Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

VasaX

Skvělá seriálová zombie záležitost, která je dobrou protiváhou k "supervážným" TWD. Z Nation, i přes pomalý rozjezd (prvních pár dílů trvá, než člověk "přistoupí" na hru a osvojí si hlavní charaktery), si mě nečekaně získal. A proč? Skvělá kompozice jedné hlavní linky skrz sérii a každého dílu, který má vlastní "vedlejší quest" tak i kus hlavní linie zde funguje skvěle. Funguje jak série, tak jednotlivé díly. Z Nation se navíc snaží být tématicky různorodý, ale stále si zachovat jak nadsázku, tak vážnost. Jak mám Walking Dead rád, musím říct, že většina dílů je zábavná, ale taky hodně k smíchu. Drama a scénář je tu bohem a dělá se tu pro to vše. Výsledkem je ale hromada skepse, vůči charakterům, jejich chování, událostem... Walking dead má WTF index prostě hodně vysoko. A to se bere vážně. Z Nation se nebere vážně. Ale i přes to vše co se tam děje, je uspokojivě vysvětleno. podle vyprávění jsem čekal bizár, ale když jsem viděl jednotlivé scény v kontextu celého dílu a seriálu, tak místo "WTF?!!!?!" to bylo "No, to za daných podmínek dává smysl... vlastně by se to mohlo opravdu stát...". Humor je nenucený, sem tam se mu pomůže, občas zase vyplyne krásně ze situace. Žádné násilí (na scénáři a seriálu), prostě pohoda. Ale co musím ocenit je, že se postavy nechovají jako dementi. A pokud ano, tak většinu jsou dementi a prostě to co je čekalo je důsledkem. A to v podstatě bez výjimky. Oproti tomu v TWD i ta nejmazanější nejprotřelejší postava se zachová naprosto, ale naprosto retardovaně minimálně jednou za pár dílů. A nedá se to rozumně obhájit. Stejně tak se tam v plné vážnosti dějí bizarní nelogičnosti, jako by se nechumelilo. ZN plnou vážnost háže za hlavu a světe div se, i tak dává smysl. Porovnání TWD a ZN mi připomíná epizodu Červeného trpaslíka Andělé a démoni. jen s tím rozdílem, že z obecného zombie tématu nám vypadla jedna na první pohled ne moc pěkná jahoda, která má ale všechny kvality, a jedna docela pěkná jahoda, která hořkne a hnije s každým kousnutím (TWD, pro nechápavé). Obecně jsem rád, že jsem se k seriálu dostal až s kompletní první sezónou a mohl seriálu dát šanci, protože mě nezklamal. Na rozdíl od místních honičů hodnocení na pilotech. ()

Darill

Vlastně nevím, co si o tom mám myslet. Na jednu stranu Z Nation funguje jako komedie s některými povedenými gagy i "tématickými" díly, ale jindy zase působí jako vážný seriál, který se nebojí zabít důležitou postavu. Osobně bych uvítal, kdyby se seriál víc soustředil na tu komediální linii. Zajímavé osvěžení v době uvadajícího TWD, ale bohužel se tu potenciál spíš naznačuje než využívá. (Hodnocení po 1. sérii) ()

zolo23

Ako odychový výplach Z Nation funguje dobre. Je jasné, že všetci užívatelia čo dávajú ODPAD sú zakomplexovaný voči Asylumu a zákonite, aby sa nepovedalo, že nebodaj fandia tejto spoločnosti posielajú seriál okamžite do prdele. Porovnanie z Walking Dead? Pozrite si rozpočet oboch seriálov, potom súďte a porovnávajte. Je tu prostý scenár o ceste pár preživších cez USA, aby doručili dôležitú zásielku. Prečo hľadať nejaký hlbšý zmysel? Ten kto má rád žáner Zombie musí byť spokojný, veď masky sú docela fajn a celková akčnosť seriálu tu je tiež, tých "mordov" je tu požehnane a pár nápadov je tu taktiež. Ja dávam šancu a sám som zvedavý kam sa seriál uberie. Má dve možnosti.... Zatiaľ 70% ()

kenkaku odpad!

