Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Dunric

Dodnes nepřekonané zpracování Howardova díla a možná i fantasy obecně, a to i přes stáří svého vzniku. To co tento film zatím povyšuje nad ostatní je především atmosféra, která odpovídá duchu předlohy a je okořeněna alespoň špetkou původní filosofie. To vše podtrženo výborným soundtrackem. Sympatická je i dávka "politické nekorektnosti", se kterou se už dneska filmy netočí nebo alespoň ne blockbustery. ()

Thomash

Tenhle film bylo moje první přičuchnutí k fantasy žánru a zároveň jeden z nejlepších. Bohužel pokračování je slabý odvar, ajko všechny dvojky a remaky slavných jedniček :o( I teď po 25 letech má preo mně zvláštní atmosféru a rád se na tuto pohádku pro dospělé kdykoliv podívám. ()

Cronan

Barbar Conan je jedním z nejznámějších fantasy děl. A jeho filmové zpracování, s Arnoldem v hlavní roli je pro mě jením z kultovních fantasy snímků. To, že Arnold pořádně hrát neumí, a v podstatě jen střídá dva výrazy tváře (drsný a hodně drsný) tu není vůbec na škodu a v podstatě se to sem hodí. Stejně jako v Terminátorovi. Tam mu však stačil jen jeden. ()

Masinfira

Conan = Arnold a Arnold = Conan, tak to prostě je a bude. Možná to není bůhvíjaký herec milostných scén, ale barbara dokázal zahrát jako nikdo před ním a nikdo po něm. Osobně pro mě nejlepší film z říše fantasy. Efekty jsou možná horší než třeba u Pána prstenů nebo Harryho Pottera, ale ten příběh a to, že hercům jejich roli věřím, to stojí za to. ()

goodridge

aj po rokoch ked vysielaju tento film v televizii ho pozeram ako male dieta ktore to vidi prvykrat. a co sa tyka hudby to je to najlepsie co som kedy vo filme pocul. bravo ()

insky

Každý z nás hádam videl tento film ktorý dostal Arnolda medzi stars film.priemyslu, aj keď v tom filme z herectva nič svetoborné neukázal - keď nerátam ten vypracovaný biceps v prológu :)) Nejaké hodnotenia nemá asi význam tu písať, ja môžem aj s odstupom času povedať že takto nejako (by) mali vyzerať filmy typu Fantasy. Na tú dobu -20rokov nazad ale aj teraz slušný, vizuálne zaujímavý snímok. ()

jericho001

YES,YES,YES a ještě jednou YES!!!!Tak takhle si představuju pravé,syrové,krvavě zbarvené fantasy.A vůbec mě nesere že se začne kecat prakticky až po čtvrt hodině.John Milius natočil skvělý film po všech stránkách,které nemá žádné hluché místo.Arnold je zde nabušenej jak hovado(a to musel ještě polevit v posilování bo kvůli prsním svalům se mu špatně zacházelo s mečem),James Earl Jones je v roli Thulsy soudce perfektně slizkej,Sandahl zde ukáže své ladné křivky a nakonec Max Von Sydow v roli krále Osrika je dobře našmelenej.Nesmím také zapomenout na vynikající hudbu Basila Poledourise jenž dodává celému filmu tu správnou atmosféru.U mě nejlepší fantasy co jsem viděl a Lord of the Rings se může jít zahrabat. ()

legenda

jako dítě jsem tento film miloval a i dodnes patří mezi moje nejoblíbenější filmy.na tomto filmu je hodně dobré to že celý film tam hraje krásná symfonie.je to prostě filmová špička druhu krerý se už moc netočí a to je asi ta největší škoda.herci,režiséři a další jsou v pohodě.no co dodat? zaručeně pět hvězdiček. ()

JancakV

Pro mne naprostá klasika, která do dnes není žádným fantasy překonána. Skvělé záběry a dobrá výprava, Arnold hraje nejenom svaly, úžasná hudba, všechny postavy mají ducha, … Je to film, na který se vždy rád kouknu znova. To POMO: Dlouhé záběry jsou tu skvělé a rád si je užívám, podobně jako je zbožňuju v Hodný, zlý a ošklivý. Dobře že tam jsou. :-) ()

DAOX

Film, který jsem viděl jako malý kluk na VHS a s dabingem typu „au, au, au, ...buch....buch...", a pak se měsíc proháněl i s kamarády s dřevěným mečem po ulici. Arnold je Conan a Conan je Arnold. Buch, buch. ()

Geralt66

Absolutní fantasy klasika. Samozřejmě vzhledem k době jsou například některé triky slabší, ale je to vyváženo fantastickou atmosférou a to doslova. Miluju tenhle film a vždy milovat budu. ()

zmirix

Kdysi kultovní film dnes už moc nefunguje.Kdysi bych dal asi 5 dnes 3 ale z nostalgie a za výbornou hudbu dávám 4. ()

oli1va

Tři hvězdy z nostalgie. Když jsem nesál mléko, tak jsem hltal Conana. Bohužel s věkem přišlo i prozření, jak hrozné herecké výkony předvádí téměř všichni a jak to je celé vlastně groteskní.. ()

Muad

Opravdu výborný doprovod k jednomu z nelepších soundtracků všech dob. Ale ne, to bych ten film přeci jenom trochu haněl. I když hudba Basila Poledourise je opravdu nadčasová, tak film má i bez ní co nabídnout. On je totiž i po vizuální a herecké stránce dobře zvládnutý (Nechápu lidi, co tu píší, že film má otřesné herecké výkony. To se pak asi nemohou dívat na 90% filmové a televizní produkce). Nabízí i po letech nevšední filmový zážitek. Pro mě prostě klasika.. ()

Wolf28

srdcovka kdo asi pustí třeba dnes poprvé tak ho to třeba nezaujme... Arnold jako Kratos z herní serie God of war ()

Johny_Blaze

O co jde? Jde o starou klasiku s nejznámějším svalovcem světa. Proč se na ní podívat? Protože je to pecka! Osobně tenhle film miluju a vyrůstal jsem na něm takže každé jeho další shlédnutí mě akorát obohatí o dobrý pocit. Jistě, nemůžete čekat žádné počítačové megatriky ale i bez nich je Conan skvělým filmem což je pro něj rozhodně plus. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)