Můj život beze mne

• Kanada My Life Without Me (více)

Film režisérky Isabel Coixet vypráví příběh 23leté Ann (S.Polley), milující manželky a matky dvou dcer, která se jednoho dne dozvídá od svého lékaře krutou pravdu - je smrtelně nemocná a zbývá ji jen pár týdnů života. Ann nechce způsobit svým blízkým zármutek a rozhodne se nést svůj osud v tajnosti. Ten kousek života, který ji zbývá chce prožít s velkou chutí. Dohnat vše co zanedbala, smířit se s lidmi, se světem Scénář vychází z literární výpovědi Nanci Kincaid PRETENDING THE BED IS A RAFT. Na filmovém festivalu v Berlíně film obdržel speciální cenu Art House Cinemas. (oficiální text distributora)

NikaIn

Silný film,mňa osobne dohnal k slzám,ale vôbec nebol depresívny aj keď hlavnou pointou bola blížiaca sa smrť,bol skôr citlivý.Super spracované ()

Matt2626

Smutný až bolestný námet, keď po naozaj krátkej dobe sa divák dozvedá hlavnú dejovú zápletku a z toho nadväzujúcu celú líniu filmu. Ja som to však vnímal ako plus, nakoľko som sa ešte viac dokázal vcítiť do role hlavnej hrdinky (Sarah Polley) a prežíval som s ňou prakticky celý film. Veľmi emotívne scény režisér dobre skombinoval s dejovou líniou a pre mňa dokonale precíteným "vnútornými monológmi" hlavnej postavy, keď divák vlastne počuje to čo si ona myslí. Záver je veľmi smutný ale dá sa to čakať. Rád sa k tomu filmu vraciam keď mi je smutno... 95% ()

Medic.Droid

Dojemný film o ženě umírající na rakovinu. Nevím, moc jsem s ní nesympatizoval. Začít se ku*vit před smrtí ? Spousta "hlubokomyslných" myšlenek, které zanívají od hlavní hrdinky mi spíše film ještě více znepříjemňovali. Pokud se necháte ošálit, začnete přemýšlet nad svým životem, jak ho zlepšit, atd., což byl očividně záměr tvůrkyně. Pro ostatní to bude stominutová nuda, které se tváří na víc, než ve skutečnosti je. ()

tata22

Promarněná šance. Takhle jednoduché a přímočaré to opravdu být nemůže. Myslím, že je to obrovská škoda, protože ten film měl hodně dobře našlápnuto. Bohužel to natočila žena, je to z toho cítit opravdu hodně, škoda, že místo sentimentu nepřišlo více reality. Ocenil bych hodně některé dialogy, které mi byly blízké. Na druhou stranu si nejsem úplně jist hereckými výkony. Je to opravdu velká škoda. ()

skok01

Velmi zajímavý a oslovující film. Námět (pointa filmu) a hudba je vynikající, ale zpracování (scénář, režie) je poněkud drobně „pokulhávající“, resp. na mě příliš nezapůsobilo. Nicméně film sám o sobě je kvalitní. Doporučuji ke zhlédnutí. Film celkově hodnotím velmi vysoce, zejména pak výkon Sarah Polley za hlavní ženskou roli, který dodává punc kvality celému filmu. Také stojí za pozitivní zmínku chvíle ve filmu věnující se intimním okamžikům hlavní ženské představitelky Ann s jejím novým přítelem Lee, které jsou natočeny velmi vnímavým, jemným, taktním způsobem bez jakékoliv okázalosti či extravagance (což samozřejmě nic nemění na faktu jako takovém = mimomanželský poměr). V tomto filmu je skutečně vidět, že dané záběry jsou velmi decentní a že i když ve filmu hrají dosti zásadní roli, tak přesto nejsou dominantní a není ani vidět, že by se dokonce snažili svým nevkusem či nevhodným pojetím „přebít celý film“. (edice: filmx). ()

stuj

-"Nikdo neni normální. Normální lidé nejsou." ... Dobré téma. O opuštění člověka, jeho samotě, izolaci jeho myšlenek a nesdělitelnosti vlastních pocitů ostatním, i když žije normální život mezi normálními lidmi. Dovnitř nikdo nikdy nevidí. ()

wodacka

Snad jsem tenhle film zaregistrovala poprvé v nějaké novinové recenzi a řekla si, že to může být zajímavé ho vidět, už nevím. Film mě ale zklamal - s takovým tématem by se dalo podle mě pracovat mnohem lépe, snažit se víc ukázat vnímání světa hlavní hrdinky, která ví, že umírá, tak jak to bylo v prvních minutách filmu, kdy v dešti registruje kapky, chlad, vůni deště…dostat se víc do nitra někoho, kdo tohle prožívá, tak, jako by to bylo naposledy. A český dabing výslednému hodnocení taky ani trochu nepomohl. ()

