V pátém díle série Dominic Toretto (Vin Diesel) se svou partou elegantně sejmul mocného brazilského narkobarona. Velkou úlohu v tom sehrály jeden most v Rio de Janeiro a obří sejf, který po něm Domovi parťáci táhli. Nikdo z nich neměl tušení, že svědkem celé události byl zločincův syn Dante (Jason Momoa). Ten od toho dne osnuje plán pomsty, která má ošklivě postihnout nejen Toretta, ale i všechny jeho blízké, včetně Domova osmiletého syna. A protože na děti se nesahá, rozhodne se Toretto Danteho zastavit. Bohužel však příliš pozdě přijde na to, že tak odhodlanému a rafinovanému soupeři ještě nečelil. Zvlášť když má Dante neskutečný organizační talent a vytvoří tým, který spojuje jediná věc – nenávist k Dominicu Torettovi a jeho kámošům. Opulentní bitva, kterou střet obou táborů vyvolá, se bude odehrávat po celém světě, přičemž asi nejvíc bude hořet asfalt pod koly rychlých a zběsilých aut v nádherných kulisách italské metropole. Římské koloseum se tak znovu stane svědkem soubojů na život a na smrt. (Cinemart)

blazma

Hned na začátek bych rád řekl, že jsem neměl žádná očekávání a po posledních 3 nebo 4 dílech, kdy to byla jenom fantasmagorie, tak ani zde nebudu moc koukat na příběh. Film jde ve šlépějích posledních dílů. Popírá fyziku, gravitaci a všechno možné. Je to prostě akční blbůstka, ale baví to. Jakože fakt mě to bavilo. Možná až moc tlačí na emoce, kde v každé druhé scéně chtějí ukázat emoce a tlačit na to že rodina je vše. To se dá pochopit. Hezky to pro mě vyvažuje Jason Momoa jako záporák. Ten se mi v té roli fakt líbí, měl jsem z něho pocit, že si roli užívá. Jako asi si nemusíme nic nalhávat, nejspíš se inspirovali Jokerem z komiksů, protože to je prostě šílený záporák. Celkově do poslední scény jsem byl ochotný tomu dát na 7 z 10. Jenže pak přišla poslední scéna, která mě fakt přesvědčila o tom, že chcou z toho jen vytlačit prachy a vůbec neberou ohledy na to co vybudovali v předchozích filmech. Ta poslední scéna to mé hodnocení shodila z původních 7 na takových 2 z 10. Bavilo mě to, jenže je to série 10 filmů a oni každým filmem jakoby popíraly všechny předešlé a to je pro mě špatně. ()

Lukyys11

Je jasné, že Rychle a Zběsile už nikdy nebude jen o tuningu aut, neonových světlech a nočních pouličních závodech, což může některým fanouškům hodně vadit a některým vůbec. Fast Saga přešla z pouličních závodů do velké akce a zachraňování světa s auty. Popírá to všechny fyzikální zákony, je to až nereálné, co se v těch filmech děje, ale nejlepší na tom je, že fanoušky to stále baví a nezbývá nic jiného než se tomu smát v dobrém slova smyslu. Devátý díl Rychle a Zběsile byl velice nudný a na další díl z této ságy jsem se už ani netěšil a opravdu jsem neměl žádná očekávání. Po zhlédnutí traileru jsem si říkal, že by to nemuselo být tak otřesné jako devítka a vyrazil jsem do kina. WOW, musím říct, že dokonalá práce. Mnohem lepší než devátý díl, více humoru, je to více záživnější, stále se tam něco děje, takže nudné to určitě není, chválím obsazení, všechny nové postavy jsem si velice oblíbil, hlavně záporáka Danteho, kterého skvěle ztvárnil Jason Momoa a roli si neskutečně užívá a do Rychle a zběsile se skutečně hodí. U akčních scén se prostě musíte nasmát, protože to tak nedává smysl, až je to vtipné. O to více mě mile potěšila scéna v Riu, kde můžeme (alespoň na tu chvilku) vidět pouliční závod a slyšet skvělý zvuk motorů aut při závodě. Celý film působil překvapivě zábavně a vtipně. Už se těším na další díly, protože mě zajímá, jak to vlastně s naší slavnou Fast Family dopadne. ()

