Tři kroky od sebe

• USA Five Feet Apart (více)

Stella s cystickou fibrózou se v nemocnici zamiluje do chlapce se stejnou nemocí. Stereotypní nemocniční život je nudí, proto se rozhodnou žít svůj život naplno a po svém… Stella a Will jsou teenageři, kteří trpí genetickým onemocněním známým jako cystická fibróza. Žádní dva lidé s CF se k sobě nesmí přiblížit více než na metr a půl, aby se navzájem nenakazili. Stella, která je odhodlaná se jednoho dne z nemocnice dostat, je přísná na svou léčbu a pravidelně užívá všechny prášky. Will se raději fláká a vyhýbá se svým povinnostem, čímž ji velice rozčiluje. Will, který se nakazil bakterií B. Cepacia, se účastní i testování nového léku, protože pro něj není možná transplantace plic, zatímco Stella je na seznamu transplantací už velmi dlouho. Stella později zjistí, že Will léčbu fláká, a snaží se mu pomoci. Will ji na oplátku požádá pouze o svolení nakreslit její obrázek. Postupem času začnou léčbu absolvovat společně. Will a Stella se do sebe zamilují, ale nesmí se k sobě přiblížit na víc než tři kroky. Stelle se později dostane infekce do hadičky, která jí pomáhá s dýcháním, a musí podstoupit operaci, aby jí ji vyměnili. Stellina sestra Abby, která byla během každé operace vždy se Stellou, nedávno tragicky zahynula. To zanechalo ve Stelle těžký pocit viny „toho, kdo přežil“, a nyní musí operaci podstoupit bez sestřiny podpory. Will, který se dozvěděl o Abbyině smrti, jde Stellu doprovodit a zazpívá jí píseň, kterou jí Abby vždycky před operací zpívala. Když Will opouští Stellu těsně před operací, přistihne ho zdravotní sestra Barb. Barb mu vypráví příběh o lidech s CF, kteří se do sebe zamilovali; oba zemřeli, protože byli blízko sebe a vzájemně se nakazili bakteriemi. Will nechce Stelle ublížit, a tak jí řekne, že už se s ní nemůže vídat... (TV Nova)

wdc

Dobrá práce. Je to drama z nemocničního prostředí. V hlavní roli jsou mladí lidé. Trochu smutné. ()

PTuranyi

Príjemný romantický film s témou lásky dvoch chorých ľudí, tentokrát s diagnózou cystická fibróza. Tvorcom nešlo o nič viac ako romantiku a emóciami vytlačiť z diváka nejakú tú slzičku. Ona je optimistka so smiechom zurčiacej bystrinky a berie svoju liečbu vážne. On je cynický pesimista a rád kreslí. Ona síce nie je modelka, ale má peknú tváričku a on je sympaťák komplet. Škoda len, že sa tvorcovia nesnažili viac vyhýbať klišé. Produkcia je dobrá, herci sympatickí, príbeh emotívny, čo už by sme od romantického filmu mohli viac chcieť. 60% a romantici si pridajú 20%. ()

laura123

Prekrásny film, ktorý ma rozplakal. Celé prostredie sa vyskytuje v nemocnici. Film bol veľmi podobný ako THE FAULT IN OUR STARS, a tým nemyslím len to že obidva boli o rakovine, ale nachádzala sa tam aj presne pesnička od M83- Wait, ktorá sa v týchto filmoch nachádzala pri tých najhlavnejších momentoch, a tak isto obidva filmy obsahovali pesničky od Birdy, ktoré sa v iných filmoch často nevyskytujú. Veľmi smutný, romantický film, po ktorom si uvedomíte aké krásne sú len také pre nás obyčajné dotyky. ()

