Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Brmbolec

Po skončení sezóny môžem povedať, že ide seriál roku 2015. Jednoznačne strčí do zadku akékoľvek pokusy o horrovú komédiu za posledných mnoho rokov. Takáto gore brutalitka s takým nadhľadom a vtipom, to poteší každého fanúšika. Perfektné triky a samozrejme aj herci :) ()

adakraj

Ahoj Ashi, rád ti napíši tento krátký komentář k tvému skvělému seriálu. Narazil jsem na tebe náhodou, když mě tě doporučili na jedné stránce hororu. Mohu s klidným svědomím říct, že tímto uživatelům děkuji, že mi tě poradili. Si velice zábavný, máš krásnou motorovou pilu, se kterou přeřízneš každou kost. Víš jak to myslím (mrk). No další kost ti chrání zadnici, i když si to nechceš přiznat. Že nevíš o kom mluvím? No přeci o Kelly. Ta je teda bomba. Vrr. No a nesmím zapomenout na Pabla, i když se mi tam moc nehodí, tak občas má dobré hlášky. A co jak se válčí s Ruby? Ta je nezbednice viď. Sakra to bude asi vše. Měj se pěkně a nezapomeň si hlídat zadnici a nejen sobě. PS: Humor seriálu je geniální. PSS: A to masakrování lidí a "nelidí" má též něco do sebe. ()

koty2201

Okrem menších záporov je asi najväčším ten, že to tak nešťastne skončilo. Prakticky sa zopakoval záver Armády temnôt. Lebo po dopozeraní tretej série si opäť kladiete otázku v zmysle “No dobre, ale teraz čo ďalej?”. Lebo osudy hlavných postáv si môžete len domýšľať. Našťastie sa vraj rysuje nejaký animovaný Evil Dead ako pokračovanie na tento seriál, tak snáď sa ho dočkáme. Seriál samotný je ešte o kúsok lepší ako spomínaná Armáda temnôt a veľmi sympaticky nadviazal na pôvodnú trilógiu. Teda, niektoré nelogické hlúposti našťastie ignoruje a napravil ten nesúlad v trilógii. A áno, aj v seriáli samotnom som natrafil občas na pár nezrovnalostí, ale nie je to až tak vážne. Vrátil sa humor a to dosť kvalitný humor na štýl Leslieho Nielsena alebo Jima Carreyho. Párkrát som sa schuti zasmial, takže to oceňujem. Horor sa sem podarilo vložiť tiež. Väčšinou som to bez problémov zvládol, ale párkrát ma miklo :D  Celkovo seriál po stránke mytológie a aj súkromného života Asha Williamsa a jeho minulosti bohato rozširuje svet Evil Dead. Preto je škoda, že to takto nebolo už od začiatku. Strety s démonmi boli luxusné a ten masaker, črevá, litre krvi a odťaté hlavy som si užíval plnými dúškami. Zaujal ma aj prerod Asha hlavne v tretej sérii, kedy mu zmäklo srdce a nehral sa stále na machra. Chémia medzi ústredným triom bola skvelá a veľmi rýchlo si získali moje sympatie. Bolo to veľmi prirodzené, pretože takto podobne to vyzeralo medzi mnou a spolužiakmi :D Hudba bola vybraná brilantne, pretože často odkazovala na 80. roky, kedy to celé začalo. Občas som si spomenul na Stranger Things. Atmosféru a emócie budoval seriál veľmi dobre. Občas sa smejete, občas bojíte, inokedy tu máte akciu a potom zase romantiku. Všetko je s mierou a nenásilné. Aspoň to mnohými spôsobmi oživili a nie je to len depresívna ľakačka s tragickým koncom. Určite to môžem odporučiť hlavne fanúšikom série Evil Dead, pretože ide o naozaj solídny seriál. ()

Venom666

Původní "trilogii" mám moc rád, a očekávání od seriálu byla velká. Nakonec seriál předčil všechny mé představy. Byl to totiž totální úlet, střídaly se tam žánry horroru, akce a komedie jak na běžícím pásu. Přesně tak jak jsem to na původním Ashovi měl rád. Některý díl byl potom výrazně komediální, jiný totálně horrorový - jeden z nej byl s Baalem z psychiatričké léčebny a také díl, kdy se Ash dostal do původní lesní chaty a mohli jsme viděl původní Evil Dead z jiné perspektivy ve 30 minutách. Náramně jsem se bavil a pak bohužel přišlo zrušení seriálu, který začínal na menší lokální kabelovce s malým dosahem a teprve poté přešel na Netflix, ale to již bylo pozdě. ()

PozorGranat

Jsem velkým fanouškem původní série, nejvíce mě v Smrtelném zlu překvapila atmosféra a veliké plus měly masky. V Ash vs Evil Dead je to přesně naopak; přišlo to o temnou, mysteriózní atmosféru a ručně dělané masky nahradily počítačové efekty. Bruce mě ale překvapil, nečekal jsem, že se do svého starého charakteru ještě úspěšně vrátí. Naštěstí on je tou postavou. 70%. ()

Jadro

Tak tomu hovorím poriadna dávka všetkého!!! Ashove sebavedomie sa rovná Kennymu Powersovi, tie hlody čo púšťa minútu za minútou nemajú chyby. Sam Raimi je proste pán. Nemôžem sa dočkať ďalších častí, prvých sedem bez chybyčky :-) ()

DonBraso

Po první sérce paráda.Bruce Campbell dokáže za tak krátkou dobu vlézt pod kůži hned.Hlášek mraky,triky dobré,hektolitry krve jsou na místě,v tomhle Starz vždycky vítězí.Nejhorší elementy jsou bohužel i zde.Pilot nastartoval dechberoucí show,Sam Raimi si vzpomněl,co toho chlapa proslavilo.Jenomže tak od 5-7 dílů přišla docela nudná story,která přešlapovala na místě,než se konečně došlo tam,kam každý fanda chtěl a tedy do krásnýho domečku.Lucy Lawless dost špatný,sice měla málo místa něco ukázat a prsa to nebyla,na konci měla svoje minuty a docela utopie co se snažila zahrát.El Jefe utáhne i motorovku snad na zádech,díky němu,hodně odkazů na filmový Evil Dead,tak první sezóna uběhla pěkně,ale dvojce už tedy tak velkou auru nečekám.Díky za skvělé titulky @Hurleymu,který tomu ještě dal po česku větší spád :) ()

CrazymanM

Je těžké hodnotit tenhle seriál,protože pro lidi,kterým nic neříká série Evil Dead to asi nebude moc zajímavé,Jelikož se však řadím k fandům,tak musím konstatovat,že jsem velmi spokojen,i když seriál pokračuje spíše v trendu Armády temnot,tzn. je to spíše komedie,přesto však netrpělivě vyhlížím další sérii?! ()

mivr

Tak toto je čierny humor presne pre mňa a s celkom silným "gore". Vtipný masaker a vždy sa teším čo sa stane v ďalšej a ďalšej epizóde :) 1. séria bez sklamania za mnou, druhá a aj tretia :). ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)