ESNYR

Většina těch lidí si konečně uvědomila v jakém hnoji hrají a že je to tak za hranou že se jim lidi smějí, tak to konečně pojmuly jako nehoráznou prdel a parodii na vážné akčňáky. Jedinej kdo se tady snaží o "dramatické hraní" je tupá hlava Diesel, který to nikdy nepochopí a myslí si že tvoří akční velkofilmy. Momoa je tak přestřelená postava že podle mě nejel ani podle scénáře a prostě mu jen řekly "postava je magor" a on půlku filmu improvizuje. A sluší mu to. Nikdy bych nevěřil že tady té serii po 4 a 5 dílu (které si ještě držely určitou úroveň) dám víc jak 1 hvězdu ale kupodivu tahle vybočenina z vážného dramatického pojetí Dieslovic rodiny (i ta rodina si z toho dělá prdel) je celkem zábavná právě tím že to konečně neberou vážně a jsou si naprosto vědomí toho že točí další pičovinu ze serie Fast & Furios. Akce je sice pořád dost mimo ale už se tady celkem snaží nedělat z aut rakety a nebo chytat rukama střely z ponorek. Jo, pořád je to tupé až to bolí a nevěřím že by to dokázaly nějak narovnat do vyloženě akční komedie, to dávno možné není ale jde vidět že když tupou hlavu někdo krotí a dohlíží nad těma kravinama co vymýšlí, může z toho být i zábava. Pár věcí smysl pořád nedává ale už to není o autě co je poslepovaný páskou a letí do vesmíru. Je vlastně škoda že to ti herci pochopily až tak pozdě kdy serie končí ale zase dostaneme přesně to "vyvážené" hraní kdy je všem jasný že to vážně brát nejde. Přihmořím švidravý voko a nebudu tady raději ani rozebírat že půlka těch bitek nedává smysl a hlavně že se tady oběvují mrtvé postavy. Jsem až šokován jak zábavné a parodické to je. I přes to je to prostě pořád F&F a jde to vidět, takže přes 3 jít nemůžu a to mám hodně dobrou náladu. Hodnocení je ta hrana 2 a 3 hvězd kdy dávám 2 jen proto že mi 1 přijde až moc přísná a kdybych dal 3 tak bych tomu přiznával něco co to nemá šanci být. Takhle to mělo být celou dobu a kdyby někdo dokázal krotit Diesela tak by to byla přesně ta serie filmů kde by si mohly z těch akčňáků dělat srandu. 11 díl podle mého poslední nebude. Ten blb se bude všude chlubit jak desítka vyletěla nahoru oproti těm bídám před tím a hurá, máme tu dalších 5 pokračování, které opravdu budou na Marsu a ve stylu Jamese Bonda. Nechám 2.  (DODATEK : Vin Diesel je za takového paňáca že nechápu jak mu tyhle věci pořád někdo může schvalpvat. Jo vydělá to prachy ale to přece neznamená že Hollywood musí točit každou kravinu. Tohle není Asylum tohle je Hollywood) ()

cerdax2

Zadne prekvapeni se nekona, akce plno, logiky malo, zamracenej pan Nafta a tomu sekunduje v roli padoucha uplne smesnej aqua typek z Mumulandu. 55% ()

Isag1

Ako by som to asi opísal? Ono je to až tak tupé, až je to fakt dobré. A samotný cliffhanger na konci, proste zabil klinec do rakvy. ()

smarkus

No bolo to lepšie ako 9 diel, to asi tak všetko. Má to vlastné fyzikálne zákony.Stále je to hlúpe, v istých častiach to pôsobí ako paródia (hlavne ked je na scéne John Cena), potom je to superhrdinský film plný digibordelu. Momoa bol na druhej strane výborný záporák a to dvihlo tento film o kus vyššie. Ak vypnete mozog tak sa to dá užiť 6/10 ()

HanzoBureshi

Family vs. Family: Family War - Part One“ Toto by měl být název filmu. Je to průměrný, ale zábavný film, ale ten druh zábavy si musí každý najít sám. Já se bavil tím, že to je neskutečně trapné, cringe a totálně nepřehledný snímek, ale je to a nějaký kousek lepší než F9: The Fast Saga. Na začátek je třeba říct, že úvod byl asi nejhloupější z celé ságy. Přišlo mi, že ty záběry na mostě jsou nějak špatným CGI upraveny nebo to tak bylo rozmazaný. Hned poté tam je třeba lekce jízdy, kde táta mluví na syna jako by byl nějaký sensei + ten dialog mezi nimi je natočený na hnusným green screenu... PROČ!? Poté family sešlost, kterou uváděla babička, kterou za těch 10 dílů vidíme poprvé. Takový cringe jsem dlouho neviděl. Poté se ale konečně začalo něco dít a konečně naběhla klasicky přehnaná akce, která nějak konečně zabaví, než teda hlavní záporák začne lakovat nehty mrtvým týpkům... WTF? Aquaman si hraje na Harley Quinn, ale mám za to, že tohle není DC ne? Dante poté brnkne Torettovi a mají mezi sebou rozhovor, kde skoro v každé větě padne slovo FAMILY. Poté zase naběhne akce a nějakým způsobem se bavíte až do konce, ale pro někoho to může být těžké. Každá akce mě tady bavila viz. třeba bombokoule, zbytečné bitky tělo na tělo, přestřelka na mostě v Riu a samotné přehnané finále. Poté ale přišlo zmrtvýchvstání, které se už stalo takovým denním chlebem této franšízy, ale přesto jsem za návrat hodně rád a mám docela Hype. Také mě překvapilo výjimečný otevřený konec, který jsem nečekal a potitulková scéna taky hodně navnadila na další díl. Mé hodnocení: 5/10 ()

