Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

battlex02

Naprosto geniální, zábavné, překvapivé a občas i zábavně přehnané...nicméně ohromně podhodnocený seriál díky nápisu The Asylum a Syfy ..ubohé ()

Kicker

Walking Dead je fajn věc, ale po chvíli začne nudit, chodící zombie prostě nebaví pořád. Zato Z Nation nabízí něco jinýho, vtipnýho, zajímavýho. Napsal bych delší komentář, ale víceméně to vystihl vegetol.mp. A druhá série k té první zatím jen přidává. Za mě čtyři hvězdy. ()

Hnedoocka1

Srovnání s TWD se zřejmě nelze vyhnout - tak tedy srovnávejme. Zatím co z The Walking Dead se rychle a jistě stal The Standing Dallas, Z Nation je svižné zábavné a hlavně s obrovskou nadsázkou. S kvalitou zpracování nemám problém a stylizace světa je výborná. Kvalita epizod trochu kolísá, nicméně kouká se na to stále výborně, i díky sympatickým a vtipným postavám které jsou v pohybu - netrčí celou sérii v jedné ordinaci (pardon věznici/městě/lese). Pokud vás už utahanost TWD začíná nudit, dejte Z Nation šanci! Rozhodně se nenechte odradit množstvím "odpadů po pěti minutách", hodnotící nejspíš nepochopili záměr, nebo mají i stolici s IQ přes 150... ()

Randall93

Hodnotit seriál podle prvního dílu je jako srovnávat bitevní tak s míchanýma vajíčkama. Po prvním díle jsem sám myslel že to bude totální „Bull shit" ale dal jsem seriálu šanci a vyklubal se stoho podle mě výborný kousek s velkým smyslem pro humor. Srovnání s psychologickým hororem The walking dead nepřichází v úvahu společné mají jenom to že je zombie apokalypsa toť vše. Takže to shrnu některé postavy mě jsou silně nesympatické a některé zas vyloženě bombové americký redneck doktor nemá chybu, Abby prdelatá redhead teenagerka se svým baseball palcátem libující si v zabíjení zombies bomba, famózní odstřelovač 10K je jestě puberťák co vživotě neměl sex a neviděl porno taky nemá chybu, leader skupiny jestly se to tak dá nazvat černoška (která mě tam nesedí od začátku) členka národní gardy to jako jediná všechno bere rádoby vážně, Murphy pacient 0 lék který se musí dopravit do vládních labolatoří je chrakter sám o sobě dělá si co se mu zrovna zachce a na všechny a navšechno kašle, Občan Z tajný agent ,který monitoruje pohyb celé zkupiny a dává jim „povely" kam, kde, jak a co a ktomu provozuje dalo by se říct soukromé rádio Z, bez čínské prostitutky,velitele národní gardy,abbyjiného divného přítele a později drsného „mother fucker" mexikánca by to samozřejmě taky nešlo. To k postavám asi si už každý domyslý jak seriál vypadá a jaký má děj. Hlášky jsou samozřejmostí a jsou dost vtipné, narážky na jiné filmy ať už se zombie tématikou nebo ne jsou skoro v každém díle. Je to skvělý komediální seriál na styl Zombie apokalypsa ()

Bluepiggie

O dost lepší bratr Walking Dead, narozdil od Walking Dead, ktere se neustale opakuje a uz od 3 serie je to nudny kolotoc, je tohle o dost zabavnejsi, mnohdy si budete rikat co je to za shit "naspeedovane zombie dite WTF?"(v dobrém slova smyslu), ale myslim, ze k oddechovejm serialum tohle patri, mam rad serialy, kde se zasmeju a miluju zombie a nepotkal jsem jeste akcni serial kde se zasmeju se zombie nametem, aby me takto pobavil a nadchl, podle komentaru a hodnoceni odpad jsem si vsiml, ze to lidi odsuzujou automaticky jen kvuli produkci, a diky tomu je u hodne hodnoceni csfd serialu a filmu zavadejici, diky "einstainum" co resi kameru, svetlo, zvuk a kazdeho herce jako by vechny filmy a serialy mely byt jako titanic -.- Proste pokud chcete zabavu se zombie namete neexistuje lepsi serial nez tento, dejte tomu par dílů a potom uvidíte ;) ()

nicknemame

Na začátek je třeba říct, že jsem si nejdřív nevšiml nálepky Asylum, což mi umožnilo k seriálu přistupovat jaksi objektivněji, než k ostatním produktům těchto chovanců ústavu. Nestěžuji si. Seriál je koukatelný, zábavný a na nic si nehraje, což se mi jeví jako plus. Nejde ho brát vážně, stejně jako ho nebrali vážně ani tvůrci (teda doufám). Je to normální oddychovka a jako na oddychovku se na něj taky dívám. Za mě dobrý a big thx za Nasťu Baranovou. Konečně hrdinka, co má normální proporce a vnady a nevypadá jako jeden z účastníků komparzu, kterého ještě nenalíčili. Jak se říká u nás na východě, normální kus baby ;) A protože dobrý je za tři, přesně tolik dávám. ()

pecas123

Má to snad nejhorší pilotní díl, co jsem kdy viděl a zhruba tři díly trvá, než se postavy sehrají. Ale potom, je to přesně to, co po zoombie road movie chci - sekání zoombie na tisíc způsobů, svérázný postavy i lokace. Rozhodně je to zábava na rozdíl od "The walking boring", který jsou půl serie zavřený v jednom baráku a zoombie zahlídneš tak maximálně přes izolovaný trojsklo.... ()

