Aquarius (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2015 - 2016, 18 h 29 min (Minutáž: 26x42 min)

David Duchovny, Grey Damon, Claire Holt, Chance Kelly, Emma Dumont, Michaela McManus, David Meunier, Tara Lynne Barr, Ambyr Childers, Jason Ralph, Chris Sheffield, Gregory Scott Cummins, Paul Rae, Gethin Anthony, Timothy Brennen, Spencer Garrett, Milauna Jackson, James Martinez, Finneas O'Connell, Gabriel Chavarria, Evan Arnold, Doug Simpson, Leah Bateman, Marty Adelstein, Preston James Hillier, Gaius Charles, Myles Grier, Lobo Sebastian, Alexandra Krosney, Brían F. O'Byrne, Beau Mirchoff, Graham Beckel, Kyle Secor, Rick Worthy, Andy Umberger, Clare Carey, Jade Tailor, David J. Wright, Marshall Allman, Drew Powell, Michael Drayer, Brian Goodman, Nick Vallelonga, Cristine Rose, Brooke Anne Smith, Robert Picardo, Eddie Jones, Brian Poth, Gillian Alexy, Richard Libertini, Ben Hopkins, Dendrie Taylor, Yetide Badaki, Michael Mantell, Xander Berkeley, Tim Griffin, Michael Galante, Omar J. Dorsey, Mark Famiglietti, Christian Gehring, Dan Warner, Madisen Beaty, La Monde Byrd, Ashley Campuzano, Colin Walker, Calum Worthy, Maria Howell, Gentry White, Derek Wilson, Jayme Lynn Evans, Tina Grimm, Carter Jenkins, Ryan Caldwell, John Getz, Amanda Brooks, Mark L. Young, Fabianne Therese, John Patrick Amedori, Colleen Camp, Carlos Pratts, Cameron Deane Stewart, Carlos Lacámara, JD Cullum, Jill E. Alexander, Peter Mackenzie, Anne Dudek, Andy Favreau, Jodi Harris, Taylor Moore Silzer, David Proval, François Chau, Olivia Dudley, Chase Coleman, Tasha Ames, Scott Bailey, Hampton Fluker, Annie Little, Sosie Bacon, Abby Miller, Irina Maleeva, H. Richard Greene, Brian Gattas, Jennifer Marsala, Scott Hoxby, Cynthia Sikes, Karimah Westbrook, Miguel Pérez, Ivar Brogger, Bret Loehr, Josh Clark, Tim Ransom, Christine Weatherup, Brandon P Bell, Yaani King Mondschein, Timi Prulhiere, Jan Munroe, Shaun Duke, Matt Lowe, Joe Williamson, Doug Tompos, Graham Sibley, Judy Kain, Jefferson White

Scénografie:

Carlos Barbosa

Kostýmy:

Amy Stofsky

Namísto detektivního příběh jsem dostal atmosféru a události 60. let vyprávěné z prostředí policie, což není špatně, ale protože se v této historii vůbec neorientuji, je to pro mě trochu zklamání a chvílemi jsem se ke sledování přemlouval. Je to seriál s úplně roztříštěným příběhem, není tam žádná hlavní linie (nebo je, ale v tom počtu subplotů se úplně ztrácí), pomalu každým dílem se otvírá nový případ, který se buď uzavře ještě ten díl nebo se táhne napříč několika a mnohdy ani nejsou zcela vysvětleny, tohle vše dělá strašně matoucí a nikdy nevím na co se víc soustředit. Atmosféra je zde výborná a všechny hlavní témata 60. let jsou zpracovány skvěle, jediný co moc nemusím jsou ty nekonečné hippie shit dialogy o 'almighty Charliem' a 'we are free' atd. Výprava a naprosto legendární soundtrack jsou hlavními tahouny seriálu. Duchovnymu podle mě tahle role úplně nesedne a občas trochu přehrává, ale jinak vtípky hází dobré. Nedostal jsem, to co jsem očekával, ale během první série jsem se přizpůsobil a určitě zde budu při druhé. 6,5/10(1.7.2015)

