Aquarius (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2015 - 2016, 18 h 29 min (Minutáž: 26x42 min)

David Duchovny, Grey Damon, Claire Holt, Chance Kelly, Emma Dumont, Michaela McManus, David Meunier, Tara Lynne Barr, Ambyr Childers, Jason Ralph, Chris Sheffield, Gregory Scott Cummins, Paul Rae, Gethin Anthony, Timothy Brennen, Spencer Garrett, Milauna Jackson, James Martinez, Finneas O'Connell, Gabriel Chavarria, Evan Arnold, Doug Simpson, Leah Bateman, Marty Adelstein, Preston James Hillier, Gaius Charles, Myles Grier, Lobo Sebastian, Alexandra Krosney, Brían F. O'Byrne, Beau Mirchoff, Graham Beckel, Kyle Secor, Rick Worthy, Andy Umberger, Clare Carey, Jade Tailor, David J. Wright, Marshall Allman, Drew Powell, Michael Drayer, Brian Goodman, Nick Vallelonga, Cristine Rose, Brooke Anne Smith, Robert Picardo, Eddie Jones, Brian Poth, Gillian Alexy, Richard Libertini, Ben Hopkins, Dendrie Taylor, Yetide Badaki, Michael Mantell, Xander Berkeley, Tim Griffin, Michael Galante, Omar J. Dorsey, Mark Famiglietti, Christian Gehring, Dan Warner, Madisen Beaty, La Monde Byrd, Ashley Campuzano, Colin Walker, Calum Worthy, Maria Howell, Gentry White, Derek Wilson, Jayme Lynn Evans, Tina Grimm, Carter Jenkins, Ryan Caldwell, John Getz, Amanda Brooks, Mark L. Young, Fabianne Therese, John Patrick Amedori, Colleen Camp, Carlos Pratts, Cameron Deane Stewart, Carlos Lacámara, JD Cullum, Jill E. Alexander, Peter Mackenzie, Anne Dudek, Andy Favreau, Jodi Harris, Taylor Moore Silzer, David Proval, François Chau, Olivia Dudley, Chase Coleman, Tasha Ames, Scott Bailey, Hampton Fluker, Annie Little, Sosie Bacon, Abby Miller, Irina Maleeva, H. Richard Greene, Brian Gattas, Jennifer Marsala, Scott Hoxby, Cynthia Sikes, Karimah Westbrook, Miguel Pérez, Ivar Brogger, Bret Loehr, Josh Clark, Tim Ransom, Christine Weatherup, Brandon P Bell, Yaani King Mondschein, Timi Prulhiere, Jan Munroe, Shaun Duke, Matt Lowe

Ačkoliv Aquarius nedostál vysokým očekáváním (nenapodobitelný Hannibal je holt vyburcoval až příliš), i tak příjemně překvapil zpracováním nedávné historie spojením dobových prvků s těmi moderními, což se stalo dvousečným ostřím. Podobně jako barvitou a hudebně rozjuchanou atmosféru kontruje šedivé připomenutí tehdejších problémů, nebo jako je autentický vzhled postav uzpůsobený dnešnímu divákovi, stárnoucí epizodické pojetí svým způsobem stahuje očekávaný thriller s Mansonem v hlavní roli. Svým způsobem proto, že toto roztěkané pojetí seriálu sice nemusí sednout každému, já jsem si ho ovšem užíval. Nakonec totiž i ty Hodiakovy jednotlivé případy dokázaly vzbudit nečekaný zájem, protože v nich nejde tolik o procedurální vyšetřování, obvykle odbyté v krátkých montážích, ale právě o napíchnutí se na tu dobovou atmosféru, o kterou zde jde až v první řadě. Přesto bych byl do budoucna raději za více prostoru pro Mansona, kariérní náběh zde má totiž parádní.(29.8.2015)

Pro mě zatraceně vydařený počin. Budu zase jednou "stařecky" povýšený, ale Aquarius neosloví dvacetiletého seriálového diváka, odrostlého na Dexterovi a spol. Vláčná, důsledně reálná hippie detektivka, resp. detektivka v hippie reáliích, která nikam nespěchá a nemá žádné superhrdiny. Z počátku jsem překonával velkou nedůvěru, zda stojím o provařeného magora Charlieho Mansona jako hlavní (zápornou) postavu a všechnu tu batikovanou "marijuana in your brain" vs Black Panthers parádu, ale Duchovnyho velice příjemně úsporný herecký projev sympaticky funguje a precizně dobové reálie též. V polovině série palec jasně hore!(20.6.2015)

Seriál zklamal, čekal jsem trochu něco jiného a trochu víc. V podstatě vám stačí podívat se na první a poslední díl, který byl asi z celé serie nejlepší a nic vám neuteče. Má to styl, má to Davida, má to dobrý songy, ale to je vše... jinak je to pekelná nuda a to co by mělo být v popředí je někde vzadu jen tak na okraj. Nevím jestli je to úmysl a více bude v další serii, ale dalo se z toho vymačkat mnohem více. Pěkný pohled na tehdejší dobu, ale krimi? Proboha, kde?(23.6.2015)

No, asi takhle. Duchovny je skvělý, ale mohl být lepší, to je absolutně bez debat a v podstatě jediné, co je na seriálu opravdu bez chyby, je ta skvěle zachycená 60-ková retro atmosféra a naprosto úžasný dobový songy. Herecky to taky nebylo nejhorší, Manson byl fajn, ale přijde mi, že všichni hrají tak nějak na půl a podobně na tom ostatně je i celý seriál. Zhruba od sedmého dílu se to sice začalo malinko zlepšovat, ale bohužel ne tak, aby to dalo na lepší hodnocení. I když detektivka je to nápaditá a alespoň trochu originální, to se musí nechat, konečně o Mansonovi natočili něco pořádnýho, nuž? Navíc to má pomalé tempo, spíš se to vleče, než aby se to někam posunulo, a i když sice důvěrněji poznáme postavy, zejména pak skvěle zahraného Hodiaka (a Mansona) vraždí se tam víceméně jen proto, že se tam prostě vraždit musí. Není to vyložené zklamání, ale čekal jsem víc. Takže i kdyby se stal zázrak a odklepli Akváriu druhou řadu, já už u ní nejspíš nebudu - ovšem kdyby se věnovali případu Polanski/Tate nejspíš mě přemluví... Příjemná sezónní záležitost, která ale příliš dlouho neutkví, zato ty písně ano... 68% tomu perfektně sedí. Těším se na tebe v nových Aktech X, Davide Duchovny :)(23.6.2015)

Natěšenost byla velká a po dvou epizodách zatím Aquarius očekávání naplňuje. Parádní atmosféra, šedesátkové songy... co víc si přát? Po oťukávacím pilotním dílu se tahle odschoolová krimi pěkně rozjíždí a já jsem spolehlivě zaháčkovaná. První dva díly - 90% Pár dílů to sice trvalo, ale to co zejména v druhé půlce řady následovalo, byla jedna velká jízda. Je fakt, že mladší publikum to asi neosloví, to si žádá nonstop akci a nějaké postupné budování příběhu i vývoj postav jde mimo něj (čest výjimkám). Já jsem ale nadmíru spokojená a těším se na druhou řadu. 1. série - 90%(29.5.2015)

• - Charles Manson (Gethin Anthony) sa na začiatku siedmej časti prvej série predstaví ako Jesus Christ. Seriál sa odohráva v roku 1967, kedy mal Manson 33 rokov – Kristove roky. (MontyBrogan)