demovka

Five feed apart je film pro mladé teenagery nebo prostě celkově pro mladé. Jim přinese poznání toho, jak je důležité zdraví, a ukáže důvod, proč dospělí můžou být přísní a něco zakazovat. Navíc se jim bude líbit ta spousta techniky, kterou hlavní hrdinové používají a bez níž by se vůbec neodešli. Bez diskuzí je to romantický příběh mezi Stellou a Dylenem s otevřeným koncem. Jiný konec by z toho dílka udělal nekonzumovatelný patos nebo výtvor, kde bylo vysloveno spoustu uvědomělých slov a zcela na nic. Velice přínosná a uvěřitelná byla přítomnost, vedlejší zápletka, kamaráda Poa (Moises Arias). Ta postava byla velmi příjemná a milá. Bohužel bylo velmi brzy jasné, že postava musí odejít, další jiné možnosti by děj postavili prostě na hlavu (viz pozn. výtvor). Další plus filmu byl herecký výkon Haley Lu Richardson (Stella) a Kimberly Hebert Gregory (Barb), budu chválit i mladého režiséra. Tito tři jsou zodpovědní za to, že i když je tam několik neuvěřitelných okamžiků a mladí vyslovují spoustu dospělých replik (minus za scénář), dílko má punc opravdovosti. Kdo by v 35 dokázal natočit romantický film, kde jsou jen dva krátké akční okamžiky a přitom u filmu vydrží většina mužských diváků? Ps: neuronila jsem ni slzu. ()

baron156

Viděl jsem málo romantických filmů, ale tenhle byl opravdu dobrý. Je dobrý vidět Cole Sprouse v jiné vážnější roli. Možná jsem cíťa, ale ten konec byl skvělý. ()

Martin.O

Má to sice trochu slabší rozjezd,ale druhá polovina filmu už je hodně silná,emocemi nabitá romantika,u které potečou potoky slz. ()

stefi13

Velmi sympatické obsazení, klišé, nereálné situace, těžké téma umírání, to všechno tam bylo. Mě to za srdce chytlo, ale určitě záleží v jakém rozpoložení zrovna jste. Herecké výkony mi přišly věrohodné, chemie mezi hlavními postavami rozhodně byla. Určitě doporučuji si potom najít na youtube dokument o Claire Wineland, kterou je tento film inspirovaný. A připravte si kapesníky, budete je potřebovat. ()

Pejda

O cystické fibróze jsem až do doby, než jsem shlédnul tento film, nevěděl. Je to klasicky vyvíjející se příběh lásky, ale s tím rozdílem, že si jí daný pár nemůže vychutnávat stejně jako zdraví lidé se vším všudy. Rozhodně doporučuji se na tento film podívat. 75% ()

korela

Nějak nechápu ta vysoká hodnocení. Mě Five feet apart připadalo jako vykrádačka stokrát omletého námětu beznadějné/zakázané lásky lidí s nevyléčitelnou nemocí. Hlavní hrdinka byla neskutečně sympatická, love interest už tak moc ne. Přestože se jedná o samé dobré herce, měla jsem celou dobu pocit, že tady nemají vůbec co hrát a nedostávají příležitost využít ani část svého potenciálu. Celý příběh je podaný tak nudně a nedějově, hlavní hrdinové pořád sedí v posteli, léčí se nebo se dohadují, romantická linka působí nepřirozeně a nepravděpodobně - v jednu chvíli je Stella odhodlaná si ze zcela rozumných důvodů držet Willa od těla a v další scéně už ho hrozně miluje, nemůže bez něj být a je ochotna pro něj riskovat život...Vůbec mě to nechytlo, v půlce filmu jsem přepnula program. Nemám ráda rozkoukané filmy, ale opravdu nevím, jestli tenhle konkrétní někdy dokoukám. ()

Phoenixcq

Takovej průměr. Škoda těch naprosto zbytečných klišé, spíš bych ocenil, kdyby to bylo více inteligentní a konzervativnější. Od začátku je jasné, jak to dopadne, ale to moc nevadí. Je to spíš citovka pro holky - ale nezapomeňte si vzít kapesníčky. 😂 ()

Thalin

Nemůžu tomu upřít originální pojetí. Ne zamilování dvou nemocných lidí, to už tu bylo mockrát. Ale je to prostě pojato trošku jinak. O téhle nemoci jsem už slyšela, ale že je až tak striktní v tolika věcech, jsem nevěděla. Nápad s odstupem tu tvoří vtipné a milé momenty. I když to za mě táhl hlavně Will, Stella mi až tak sympatická nebyla. Konec je prostě doják, který člověk čeká, ale i tak si říká, že to sakra není fér. ()