Facerr

Velká pecka a důstojná oslava výročí. Klasicky laťka zůstala hodně vysoko s maximalistickými a (jak to mají milovníci přehnaných fastových scén rádi:) přehnanými kousky. Navíc potěší i konec, který napovídá další začátek. ()

Juraxin

A máme tu ďalšie rýchlo a zbesilo, po deviatej epizóde, ktorá bola veľmi nudná a nebavila ma tak som všetky možne pokračovania tejto legendárnej sérii zatratil. A musím uznať že napriek moji obavám desiatka toto všetko napravila a spravila mi obrovskú radosť. Znázorňuje nám úžasný, akčný príbeh, ktorý opäť prekonáva hranice fyzických a gravitačných možnosti. Aj keď sa tento krát drží trochu pri zemi(nelieta sa do vesmíru, len sa autami ničia helikoptéry) a ide na to trochu inak. Oskarové dialógy o rodine šli mierne bokom, spoločne s Vinom Dieselom a viac sa pracuje so všetkými postavami a že ich nie je málo a každá má svoj priestor je v celku užasné. A k tomu je tu predstavený najlepší záporák série s tvárou Jasona Momou, ktorý je utrhnutý z reťaze a nikdy som nevedel čo od neho čakať, a keď je na scéne s extra vážnym Dieselom, tak ide o dokonalosť.A povedal by som že Momoa si tu doslova kradne každú scénu pre seba.Takisto ma bavila akcia, ktorá mala nápady a dobre sa na ňu pozeralo aj keď bola digitálna, hlavne úžasné tu boli pästne súboje , repliky tu tiež boli na dobrej úrovni a soundtrack je taktiež úžasná tutovka. Inak tu všetko zostava rovnakých koľajach, dej sa neustále ženie dopredu. Vo film sledujete vlastne štyri linky, ktoré sú si rovnocenne vi ako diváci stále mate čo pozerať lebo film má také tempo, že nie je čas sa začať nudiť, keď sa zdá, že to hrozí, začne sa hneď niečo diať. V skratke je to solídna zábava, pri ktorej vypnete mozog a na dve hodiny sa zabavíte, a funguje to veľmi pekne a zabudnete na bežne starosti živote, ktoré vás obklopujú. Príbeh je jednoducho božsky a už sa velmi teším na pokračovanie 8/10. ()

a0001 odpad!

Pri "2f2f" platí už dávno, že sa očakáva aby divák vypol, ale až takto vypnúť nedokážem, to by som sa musel geneticky priblížiť jednobunkovému organizmu. Skutočne nečakám akékoľvek, ani tie minimálne formy prejavu intelektu, ale toto je jednoducho odpad ešte aj z odpadu. Tak debilné, že to nejde dať ani ako zvukovú kulisu.. ()

jokino odpad!

ODPAD !, ODPAD !, ODPAD !!! Ukončite, prosím, už niekto celú túto smiešnu "sériu".. Veď ani sám Superman sa nechytá na Mr. Diesela.. Divím sa, že tieto "blbosti" niekto fakt financuje (akčný žáner fakt môžem, no v nejakých "rozumných" medziach a tu minimálne o totálne prepálených CGI, radšej pomlčím).. I keď, samo, $ hýbu svetom filmu a pokiaľ to nie je vyslovene prepadák, zrejme sa na tom bude staviať ďalej.. Snáď to 11-kou už naozaj ukončia. ()

AndrewNewman

Recyklácia najlepšej teda piatej časti nepomohla. Síce pridala najzábavnejšiu postavu z celej série, to jest záporáka Jasona, ktorý ma pobavil snáď zakaždým, keď sa trefne jebal do Dieselovej rodinky, ale takýto paskvil by nezachránilo nič. No je to proste akčný bordel so všetkým čo k tomu patrí, teda s gýčovými kecami, silackými kecami, dojímavými kecami a nechýba ani čierne decko, ktoré ma mimochodom pokiaľ viem má oboch bielych rodičov, ale okej. No proste je to pičovina na entú, strašne som prial ružovému Jasonovi, aby tú bandu napchal do jedného mustangu a všetkých zapálil a bol by pokoj. Takže Jason, veľa šťastia v pokračovaní. ()

cimrman2.