60 sekund stačilo a bylo vymalováno. Co to tam bylo za pobíhající individua? Zombie neběhají... ale třeba to nebyly zombie... byly... alespoň jim tam tak říkají a světe div se ony občas neběhají, ale jen tak se vlečou... Do toho ty nepříjemné postavy a hloupě nastavený příběh (jako jeden je imunní = máme lék od první epizody?). Ne, nedělám to spláchnout seriál o první epizodě, ale tohle mě tak vytočilo, že plýtvat život za to, abych pokračoval fakt nestojí... ()

iXtr3m3

Na odpad to objektívne nie je, ale ako to môže mať hodnotenie, aké to má, to nechápem. Tú jednu hviezdu som dal len za to, že sa tam sem tam mihla známejšia už neznáma tvár, inak je to brak ako sviňa. ()

fantasmic

Môj seriálový guilty pleasure roka. Skvele to funguje ako protipól The Walking Dead. Z nation sa neberie vážne. Padajú v ňom celkom obstojné hlášky, typu "slečna prepáčte, ale myslím, že máte prst vo vlasoch". Celkom sa smejem na tom ak niekto tomuto seriálu vyčíta že nemá logiku, herci sú strašné drevá, alebo, že efekty stoja za prd. Veď je to predsa od spoločnosti, čo nám priniesla hity ako Sharknado alebo Mega Shark Versus Giant Octopus. Jediné, čo ma trocha mrzí je to nemastné neslané finále sezóny. Každopádne na druhú sériu sa teším. ()

Sayko odpad!

Proč jsem se rozhodl podívat se na pilot tohoto čehosi? Protože jsem myslel, že když Syfy vytvořilo podle mě výborný seriál Van Helsing, tak by tohle nemuselo být tak špatné. no.. ono to špatné je. Příběh by zvládl vymyslet 10letý kluk a to, že všude běhají herci s mejkapem (pravděpodobně zombie) seriál nijak nezachrání. Herci (ti živí) jsou mi příšerně nesympatičtí a jejich počínání je nelogické a někdy až bijící do očí, no prostě propadák. ()

Thomm odpad!

Pilot se mi nezdál tak hroznej. Druhá epizoda byla otřesná, po třetím dílu s touhle zbytečností končím. Tak hrozný masky už jsem dlouho neviděl. Věrohodnější zombíky než v Z Nation člověk potká i když se vrací ve tři ráno z hospody. A herce vlastně asi taky. ()

Antaeus

TWD som prestal pozerať, nakoľko sa zo slušného rozbehu prvej série stala nudná vykecávačka beverlyhilsovského typu v prostredí zombíkov a zombíc. Mať seriál o zombíkoch a ukázať zombíka na priam neuveriteľné 3 minúty z celého dielu, je ako vojsť do baru, ktorý veľkým neónovým nápisom hlása husté striptérky a keď si zaplatíš vstupné zistíš, že vo vnútri je jedna topless čašníčka. Tak si sadneš na prdel, objednáš si pitie a čakáš. A keď sa ani po treťom panáku a hodine čakania situácia nezlepší a čumenie na (síce) dokonalé, ale predsa len jedni jediné nahé dvojičky na okolí už prestane byť zábava (ak vôbec niekedy bola), rozhodneš sa smutný a sklamaný odísť het. To boli totiž moje pocity z TWD. Naproti tomu som Národ Z objavil náhodou. Ako keď po odchode z onoho baru blúdiš znechutene po meste a narazíš na nenápadný bar bez neónovej reklamy. Zo zvedavosti ale vojdeš. A vo vnútri pastva pre oči! Kam sa pozrieš, tam sa okolo tyče točí tu mladá tam zasa zrelá. Nevieš si vybrať. Síce sa s onými "dámami" nedá pokecať o teórii superstrún, ako s toplessou v predošlom bare, ale ty si predsa nešiel do stripbaru na pokec, kurva. Ty si chcel vidieť kozy a mufne a bobry a čím viac, tým lepšie! A tu sa ti toho dostáva do sýtosti. A "filozofov" necháš, nech si naďalej pletú sociálnu telenovelu s akčným seriálom. ()

dawe787

Já si to docela užívám a příjemně si krátím čekání na Walking Dead, se kterým to ovšem nemám sebemenší potřebu srovnávat. Zatím mě první 4 díly bavily, tak uvidíme, co bude dál. ()

Vaiollet

Původně jsem k tomuto dílu psát komentář nechtěla, ale když si pročítám, to co tu píší jiní, tak prostě musím. Je mi líto těch co nepochopili, že tohle prostě není The Walking dead a odmítají se proto u toho bavit a hned hodnotí odpadem po jednom díle nebo pár minutách. A jsem na sebe velice pyšná, že já to chápu a proto jsem si to užila. Zombie pojaté trochu neobvykle, ale nicméně originálně a zábavně, postavy celkem sympatické a děj utíká svižně (to co by The Walking dead roztáhlo na dvě série je tady v jednom díle), díky tomu série utekla rychle. Je pravda, že pilot je trochu zaražený a musím přiznat, že jsem ho viděla, pak jsem si dala dlouhou pauzu a vrátila jsem se k němu celkem náhodou. Pak už to šlo ale svižně. Rozmýšlela jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky neobjektivním lidem, kteří viděli nanejvýš jeden díl, dávám čtyři. Ale vlastně mě to nepřekvapuje. Naučila jsem se brát hodnocení z velkým nadhledem, hlavně co se týče seriálů. Ale to bych se mohla dlouho vztekat a stejně by mi to k ničemu nebylo. 1 série 70% ()

