Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Antaeus

(Pozor! Ťažko potláčam nadšenie, tak budem trochu infantilný). No HOTOVO! Dožil som sa toho, aby mal niekto za morom gule natočiť osemdesiatkovú kečupiádu! Navyše Ashov suchý humor a hlášky by sami o sebe rozbili každého démona, ale uznávam, že motorovkou namiesto ruky a upilovanou dvojhlavňovou brokovnicou to ide predsa len máličko farebnejšie. No a ten jeho team "duchobijcov".. No poteš.. Hlavne zrak, aspoň čo sa Kelly týka. Toto má veľkú šancu presekať sa do mojej topky. ()

Matli

První díl je lahůdka. Pro ty co dobře znají původní filmy Evil dead, tak je to pošušňáníčko. Bruce je zpátky a v perfektní formě a ještě režie Raimiho tomu maximálně přidává. ()

godycz

hrozne mi to pripomina rodriguze v rannych casech. shotgun from shotgun.cool & funny. pilot me potesil, sezona me hrozne bavila. jedine ash, kdyz dostane novou ruku, vyuzije ji hned na .....(spojler).. S2: je snad jeste vtipnejsi..... ()

warrenur

Neviem no. Ash je riaden balik a suknickar s paradnymi replikami a hustym handicapom. Xena vyzera stale slusne a zombikov porcuje nemenej efektne. Jill Jones ako freelance cop, ci soulmate mi moc nesadla, ale musim priznat ze tie jej pery ma uhranuli. :) Zato Dana DeLorenzo ma styl a spravna sexi postava do takejto B-ckovej parodie, ksichtiky k nezaplateniu, zvlast ako "posadnuta". Mexikanec, tiez typicky rozpacity dobracisko do sagy. Pomaha tomu ta kratkost epizod. Napriek tomu nezdielam az take nadsenie, ako mnohi ini. K dispozicii je dost krvakov, ktore su zabavnejsie. Nic extra. Myslim ze je tento serial znacne nadhodnocovany. Zrejme prave fanusikmi inych zanrov, ktorym ta zmena dobre padla. Kedze zaner horror celkom sledujem a ked si porovnam gore, ci masky s tymto serialikom, z priemeru isto nevybocuje. Keby dali casti do jedneho filmu, myslim, ze by som sa zrejme i nudil a hodnotenie by slo zasluzene nizsie. ()

Bozvav

Na horory zásadně nekoukám, tady jsem ovšem neodolala recenzím. Faktem je, že spíše než o horor se jedná o drsnou komedii, plnou umělédigitální krve a stupidně vypadajících příšer. Místy jsem se opravdu hrozně nasmála, občas, ale opravdu jen občas jsem se lekla. Jen závěr1. řady je nějaký nemastný, neslaný, ale vzhledem k tomu, že už se rýsuje pokračování, tak to beru. Campbell to bere od podlahy, ostatní mu zdatně sekundují a i na Xenu se dá slušně koukat, byť hraní ji pořád nejde a světlejší vlasy nesluší. Za mne velmi slušné tři hvězdy, tedy 60%. Víc nedám, neb všechny díly jsou na jedno brdo a vlastně se nic podstatného neděje. 2. řada: výrazně slabší jak první, přibylo obscénosti, ubylo humoru a smyslu plné akce. Za mne 40% 3. řada: Rozhodně asi nejlepší ze všech. Byť měla i své slabší díly, jako celek výborná. Zapojit dceru byl bezva nápad. Skvělý závěrečný díl, který by aspiroval na plný počet, pokud by po něm následovaly další. Takto trošku zklamání.Za mne 85%. ()

gonga

Co bylo na 1. sérii vtipné, chybí v druhé a je nahrazeno krvavostí, která ovšem je nudná a natahovaná, bez humoru, pouze splatter gore fest. Fanoušci sice byli spokojeni, mě neustálé nechutnosti jen nudily. ()

Israha

Po třech řadách seriál (peklužel) končí, takže je prostor k jeho zhodnocení jako celku. Inu, každý argument o repetitivnosti a dějové vatě je naprosto na místě, ale příběhová linie zde v žádném případě není to, na čem se staví. Ash vs. Evil Dead je dost možná nejvhodnější brát jako splatterový sitcom, ve kterém je ona lichá mytologie o starodávném zlu jen prostředkem k tomu, jak sypat do diváka ve zběsilé kadenci krvavé cákance a nekorektní černočerný humor. Campbellův Ash Williams je ultimátní buran a hovado (pro jehož roli se Bruce jakoby přímo narodil), a postavičky okolo něj jsou trefně obsazeným a zábavným panoptikem, ve kterém občas probleske nějaký kultovní ksicht (Lucy Lawless! Ted Raimi!), nikdo z nich moc nehraje a na všech je vidět, jak si celou tuhle krví nasáklou taškařici užívají - a pokud přistoupíte na tuhle hru, užijete si ji taky, se vším všudy. Jasně, v jednotlivých scénách je horrorová atmosféra patřičně silná, a co se týče gore, neexistují zde žádné zábrany, ale jede se spíše v duchu Evil Dead 2 a Army of Darkness, takže hlavním cílem je, aby to celé byla co největší prdel. A to teda sakra, že je! ()

Deleatur

Odbudu si mínusy: spousta samoúčelných pičovinek, dost zbytečnýho natahování, někdy groteska přes čáru a Lawlessová mi tam úplně neseděla (ale víc stylem, než svou robustností). Jinak úžasné nápady, skvělej vizuál, krvavý efekty, nekorektní vtípky, teprve teď hláškující Campbell, řízná DeLorenzová a utrpení mladého Santiaga k zulíbání. A hlavně nehorázná sranda. 87% (po 2 sériích) ()

Raziel_cz

Groovy! Bruce Campbell jede jako zamlada a Ashley J. Williams je přesně takovej vůl jako v Armádě temnot. Tu sice shrnutí dosavadního děje paradoxně bere oklikou, protože na ni tvůrci nemají práva, ale zůstává všechno, co na ní máme rádi: přestřelená akce, hysterický humor a předimenzované násilí. Neuvěřitelně jsem se bavil. Na obrazovkách momentálně nic lepšího není. A na plátně nejspíš taky ne. ()

char_t

Na kultovní první díl Evil Dead to samozřejmě nemá, ale jinak je tu cítit hodně podobné nadšení pro nadsázku, lekačky, masky místo CGI a hodně, hodně krve. Mě už dvojka a další pokračování svou zběsilostí moc nesedly a tak si odpustím i tohle, ale pokud patříte mezi fanoušky série, budete nadšeni. ()

Filipus Muff

|1. Série|: Od začátku do konce to byla total paráda. Nenudil sem se ani jedinou sekundou. Škoda akorát samotnýho závěru- ten sem fakt nepobral.. // 95% ()

Junys

Na seriály se moc nedívám ale řekl jsem si že když jsem viděl Evil Dead, mohl bych se podívat i na tenhle seriál. Z první série jsem velice nadšený. První série je doprovázena spoustou krve a humoru. Díl co díl byl lepší a lepší. Zkráceně pecka! ()

agassi68

Seriál ťažiaci z až kultovej populárnosti Lesného ducha. Dvojica Raimi a Campbell je zárukou úspechu žánru parodického gore. Vytkol by som len zbytočné natiahnutie na dve série a odfláknutý záver. Pre fanúšikov Raimiho povinnosť.. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)