Aquarius (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2015–2016, 18 h 29 min (Minutáž: 42–43 min)

David Duchovny, Grey Damon, Claire Holt, Chance Kelly, Emma Dumont, Michaela McManus, David Meunier, Tara Lynne Barr, Ambyr Childers, Jason Ralph, Chris Sheffield, Gregory Scott Cummins, Paul Rae, Gethin Anthony, Timothy Brennen, Spencer Garrett, Milauna Jackson, James Martinez, Finneas O'Connell, Gabriel Chavarria, Evan Arnold, Doug Simpson, Leah Bateman, Marty Adelstein, Preston James Hillier, Gaius Charles, Myles Grier, Lobo Sebastian, Alexandra Krosney, Brían F. O'Byrne, Beau Mirchoff, Graham Beckel, Kyle Secor, Rick Worthy, Andy Umberger, Clare Carey, Jade Tailor, David J. Wright, Marshall Allman, Drew Powell, Michael Drayer, Brian Goodman, Nick Vallelonga, Cristine Rose, Brooke Anne Smith, Robert Picardo, Eddie Jones, Brian Poth, Gillian Alexy, Richard Libertini, Ben Hopkins, Dendrie Taylor, Yetide Badaki, Michael Mantell, Xander Berkeley, Tim Griffin, Michael Galante, Omar J. Dorsey, Mark Famiglietti, Christian Gehring, Dan Warner, Madisen Beaty, La Monde Byrd, Ashley Campuzano, Colin Walker, Calum Worthy, Maria Howell, Gentry White, Derek Wilson, Jayme Lynn Evans, Tina Grimm, Carter Jenkins, Ryan Caldwell, John Getz, Amanda Brooks, Mark L. Young, Fabianne Therese, John Patrick Amedori, Colleen Camp, Carlos Pratts, Cameron Deane Stewart, Carlos Lacámara, JD Cullum, Jill E. Alexander, Peter Mackenzie, Anne Dudek, Andy Favreau, Jodi Harris, Taylor Moore Silzer, David Proval, François Chau, Olivia Dudley, Chase Coleman, Tasha Ames, Scott Bailey, Hampton Fluker, Annie Little, Sosie Bacon, Abby Miller, Irina Maleeva, H. Richard Greene, Brian Gattas, Jennifer Marsala, Scott Hoxby, Cynthia Sikes, Karimah Westbrook, Miguel Pérez, Ivar Brogger, Bret Loehr, Josh Clark, Tim Ransom, Christine Weatherup, Brandon P Bell, Yaani King Mondschein, Timi Prulhiere, Jan Munroe, Shaun Duke, Matt Lowe, Joe Williamson, Doug Tompos, Graham Sibley, Judy Kain, Jefferson White, Toni Torres, Frederick Keeve, Barry W. Levy, Michael Patrick McGill, Jarrett Sleeper, Philip Maurice Hayes, Blake Shields, Inger Tudor, Stacie Greenwell, Liz Femi, Joyce Guy

Čekala jsem trochu něco jiného. Ale na druhou stranu, to hlavní by se mělo odehrát až v dalších sériích. A taky záleží, jak moc/málo se NBC bude držet historie. První řada mě chytla za srdce a zatím nepolíbená Californication jsem si Davida děsně užívala a Gethin Anthony dokázal zahrát Mansona velice věrohodně. Seriál odráží dobu nejen chováním postav, ale i slangem, a hlavně neskutečnou hudbou. Ne že by člověk seděl přibitý u obrazovky a bez hnutí sledoval, co se stane. Tady je zamilovanost maličko pomalejší, ale hlubší. Něco jako u Mad Menů, kteří jsou ze stejné doby. K dokonalosti tomu chybí jen trochu víc historických reálií, kterých se snad dočkáme v dalších řadách. 90 % Po druhé řadě musím konstatovat, že to málo, co mi v první řadě chybělo k dokonalosti, se přiřítilo s pořádnou vervou. Mnohem víc historie (aby taky ne), Manson už je úplně mimo a Hodiak je naprosto k sežrání a má neskutečný hlody. Hudba je stejně jako u první řady boží, postavy se neustále vyvíjí, někdy dost nečekaným směrem, a ty hlášky! Sarkasmus na denní bázi, do toho sem tam postavy na tripu a i když víte, co přijde, jste k obrazovce přikovaní. Tohle byla jízda!(6.9.2015)