13Maty13

"We need that touch from the one we love, almost as much as we need air to breathe. But I never understood the importance of touch. His touch. Until I couldn't have it."     /// Skvělá teenage romantika s příjemnou atmosférou. Hlavní dvojice měla krásnou chemii. Cystická fibróza je pěknej hnus a překvapila mě všechna ty opatření a pravidla mezi ostatními pacienty. Herci jsou všichni úžasní, nechybí ani emocionální momenty a krásná romantika. Hromada klišé mi zas tak nevadila, ale občas mě štvalo jak se postavy rozhodují. I přesto je to skvělý!   / Hodnocení: 8,5/10. ()

berberry

Příběh lásky dvou lidí. Je to hollywoodský styl, takže nějaké scény jsou kýčovité. Avšak se mi film moc líbil a velice mě dostalo to, že taková NEMOC OPRAVDU EXISTUJE A OPRAVDU MÁ TAKOVÉ PRAVIDLA. Překvapilo mě to a viděla jsem videa i muže, který tuto nemoc má a zažil si něco podobného, jako Will a Stella. Proto se mi film moc líbil a ohodnotila jsem ho 5*. Hvězdy nám nepřály mám ráda, ale nemoc dívky byla smyšlena. ()

artlover

Neobľubujem filmy postavené na citovom vydieraní a tento mi pripomenul prečo. Slabšie ženské povahy (ako ja) film presmoklia a na konci sa úplne zložia s ukrivdeným pocitom voči celému svetu, ktorý (POZOR SPOILER) dovolí nechať chlapca zmiznúť medzi svetlami bez vyhliadok na ... čokoľvek. Napriek tomu, že sa všetko odohráva v nemocnici ma prostredie neznechucovalo a mladí herci prekvapili celkom schopnými výkonmi. Mám radosť, že sa zase niekde objavila Parminder Nagra. Od Pohotovosti ju podvedome obliekam do bieleho plášťa, takže ma v tomto filme jej prítomnosť potešila. ()

sadsammy

Dobrý romantický film pro teenegery. Jsem si myslela, že je to zase nějaké typické drama pro děti 12-16 let ještě k tomu, že hlavní postavou fešák Cole Sprouse vůbec nedávalo naděje, že to bude dobré. Ale dala jsem tomuto filmu šanci (plus neměla jsem moc na výběr) a nemohu říct, že film mě nějak zklamal nebo po jeho shlednutí jsem měla špatný dojem. Musím se přiznat, že i já uronila pár slz na konci filmu, i když jsem nebrečela ani nad nejsmutnějším filmem Hačiko nebo možná jsem koukala ve správnou chvíli a nálada byla akorát na takové plačtivé drama. Dobrý námět filmu a aspoň něco nového v tomto žánru. Třeba o cystické fibrozě jsem nikdy neslyšela a vůbec nevěděla, že opravdu existuje pravidlo pěti kroků mezi nemocné. Hra herců také byla velmi povedená. I když jasně, že tady je typické kliše o lásce dvou nemocných, kteří by neměli být spolu, stejně drama něčím drží a chce se na to koukat dál a vědet jak se skončí romantický příběh dvou zamilovaných a odsouzených k smrti. ()

ProkesPetr

Nikdy jsem nemusel romantický filmy jenže tenhle film byl prostě úžasnej. Herecký výkony a emoce byly skvělé zahrány a snad nebyl moment kdy bych se nudil. I konec byl skvěle udělaný takže tomu dávám 85% což je pokud se podíváte na mé komenty u ostatních filmů hodně. ( 85% ) ()

Bara.Juricko

U tohoto filmu jsem brečela mnohokrát a po desáté jsem to přestala počítat. Byla to nádherná podívaná, která pojednává o neskutečné lásce, která může přijít v tu nejméně vhodnou dobu. ()

MatoPalkes

Dotklo sa ma na to. Haley Lu Richardson je vo svojej úlohe fantastická, ona je tým hlavným dôvodom, prečo sa mi film páčil. Záver sa mi žiaľ nepáčil(presnejšie jeho spracovanie) , ale to je len môj názor, možno niekomu ulahodí. Rozhodne odporúčam. ()

Nam.94

Nechci být zlá ale film nepřinesl nic nového, jediná nová věc pro mě - je že jsem se dozvěděla o té nemoci. Jinak je to typické romantické klišé co jste už mohli 100 vidět, není to úplně špatné, je tam dost dobrých scén ale má to i slabé chvilky- ukazování si jizev, příběh o její sestře (nechci sby to vyznělo necitlivě ale zdálo se mi to zbytečné, ději to nijak nepřispělo), úmrtí toho Póla/Paula idk pardon (taky to pro příběh nemělo tak velký dopad). Pokud hledáte odpočinkovou romantiku která se snaží být na jednu stranu vážná ale na druhou, je plná klišé scén, je tento film pro vás. Mě to neoslovilo ()