Xaphan

První 3 série byly vyloženě dobré, stal jsem se fandou seriálu a nemohl jsem se dočkat 4. série. Bohužel 4. série NAPROSTÁ, NESMYSLNÁ, .... (doplňte si libovolný počet nelichotivých přídavných jmen) BLBOST. Za mě seriál v mé hlavě ukončím 3. sérií a budu spokojený. ()

rafek1

První série dobré,ale dál totální přešlap,v polovině druhé(s velkou trpělivostí)jsem vypnul. Ty dvě hvězdy za snahu... ()

Aceboris

Waaw , podľa mňa super. Treba to brať ako oddychovku, nebrať to vážne a o zábavu je postarané . Mne sa so veľmi páčilo a fakt , že jednotlivé časti mi ubiehali veľmi rýchlo má až zarazil. Výborný zombie seriál zo všetkým, čo k tomu patrí. To,že to niekto rieši na základe štúdia ktoré to robilo , alebo kamery a jej farby je smiešne. Pre fanúšikov zombie tematiky paráda. Treba vidieť a spraviť si svoj názor a hlavne pozrieť celé, nie robiť recenziu na základe pilotu, po pár minútach to zhodnotiť ako odpad, tento seriál si to určite nezaslúži, veľa krát som prekvapený z hodnotení na ČSFD uzivatelmi, IMDB je bližšie k realite v hodnotení. U mňa 7,5/10. Inak Vôbec sa mi nepáči, systém ako taký, jednotlivé série v červených číslach cca 75% a ako celok to má ledva 55%.. ()

Kokotek230mm

Kam se na tohle hrabe nudné a zdlouhávé Survival Walking dead :D Zajímalo by mě co se stalo s nebezpečným průmyslem v serialu WD a jak na tom jsou jaderné elektrárny v okolí natáčení. Tady Dokonce už létaly atomovky a rostla zombie weed a zatímco ve Walking dead začíná šukat kdekdo s kýmkoliv, tak tady zatím šukal jen modrásek a černofuhrerin.Modrásek se mění pomalu v něco co připomíná Zombíka a pražskýho Pepika na sjezdovkách v Krkonoších. Drsňák co má plnou hubu keců, dokud na něj černoška nedošlápne. Herecké výkony jsou spíš vtipné a hvězda první serie Macek je death, tak jsem si myslel, že to ztratí na ourovni, ale né oni vytahují další absurdní sračky ze světa zombie, které mě drží u sledování dalších absurdních dílů... Jen tak dál , my se doma bavíme a nenudíme jako například u WD , které je nudné a zdlouhavé a nějaká ALfafuhrerin s kretenským výrazem a dementní maskou ho už nezachrání od propadáku. ()

Lukysak

Srovnávat tohle s TWD, které je podle mého názoru komerční sra*ka, může fakt jen hlupák. Z Nation totiž není TWD, ani se nesnaží být. Z Nation je především nápaditý seriál, který se nebojí šoupnout na plátno kdejakou absurdní kravinku. Nikdo nám tam necpe žádné vyumělkované záběry, žádné dojemně dokonalé herecké výkony. Je to celé jenom jedna velká zábavná jízda, při které nikdy nevíte, co se stane dál. Tvůrci se nebáli "promrhat" scény ani na to, abychom viděli, jak zombíky přejede obří kolo sýra nebo rozmačká Zvon svobody. Není to žádný chladně vykalkulovaný televizní trhák, na který se čeká každou středu ve tři odpoledne, aby nám náhodou neuniklo tříleté těhotenství vedlejší postavy, nebo abychom 30 minut sledovali, jak se dvě postavy baví naprosto o ničem, načež se akce dohání v posledních minutách, aby se neřeklo (protože TWD takový nudných vatových scén má snad 70 %). A přesně proto je Z Nation naprosto výborná podívaná. Každý díl přináší něco nového. Když jsem se po letech na Z Nation díval znovu, ani jsem nevěřil, že to, co bych přísahal, že se stalo během čtyř dílů, ve skutečnosti proběhlo během jednoho jediného, příběhem a akcí nabušeného dílu. Příběh sice často zachází do slepých uliček, ale sejde na tom? Z Nation není zombie survival seriál. Z Nation je svoje vlastní kategorie, a kdo se na Z Nation neumí dívat jako na Z Nation, a pořád se snaží hledat artefakty TWD, tak tady nemá v recenzích co dělat. ()

TommyC94

Kdysi pred lety jsem videl prvni dve rady a dal nepokracoval jelikoz me to proste prestalo bavit, nedavno jsem to zkusil od znova, prezil prvni dve rady a vetsina postav mi pak nejak trochu prirostla k srdci, sice je to naprosta picovina, ale spousta vtipnych scenek typu Doc/Murphy je proste luxus.🤣 Člověk prostě čeká co tvůrci do seriálu za kojotiny nacpou.  Nedá se to brát vážně, ale jako pohoda na večer to ujde. ()