohodnotne dokazuje až Last Resort. Zbytočný „prequel“, ktorý je strašnou blbosťou a nefunguje už ani ako také „guilty pleasure“ na odreagovanie, čo sa ešte možno dalo prepáčiť pri predošlých (aj keď tiež veľmi chabých) pokračovaniach. Last Resort je už len nezáživná, otravná blbosť, ktorá má skutočne mizerné masky a gore úplne o ničom (zaujal len krátky začiatok s cyklistkou a ostatným drôtom v očiach). Séria je jednoducho dávno mŕtva a neprospeje toho ani zmena režiséra, pretože je úplne jedno či to točí pustošiteľ Declan O'Brien alebo Valeri Milev, od ktorého sa distribútor neodvážil zverejniť ešte ani Re-Kill z Afterdark Festu 2012. Je to otravná nuda, v ktorej nefungujú ani naháňačky s mutantmi, ani ten chabý pokus o nejaký debilný príbeh. K prípadnej sedmičke sa prinútim len ak by som chcel páchať autosadizmus (nie, ten sa vážne nepácha v aute, aj keď ... ;)(30.10.2014)

Popravdě jsem čekal hůř, ale nemůžu hodnotit lépe než čtyřku, která obsahovala aspoň dvě pořádné torture scény. Ale jako přiblblej hixplo se slušným bodycountem to ujde. 40% Update: Po zhlédnutí See No Evil 2 zvyšuju na 3*, protože v bídě posledních let jménem slasher, je tohle (bohužel) docela obstojný. Ale je to víceméně z milosti, srovnání s předchozími díly platí.(14.10.2014)

• - Film bol krátko po premiére stiahnutý z trhu. Dôvodom bolo to, že írska rodina si vo filme všimla fotku, ktorú tvorcovia použili bez povolenia, z čoho plynula žaloba. Na fotke bola žena, ktorá sa naozaj stratila a ktorej mŕtve telo bolo neskôr objavené. (Marceloo)

• - Natáčení bylo zahájeno začátkem března 2014 v Bulharsku. (Bathory)

• - V scéne, v ktorej Jillian a Bryan idú nakupovať, je možné na nástenke s nezvestnými osobami vidieť Zaca Efrona. (Marceloo)