Aquarius

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama
USA, (2015–2016), 18 h 29 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

John McNamara

David Duchovny, Grey Damon, Claire Holt, Chance Kelly, Emma Dumont, Michaela McManus, David Meunier, Tara Lynne Barr, Ambyr Childers, (více)

Série(2) / Epizody(26)

Krimiseriál nakrútený na motívy skutočných udalostí sa odohráva v roku 1967. The Beatles okupujú rebríčky hitparád, Američania posielajú svojich synov bojovať do Vietnamu a Sam Hodiak (David Duchovny) je skúsený policajt, ktorý vyšetruje únos dcéry prominentného právnika. Nie je to však obyčajný únos. Istý mladík má totiž ambície stať sa ešte slávnejším než Beatles. Jeho meno je Charles Manson. (MontyBrogan)

Trailer

evilmind

Po první sezoně: nakonec to byl víc atmosférickej pohled na USA 60.-70. let, než nějaký tancování na virtuálním hrobečku Charlie Mansona, který zřejmě můžeme očekávat v budoucích sezonách. Sex, drogy, rock'n'roll teda už zase ne, ale i tak super soundtrack vyrovnává ukňourané pokusy Mansona o start hudební kariéry. Duchovny jako drsnej polda s něžnou duší vypadá o dost líp, než jsem čekal. Občas jsem jen měl pocit, že snaha nacpat všechna angažovaná dobová témata (blížící se Watergate, protiválečné hnutí hippies, Černí Panteři, atd) do jedné show je trošku křečovitá. Doufám v alespoň další dvě tři sezony! ()

DJ Obelix

Jsem velmi mile překvapen. Po skončení Californication jsem se na další velkou roli Davida Duchovnyho těšil a rozhodně mě nezklamal. Ostatně celé obsazení této kriminálky z prostředí Ameriky v době hippies a hlavně Charlese Mansona se mi hodně líbilo. Komentář KevSpy mé pocity poměrně přesně vystihuje, ale prozatím si absolutní hodnocení šetřím. Hlavně proto, že děj je občas až příliš roztříštěný a je rozjeto moc vedlejších linek (i když zábavných a napínavých). Každopádně bych to ani netipoval na produkci NBC, ale nějaké placené kabelovky. Rozhodně se vyplatí sledovat! ()

Davies182

PILOT: Nejroztříštěnější pilotní epizoda kriminálky, jakou kdy svět viděl. Všechno špatně, počínaje přehrávajícím Duchovnym a konče permanentní nudou, kdy divák v podstatě sleduje nekonzistentní linii na sebe nenavazujících wtf rozhovorů s huličskými smažkami z minulého tisíciletí. Nenávidim, když si mí oblíbení herci jen vydělávají na nájem a už jsem to tu psal stokrát. Vůbec nic kromě vydařené stylizace a fajn songů, sorry. ()

erased

Ačkoliv Aquarius nedostál vysokým očekáváním (nenapodobitelný Hannibal je holt vyburcoval až příliš), i tak příjemně překvapil zpracováním nedávné historie spojením dobových prvků s těmi moderními, což se stalo dvousečným ostřím. Podobně jako barvitou a hudebně rozjuchanou atmosféru kontruje šedivé připomenutí tehdejších problémů, nebo jako je autentický vzhled postav uzpůsobený dnešnímu divákovi, stárnoucí epizodické pojetí svým způsobem stahuje očekávaný thriller s Mansonem v hlavní roli. Svým způsobem proto, že toto roztěkané pojetí seriálu sice nemusí sednout každému, já jsem si ho ovšem užíval. Nakonec totiž i ty Hodiakovy jednotlivé případy dokázaly vzbudit nečekaný zájem, protože v nich nejde tolik o procedurální vyšetřování, obvykle odbyté v krátkých montážích, ale právě o napíchnutí se na tu dobovou atmosféru, o kterou zde jde až v první řadě. Přesto bych byl do budoucna raději za více prostoru pro Mansona, kariérní náběh zde má totiž parádní. ()

KevSpa

Natěšenost byla velká a po dvou epizodách zatím Aquarius očekávání naplňuje. Parádní atmosféra, šedesátkové songy... co víc si přát? Po oťukávacím pilotním dílu se tahle odschoolová krimi pěkně rozjíždí a já jsem spolehlivě zaháčkovaná. První dva díly - 90% Pár dílů to sice trvalo, ale to co zejména v druhé půlce řady následovalo, byla jedna velká jízda. Je fakt, že mladší publikum to asi neosloví, to si žádá nonstop akci a nějaké postupné budování příběhu i vývoj postav jde mimo něj (čest výjimkám). Já jsem ale nadmíru spokojená a těším se na druhou řadu. 1. série - 90% ()

• Tvůrci měli připravených šest sezón s tím, že každá série měla „trvat“ 6 měsíců života Charlese Mansona a seriál měl dějem skončit v roce 1983, tudíž by nás čekaly skoky v čase. [Zdroj: Edna.cz] (YumiOkami)
  • Charles Manson (Gethin Anthony) sa na začiatku siedmej časti prvej série predstaví ako Jesus Christ. Seriál sa odohráva v roku 1967, kedy mal Manson 33 rokov – Kristove roky. (MontyBrogan)
  • I když se v Aquarius hodně zmiňuje skupina The Beatles, za celý seriál od nich nezazní ani jedna písnička. (YumiOkami)