Reklama

Reklama

Falcon a Winter Soldier

(seriál)
  • USA The Falcon and the Winter Soldier (více)
Trailer 3

VOD (1)

Epizody(6)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

Videa (8)

Trailer 3

Recenze (259)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

jsem velký fanda Marvelovek a jsem schopen a ochoten jim leccos odpustit,ale všechno má svoje hranice a Falcon a Winter soldier jsou to nejslabší co zatím v marvelovské dílně vzniklo.Akce je taková standardní a ničím nevybočující,chvílemi je to takové divně zmatené (za což může nejvíc chaotický stříh) a úplně to nedrží pohromadě.Moc tomu nepomáhají ani postavy.Carli je jako "záporák" tuctová,Bucky se utápí v sebezpytování,ze Zema je karikatura sebe sama a korunu tomu nasazuje sám Falcon.U něj totiž dochází k nejdivnějšímu přerodu Z normálně sympatické postavy se totiž stává otravný moralista a největší WTF moment přinese ve chvíli když jako důvod odmítnutí být novým Capem uvede barvu kůže.Jako vážně?Už i v tomhle universu,kde nebyl důvod sem zatahovat tohle se teď najednou bude hrát na to,že by lidi neunesli,že nový Cap is black?Sorry,ale tohle neberu a doufám,že se marvel nechce touhle cestou ubírat i nadále.Nejzajímavější je tak nakonec trochu překvapivě John Walker,a jeho přerod z vojáka do Capa a následně zrod US Ageta.Za tři,ale jen tak tak...60% ()

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál byl kat mých uší. Horší dialogy a hlavně monology jsem dlouho neslyšel. Falcon fňuká, že není hoden Kapitánova štítu, Winter Soldier fňuká, že si nemůže najít holku. Oba fňukají, že vláda USA vytvořila nového Kapitána Ameriku. Jejich investigace probíhá ve stylu Pat a Mat - bez jakékoliv koordinace, či promyšleného systému. Pokud by se takhle chovali jakýkoliv agenti s povolením zabíjet, po pár dnech by přišli o funkci. A když už si člověk myslí, že nemůže být hůře, přijde na řadu ta zatracená propaganda. ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Ocitáme se ve světě, kdy půlka planety povstala z popela (doslova). Falcon a Bucky záhy zjistí, že někdo opět vytvořil supersérum, které použila radikální skupina, aby prosadila své zájmy. A naši hrdinové mají za úkol je zastavit. Hned po prvním dílu je jasné, že cílovkou je, stejně jako v případě filmového Captain America: Winter Soldier, dospělejší publikum. Hodně se řeší psychický stav hlavních hrdinů a celková atmosféra je temnější. Co se postav týče, Falcon byl ve filmech vždy zajímavý, ačkoliv nikdy nedostával příliš prostoru a samotný Anthony Mackie strávil na plátně minimum času (v akčních scénách ho zastoupil kaskadér a jindy byl CGI). Zato Winter Soldier mi přirostl k srdci víc, ať už jeho postava nebo představitel. Kdykoliv se tedy objevil na obrazovce v této seriálové verzi, byl jsem velmi spokojen. Co mi ale vadilo, bylo příliš časté a zmatené poskakování mezi lokacemi. Co jsem vyloženě nesnášel, bylo chování některých vedlejších postav, třeba bankéře, který chtěl po Falconovi selfie, jako nějaký praštěný puberťák (nehledě na to, že celá scéna s půjčkou nedává smysl... Sam přece pracuje pro vládu a musí dostávat plat). V takových chvílích jsem si představoval, jak nějaký mladý klučina nebo holčina pracující pro Disneyho aktivně prosazoval tyhle typy scén s cílem zaujmout moderní náctileté publikum závislé na chytrých telefonech. Každopádně... po technické stránce byl seriál zařadil někam mezi Ant Mana a Spider-Mana. Těžký průměr. Až na střih, který mi místy opravdu vadil. Proč musí zběsilý střihač během obyčejného rozhovoru dvou lidí, který trvá jednu minutu, stříhat každé tři vteřiny? Snad aby si diváci nevšimli, že na plátně hrají špatní herci? Tak mi to připadalo. Nejhorší je to v akčních scénách, kde má střih za úkol zamaskovat absenci dostatečné přípravy. Stříhat každou vteřinu je prostě zhovadilost, vůbec nevím, co se na obrazovce děje. Kdybych měl seriál shrnout do jedné věty, tak bych pochválil Buckyho a rychle na vše zapomněl. Není v podstatě o co stát. Ačkoliv seriál má své světlé momenty, jedná se pouze o nadprůměr. P.S.: Dočasný kapitán Amerika byl nesympatický mladík... jestli to bylo úmyslem tvůrců, tak jim to vyšlo na jedničku. P.P.S.: Chápu, že se musel právě Sam stát novým Kapitánem Amerikou, ale raději bych uvítal Buckyho, protože je to za a) sympaťák a za b) je supervoják. Neumím si představit, jak bude Sam bojovat, když je obyčejný člověk. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Můj oblíbenec Bucky je za mě černým koněm MCU, jednou z nejkomplexnějších a vůbec nejzajímavějších postav, která si zaslouží jakýkoliv možný prostor ve filmech/seriálech, Sam na druhou stranu je takové dobrácké, ale malinko nezajímavé sluníčko, ale jejich vzájemné interakce stojí za to a je škoda, že jich nebylo zas tolik, protože se na tom dalo krásně stavět. Když se k těm dvěma přidá Zemo v podání skvělého Bruhla, nebo stará známa Emily VanCamp (jejíž finální vývoj se mi teda úplně nelíbí a hlavně mi k ní nesedí), a v neposlední řadě i nový nestabilní Cap, tak už je to celkem zajímavá partička. Seriál disponuje opravdu skvělou akcí a na seriál vynikající choreografií soubojů, na které je skutečně radost se dívat a příběh docela ujde, i když záporáci v podobě Flag Smashers nejsou úplně to pravé ořechové. Je škoda, že blýsknutí brutální syrovosti čtvrtého dílu bylo opravdu jen slabým zábleskem a ve skutečnosti šlo o zbytečně přeslazenou pohádku s takřka happyendem. Pokud si totiž nějaké MCU dílko zasloužilo drsnou verzi a Rkový rating, mohl to být právě Černej Falcon se Zimníkem. S Buckym a hlavně jeho psychickou stránkou se pracuje výborně, přesně to mě zajímá a chci víc, naopak ze Samuela se stává lehká, dokonale mravokárná osina (podobně jako býval Kapitán, kterému jsem to ale přeci musel prominout). Peníze jsou rozhodně vidět a na seriálové poměry jde o skutečně slušnou podívanou, ale udávaných 25 milionů dolarů na epizodu mi přece jen přijde nějak moc. Nechci ale znít nějak zklamaně či nespokojeně, to vůbec! Seriál si drží kvalitu a snad už jen kvůli tomu množství vynikající akce stojí za zhlédnutí, hlavně cením prostor, který je dán prohlubování zajímavých, ale pro filmy relativně vedlejších postav, což jim přidává na charakterové hloubce a uvěřitelnosti. Minimálně Buckyho a Zemu si poprosím naservírovat v nějakém dalším počinu, US Agent jakožto slabší kombinace Capa a Punishera má také určitý potenciál, pokud by šlo o Rko! Celková spokojenost a podobná overall kvalita jako u WandaVision, byť jde o diametrálně naprosto odlišné pojetí a zpracování. ()

