Reklama

Reklama

Aquarius

(seriál)
  • USA Aquarius
Trailer
USA, (2015–2016), 18 h 29 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

John McNamara

Hrají:

David Duchovny, Grey Damon, Claire Holt, Chance Kelly, Emma Dumont, Michaela McManus, David Meunier, Tara Lynne Barr, Ambyr Childers, Jason Ralph (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Losangeleský policejní detektiv Sam Hodiak (David Duchovny) zvedá netrpělivě vyzvánějící telefon. Volá mu dávná kamarádka Grace (Michaela McManusová). Zoufale prosí o pomoc, protože její dospívající dcera Emma (Emma Dumontová) se ztratila. Zmizení mladé dívky se musí udržet v tajnosti kvůli politické kariéře jejich manžela a otce. Hodiak vyhledá kolegu Briana Shafeho (Grey Damon), který pracuje v přestrojení a snaží se odhalit, kdo stojí za novým přílivem smrtícího heroinu do Los Angeles. Jenže Shafe má s vyšetřováním potíže nejen ve špinavých ulicích L. A., ale i na policejní stanici. Hodiak mu nabídne pomoc na oplátku za to, že se Shafe v tichosti a naprosto neoficiálně pokusí najít ztracenou Emmu. Stopa vede mezi pochybné zástupce hippie komunity vedenou tajuplným, ale charismatickým Charlesem Mansonem (Gethin Anthony). Hodiak a Shafe se nemohou shodnout, co se ještě během policejního vyšetřování může, a co už ne. Emma, která je zklamaná životem ve vyšší společnosti, mezitím čím dál více propadá zhoubnému vlivu nebezpečně okouzlujícího vůdce smrtícího kultu. (prima+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Axident 

všechny recenze uživatele

Pro mě zatraceně vydařený počin. Budu zase jednou "stařecky" povýšený, ale Aquarius neosloví dvacetiletého seriálového diváka, odrostlého na Dexterovi a spol. Vláčná, důsledně reálná hippie detektivka, resp. detektivka v hippie reáliích, která nikam nespěchá a nemá žádné superhrdiny. Z počátku jsem překonával velkou nedůvěru, zda stojím o provařeného magora Charlieho Mansona jako hlavní (zápornou) postavu a všechnu tu batikovanou "marijuana in your brain" vs Black Panthers parádu, ale Duchovnyho velice příjemně úsporný herecký projev sympaticky funguje a precizně dobové reálie též. V polovině série palec jasně hore! ()

evilmind 

všechny recenze uživatele

Po první sezoně: nakonec to byl víc atmosférickej pohled na USA 60.-70. let, než nějaký tancování na virtuálním hrobečku Charlie Mansona, který zřejmě můžeme očekávat v budoucích sezonách. Sex, drogy, rock'n'roll teda už zase ne, ale i tak super soundtrack vyrovnává ukňourané pokusy Mansona o start hudební kariéry. Duchovny jako drsnej polda s něžnou duší vypadá o dost líp, než jsem čekal. Občas jsem jen měl pocit, že snaha nacpat všechna angažovaná dobová témata (blížící se Watergate, protiválečné hnutí hippies, Černí Panteři, atd) do jedné show je trošku křečovitá. Doufám v alespoň další dvě tři sezony! ()

Reklama

feryk 

všechny recenze uživatele

Seriál zklamal, čekal jsem trochu něco jiného a trochu víc. V podstatě vám stačí podívat se na první a poslední díl, který byl asi z celé serie nejlepší a nic vám neuteče. Má to styl, má to Davida, má to dobrý songy, ale to je vše... jinak je to pekelná nuda a to co by mělo být v popředí je někde vzadu jen tak na okraj. Nevím jestli je to úmysl a více bude v další serii, ale dalo se z toho vymačkat mnohem více. Pěkný pohled na tehdejší dobu, ale krimi? Proboha, kde? ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Dobrá oddychovka, která zaručeně chytne všechny milovníky šedesátek. Ale přiznejme si, žádnej zázrak to není. První vadou je, že je to točené i pro děcka a tudíž se nám nedostává žádných drsných scén, vulagrismů apod. Ale tohle téma si říkalo o odvážnější scény. Struktura seriálu standardní, Mansonovy promluvy začnou brzy nudit, asi jako když poslouchám nějakého skutečného eso-fanatika. Příběh táhne Duchovny a otvírání starých ran(Vietnam, rasismus, sexismus). Člověk si tak krásně uvědomí, že Amerika v těchto otázkách neudělala zdaleka takový pokrok, jak by si přála. Černoši se bouří proti policistům naprosto stejně, sexismu se stále daří a místo Vietnamu mají Irák a Afgánistán. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

No, asi takhle. Duchovny je skvělý, ale mohl být lepší, to je absolutně bez debat a v podstatě jediné, co je na seriálu opravdu bez chyby, je ta skvěle zachycená 60-ková retro atmosféra a naprosto úžasný dobový songy. Herecky to taky nebylo nejhorší, Manson byl fajn, ale přijde mi, že všichni hrají tak nějak na půl a podobně na tom ostatně je i celý seriál. Zhruba od sedmého dílu se to sice začalo malinko zlepšovat, ale bohužel ne tak, aby to dalo na lepší hodnocení. I když detektivka je to nápaditá a alespoň trochu originální, to se musí nechat, konečně o Mansonovi natočili něco pořádnýho, nuž? Navíc to má pomalé tempo, spíš se to vleče, než aby se to někam posunulo, a i když sice důvěrněji poznáme postavy, zejména pak skvěle zahraného Hodiaka (a Mansona) vraždí se tam víceméně jen proto, že se tam prostě vraždit musí. Není to vyložené zklamání, ale čekal jsem víc. Takže i kdyby se stal zázrak a odklepli Akváriu druhou řadu, já už u ní nejspíš nebudu - ovšem kdyby se věnovali případu Polanski/Tate nejspíš mě přemluví... Příjemná sezónní záležitost, která ale příliš dlouho neutkví, zato ty písně ano... 68% tomu perfektně sedí. Těším se na tebe v nových Aktech X, Davide Duchovny :) ()

Galerie (570)

Zajímavosti (3)

  • Tvůrci měli připravených šest sezón s tím, že každá série měla „trvat“ 6 měsíců života Charlese Mansona a seriál měl dějem skončit v roce 1983, tudíž by nás čekaly skoky v čase. [Zdroj: Edna.cz] (YumiOkami)
  • I když se v Aquarius hodně zmiňuje skupina The Beatles, za celý seriál od nich nezazní ani jedna písnička. (YumiOkami)
  • Charles Manson (Gethin Anthony) sa na začiatku siedmej časti prvej série predstaví ako Jesus Christ. Seriál sa odohráva v roku 1967, kedy mal Manson 33 rokov – Kristove roky. (MontyBrogan)

Reklama

Reklama