Já, Earl a holka na umření

• USA Me & Earl & the Dying Girl (více)

Film, který je důkazem, že pravé přátelství překoná vše, Já, Earl a holka na umření, přináší výjimečně zábavný a povznášející příběh, jenž si získá vaše srdce a vyvolá ve vás smích! Seznamte se s Gregem Gainesem, svérázným teenagerem, který se snaží nenápadně proplout střední školou, zatímco většinu času tráví se svým “spolutvůrcem” Earlem natáčením parodií na klasické filmy. Jednoho dne Grega jeho matka požádá, aby se začal věnovat smrtelně nemocné spolužačce. Gregovi se nejprve nechce, pak se ale pustí do svého dosud nejambicióznějšího projektu. Zbaví se strachu z okolí a se svými blízkými naváže vztahy, jaké si nikdy nedokázal představit. (Bontonfilm)

warha

jednu hvězdičku ubírám za klamání diváka. „Heej pitomče, tady jsem...tobě nedochází, že holce s rakovinou radíš, aby dělala, že je mrtvá?“ ()

Kalda69

Co k tomu napsat na zaver? Snad jen to, ze jsme v prubehu filmu na neco upozornovani a to proste nedopadne, stejne jako v normalnim zivote. Proste uzasny film, ktery ma jedno zasadni moudro ukryte na samem zaveru a je na kazdem, jestli to pres slzy uvidi, ci nikoliv a nastvane odejde z kina/ vypne TV/ vynda video nosic z prehravace. ()

raxxx odpad!

Nechapu hodnocení 75 % . Umrvujíci nuda nezáživnost a na konci hra na city po 5min. bylo jasné že se tady všichni snažili aby tam bylo všechno co ma mit drama/komedie výsledek unylá bezpohlavní sra*ka. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

HenryLuner

Po technické stránce příjemně hravé s dobrou fasádou, ale emočně to u mě zaostává. Celý příběh nakonec šustí bravíčkem, což zamrzí hlavně po slibném rozjezdu. Potěšily cinefilní narážky, krátké exkurzy do světa dvou mladých filmařů s jejich ztřeštěnými výtvory. Sám jsem zavzpomínal na své režijní juvenilie, které jsme na základce s „kolegy“ vyplodili. Kde je dnes asi konec samizdatovým dévédéčkám s Rockym Mrtvolou? Asi brzo podniknu dobrodružnou výpravu na půdu v honbě za diamanty. Rád bych měl jednou podobnou sbírku jako tady Greg. ()

PTuranyi

Teenagerský film o outsiderovi Gregovi, ktorý má jediného priateľa aj toho nazýva kolegom a vôbec je čudák. Námet pripomína film Za všetko môžu hviezdy. Tvorcovia sa však silou mocou snažia vyhnúť romanci a efektne demaskujú všetko čo by mohlo k nej viesť a každý náznak likvidujú nadhľadom a sarkazmom. Slzavému záveru sa však nevyhneme pretože v hĺbke je to film o láske a priateľstve až za hrob. Produkcia je sice kvalitná ale vo svojej čudnosti nie je úplne presvedčivá. Herci nie sú žiadne hviezdy ale svoje role hrajú dobre. 75% ()

Jitomirka

Upřímně nechápu tady to vysoké hodnocení. Filmů s touhle tématikou je plno a tenhle nebyl v ničem jiný, originální, odlišný. Měla jsem pocit jako bych to už jednou viděla. Z hlavních postav mi přišel nejzajímavější Earl, přišlo mi, že Rachel ani Greg nedostali dostatečný prostor se projevit. A poslední třetina se strašně táhla! ()

exotman

Je nemálo zajímavé že se opravdu snažili vyhnout kliše ze všech filmů typu "Fault in our stars". Myslím že to se jim celkem povedlo ale zaplatili za to tím že nechat se vtáhnout do děje v tomto snímku je téměř nemožné. ()

psycho.ta

Příjemná oddychovka se sympatickými herci, které Vás (díky bohu) neodrovná stejným způsobem jako The Fault in Our Stars. Doporučuji...3*** ()

cafe....

Tohle jsem fakt hltal po litrech, jenom z těch odkazů na známá filmová díla a využívaná hudba od Morricone mě dostala. Sice mi to na konci nehrálo na city, ikdyž k tomu celou dobu film spěl ale mě to bylo jedno. Originální, nesmělé vyprávění které se u mě může rovnat s Perks of being Wallflowers. ()

joemikes

V 1988 v Plzni ve 13 letech mi po osmi mesicich primar Zahalka vylecil leukemii, byl jsem prukopnikem lecebnych prostredku z Finska, at mi nikdo nerika, ze v dnesni dobe neni lecitelna jakakoliv verze teto nemoci. Eh, divim se Gregovi, ze se tak dlouho drzel jen jako ten "dobry pritel" :-) ()

Alisce

Filmů o rakovině, mladé lásce/ přátelství bylo v posledních letech dost. Vše se točí jen kolem nejslavnějších snímků, ale opravdu dobrý film je tento. Nevím proč, ale zároveň bych ho zařadila jako jeden z nejdivnějších filmů, co jsem kdy viděla. Každopádně zapůsobil na mě ohromně. Toto je důkaz, že se tohle téma dá zpracovat aniž by člověk na konci potřeboval krabici kapesníků a antidepresiva. Zanechá ve vás opravdu pěkný pocit. ()

P@\/EL

Tak tenhle film na mě nezapůsobil tak, jak tvůrci nejspíš původně zamýšleli. Příběh to mohl být určitě zajímavý, každopádně absence humoru ho bohužel sráží do průměru. Dialogy mi přišly fádní a nebylo zde nic, co bych si ještě dlouho po zhlédnutí pamatoval. ()

breebee

Strašně jsem se nudila. Absolutně jsem to nepochopila a ani ten konec mi nepřišel dojemnej a deep, jak je deklarováno v komentářích. Já hodnotit nebudu, protože se nemůžu zbavit dojmu, že je chyba na mé straně, ale doporučuju si prvně kouknout všechny ostatní filmy o teenagerech s rakovinou. ()

90125

Všetky postavy v tomto filme sú podozrivo vtipné. Vôbec je ten film nezvykle nápaditý. To je tiež podozrivé. Na to nejak v poslednej dobe nie som zvyknutý. Na citlivé a inteligentné filmy narážam bohužial zriedkavo (možno moja chyba výberu). Normálne by som nepovedal, že ma bude baviť film o maturantoch, ale tu funguje prakticky všetko. Slzy smiechu aj smutku bez toho aby film skĺzol do sentimentalnej melodrámy, alebo lacnej romantickej komédie. Film srší napaditými a sarkasticky vtipnymi dialógmi, ktorým nechýba ani srdiečko. Skvele vystihnutý je balanc medzi drámou a komédiou a za zmienku určite stojí aj kamera. O véééľký kus lepšie ako podobne rakovinovo-mladežnícke nuda-nuda-šeď-šeď The Fault in Our Stars. Viacej takychto. 75 % ()