Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

hurki

Dokonalá a krvavá jízda. Skvělej seriál, kde mi nejvíc odrovnává "doktor". Fakt to hodně žeru a těším se na třetí řadu, která odstartuje 17 září 2016 :) ()

arram odpad!

Tenhle seriál snad ani jinak hodnotit nejde. Nejenže je plný nelogičností, ale ke všemu obsazení je příšerné a nesympatické. V závěru člověk neví, zda se jedná o "povedenou" komedii nebo drama. ()

Kenji

Čistá brutla. Zombíci raz sa vláačia ako vo Walking dead, inokedy sa menia na Usaina Bolta ako v WWZ. Okrem toho im väčšinou netreba ranu do hlavy, aj keď sa postavy tvária, že áno. Toho jediného poloznámeho černocha zabijú okamžite, čo je na škodu, lebo DJ Qualls je skôr trápny ako vtipný. Jo ešte je tam ten týpek z národnej gardy čo som ho už niekde videl, ale že by to bola nejaká výhra. Je to lacné, šedé a lacné. Ešte k tomu strašná vykrádačka. Keby to prišlo pred Walking dead tak by človek aspoň povedal, lacné ale nápad slušný. Ale takto? UPDATE po s01e08 kvalitatívne je to stále sračka, ale POZOR SPOILER - nechať hlavného hrdinu zomrieť v 7mej časti tak to chce gule :D ()

Richi007

Nerozumím zdejšímu hodnocení. Neříkám, že je to mega světový, ale rozhodně to není 33%. Nedoporučuji sledovat hlavní děj a hlavní hrdiny. Ikdyž teda kdo je hlavní hrdina, zatím nikdo moc nevyniká. Pro mě osobně tam ale suprově se vyvíjí a vyniká velice DJ Qualls, kterého jsem si nejvíc oblíbil s tím jeho pejskem a budu nejvíc sledovat právě kvůli němu. ()

kobra190

Herci zde nejsou tak dobří jako u TWD, upřímně po pilotním díle jsem hodnotil též jednou hvězdičkou. (hlavně kvůli hrozně nepovedenému dítěti a též kvůli velkému srovnávání s TWD) Jenže čekání na pokračování TWD bylo dlouhé a tak jsem si řekl, že tomu šanci ještě dám. Vyplatilo se a musím říct, že všichni co hodnotili, tak ohodnotili pouze jednu epizodu seriálu, takové lidi nemám rád, určitě si takto nízké hodnocení nezaslouží. Ano není to TWD, není to taková skvělá kvalita a originál, nicméně za shlédnutí to stojí a tak moc velká sračka to není. za mě čtyři hvězdy, hlavně kvůli negativním hodnocením po prvním dílu. ()

SwisLikeCze

Ten kdo od Z Nation bude čekat to samé jako od The Walking Dead, ať si seriál radši ani nepouští. Je jasné, že TWD je jenom jedno a kvalitou se mu jen těžko dorovná. Již na první pohled lze poznat, že rozpočet je někde jinde než u konkurence, ale přesto akčních scén je plno a nevypadají hrozně. Často se také vyskytnou vtipné hlášky hlavních postav, které jenom potvrzují to, že se jedná o lehčí seriál pro příjemný večer. ()

Roxeet

Ani nevím, jestli to nazvat problémem či ne, ale konkurenční Walking Dead nastavilo mezi zombie survival seriály dost vysokou laťku a obávám se, že Z Nation nemá ten potenciál, aby té laťky alespoň trošku dosáhlo. Atmosféra v příběhu je taková nijaká, skoro v podstatě ani nenabudí ten dojem, že došlo k nějaké apokalypse. Ale nechtěl bych tento seriál pohřbívat už od začátku a dám mu ještě šanci. Prozatím to vidím na průměr, uvidíme jak to bude vypadat po pár dílech. ()

