Aquarius (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2015 - 2016, 18 h 29 min (Minutáž: 26x42 min)

David Duchovny, Grey Damon, Claire Holt, Chance Kelly, Emma Dumont, Michaela McManus, David Meunier, Tara Lynne Barr, Ambyr Childers, Jason Ralph, Chris Sheffield, Gregory Scott Cummins, Paul Rae, Gethin Anthony, Timothy Brennen, Spencer Garrett, Milauna Jackson, James Martinez, Finneas O'Connell, Gabriel Chavarria, Evan Arnold, Doug Simpson, Leah Bateman, Marty Adelstein, Preston James Hillier, Gaius Charles, Myles Grier, Lobo Sebastian, Alexandra Krosney, Brían F. O'Byrne, Beau Mirchoff, Graham Beckel, Kyle Secor, Rick Worthy, Andy Umberger, Clare Carey, Jade Tailor, David J. Wright, Marshall Allman, Drew Powell, Michael Drayer, Brian Goodman, Nick Vallelonga, Cristine Rose, Brooke Anne Smith, Robert Picardo, Eddie Jones, Brian Poth, Gillian Alexy, Richard Libertini, Ben Hopkins, Dendrie Taylor, Yetide Badaki, Michael Mantell, Xander Berkeley, Tim Griffin, Michael Galante, Omar J. Dorsey, Mark Famiglietti, Christian Gehring, Dan Warner, Madisen Beaty, La Monde Byrd, Ashley Campuzano, Colin Walker, Calum Worthy, Maria Howell, Gentry White, Derek Wilson, Jayme Lynn Evans, Tina Grimm, Carter Jenkins, Ryan Caldwell, John Getz, Amanda Brooks, Mark L. Young, Fabianne Therese, John Patrick Amedori, Colleen Camp, Carlos Pratts, Cameron Deane Stewart, Carlos Lacámara, JD Cullum, Jill E. Alexander, Peter Mackenzie, Anne Dudek, Andy Favreau, Jodi Harris, Taylor Moore Silzer, David Proval, François Chau, Olivia Dudley, Chase Coleman, Tasha Ames, Scott Bailey, Hampton Fluker, Annie Little, Sosie Bacon, Abby Miller, Irina Maleeva, H. Richard Greene, Brian Gattas, Jennifer Marsala, Scott Hoxby, Cynthia Sikes, Karimah Westbrook

Marty Adelstein

Rich Fox

Kostýmy:

Amy Stofsky

No, asi takhle. Duchovny je skvělý, ale mohl být lepší, to je absolutně bez debat a v podstatě jediné, co je na seriálu opravdu bez chyby, je ta skvěle zachycená 60-ková retro atmosféra a naprosto úžasný dobový songy. Herecky to taky nebylo nejhorší, Manson byl fajn, ale přijde mi, že všichni hrají tak nějak na půl a podobně na tom ostatně je i celý seriál. Zhruba od sedmého dílu se to sice začalo malinko zlepšovat, ale bohužel ne tak, aby to dalo na lepší hodnocení. I když detektivka je to nápaditá a alespoň trochu originální, to se musí nechat, konečně o Mansonovi natočili něco pořádnýho, nuž? Navíc to má pomalé tempo, spíš se to vleče, než aby se to někam posunulo, a i když sice důvěrněji poznáme postavy, zejména pak skvěle zahraného Hodiaka (a Mansona) vraždí se tam víceméně jen proto, že se tam prostě vraždit musí. Není to vyložené zklamání, ale čekal jsem víc. Takže i kdyby se stal zázrak a odklepli Akváriu druhou řadu, já už u ní nejspíš nebudu - ovšem kdyby se věnovali případu Polanski/Tate nejspíš mě přemluví... Příjemná sezónní záležitost, která ale příliš dlouho neutkví, zato ty písně ano... 68% tomu perfektně sedí. Těším se na tebe v nových Aktech X, Davide Duchovny :)(23.6.2015)

