Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

Z0oMb3E

Dobrodružný pirátsky film ako sa patrí. V tomto filme je všetko, čo od tohto typu filmu čakám. Zjazvené tváre, poklad, šermovačky, tajná mapa... Film sa tvári vážne, takže sa nedá porovnávať s Pirátmi z Karibiku. Osobne sa mi páčili aj rekvizity typu osemhlavňový pištoľ. Herci svojim výkonom neoslnili, ale i neskopali výsledok do odpadu. Za stratu času film nepovažujem, ale druhý krát si ho už dobrovoľne nepozriem. ()

javak810i

Jako malý jsem měl tenhle film celkem rád. Společně s Ostrovem pokladů a korzárskými filmy s Kabirem Bedi mi naplňoval mé pirátské "guilty pleasure". 3* ()

nirvanafan

Poměrně zdařilý filmeček o pirátech, kteří se honí za pokladem. Do hlavní role ženskou, at je to trošku víc zajímavý. Celkově to nedopadlo špatně ani nepředčilo má očekávání. A Geena jako drsná pirátka celkem obstála. Za tři akorát. ()

BloodyVamp

Nebudu zapírat, že jako dítěti se mi tento megapropadák líbil. Ano, kdybych se na to podíval dnes kdoví...Nicméně na Ostrovech hrdlořezů je nejlepší super-hrdinská hudba Johna Debneyho, jehož epický soundtrack vzešel do filmové historie. ()

blackrain

Proč by piráty nemohla vézt žena? Film svému žánru ostudu nedělá. Pěkná podívaná. Film má výborný hudební doprovod. Nepovažuji ho za propadák. Mě se to líbilo. ()

Naslund

Když jsem byl menší, tak se mi ten film líbil hodně. Přecejen kolik existuje dobrodružných historických filmů, které se dostávaly do našich televizí. Jenže teď po mnoha a mnoha podobných už vidím, proč ten propadák. Neříkám, že by si ho film zasloužil. Vlastně je mi dost sympatické, že se někdo pokusil udělat tradiční pirátskej příběh, ale to je asi úplně všechno, protože tam není nic navíc. Není tam žádná strhující osobnost, která by člověka bavila, kapitánka pirátů by se se svým charisma a schopnostmi houpala na ráhně asi 5 minut od příchodu na loď a jakákoli invence je pasé. Prostě od dob, co jsem viděl One Piece a Piráty z Karibiku, to klesá o úroveň níž. ()

Tony.cs

Akce je dobře natočená. Herci mi sedli. Bylo to vtipné. Oldschoolová akce se spoustou pyrotechniky a kouzelná výprava filmu dávají šťávu. Pár tupých dialogů, pár tupých scén, ale celkově nádherná podívaná. Proč tak nízké hodnocení a status propadáku? Lidé prvně hodnotící žili asi v náročné době. Dnes už je to jen omílání. Oproti digitálním prasárnám, s mnohem lepším hodnocením, je tento film skvostem. A kruťte si, pokrytci, hlavou jak chcete. ()

slunicko2

Akční, svižná, výpravná, přiměřeně zábavná a velmi spektakulární podívaná. 1) Takhle nějak jsem si představoval bájná pirátská dobrodružství ve věku, kdy mě to zajímalo._____ 2) Film pravděpodobně cílí na teenagery, ovšem na teenagery před třiceti lety. Nejsou tu žádné gore scény, žádné krveprolití, žádný sex. Vše jen v náznaku a decentně, jak to bývalo zvykem za mých mladých let. Pro mě plus, pro některé diváky asi ne._____ 3) Trochu problém mám s hereckým obsazením. 36letý Matthew Modine (zloděj Shaw) není špatný, i když mojí představě fešného charismatického piráta neodpovídá ani za mák. Kvalifikací pro roli 39leté Geeny Davisové bylo zřejmě manželství s režisérem, jinak si její angažování neumím vysvětlit._____15letému Christopheru Mastersonovi (blonďatý pirátský klučina Bowen) to slušelo. Opička Finster sedí._____ 4) Ke konci si snímek stává poněkud rozvláčným, nějakých 20 minut krácení by prospělo._____ 5) Zajímavosti obsahují přehled neúspěchů snímku, které nějak nechápu._____ 6) Filmováno převážně na Maltě a vloudilo se i pár záběrů z Thajska._____ 7) Určitě bych dal pět hvězdiček...kdyby mi bylo patnáct anebo kdybych byl fanda do pirátských dobrodružství. Holt ale není a nejsem. Ale přece jen...Onto your stations, men. Prepare to come about, south to south-east. ()

Thomassi

Proč tak nízké hodnocení? V době vzniku neměl nikdo páru o tom, že za několik let vznikne kultovní pirátská sága s Johnym Deppem. Ale myslím si, že tenkrát vznikl důstojný film o pirátech. Chybiček by se v něm našlo, to jo, ale hlavním faktorem, že je Ostrov hrdlořezů pirátským příběhem jako poleno, je, že má velmi dobrou výpravu. Kostýmy vypadaly dobově, prostředí ostovů bylo skutečně pirátské a nádherné a herci celkem věrohodně ty piráty zahráli. Navíc co se týče akčních scén, byly sice někdy hloupé, ale rozhodně stály zato. Námořní bitva na konci byla vrcholem se spoustou výbuchů a soubojů. Geena Davis jako nekompromisní pirátka Morgan, Matthew Modine se zase postaral o zábavné vsuvky a Frank Langella, kterému nic nestojí v cestě za pokladem, má pirátsky necitlivou povahu. Tato trojice taktéž tahne celý film, společně s chytlavou hudbou. Pro mě je to za čtyři, protože filmy o pirátech a pokladu mám rád a tento je zábavný a rozhodně by neměl být tak opovrhován. ()