Mallyyy

Tak mám za sebou první sérii a výsledek? Je to bomba. Ty vaše odpady si strčte za klobouk. Dobrej seriál se skvělými nápady. TWD jsem už dávno vzdal, ale tohle mi zvedlo náladu. Je to akční, pořád se něco děje. Jsem zvědav co bude dál. ()

Filipus Muff

Než sem se do tohohle pustit, říkal sem si, že nic nemůže byt tak špatné jak se to tu popisuje, ale zkrátka na tohle se prostě nedá koukat. 100% nuda, nepřirozenost postav a nezajímavost... / 1* za intro k prvnímu dílu kdy sem si ještě říkal ze to bude dobrej seriál. ()

salamandrr

Rozhodně to není odpad, ale ani 5*. Je to slabší zástupce žánru se slabou kamerou, hrozným šedým filtrem, slabšími hereckými výkony, neuvěřitelně rychlou zombie přeměnou, nikdy nekončícím stavem munice.... ale taky občasnými vtípky, zombie miminem, psem husky v Aljašské základně vládního špiona, ujetého DJ celo světového rádia z tamtéž... Prostě stojí to za shlédnutí. ()

liberator

Tretia odmocnina z Walking Dead alebo SyFy + Asylum = big shit in the fan. Mierne nad priemer bežnej produkcie od firmy Asylum, alebo Aj majster tesár sa niekedy utne ;) ()

Idahou

Heh, naprosto nechápu, proč to všichni tak trhají na kusy... klasický americký seroš, ve kterém je nepřípustné, aby měl černoch nějakou větší roli. Samozřejmě, je to bejkárna (mimino je vyloženě píčovina), ale to se dá tak nějak od zombie seriálu očekávat. Rozhodně to není až tak špatný, já tomu šanci dám, ale ztratilo to u mě především tím, jak opět odpálili černocha. PO 4 dílech: Je to zábava, ve třetím díle klesají některé scény na úroveň webové reklamy, ale na druhou stranu si to na nic nehraje. Jsou tam takové ty vedlejší příběhy, ale víceméně jde jen o řezání zombíků, ne o "drama otce a syna, kteří si k sobě hledají cestu v post apokalyptickém světě" jako ve WD. Akční scény mají kolikrát větší kvalitu jak ve WD - před jedním zombíkem se neutíká, hordy se berou o sto šest a zombíky neoblbnou tím, že si stoupnou na 20cm krabici a pak je všechny umlátí kladivem... Na skouknutí dobrý.......6. díl +1 hvězdička ()

Xeno.morpH

Nevídané ,stal se zázrak, haleluja :))) Syfy po nechutném eintopfu Defiance, dokonale zmršeném Helixu, naprosto imbecilním Dominionu pustila nejen něco ,na co se dá nejen dívat, ale ono je to dokonce dobré. A aby to byl úlet největší, on to dokonce dělal král zmršenin Asylum. Překvapivě akční, překvapivě zábavné a překvapivě dobře natočené. Vzhled klasického béčkového zombie hororu jim dokonale vyšel, dokonce i zápletky jednotlivých dílů i nosná dějová linie jsou zajímavé. Úspěch zřejmě vězí v tom, že seriál si na nic nehraje, zbytečně nefilozofuje, dokáže si dělat sám ze sebe legraci, prostě je šit lehkou rukou pro maximální zábavnost. Pokud bych to měl srovnávat s upocenou telenovelou "The Fucking Head" , jejíž dvě první série jsem se snažil bez větší újmy na zdraví přežít, tak zde skutečně jde o klasickou zombie akci, ne o kempovaní v lomu či na farmě, vylepšené o řešení rodinných problémů chovanců Jedličkova ústavu, při kterém sem tam pro zvýšení "dramatu" přeběhne pár zombíků :)...Po shlédnutí celé série zvedám na 5, bo zápletka je čím dál hustší a zajímavější, bohudík, že druhá série je na cestě :) ()

Aleix

Je to parodie ,stejne jako byl zombieland, kterého spousta lidi hodnotila petihvězdou. O příběh tu moc nejde je to o akci a nových způsobech jak sundat zetka. Žádný velký filmový řemeslo a o to tu jde. ()