Tři kroky od sebe

• USA Five Feet Apart (více)

Stella s cystickou fibrózou se v nemocnici zamiluje do chlapce se stejnou nemocí. Stereotypní nemocniční život je nudí, proto se rozhodnou žít svůj život naplno a po svém… Stella a Will jsou teenageři, kteří trpí genetickým onemocněním známým jako cystická fibróza. Žádní dva lidé s CF se k sobě nesmí přiblížit více než na metr a půl, aby se navzájem nenakazili. Stella, která je odhodlaná se jednoho dne z nemocnice dostat, je přísná na svou léčbu a pravidelně užívá všechny prášky. Will se raději fláká a vyhýbá se svým povinnostem, čímž ji velice rozčiluje. Will, který se nakazil bakterií B. Cepacia, se účastní i testování nového léku, protože pro něj není možná transplantace plic, zatímco Stella je na seznamu transplantací už velmi dlouho. Stella později zjistí, že Will léčbu fláká, a snaží se mu pomoci. Will ji na oplátku požádá pouze o svolení nakreslit její obrázek. Postupem času začnou léčbu absolvovat společně. Will a Stella se do sebe zamilují, ale nesmí se k sobě přiblížit na víc než tři kroky. Stelle se později dostane infekce do hadičky, která jí pomáhá s dýcháním, a musí podstoupit operaci, aby jí ji vyměnili. Stellina sestra Abby, která byla během každé operace vždy se Stellou, nedávno tragicky zahynula. To zanechalo ve Stelle těžký pocit viny „toho, kdo přežil“, a nyní musí operaci podstoupit bez sestřiny podpory. Will, který se dozvěděl o Abbyině smrti, jde Stellu doprovodit a zazpívá jí píseň, kterou jí Abby vždycky před operací zpívala. Když Will opouští Stellu těsně před operací, přistihne ho zdravotní sestra Barb. Barb mu vypráví příběh o lidech s CF, kteří se do sebe zamilovali; oba zemřeli, protože byli blízko sebe a vzájemně se nakazili bakteriemi. Will nechce Stelle ublížit, a tak jí řekne, že už se s ní nemůže vídat... (TV Nova)

BOURQUE

Atypický teenage romantický film, odohrávajúci takmer výhradne v nemocničnom prostredí. Príbeh s klasickými prvkami, ktorému sa (samozrejme) nepodarilo vyhnúť klišé momentom, ale to som ani nečakal a ani to, aby to bol film, kde tlačenie na citov je trošku minimalizované (pretože toto v tomto konkrétnom prípade je takmer nemožné). Napriek tomu film ako celý z nejakého dôvodu „funguje“ (aj keď je to po prvom videní veľmi krehké – možno časom už to bude pevnejšie). A jednoducho si to neviem vysvetliť. Z hry dvojici H. Lu Richardson a C. Sprouse som cítil úprimnosť (hlavne keď som sa pozrel do ich očí), páčili sa mi nápady na organizáciu spoločného programu (oslava narodenia, rande). (A áno, za určitých podmienok môže existovať „Sex“ bez dotyku. Stačí, keď sa pozriete do očí zamilovaných.). Film obsahuje nemalý počet idealizovaných a „dokonalých“ scén (fakt existujú takéto nemocnie s takým personálom?). Na poste „vedľajších hercov“ bol najvýraznejší M. Arias. Pekný a dojímavý záver (mám na mysli rozlúčku zamilovaných), pri ktorej len málokto dokáže zabrániť slzám v očiach. P.S.: Vážte si svoje zdravie a ten „čas“! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Dalsi z radu filmov o smrtelnej chorobe a umierani,ktorych je mnoho,no vdaka velmi sympatickemu obsadeniu,krasnej hudbe ci hereckym vykonom na urovni sa zaraduje k tym nadpriemernym,aj napriek tomu,ze je to smutne,bolo to nadherne,ku koncu som to uz nerozdychal a prisli slzy,dakujem krasne uzivatelke Happyviky,vdaka jej hodnoteniu som si vsimol tuto zalezitost a som tomu samozrejme rad...:-) ()

fixaman

Slušně natočené a se sympatickými herci. Tam ale bohužel plusy v podstatě končí. Hlavní problém vidím v tom, že mě to dojalo tak dvakrát za celý film, zatímco u Fault in our stars jsem si pobrečel každou chvíli. Prostě to nějak nefungovalo. ()