Namísto detektivního příběh jsem dostal atmosféru a události 60. let vyprávěné z prostředí policie, což není špatně, ale protože se v této historii vůbec neorientuji, je to pro mě trochu zklamání a chvílemi jsem se ke sledování přemlouval. Je to seriál s úplně roztříštěným příběhem, není tam žádná hlavní linie (nebo je, ale v tom počtu subplotů se úplně ztrácí), pomalu každým dílem se otvírá nový případ, který se buď uzavře ještě ten díl nebo se táhne napříč několika a mnohdy ani nejsou zcela vysvětleny, tohle vše dělá strašně matoucí a nikdy nevím na co se víc soustředit. Atmosféra je zde výborná a všechny hlavní témata 60. let jsou zpracovány skvěle, jediný co moc nemusím jsou ty nekonečné hippie shit dialogy o 'almighty Charliem' a 'we are free' atd. Výprava a naprosto legendární soundtrack jsou hlavními tahouny seriálu. Duchovnymu podle mě tahle role úplně nesedne a občas trochu přehrává, ale jinak vtípky hází dobré. Nedostal jsem, to co jsem očekával, ale během první série jsem se přizpůsobil a určitě zde budu při druhé. 6,5/10(1.7.2015)

Po sedmém díle jsem se rozhodla ohodnotit o hvězdičku víc, než při pilotním... Manson je trochu ňouma a trochu vyšinutej, zřejmě si tu chystají prostor pro pěkné masakry. Uvidíme. Snad. Má to celkem spád a vtip. I když ten rasismus, homosexualita a utlačování žen je na můj vkus někdy moc jemný a zahlazený, realita byla drsnější - si myslim, ale zahlazování se dalo čekat, Američani vytahujou špínu jenom tak, aby náhodou někoho neurazila... Jestli jim nedojde dech a přibudou koule, zůstanu u čtyř hvězd.(15.6.2015)

Po třech dílech oceňuji perfektní dobové zpracování. Stylová lahůdka s charismatickým Duchovnym v roli detektiva a svěžím soundtrackem z konce šedesátek. Wiki:... Charles Manson většinu svého života strávil ve vězení, nejčastěji za zločiny jako krádeže aut, podvody a padělání kreditních karet. Určitou dobu se živil jako pasák. Na sklonku 60. let se stal hlavou skupiny známé jako „Rodina“ (The Family), která měla posléze na svědomí několik brutálních vražd. Mezi nimi i vraždu Sharon Tate, manželky režiséra Romana Polanského...(2.6.2015)

Myslím, že kdo to odsoudil po pár dílech, ne-li po pilotu, udělal velkou chybu. Je to dost slušná dobová kriminálka, která se nikam nežene, je to spíš konverzační (možná trochu jako True Detective, ale stylově to není asi nejlepší přirovnání). První série rozhodně nebyla špatná, možná je škoda, že se tam tvůrci snažili zakomponovat až moc záležitostí té doby, takže fakt musíte sledovat, co, kde, jak a proč a taky znát trochu problematiku toho desetiletí. Ch. Manson byl jinak dokonalej manipulátor, kterej si svou "Rodinu" založil na volnosti, užívání si, svým charismatu a především drogách ("Neboj, oni se vrátí..." No jak by ne, když taky potřebujou dávku!). Musela to být nelehká doba (takřka legální rasismus, chlast, drogy/hippies, válka, kriminalita), i když my budeme naříkat i dneska, známe to :). Jsem rád, že byla potvrzená druhá série, a těším se, co nám přinese. P.S.: Jsem Vodnář, tak ještě abych se nepodíval na seriál s názvem Aquarius, co?! Hehe.. EDIT 15.9.2016 Po skončení druhé série to šlo celý ještě nahoru, hlavně musím ocenit postupnou gradaci, která sérií prochází. Poslední díl je pak naprostej masakr (obrazně i doslova), D. Duchovny je sympaťák, kterej ale přesto, že je jako klaďas, není zase tak úplně nejhodnější, no nicméně jeho protějšek G. Anthony jakožto Manson je přímo skvělej. Jeho šílenost mu věříte v každé scéně a chvílema divákovi až zatrne, když ho sleduje. Jen tak dál, těším se na další sérii a doufám, že to místní hodnocení ještě poskočí nahoru!(3.11.2015)

• - Charles Manson (Gethin Anthony) sa na začiatku siedmej časti prvej série predstaví ako Jesus Christ. Seriál sa odohráva v roku 1967, kedy mal Manson 33 rokov – Kristove roky. (MontyBrogan)