Dobrá oddychovka, která zaručeně chytne všechny milovníky šedesátek. Ale přiznejme si, žádnej zázrak to není. První vadou je, že je to točené i pro děcka a tudíž se nám nedostává žádných drsných scén, vulagrismů apod. Ale tohle téma si říkalo o odvážnější scény. Struktura seriálu standardní, Mansonovy promluvy začnou brzy nudit, asi jako když poslouchám nějakého skutečného eso-fanatika. Příběh táhne Duchovny a otvírání starých ran(Vietnam, rasismus, sexismus). Člověk si tak krásně uvědomí, že Amerika v těchto otázkách neudělala zdaleka takový pokrok, jak by si přála. Černoši se bouří proti policistům naprosto stejně, sexismu se stále daří a místo Vietnamu mají Irák a Afgánistán.(18.6.2015)

Pro mě zatraceně vydařený počin. Budu zase jednou "stařecky" povýšený, ale Aquarius neosloví dvacetiletého seriálového diváka, odrostlého na Dexterovi a spol. Vláčná, důsledně reálná hippie detektivka, resp. detektivka v hippie reáliích, která nikam nespěchá a nemá žádné superhrdiny. Z počátku jsem překonával velkou nedůvěru, zda stojím o provařeného magora Charlieho Mansona jako hlavní (zápornou) postavu a všechnu tu batikovanou "marijuana in your brain" vs Black Panthers parádu, ale Duchovnyho velice příjemně úsporný herecký projev sympaticky funguje a precizně dobové reálie též. V polovině série palec jasně hore!(20.6.2015)

1. řada: Na preciznost první řady True Detective to sice nemá, ale i tak se divím, že tak dobrou a "syrovou" kriminálku z 60. let natočila NBC. Zamrzí pouze to, že jsme se na konci nedozvěděli téměř nic, všechno si zachovalo status quo kvůli cliffhangerům. A to je škoda, chápu, že zápletka s Charliem musí vydržet delší dobu, ale větší část ostatních zápletek se mohla nějak rozčísnout už teď. Jinak parádní soundtrack, důsledně zpracovaná tehdejší doba (solidně vymyšlený fiktivní příběh zakládající se na reálných skutečnostech), sympatičtí herci, fajn scénář. Akce tam moc není, občas někdo někomu maximálně rozbije hubu, ale to vůbec nevadí. 4*. 2. řada: Tak velký úpadek jsem nečekal. Rozkreslení dvou různých časových linek nefunguje, zvlášť když v té druhé začnou v tom času ještě skákat. Ztrácel jsem se a po týdnu s novým dílem jsem vůbec nevěděl, co se stalo kdy. Seriál navíc začal být extrémně nudný. Absolutně vůbec nic zajímavého se tam neděje. No poslední díly už jsem ani nedokoukal, tak moc mě to nebavilo. Ale z přečtení synopsí epizod ani nemám pocit, že by mi něco uteklo. 2*.(6.7.2015)

• Davies182

PILOT: Nejroztříštěnější pilotní epizoda kriminálky, jakou kdy svět viděl. Všechno špatně, počínaje přehrávajícím Duchovnym a konče permanentní nudou, kdy divák v podstatě sleduje nekonzistentní linii na sebe nenavazujících wtf rozhovorů s huličskými smažkami z minulého tisíciletí. Nenávidim, když si mí oblíbení herci jen vydělávají na nájem a už jsem to tu psal stokrát. Vůbec nic kromě vydařené stylizace a fajn songů, sorry.(30.5.2015)

• - Charles Manson (Gethin Anthony) sa na začiatku siedmej časti prvej série predstaví ako Jesus Christ. Seriál sa odohráva v roku 1967, kedy mal Manson 33 rokov – Kristove roky. (MontyBrogan)

• - I když se v Aquarius hodně zmiňuje skupina The Beatles, za celý seriál od nich nezazní ani jedna písnička. (YumiOkami)

• - Tvůrci měli připravených šest sezón s tím, že každá série měla „trvat“ 6 měsíců života Charlese Mansona a seriál měl dějem skončit v roce 1983, tudíž by nás čekaly skoky v čase. [Zdroj: Edna.cz] (YumiOkami)