pumpkinqueen

V první řadě bych chtěla říct, že ač mám pro romantické filmy docela velkou slabost, tahle dramata točící se kolem smrtelných nemocí rozhodně nevyhledávám a spíše se jim vyhýbám (zmiňované a mnou neviděné "Hvězdy nám nepřály" jsou tím důkazem). Na tenhle jsem se nechala nalákat skrze Cola Sprouse, ze kterého vyrostl takový fešák, že mu prostě neodolám. Nečekala jsem tedy od filmu prakticky nic a tak mě samotnou překvapil nejen můj upřímný úsměv během romantických klišé, ale i slzy na konci. A trochu se stydím, protože jich nebylo málo. Je to strašně, ale strašně přehnané, a to v mnoha ohledech; jedno klišé se střídá s druhým, všechno je naprosto předvídatelné a v reálném světě přitom docela nepravděpodobné, doslova se jedná o neskutečnou ždímárnu emocí s přehnaně přeslazenými dialogy, ale všechny ty postavy jsou tak STRAŠNĚ MOC sympatické, že jim věříte, i když úplně nechcete. Zkrátka jsem asi našla svoje (další) guilty pleasure. ()

UniqueNett

Byť se to může zdát jako kýčovitý klišé, tak to má něco do sebe. Je to něčím jiný. Možná je to neokoukanými herci (jak Haley tak Cole jsou vážně strašně sympatická dvojka), možná je to samotnou atmosférou nemoci. Asi tu ani tak nejde o ten samotný příběh, jako o emoce, které má divák cítit. Já je cítila, takže za mě film splnil účel, kvalitně jsem si pobrečela a zase jsem si o něco víc začala vážit zdraví svýho a svých blízkých. ()

tranquill

"Dobrá karikatura je výstižnější než milion slov!" Perfektní drama, které hraničí s romantikou. Relativně nezávislá režie se skutečně povedla. "Já chci žít...je to jen život, Wille!" ()

pirulka

Určite veľa cynických skeptikov si povie: "och bože, ďalšia teenage dojímavá romanca prešpikovaná samými chliché, slzičkami a emóciami, ktoré vás citovo vydierajú a zaručene strhnú"..teda aspoň tie citlivé dušičky..a ja sa medzi ne radím..noačo? každý potrebuje lásku, a áno hoci takýchto filmov už bolo nakrútených viac- choroba, nepriazeň osudu, nespravodlivosť...posolstvo a odkaz zostáva rovnaké...láska je to najkrajšie čo môžeme cítiť..a ak niekoho pri sebe máme, nebojme sa venovať mu dotyk..pokým môžeme :) ()

anule25

Docela příjemná silně sentimentální věc, co si říká drama, ale je to hlavně kostka cukru namočená v sladkém sirupu. Nejde vlastně o nic jiného než o hromadu sympatií a slz, kterých se to u mě bohužel nedočkalo. Scénář někdo vymyslel s pytlíkem bonbónů a v pohnuté náladě, ale žádný polibek múzy to bohužel nebyl. Herci jsou sympatičtí, nápad (jakkoliv je opsaný) je vlastně taky sympatický, ale kdyby k sentimentu přidali ještě něco navíc (cokoliv), bylo by to vážně o mnoho lepší. ()

Maximilianus

Na vine sú hviezdy, že už podobný film existuje. Ona to zasa nie je až taká prelomová téma. Tento film bol natočený emotívne, láskavo, ústredná dvojica bola veľmi pekná a sympatická,  zahrali to tiež výborne, brnkalo sa tam na city dostatočne a ku koncu mi aj niečo padlo do oka. Neviem čo,  asi omietka. 7,2/10. ()

wege

Jeden z mnoha filmů o nemocných teenagerech, který je ovšem zároveň jiný. Ano, bylo to plné klasických romantických klišé, jako že jeden z nich na to kašle, pak se změní a začne se snažit, ale zároveň v tom bylo něco, něco víc. Možná to bylo tím, že tam hráli neokoukaní herci, kteří to zvládli skvěle, teda až na příšerného Moisese Ariase. I když i ten mohl být možná záměr. Smutné je že si u sledování filmu uvědomíta, jak všichni stárneme, Parminder Nagra již tedy rozhodně není ta kočka z Pohotovosti. 75%. ()

Vera2613

Pre filmy tohto typu mám slabosť. Pripomína to Na vine sú hviezdy ale aj tak to je iné a má to svoje vlastné čaro. Musím sa priznať že takmer polovicu filmu som preplakala. Dramatické scény boli zvládnuté veľmi dobre a čo sa týka hercov tak to boli zväčša neopozerané tváre. Haley bola skvelá a s Cole(om) mali celkom dobrú chémiu hoci niektoré klišé romantické scény tam byť nemuseli ale tak filmu to neuškodilo. Potešil aj príjemný soundtrack. Five feet apart je teda jeden z tých lepších teenage filmov , ktorý by sa dal zhliadnuť ešte raz. ()