harpyje2

Film je o tématu, který je rád tabuizován, a při pokusech ho ztvárnit se většinou dočkáme nesnesitelného patosu, sentimentu nebo ještě hůř snahy vyždímat z nás emoce až hystericky. Nic takového jsem v Mém životě beze mne neviděla. Sarah Polley hraje perfektně. Její Ann je ve své bezvýchodné situaci umírající mladé ženy věrohodná, její reakce i nereakce na blížící se smrt jsou logické a racionální. Třebaže seznam, který si vytvořila může nám starším než ona připadat praštěný, neuvěřitelný či krutý, odpovídá jejímu věku. Měla jsem neodbytný pocit, že cokoli si pomyslím, uvidím v zápětí zpracované na plátně, a způsob, jakým jsem to skutečně uviděla mne potěšil. Přestože je ve filmu hodně emocí, těch znázorněných, na povrchu, je velice málo a jen tam, kde to bez nich skutečně nejde.(Ann namlouvající na kazety narozeninové vzkazy, rozhovor mezi Ann a sousedkou) Vtipné scény beze snahy vás vytrhnout z celkové atmosféry vás jen ještě více vtáhnou (scéna v autě).SPOILER: způsob jakým Ann rozhoduje o svém životě, jak se baví s lékaři a jak odmítá trávit zbytek svého času nesmyslnými vyšetřeními nebo snad i bezúčelnou léčbou, bychom si speciálně u nás v Česku měli vtlouct do hlav, jako oprávněný. I takhle se dá přistupovat k vlastní smrti, a respekt k tomu, co si přeje pacient, mne hladí po duši. Ale na druhou stranu, třeba má doktor pravdu - Umírání není tak snadné, jak to vypadá. ()

MiLuka

Tento film jde absolutně mimo mě. Hlavní hrdinka ledově chladná, nepřirozeně stoická, vše bez sentimentu, strachu a jiných pocitů, který by člověk očekával. Film na mě působil velmi neosobně - nic mi nepředával ani mě neoslovil. Jediná cena, kterou by si Sarah Polley zasloužila, je cena za nejhorší herecký výkon. Velmi křečovité, velmi nudné. Jsem ráda, že mne film neuspal. Děkuji, ale takhle neeeee.... ()

Sejkorka

PODRUHÉ  27-11-23 stále hodnotím velmi vysoko. Mezitím dostava Sarah Pooley Oscara za nejlepší adaptovaný svénář k "Hovoří ženy (2022)". Od roku2010 už nehraje ve filmech, škoda, herečka je to velmi dobrá. PRVNÍ HODNOCENÍ :  Další z variant nevyhnutelné smrti a rozborka postižené(ho). Film režisérky Isabel Coixet vypráví příběh 23leté Ann (Sarah Polley), milující manželky a matky dvou dcer, která se jednoho dne dozvídá od svého lékaře krutou pravdu - je smrtelně nemocná a zbývá ji jen pár týdnů života. Ann nechce způsobit svým blízkým zármutek a rozhodne se nést svůj osud v tajnosti.  Sepíše si 10 bodů, které by chtěla ještě stihnout. Nejrozporuplnější (v rámci recenzí) je rozhodnutí vyspat se s jinými muži, aby poznala, jaké to je. Já se kloním k tomu, že tento úkol na seznamu být neměl. Ve filmu se objeví řada známých herců (Mike Rufallo, Amanda Plumer, Alfred Molina, Kadeřnici s dredy hraje Portugalka Marie de Madeiros , Která zazářila jako Butchova (Bruce Willis) přítelkyně Fabienne ve snímku Quentina Tarantina PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVĚTÍ..Jmenovkyni Ann , zdravotní sestřičku, hraje  Španělka Leonor Watling .. která hraje ve vynikajícím snímku Mluv s ní.i   jen pár týdnů   ()

peproch

Úžasný smutný film bez jakéhokoli happyendu, vypráví závěrečnou pasáž života Ann, která ví o své fatální terminální nemoci a neřekne to, jen páskám svěří vzkazy, pokusí se o naplánování běhu života po její smrti. Hrdost čelem k smrti, pokus ještě maličko zažít, co nebylo zažito dosud včetně něžné tiché lásky s nesmělcem, kterého Mark R. sehrál jemně hezky. ()

andy60

Film k zamyšlení. Během sledování mě napadla myšlenka - jak bych se zachoval já, kdybych se dozvěděl to, co hrdinka filmu? Myslím, že bych nehledal nikoho nového na sex, ale kdoví. těžko soudit...Každopádně mně její přístup k této diagnoze nebyl ve všem sympatický a totéž platí i o celém filmu. ()