Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

Kaka

Zřejmě nejlepší novodový pirátský film. Sympatický, kompaktní, s množstvím vtipu a sebeparodie. Žánru rozhodně ostudu nedělá a tolik opěvované Piráty z karibiku hravě převyšuje a to prakticky ve všem. Snad jen Harlin trochu vyměkl a Ostrov hrdlořezů není tak razantní a krvavá akční podívaná, jako jeho předešlé filmy. To ovšem nemění nic na faktu, že akční scény jsou stále solidní, perfektně inscenované a správně dynamické. Geena Davis je fajn, Langella je naprosto geniální. Jeho hlášky patří k nezapomenutelným. Samotnou kapitolu na závěr pak tvoří jedinečný hudební doprovod. Rozhodně jeden z klenotů filmové hudby vůbec. Chce to nadhled, dobrou náladu a nekritičnost. Pak si člověk snímek užije měrou vrchovatou. ()

Spiker01

Je skutečně ironií osudu, že jeden z vůbec největších propadáků všech dob je tak dobrá dobrodružná podívaná. ()

sud

Hlavním mínusem je obsazení Geeny Davisové do hlavní role pirátky. Geena mi nevadí, líbí se mi, ale ženy mezi piráty nepatří. Navíc se mi nezdála ani trochu přesvědčivá. Matthew Modine se sice snažil, ale kde nic tu nic. Zato Frank Langella coby záporák Dog byl skvělý. Bojové scény nejsou špatné, hudba je skvělá a film nenudí. Koukatelné. 40%. ()

castor

Smrtonosná past 2, Cliffhanger a pak sešup dolů. Tak i Renny Harlin zamířil tam, kam si nikdo z nás nepřál. Počátek 17. století, temperamentní kapitánka, mapka na tři díly a jeden pohádkový poklad. Kousek divoké země, kde se nachází, je blízko. Jenže políčeno na něj má víc pirátů. Ostrov pokladů se povedl co se řemesla týče. Kostýmy, rekvizity, kaskadérské kousky, výbuchy a další atrakce jsou moc fajn, jenže vše se děje bez syrového pozadí, chybí říz, špína a zejména krev. A parodickému pojetí neholduje každý. Je to taková uhlazená pohádka pro celou rodinu. Jenže ta doba taková rozhodně nebyla. Výsledek položil společnost Carolco a ukázal, že ženská hrdinka se do podobných látek prostě nehodí. Geena Davis se sice snaží, ale způsob, jakým likviduje (třeba pěstmi) nepřátele, je minimálně úsměvný. Na druhou stranu takový Matthew Modine je otravný, necharismatický a mdlý. Takže si nemůžeme moc vybírat. Třikrát škoda!! ()

D.Moore

Tak špatný, jak se traduje, Ostrov hrdlořezů není. Geena Davis je velmi sympatická, Frank Langella skvěle záporný, výprava velkolepá, Debneyho hudba bez jediné falešné noty, akční scény často doslova explozivní a tempo nepřetržité. Velká škoda je však toho nepříliš zajímavého a ničím originálního příběhu, dlouhé stopáže a především marných pokusů o humor, které se téměř stoprocentně míjejí účinkem (čestnou výjimkou je například houslista v závěrečné bitvě). Tři a kousek. ()

ripo

Slabučký čajíček v mnohými nepodarenými trikmi, kde bolo vidieť to, čo malo byť ukryté, a ukryté boloto, čo malo byť na očiach (dobrý scenár s hereckými výkonmi) ()

Xmilden

Zdaleka ne tak špatný snímek, jak by si mohl leckdo myslet. Klasické velkolepé pirátské dobrodružství, které ve své době hodně nepříjemně narazilo. Položilo oblíbené studio Carolco, s rozpočtem bezmála 100 miliónů dolarů a tržbami 10 se jedná o možná největší kasovní průšvih všech dob. Přesto jsem dostal poctivou nenáročnou zábavu se zajímavými a sympatickými postavami. 60% ()

juta

Občas neuškodí si zajít do tématu jako jsou piráti. Film je uveden v Guinessově knize rekordů jako nejvetší "propadák" všech dob, neměl prostě štěstí, ale zatracovat se rozhodně nedá. Něco do sebe má a má všechno, co příběh o pirátech má mít. ()

Fiftis

Bez akýchkoľvek príkras ako prvé napíšem, že Geena Davis v pirátskych a starodávnych šatách bola jedným z toho najviac sexi, čo kedy filmové plátno vypustilo do sveta. Doba obľúbených pirátskych snímok žiaľ už asi pominula. Napriek tomu sa filmári čas od času pokúšajú oživiť záujem o tento vďačný dobrodružný žáner. Skúsený režisér akčných filmov Renny Harlin nakrútil Ostrov hrdlorezov ako pestrú prehliadku, ktorá má všetky atribúty rozprávania o bukanýroch. Scenáristi vytvorili jednoduchý príbeh o honbe za pokladom na neznámom ostrove. Pridali do neho všetko, čo má taký príbeh mať a ozvláštnili ho tým, že na miesto romantického hrdinu dosadili odvážnu sexi ženu. Dej sa odohráva na Jamajke a v jej okolí. Podľa zavedených pravidiel sa v ňom objavujú divoké úteky, šermiarske súboje, výbuchy strelného prachu či stroskotanie v búrke; nechýba ani námorná bitka. Hlavnú úlohu si prekvapivo zahrala Harlinova manželka Geena Davis, známa doteraz z úplne iných rolí súčasných žien. ()