Namísto detektivního příběh jsem dostal atmosféru a události 60. let vyprávěné z prostředí policie, což není špatně, ale protože se v této historii vůbec neorientuji, je to pro mě trochu zklamání a chvílemi jsem se ke sledování přemlouval. Je to seriál s úplně roztříštěným příběhem, není tam žádná hlavní linie (nebo je, ale v tom počtu subplotů se úplně ztrácí), pomalu každým dílem se otvírá nový případ, který se buď uzavře ještě ten díl nebo se táhne napříč několika a mnohdy ani nejsou zcela vysvětleny, tohle vše dělá strašně matoucí a nikdy nevím na co se víc soustředit. Atmosféra je zde výborná a všechny hlavní témata 60. let jsou zpracovány skvěle, jediný co moc nemusím jsou ty nekonečné hippie shit dialogy o 'almighty Charliem' a 'we are free' atd. Výprava a naprosto legendární soundtrack jsou hlavními tahouny seriálu. Duchovnymu podle mě tahle role úplně nesedne a občas trochu přehrává, ale jinak vtípky hází dobré. Nedostal jsem, to co jsem očekával, ale během první série jsem se přizpůsobil a určitě zde budu při druhé. 6,5/10(1.7.2015)

Po první sezoně: nakonec to byl víc atmosférickej pohled na USA 60.-70. let, než nějaký tancování na virtuálním hrobečku Charlie Mansona, který zřejmě můžeme očekávat v budoucích sezonách. Sex, drogy, rock'n'roll teda už zase ne, ale i tak super soundtrack vyrovnává ukňourané pokusy Mansona o start hudební kariéry. Duchovny jako drsnej polda s něžnou duší vypadá o dost líp, než jsem čekal. Občas jsem jen měl pocit, že snaha nacpat všechna angažovaná dobová témata (blížící se Watergate, protiválečné hnutí hippies, Černí Panteři, atd) do jedné show je trošku křečovitá. Doufám v alespoň další dvě tři sezony!(21.6.2015)

• Davies182

PILOT: Nejroztříštěnější pilotní epizoda kriminálky, jakou kdy svět viděl. Všechno špatně, počínaje přehrávajícím Duchovnym a konče permanentní nudou, kdy divák v podstatě sleduje nekonzistentní linii na sebe nenavazujících wtf rozhovorů s huličskými smažkami z minulého tisíciletí. Nenávidim, když si mí oblíbení herci jen vydělávají na nájem a už jsem to tu psal stokrát. Vůbec nic kromě vydařené stylizace a fajn songů, sorry.(30.5.2015)

Natěšenost byla velká a po dvou epizodách zatím Aquarius očekávání naplňuje. Parádní atmosféra, šedesátkové songy... co víc si přát? Po oťukávacím pilotním dílu se tahle odschoolová krimi pěkně rozjíždí a já jsem spolehlivě zaháčkovaná. První dva díly - 90% Pár dílů to sice trvalo, ale to co zejména v druhé půlce řady následovalo, byla jedna velká jízda. Je fakt, že mladší publikum to asi neosloví, to si žádá nonstop akci a nějaké postupné budování příběhu i vývoj postav jde mimo něj (čest výjimkám). Já jsem ale nadmíru spokojená a těším se na druhou řadu. 1. série - 90%(29.5.2015)

• - I když se v Aquarius hodně zmiňuje skupina The Beatles, za celý seriál od nich nezazní ani jedna písnička. (YumiOkami)

• - Tvůrci měli připravených šest sezón s tím, že každá série měla „trvat“ 6 měsíců života Charlese Mansona a seriál měl dějem skončit v roce 1983, tudíž by nás čekaly skoky v čase. [Zdroj: Edna.cz] (YumiOkami)

• - Charles Manson (Gethin Anthony) sa na začiatku siedmej časti prvej série predstaví ako Jesus Christ. Seriál sa odohráva v roku 1967, kedy mal Manson 33 rokov – Kristove roky. (MontyBrogan)