koty2201

No čo k tomu dodať. Nejde ani o nejaký špieciálny a neobvyklý príbeh. Romantických filmov o smrteľne chorých zaľúbencoch, ktoré hrajú na city je viacero. Prakticky sa jedná o “Na vine sú hviezdy”, len protagonisti trpia inými chorobami a nemôžu byť pri sebe, lebo sa môžu nakaziť od seba navzájom a to ich môže zabiť. To nie je spoiler, pretože to je každému jasné už traileru. A len si užívajú posledné dni, maximálne mesiace svojich životov. Takže vo výsledku je to možno fajn jednohubka, ale nefunguje až tak dobre ako spomínaný film “Na vine sú hviezdy”. Z nejakého dôvodu ma to až tak nedokázalo dojať a tá depresia na mňa veľmi nezapôsobila. Možno s výnimkou úplného konca. Trochu ma dostal. Avšak ten druhý film je natočený oveľa lepšie a pri ňom mi bolo aj reálne aspoň trochu smutno. Čiže neprekvapí, ani neurazí. ()

Lampasak

I když už skoro od začátku jsem tak nějak tušil jak to dopadne, tak i přesto oko nezůstalo chvíli suché. Je to neuvěřitelné jaké zas..né nemoce existují a jsem rád za tyto filmy, které to lidem trochu přiblíží a jak důležité je si vážit svého zdraví a aspoň trochu nahlédnout do toho, jak to někteří lidé mají extrémně těžké. Prosím tedy víc takových filmů, občas je totiž potřeba si pročistit slzné kanálky. ()

Kytarka

Slzavé pětihvězdičkové údolí. Na začátku mi film připadal jako docela nejapná vykrádačka Fault in our stars, ale čím déle jsem koukala, tím víc mi byli hlavní hrdinové, ("překvapivě") oba vážně nemocní, sympatičtí a milí. Ke konci už kapesník nezvládal nápor a závěrečné titulky jsem procivěla kamsi do tupa s hlavní úvahou o tom, jaké mám z pekla štěstí, že jsem zdravá. ()

PTomA

První polovina je neurážející, protože nepředvádí nic přeborného a nového, scenárista si udržuje romantickou linku přesně podle schémat jiných filmů - ale to není zas takový problém. Horší je druhá polovina, která se snaží nás neustále šokovat a dojímat, ale až s rychlopalnou kadencí zvratů, až mě vyprávění vyhodilo z míry a začal jsem být otrávený. Nechápejte mě špatně, pravděpodobně si to užijete, ale mně tohle umělý natahování vadilo. Několikrát jsem si řekl: "No a teď by se hodilo film ukončit" - ale to se nestalo. Slabší povahy postesknou, upřímně, nebyl jsem k tomu daleko, ale tomuto bych dal za zásluhu spíš člověku, který vedle mě nonstop brečel. Jinak ten extrémně smutnej a levnej soundtrack si taky mohli nechat odpustit. ()

tsatsiki

Hvězdy nám nepsali po druhé, ale v sladším podání .Cole je sladký a roztomilý a Haley je roztomilá.Skvěle napsané, skvěle zahrané až mě to několikrát rozbrečelo. Celé je to tak přirozené a uvěřitelné, až bych jim opravdu tu lásku věřil.Krásná čistá láska.Za mě 85%. ()

rigby

Očekával jsem silný útok na první signální, a dostal jsem slibovanou hru na city. Dá se na to dívat, ale žádný zázrak to není. Vše je předem uhodnutelné, vše předem pečlivě vykalkulované. Hodně scén bych vypustil, protože se v nich nic nedělo. Celkově opravdu hodně rozvláčný příběh, který by si zasloužil možná více postav či větší zápletku, anebo prostě jenom zkrátit. ()

Veeria

Těžko se vyjadřují pocity u filmu, který vás zasáhne. Poučný příběh, který vám přiblíží nemoc cystická fibróza. Jak důležitá je víra a naděje, nevzdat se a bojovat. Vděčnost za zdraví, možnost doteku a blízkosti. Herecké obsazení na 1*, Haley Lu Richardson a Cole Sprouse svými postavami žili a chemie mezi nimi fungovala 100%. Nedovedu si představit lepší herecké obsazení. Stejně jako samotné postavy - Stella a Will. Vztah mezi nimi byl nádherný a pro mě zůstane nezapomenutelný. Moc jsem fandila i Poeovi. Celkově je film protkán emocemi - budete se usmívat i utírat slzy, podkreslen krásným soundtrackem. Film s poselstvím - jsem šťastná, že tak nádherný film vznikl a objevila jsem další svoje guilty pleasure. Vřele doporučuji. (PS: na Youtube najdete alternativní konec, který byl natočen, ale do filmu se nakonec nedostal.) ()

Veber

Doják, neskutečný, ale zároveň i optimismus s vážnou nemocí. Romantika jako prase - a zrovna mi to sedlo, no. A o cystické fibróze jsem si pak musela něco najít (takže mě to navíc vzdělalo, co víc si přát?). ()