Sammya 

všechny recenze uživatele

Jsem rozpolcená, protože jsem chtěla, aby mě to bavilo, a hlavní dva herci jsou skvělí, jsem ráda, že jejich postavy konečně dostaly nějakou hloubku, a jejich špičkování, spolu ještě s Baronem Zemo, nemělo chybu. Akorát v podstatě nevím, o čem to bylo, protože co se týče děje, tak mě to vůbec nebavilo. Zaujalo mě akorát, že tam byl očividný záporák, pak nový Captain America byl vlastně v podstatě villain, a pak se ukázal ještě celkový, skutečný padouch, který se vlastně neukázal. A taky mě bavilo sledovat záběry z Prahy. Příběhově to ale bylo slabé. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (108)

  • V seriálu je jednou z hlavních postav Sam Wilson alias Falcon (Anthony Mackie). Vznik této postavy sahá do roku 1940, kdy se postava se jménem Falcon objevila ve dvou komiksech. První byl od Bill Everett s názvem „Human Torch Comics #2“ a druhý „Daring Mystery Comics #5“ od Maurice Gutwirth, který postavu Falcona vymyslel. Tento Falcon se však jmenoval Carl Burgess a neměl křídla. V září roku 1969 však došlo k reeditaci Falcona v „Captain America #117“ od Stan Lee a Gene Colan, kde se prvně objevil Sam Wilson, tak jak ho známe dnes. Dostal křídla a v komiksech (na rozdíl od filmů) byl mistrem v sokolnictví. Kromě titulu Falcona se stal po Bucky Burnes (Sebastian Stan) dalším Kapitánem Amerikou. Odkaz na tuto skutečnost jsme mohli vidět v Avengers: Endgame (2019). (3T)
  • Během natáčení si Sebastian Stan zlomil prst na noze, když omylem narazil do zdi uprostřed noci, když chtěl jít na záchod. S bolestí se musel vypořádat při natáčení akčních scén v Madripooru a z boty mu museli pomáhat mezi záběry dva lidé, aby si mohl ledovat nohu. (Kubaaa97)
  • Ve scéně odehrávající se ve Švýcarsku je jedno auto označeno „Sicherheitsdients“. Správný pravopis ale je „Sicherheitsdienst“. (Kubaaa97)

Související novinky

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (více)

Reklama

Reklama