Soth

Odpadari vsech zemi... ...vy vite co :) Je to proste sranda, parodie a prdel vazeni :) Osobne mi to prijde lepsi nez Friends, HIMYM a 2. sezony Walking Dead a Revolution dohromady ! Nic necekejte a budete prekvapeni, srovnavejte s mainstreamem a budete prekvapeni taky :) P.S.: Konzumuji se tam i Twinkies ze Zombielandu :) ()

Londi

A tak za mě dobrý! Jasně, není to The Walking dead, ale ani nemá být! Je to celkem zábavný seriál, zombiekalypsa trochu jinak. Věta "slečno, máte ve vlasech prst" mě totálně dostala. Kdyby to nebylo tak vtipné, byla by to jen nepovedená variace na TWD, ale takhle je to prostě něco trochu jiného. ()

esmoke

Porovnávat s The Walking Dead je špatně. Seriál si vytváří úplně jiný vesmír, pravidla a postavy se chovají jinak. Není to ani moc drama, ale spíš taková nadsázka, takový seriálový Zombieland. ▐1. série (13 dílů) - 60% ▐2. série (15 dílů) - 60% ▐ ()

bmx6

Mě se seriál líbí.Samozřejmě se to nesmí brát nějak vážně,protože je to zkrátka šílená,někdy až absurdní podívaná a člověk se u toho mnohdy pobaví.Někdy je to zase pořádná řežba se zombíky a někdy se zase stalo,že nějaký díl byl úplně o ničem,ale jako celek se to dá překousnout.Nejvíc jsem zvědavý jak se to celé bude dál vyvíjet,jen doufám,že ne k horšímu.Jinak postavy,jak už tu někdo psal jsou nevýrazné,ale přeci mají své kouzlo.Já jsem si oblíbil Doktora a jeho situace,kde vždycky něco zaperlí nebo nevyzpytatelný Murphy,který mě také vždy něčím dostane a ostatní jsou taky fajn skupinka... ()

PatrikP4

Rozhodně nebudu tvrdit že je to úplnej odpad jak tady vidím v hodnocení... Je to bláznivé, nepravděpodobné, šílené a něco jiného než TWD, ale úplnej odpad??? Rozhodně ne... Mimochodem hodnotím až po celé první sérii... S TWD to nemá nic společného, jen možná bělochy, asiatku a černošku v hlavním obsazením... Všechno je tu šílené, cestovat po USA a někoho někam dopravit a ten vám to co nejvíce sabotuje? Slušnej nápad... Jaderná elektrárna? Atomovky? Tornádo? Sekty? Drogový dealeři? Zombie vlna? Dobré nápady... ()

brasek

Z Nation - zombie seriál z dielne The Asylum nemá potenciál hrať prvú ligu, nie je to však žiadne prekvapenie. Seriál nie je veľmi pútavý, má plytký príbeh a bežné exteriéry, kde sa dalo natáčať tam natáčali bez nejakej hlbšej úpravy nepôsobia nejako zvlášť pozitívne a k tomu digitálne triky, ktoré nestoja za veľa... cez seriál sa však dá ako tak prekúsať, kedže stále beží nejaká akcia. Absolútne zbytočná postava: DJ Qualls ako Občan Z, operátor NSA. ()

Krystian

Bohužel... jsem fanda zombie filmů a seriálů, opravdu veliký a ano, budu to sledovat... ale z donucení. Postavy jsou OPRAVDU MOC nesympatické a celkově to na mě dojem neudělalo. Zombie mimino je k pláči a atmosféra naprosto nulová. Walking dead asi nasadilo laťku moc vysoko a i když má také svoje chyby, proti tomuhle je to sto a jedna. Pokud jste se na to ještě ani nepodívali a nejste kdoví jaký fanoušek zombie žánru, tak neztrácejte čas. Je mi líto... ()