Hunt

Mě tam vadili oba hlavní představitelé, hlavně necharismatický a mdlý Matthew Modine. A když při takovém filmu nemách chutě držet palce hlavním hrdinům, spíše si přeji, ať je už v příštím obraze usmrtí...nu, je to škoda, ještě o trochu lepší scénář a mohla to být velmi zábavná podivá. ()

Shakers

Renny Harlin dokáže aj lepšie veci natočiť. Toto mi prišlo len ako vysoko rozpočtový odvar (a ťažký prepadák), v ktorom sa predviedla (jeho manželka) Geena Davis. Jej postava nie je zlá a jej výstrih ma tiež čo ponúknuť, ale chcelo by to iného režiséra (a kludne aj herečku), aby sa až tak do očí bijúco nepredvádzala, lebo niekedy to vyzerá až trápne. Ale inak fajn pirátsky film. Vypráva, kostýmy a aj akcie sa celkom podarili, ale dvojnásobná chvála patrí Johnovi Debneymu, ktorý zložil vynikajúci soundtrack, ktorý miestami prekonáva aj Pirátov Karibiku. Obľúbený soundtrack: Main Title / Morgan's Ride. 70% - 3* ()

sheen

Geena Davis jako pirátská kapitánka je prostě suprová a k sežrání. Výborný pirátský film, jeden z nej. ()

salahadin

U všech ztrouchnivělých dřevěných protéz proč jsou Hrdlořezové hodnocení hůř jak dementní Piráti z Karibiku? V obou případech jde o nenáročnou blbost, která se zapíše do dějiny kinematografie v prvním případě slušným kasovním debaklem, ve druhém případě zfetovaným zdredovaným pobudou, který udělal bukanýrům se zjizvenými xichty neskutečnou ostudu. Ostrov hrdlořezů bych nezatracoval už jen pro několik nesporných kladů - John Debney rozezvučel cestu za pokladem ultimátním orchestrálním nářezem, před jehož velkolepostí se chytá bledý Zimmer s Badeltem stolu a ku podlaze se sunou dolů. Další klad - parádní výprava, rozhodně nemáte dojem kulisáckého prostředí. Další klad - závěrečná bitva. Frank Langella jako hláškující záporák s pěkně zubatou šavlí. Love story nebyla nijak klišovitá, naopak si oba protagonisté většinu filmu pěkně cuchali nervy. Poklad. Moře a bouřky. Nejsou tohle věci, které máme na pirátských filmech rádi? Asi jediný důvod pro tak nízké hodnocení vidí lidi v ženské hlavní roli. Ruku na srdce, kdybyste byli, pánové, režiséři, a vaše drahá polovička si chtěla zahrát pořádně drsnou roli ve vysokorozpočtovém dobrodružném filmu, vzniklo by tolik Ostrovů hrdlořezů, kolik je na ČSFD mužských uživatelů. Ale jasně, ženská jako ultradrsná pirátka a fakt dementní akce, to se nepovedlo. Ale fakt ne, takže souhlas s flankerem.27. ()

-OverLord-

Tenhle dobrodružnej film jsem jako malej miloval, sice to neni nic extra ve srovnání s "pětihvězdama" podobnýho žánru, ale podívaná je to slušná a to stačí, z nostalgie dávám za 4. ()

Ruut

Hmm co proti tomu všichni mají - co chceš víc, když přijdeš večer unavený a nechceš přemýšlet?! Geena se prsí, ten blonďák furt blbě žvatlá a neustále tam něco vybuchuje = prequel Pirátů z Karibiku jako vyšitý. ()

kingik

Pirátský propadák snoubí slušnou dávku dobrodružství a romantiky. Geena Davis není zrovna extra kráska, ale ve scénách se pohybuje ladně a Matthew Modine není typický romantický hrdina ze snů pubertálních dívek, ale spolu s neodolatelným záporákem Frankem Langellou tvoří osu příběhu, který zase tolik nezklame a obsahuje kvalitně zvládnuté akční scény, protože Renny Harlin tohle umí. Diváci však film nepřijali a všechna okolní studia se vyhýbala po několik let filmům s pirátskou tematikou. Tohle ovšem není špatný film. Jistě nedosahuje kvalit klasického spektáklu, ale rozhodně se u něj dá pobavit a svést se na dobrodružné vlně za svistu kordů. ()

Anderton

V teen veku sa mi to celkom páčilo a vzhľadom na to, z akých kravín sa stali obrovské komerčné hity, prepad tohoto filmu vôbec nechápem. On totiž položil na lopatky aj svoje štúdio. Občas sa tam šermuje, má to peknú výpravu a Geena Davis je sexy. Vo svojej dobe mi to stačilo, takže nostalgické tri hviezdy. Tí Piráti z Karibiku o toľko lepší zase nie sú. ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)