Vin Diesel chce další penízky - klapka jede dál a já to považuji za pozitivní! Situaci s rychle a zběsile bych přirovnal k novým iphonům. Ony už ty placky v našich kapsách vylepšovat donekonečna nejdou ale IXKO u iphonů i u auťácké série přineslo čerstvý vítr který je třeba ocenit. Po špatné devítce je tohle určitě posun k lepšímu. Dieslova tvář je s každým dílem buclatější a scény jsou extrémnější. Natáčení v Římě a v dalších světových metropolích se hodně prodražilo. Posuďte sami 2. Nejdražší film v historii (za druhým dílem Avatara) stál 7,5 miliardy korun teoreticky (i když je to blbost) stála tedy každá minuta 34 milionů a každá desetina sekundy 56 tisíc. Je to znát, je to divoké kdo by si nechtěl zahrát bowling s bombou v Římě na Španělských schodech nebo se projet autem po stěně přehradní hráze zatímco vybuchuje? Já bych si za těch 340 milionů dolarů představoval ještě více bláznivých scén protože kromě již dvou zmíněných už mě žádná do euforie nepřenesla. Je tu hodně rvaček a pár dalších auťáckých nonsencových scén které již nejsou tak mindblowing. Pán režisér nám opět jak již tradičně ukazuje že ve fyzice moc pozor nedával, ale o tom to je. Je to komediální akčňák jak má být a většina herců se k tomu také tak staví. Proč dávám tedy za 3? Jak už jsem zmínil málo husté auťácké akce a hodně soubojů tělo na tělo. Začínám se ztrácet ve vztazích mezi postavami měl jsem v tom bordel. Pokud bych tohle viděl v kině možná bych tam silné 4 nebo šílených 5 poslal. Doma jsem však zůstal při zemi a je to za tři. Tenhle film vybízí k cestování po zhlédnutí všech těch sexy záběrů na světová velkoměsta mám chuť všechny navštívit. Dominik a jeho parta mě nabudila na Řím kam se za nějaký pátek vydávám - palec nahoru. Jak už zde někdo zmínil je to ideální film na rande. Poslední plus které musím zmínit je nejlepší záporák v celé sáze. Jason Momoa je se svou přehnanou energyčností dost dobrý. Po čtvrt století se nejspíš dočká tato série zakončení, takže už vím že v roce 2025 půjdu minimálně jednou do kina. ()

DonBraso

Po desáté a znova vlastně na stejném ranku jak už fans jsou zvyknutý. Vin "Nafťák" jako nikdy ukazuje svůj babyface v celé své kráse až to bolí v rozkroku a pořád slyšíte něco o rodině. Oproti devítce je to rozhodně o kapánek lepší podívaná. On Leterrier točí tohle rád, zde byl budget a CGI efekty v rovině opět drastického kumštýře, který někdo vymyslí a mistři compjůtr to udělají. Tak či onak, desítka se trochu vrací v jednom velkým kořenu. A to je sekvence v drag podání, který díky bohu je konečně na scéně. Jason Momoa udělal film, protože se vyloženě bavil a zbytek už znáte. Trochu škoda, že honičky už jsou dvě a ta první je dost na ránu. To si takhle jezdíte v Římě a za celou snad 15 minutuvou show dostanete čtyři auta Carabinieri a jedno auto z davu. Nevím co se dělo v Římě, ale aby nejezdila vůbec žádný auta je fakt hrozný výsměch. Buď to někdo zapomněl do počítače nahodit nebo já nevím, ale tahle sekvence ani nebyla tak debilní s tou koulí, ale tímhle detailem, který evidentně někomu nepřišel důležitý. Fast už bude vždy jen o přepalu a nějaká koreknost a fyzika jdou na vedlejší kolej. Je to někdy prostě na ránu, ale ve filmu se i špičkuje, spíše je to laciný humor, ale je. Dost se tu střílí, sem tam nějaká bitka. Ten konec by člověk pochopil tak někde u třetího dílu nebo v seriálu, ale ono už vlastně tento film je takový seriál na pětníku.The Rock is back. ()