pepca72

Tak SyFy asi dodalo kameramana, gore a masky zombíků, neboť to je totiž celkem v pohodě. Ale zbytek zprasilo Asylum. Jsou to kokoti a nechápu, že jejich filmy mají vůbec nějaké diváky. Asi ano, protože ty sračky chrlí pořát dál a dál. Je mi líto stanice SyFy, zejména po jejich výtečném Helixu, že kleslo tak hluboko, a spolupracuje s těma hovadama. Jinak k seriálu. Jak jsem již uvedl, kamera, gore a masky jsou v pohodě, určitá dávka černého humoru je taky dobrá- sražení skupinky nakažených. Nebýt však těchto aspektů, vypl bych to. Příběh je jednoduchý, dostat lék z bodu A do bodu B. Proč né, pokud přitom budou kosit zéčka po tuctech. Herci jsou katastrofální, škaredí, amatérští, stejně jako dialogy. Pokud budou více vyhlazovat než kecat, bude to koukatelné. Bylo tam i několik dobrých nápadů. Líbí se mi určitá inteligence zombies, řízení autobusu, dělání mrtvých ve vodě - doslova excelentní nápad,suprovní zombie dítě, a ten průstřel hlavy s průzorem byl taky kvalitní. Takže, budou-li ti hnusní herci víc kosit než kecat, a překvapíli mně scénáristi dalšími inovacemi ohledně inteligence zombies, budu sledovat, jako předkrm, před novou sezónou The Walking Dead. Zasloužené dvě *. DOPLNĚNO - po druhém díle zvedám o jednu hvězdu. Škaredých neherců ubylo, zombíci je sežrali, a vybíjená nemrtvých je na úrovni. Moc nekecaj, a zajímavě likvidujou. Budu sledovat dál, neb jsem fanoušek toho žánru a neskonalý optimista. Jsem pln očákávání 4. dílu s názvem Full Metal Zombie. Název je velká výzva, na možná velkou podívanou nebo velký průser. Snad to bude parádní nářez, v ujetám stylu Asylum pod taktovkou rozumějšího SyFy, zatím mi jejich spolupráce vychází dobrá. ()

BuKySs07

Dost nepovedený seriál, je to jen špatná napodobenina podle mě dost uspěšného a vyvedeného seriálu The Walking Dead (Ať už dějem či hereckými výkony).A to ani nemluvím o výběru postav,který podle mě nebyl zrovna šťastný Jedna hvězdička je pouze za "snahu". ()

Allein4

Nerad srovnávám, ale jelikož sami tvůrci se srovnávají s legendárním a skvělým The Walking Dead, tak tedy budiž. Je to asi tak o 15 258 % horší. Ptákovina, slátanina, naprosto příšerný výběr herců a debilní příběh (miliardkrát ohraný). A vlastně se to ani moc srovnávat s TWD nedá, protože tvůrci asi nepochopili, že počin televize AMC je o něčem jiném, než o samotných zombies - jedná se o typické Kingovské umístění skupiny lidí do určité, bezvýchodné a svízelné situace, abychom pak sledovali změny chování, vývoj a jejich skutečnou tvář. Samotní zombies jsou pouze třešničkou na dortu. A právě proto je TWD tak veleúspěšný. Oproti tomu Z Nation právě tohle všechno vypouští a dává nám jen porci těch zombies. A právě proto nemůže (navíc v tak velkolepé konkurenci) uspět. Zatím je jen po pilotu, tak ještě jeden, dva díly tomu šanci dám, ale TWD je TWD :-) ()

Medvjet

Bohuzel pilot je naprosto prisernej, naprostou vetsinu lidi odradi a hodnoceni Odpad! si prvni dil urcite zaslouzi. Casem se to ale zlepsi a (krom pilotu) to tak na ty 3 hvezdy je. Je to jine nez TWD, ale ne vylozene spatne. Nektere napady jsou dobre, me se treba libi ze cerstvy zombici jsou o poznani rychlejsi nez ty x let stary. Diky tomu zombici stale znamenaji riziko, v TWD se mi zda ze postupem casu jsou zombici jen nudni divaci boju mezi ruznyma skupinama prezivsich. ()