Derek

filmy rennyho harlina mám rád, i keď točí (väčšinou) klasické akčňáky, vďaka svojmu talentu sú vždy originálne spracované a človek sa pri nich nenudí. žiaľ to sa nedá povedať o jeho pirátskom veľkofilme. nie že by akčné scény boli slabé, to vôbec nie, ale je ich tu na môj vkus dosť málo. o zábavu by sa teda mal starať klasický príbeh o hľadaní pokladu (nič originálne, ale o tom pirátske filmy sú a majú byť) avšak opak je pravdou, lebo i táto výplň je nudná a nezábavná. i keď je tu dosť hlášok, tie však nie sú vtipné a ironické, ale nudné a trápne (možno za to môže i nevýrazný modine). navyše geena davis mi ako pirátka príliš nesedí (ale to je vec vkusu). ()

vegetol.mp

Až lidi pochopí, že komerční neúspěch nemá nic společného se samotnými kvalitami snímku jako takového, bude naše civilizace zase o kousek dál. Jinak dynamicky natočený film, plný výborných akčních scén, velkorysé výpravy, povedené hudby a přesného obsazení. Hlavně Langella je jako záporák opravdu neodolatelný. Ale ni Geena Davis není jako akční hrdinka nejhorší, jen fak nechápu, co na ní Harlin viděl. Taková kost to zase není:) Ostrov hrdlořezů je zkrátka film, který se snaží každým svým záběrem bavit a to je mi sympatické. Z mého pohledu mu průměrní Piráti z Karibiku nesahají ani po kotníky. Jinak by mě zajímalo, jak by hodnocení vypadalo, kdyby se film nestal propadákem, ale hitem. To by bylo keců o tom, jak je Davisová skvělá, jak má ten film super scénář, jaký je Harlin borec... Jo, mít vlastní názor, to dá ale práci. ()

kinderman

Možná budu za tohle provokativní a (mírně) nadsazené hodnocení vyloučen z csfd. Jenže film, který je všude zmiňován jako příklad naprostého propadáku a pro R.Harlina znamenal nástup cesty dolů, vůbec není špatný. Po řemeslné a technické stránce je dokonce vynikající, o monumentální hudbě J.Debneyho ví každý sběratel soundtracků své, s konceptem akční ženské hrdinky předběhl Harlin v Hollywoodu dobu, no dobrá, M.Modine je docela nezajímavý, ale přímočarý scénář (jak jsem trpěl u překombinovanosti Pirátů z Karibiku) a ta stará, dobrá ruční práce a vypiplanost každého detailu, nemluvě o Harlinově perfekcionismu v akčních sekvencích…ano, tenhle film si svých 5 hvězdiček zaslouží. ()

dyfur

...toto dielko stálo cca 100 milionov dolárov,kde ich dali ??....nie nebolo to zlé len také televízne s nudnou hlavnou predstaviteľkou....Harline,Harline si to prepískol,buď ušetriť alebo niečo úplne iné natočiť alebo aspoň inak. ()

Martin741

Renny Harlin sa teda vobec nepredviedol. Aj ked ma film obcas aj dobre myslienky : tajomne ostrovy zahalene v hmle, film do podpriemeru táha nevyrazne herecke osadenstvo, slaba a nevyrazna Harlinova rezia a retardovany pribeh s kopou logickych nezmyslov. 15 % ()

cariada

Zase nechápu co se vám na tom tak nelíbí! Naprosto skvělá podívaná. Mnohem lepší než celý Piráti z Karibiku. ()

Nach

Šíleně zdlouhavé, přesto ale si myslím že scénář nemusel být tak zlý. Jenže pak asi někoho napadlo hlavní mužskou postavu přeobsadit na ženu a hlavní ženskou postavu přeobsadit na muže a průser byl na světě. Na tom filmu je to strašně znát, a když vezmeme scenáristické pravidlo postava = děj, tak zde se postavy vůbec nepovedly. Ten koho napadlo vzít scénář původně určený pro jiný pohlaví by si zde zasloužil zastřelit. Zvláště, když se tu tolik peněz vyplýtvalo na tom, aby vše bylo reálné a ne digitální. 50% ()

humanbeing

Má to všechno, co by epický pirátský film měl mít - souboje ve všech podobách, vzpouru, cestu za pokladem, nebezpečí na každém kroku a sympatické hrdiny a charismatické záporáky. Chyběla tomu snad jen zapamatovatelná hudební znělka. Geena Davis nechala ve filmu všechno. Carolco bohužel taky. To je celkem záhada, proč je film tak špatně hodnocen. ()

Juto

Veľké pirátske dobrodružstvo o pirátke, ktorá sa pokúša vziať si pre seba poklad. Nevyšlo to tak ako sa tvorcovia mysleli. Za také veľké peniaze to vyzerá skôr ako televízny film. 4/10 ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)