Lennon or McCartney

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2014, 34 min

Matt Schichter

Matt Schichter

Matt Schichter, J.J. Abrams (a.z.), Richard "Buck 65" Terfry, Nimród Antal, Kelly Asbury, Ian Astbury, Jeff Baena, Ashleigh Ball, Dylan Bruce, LeVar Burton, David Byrne, John Cale (a.z.), Margaret Cho, Tommy Chong, Priyanka Chopra, Jimmy Cliff, Rodrigo Cortés, Kyle Davis, Guillermo del Toro, David Dobkin, Micky Dolenz, Arlen Escarpeta, Brandon Flowers, Nick Frost, Brad Furman, Jordan Gavaris, Caitlin Gerard, Ellie Goulding, Kevin Greutert, Skylar Grey, David Alan Grier, Tony Hale, Scott Haze, Kirk Hammett, Simon Helberg, Jon Huertas, Ken Jeong, Chris Jericho, Joe Jonas, Kevin Jonas, Steve Jones, Devin Kelley, Jamie Kennedy, Zachary Knighton, Chad Kroeger, Adam Lambert, Shawn Levy, Richard J. Lewis, Riki Lindhome, John Lydon, Aasif Mandvi, Shirley Manson, Jason Bateman (a.z.), Chloe Bennet (a.z.), Paul Bettany (a.z.), Danny Boyle (a.z.), Zach Braff (a.z.), Alison Brie (a.z.), Pierce Brosnan (a.z.), Tia Carrere (a.z.), Kelen Coleman (a.z.), Benedict Cumberbatch (a.z.), Alana De La Garza (a.z.), Robert De Niro (a.z.), Susan Downey (a.z.), Aaron Eckhart (a.z.), Atom Egoyan (a.z.), Alice Eve (a.z.), Elle Fanning (a.z.), Vera Farmiga (a.z.), Tina Fey (a.z.), James Franco (a.z.), Morgan Freeman (a.z.), Zach Galifianakis (a.z.), Gina Gershon (a.z.), Donald Glover (a.z.), Selena Gomez (a.z.), Matthew Goode (a.z.), Joseph Gordon-Levitt (a.z.), Eva Green (a.z.), Anna Gunn (a.z.), Rebecca Hall (a.z.), Kevin Hart (a.z.), Lena Headey (a.z.), Ed Helms (a.z.), Joshua Jackson (a.z.), Dwayne Johnson (a.z.), Rian Johnson (a.z.), Justin Kirk (a.z.), Taylor Kitsch (a.z.), LL Cool J (a.z.), Justin Long (a.z.), Baz Luhrmann (a.z.), Kate Mara (a.z.), Jack McBrayer (a.z.), Michael McGowan, Tim McGraw, Bridgit Mendler, Alanis Morissette, Callan Mulvey, Oscar Nuñez, Ozzy Osbourne, Mark Pellegrino, Russell Peters, Wally Pfister, Phillip Phillips, PSY, Danny Pudi, Efren Ramirez, Raekwon, Jon Reep, Tyson Ritter, Stephen Root, Hillary Scott, Ed Sheeran, Slash, Courtney Solomon, Rick Springfield, Steve-O, Jeremy Strong, Nicole Sullivan, Robin Thicke, Josh Todd, Pete Townshend, Robert Trujillo, Lars Ulrich, Gore Verbinski, Scott Waugh, Titus Welliver, Will. I. Am, Beau Willimon, Edgar Wright, Rob Zombie, Sheri Moon Zombie, Bret McKenzie (a.z.), Tracy Morgan (a.z.), David Morrissey (a.z.), Cillian Murphy (a.z.), Jack O'Connell (a.z.), Gary Oldman (a.z.), Haley Joel Osment (a.z.), Danielle Panabaker (a.z.), Robert Patrick (a.z.), Candice Patton (a.z.), Aaron Paul (a.z.), Todd Phillips (a.z.), Chris Pine (a.z.), Aubrey Plaza (a.z.), Jason Priestley (a.z.), Missi Pyle (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Norman Reedus (a.z.), Genesis Rodriguez (a.z.), Mark Ruffalo (a.z.), Zoe Saldana (a.z.), Dax Shepard (a.z.), Cobie Smulders (a.z.), Kevin Spacey (a.z.), Sylvester Stallone (a.z.), Jeremy Sumpter (a.z.), Emma Thompson (a.z.), Alan Tudyk (a.z.), Karl Urban (a.z.), Matt Walsh (a.z.), Sarah Wayne Callies (a.z.), Casey Wilson (a.z.), Pierre Bouvier, Jeff Stinco, David Desrosiers, Tim McIlrath, Robby Krieger, Robbie Robertson, Steve Byrne, Stephen Bishop, Gavin DeGraw, Pete Wentz, Justin Hawkins, Todd Kerns, Wesley Schultz, Florence Welch, Jaret Reddick, Geezer Butler, Winston Marshall, Ben Lovett, Reid Perry, Kimberly Perry, Jay DeMarcus, Béatrice Martin, Amanda Palmer, Hillary Scott, Dave Haywood, Charles Kelley, Andrew Hurley, Matthew Healy, Alan Doyle

Tento dokument nemá žádný hlubší význam, nijak umělce nezkoumá, pouze zjištuje mnohdy až povrchní názory lidí, co jejich tvorbu znají pouze z doslechu, je tam i pár renomovaných muzikantů a herců, ale tohle je pouze pro pobavení, Video pro fanoušky Beatles a jsem jeden z nich.(8.2.2016)

• Pink.Panther

Často tak rychlý střih, že nestačíte postřehnout kdo vlastně odpovídá. Pak zjistíte, že ho stejně neznáte. PS: Lennon(13.1.2016)

Velmi zajímavý koncept, tedy asi ne pro každého, ale mě to rozhodně zaujalo a to určitě nejsem fanouškem skupiny The Beatles. Bohužel zpracování není zas až tak dobré, mohli si s tím trochu víc pohrát a dopadlo by to lépe.(3.1.2015)

normalne netusim ako sa mam staviat k tomuto pocinu..no musim uznat ze pokladat 10 rokov tu istu otazku 550 umelcom (nie kazdy z opytanych je podla mna umelec) chcelo velky pohar trpezlivosti..nastastie bolo tu par vtipnych reakcii, na ktorych som sa bavil, ale najvtipnejsie mi na tom vsetkom prislo to, ze otazka znie: Lennon or McCartney? a v pozadi hra While My Guitar Gently Weeps co je Harrisonova vec...(20.7.2015)

• BubbleGum

Uznávám, že je to dobrý nápad, ale je to zbytečně dlouhé. A taky se tu vyjadřují lidé které ani neznám, a kterýchžto názor mě naprosto nezajímá. Taky mi bylo zcela jasné, že to bude tak deset Lennonů na jednoho McCartneyho, protože, přiznejme si to, je to mnohem víc cool odpověď! (no jistě - vždyt už nežije, a byl to svlíkač proti válce). Jasně, určitě byl Lennon SKVĚLEJ, to souhlasím, ale McCartney pro mě hudebně vítězí, jednoznačně! Když třeba porovnám sólo věci? Zpěvově? Nebo melodie? Pro mě jednoznačné!(7.9.2015)