Blazis34

Další pokračování spíše akční podívané než klasických závodů aut, jako byla tato série kdysi rozjeta. I tak chválím opět skvělé herecké obsazení plné slavných es, filmové efekty a děj, který se jen tak nezastaví. Na druhou stranu realita je někde na bodu mrazu. I tak nás diváky pěkně závěr naladil na další pokračování. Dávám 70%, lepší tři hvězdy. ()

Kinofil

|| PG-13 || Universal || Rozpočet: $340 mil. || USA: $145 484 560 - ČR: 34 475 791 Kč - Celkem: $696 896 560 || Světe div se, ono se to nakonec povedlo. Po extrémně odporné devítce, kdy jsem osmičku vzal hodně na milost, přichází desítka, která si ze všeho dělá prdel a já jí to žeru. Totiž předpokládám že Dieselova parta už ví, že je FF akční telenovela s šílenými zvraty. V první řadě je Fast X našlapanou akční jízdou s několika velkými a poměrně dlouhými scénami, které lemují prakticky celou stopáž s povinnými odbočkami k rodině. Těch je sice taky dost, málokdy ale trvají více jak 5 minut a naštěstí vždy vedou k další akci, protože se za rohem objeví deus ex machina záporák, který jde všem členům Dieselovy rodiny po krku. Ať působil Momoa z trailerů sebe pitomě a šíleně, výsledek je tak 10x bláznivější. A já musí prohlásit, že je to největší pozitivum Fast X! Momoa totiž pochopil (nebo to byl Dieselův záměr, aby další mucho herec nebyl charizmatičtější než on), že bude hrát v blbině a přizpůsobil tomu svůj projev. Jeho mexický Richard Genzer je naprosto ulítlý, slizký, sebe parodický parchant jako z telenovely, takže vlastně konečně trefný casting. Kam se na něj hrabe Therone, Statham, The Rock, kteří se poprvé brali moc vážně. Momoa zároveň vyjadřuje divákovy pocity a komentuje rodinné kecy trefnými hláškami ("Uncle Muscle" alias Diesel je pak úplně top) a já se fakt bavil. Zbytek je pro změnu příliš rozmáchlý přes několik příběhových rovin (těch herců je tu fakt kopa) a často jsem se ztrácel, nicméně vše se stíhá odvyprávět do cca 2h, což je dnes zázrak. CGI taky i přes mega rozpočet hapruje, ale zachraňuje ho rozmáchlost akčních scén. Na Diesela používající svá auta jako Iron Man oblek už jsem si taky zvykl. Fast X následně končí telenoveláckým cliffhangerem, kdy už jen chybělo "Podaří se Vinu Dieselovi zachránit svého syna před protrhnutou přehradou? Dozvíte se v dalším díle." a sebe parodické dílo by bylo kompletní. Po devítce jsem opravdu netušil, že se na FF ještě někdy budu chtít kouknout, ale pokud i druhá část bude jako toto, tak v tom kině snad nakonec zase sedět budu. 75%. ()

White-Man

Oproti předchozím dvěma dílům MNOHEM méně přepálené, což je velké plus. Pořád sice v tomto díle fyzikální zákony neexistují, ale kouká se na to lépe, než třeba na devátý díl. Škoda jen častého přeskakování z místa na místo, kdy je zobrazena jen jedna scéna a rázem jsme zase někde úplně jinde, jedna scéna a zase skok jinam. To mi přišlo dost nešťastné. Také je škoda, že nikdo z hlavních postav nikdy neumře a to naznačování je vlastně už dost trapné (opět oživili jednu již mrtvou postavu, chjo). Slovo „rodina“ v každé druhé větě v první části bylo hodně otravné, ještě, že ve druhé části už od toho odpustili a je jen v každé čtvrté větě. Jinak Momoa je super a je vidět, že si roli i užívá. Oproti devítce rozhodně velký posun dopředu, ale pětka je prostě stále TOP. ()

AnthropOcean

Fyzikalnymi a logickymi zakonmi sa F&F saga nezaobera uz roky rokuce a tak je to vlastne skor o tom ako velmi prepalene a "over the top" je to tentokrat. A musim povedat, ze s vynimkou tretieho aktu a najma finale nie az tak gargantualne ako naposledy. Celkovo sa jedna o mnoho lepsi film ako ten predosli a viem si predstavit, ze si ho este niekedy v zivote pozriem, co sa o vascine filmov v serii povedat neda. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023