Adman

Velkolepé vyprávění, to je přesně Scorseseho parketa. Každý má dělat v životě to, co umí, tak ani tento režisér nečiní jinak. Příběh je dle skutečnosti, což diváka hned od začátku kopne do nosu a pořád si tento fakt připomíná. Robert De Niro je pan herec, to všichni víme. Sharon Stone by ještě potřebovala možná trochu dozrát, ale výběr hereckého obsazení je jedna z velikých alchymií natáčecích příprav. Tady je ovšem výsledek téměř dokonalý. Vyprávění dramatu je nenásilné a pozvolné, ale v žádném případě není nudné a uspávající. Expozice je dlouhatánská, to ano. Snaha ji udělat interaktivě pomocí vnitřních hlasů coby komentářů se vyplatilo a je snažší se prokousat do druhé poloviny, která už má větší spád. Jak je známo, tak vzdáleně tento film navazuje na o pět let starší vynikající snímek stejného autora, "Mafiáni". Stejně jako tam, tak i v Casinu jde především o peníze. Sam "Ace" Rothstein se ale nešťastně zamiluje. Jak je rozumný a koná duchaplně a moudře, tak toto byl osudný krok zpět. Překrásná Ginger McKennaová je totiž nevyrovnaná, má sklon ke drogám (ať už akohol nebo třeba kokain) a ikdyž nakonec ke svatbě svolí, vše nabere ke špatnému konci. Konec Sama je ovšem zahrán veselou notou, což po tak trnicé cestě mnohé z nás zahřeje u srdíčka. ()

frashmaker

Bylo zde několik geniálních scén, které mě zvedaly ze židle, ale všehovšudy mi pořád příjde, že filmům Scorseseho něco chybí. Celou dobu si člověk říká, že to je parádní film a čeká, jak to asi může dopadnout a pak to skončí a zjistí, že to vlastně nedopadlo nijak. Není to vůbec špatný film, nenudil jsem se, ale nic víc tam nebylo. ()

SaNcHeZ_cz

Martin Scorsese ve své nejlepší formě. Casino, ačkoliv nabízí opět obdobnou tématiku, obdobnou poetiku a hlavně obdobné postavy v typických situacích, přináší i tak něco nového. Nový důkaz režijního génia který přináší do detailu vybarvený obraz kriminálního podsvětí napojeného na hazard ve Vegas, na pozadí silného osobního dramatu hlavního hrdiny. Skvělí herci, mistrná režie a celkově příjemně stylová forma jsou zde důkazem, že se jedná o jeden z nejlepších filmů této tématiky vůbec. Někomu možná přijde poněkud přemrštěná délka, nicméně při využité formě vyprávění to nakonec ani člověku nepřijde. Casino je totiž filmem, který si své místo v žebříčcích nejlepších filmů jistojistě zaslouží bez vyjímky. ()

kobejn

Když jsem na film šel někdy v 96 do kina nemohl jsem tušit, že toto bude jak poslední mistrovský film M.Scorseseho, tak především DeNira a také, že to bude jejich poslední vzájemná spolupráce...alespoň z ní udělali nezapomenutelný zážitek, film, který během tří hodin prosviští ve vaší hlavě za pár vteřin...ale zbyde vám po něm dojem, že jste prožili dvacet let...prostě časový paradox...film je to ale prostě jedinečně kvalitní. ()

mysiak

Aj keď Scorseseho pomalé tempo moc nemusím, tomuto filmu to svedčí...ukazuje pravú stránku ako to chodí v Las Vegaských kasinách, kde hrá typický dobrý Robert De Niro a zdatne mu dýchajú na krk Sharon Stone a Joe Pesci...no proste klasika, ktorú treba mať v domácej zbierke ()

Asgy

Po Goodfellas další výborná gangsterka Martina Scorseseho, která není zase tak úplně čistou gangsterkou, ale taky sondou do jednoho kasína v Las Vegas. Joe Pesci sice malý vzrůstem, ale stejně jako v Goodfellas budící obrovský respekt - jde z něj strach, jenom se křivě podívá. Prostě Robert De Niro a Joe Pesci zase spolu v jednom filmu nemají chybu. I když byla postava Nickyho drsná, byla podána tak nějak vtipně. No a nemůžu zapomenout na výbornou Sharon Stone, která svoji nesympatickou roli zvládla bravurně. ()

Praxis

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Naprosto mistrný pohled do zákulisí kasína, života jednoho "prostého" mafiána a celé rodiny. Polodokumentární styl s vyprávěním hlavních hrdinů vás vodí za ručičku, takže se v tom skutečně neztratíte a budete seznámeni se vším, co takové mafioso Casino dělá. Mafiánská linka se pak ještě prolíná s linkou rodinného dramatu, kde exceluje Sharon, která si opravdu po právu zasloužila nominaci, ale spíš i Oscara. Roli zfetované a po penězích toužící "šlapky" jí totiž věříte po celou dobu a máte chuť jí rozmlátit hubu stejně tak, jako hlavní hrdina. Závěrečné vyřizování účtů je ukázkou toho, jak syrově a brutálně zobrazit popravu na televizní obrazovce.Kamera, střih, záběry na titěrné detaily, to vše a ještě více vás pohltí. Po celou dobu jsem se královsky bavil. Scorseseho rukopis jsem na filmu poznal. Tenhle pán má prostě talent. TOP 10 filmů: 95% ()

javak810i

Casino skutečně je tak trochu volným pokračováním Mafiánů. Zůstalo zde hodně herců (i když samozřejmě v jiných rolích) a opět se dočkáme i vypravěčského voice-overu, který musí i přes tříhodinovou stopáž vypomáhat s tím, aby se do filmu celý příběh Pileggiho předlohy vůbec vešel. Přiznávám, že místy to bylo celkem zdlouhavé. Ale skvělé herecké výkony (především Robert De Niro a Sharon Stone jako sexy mrcha byli výjimeční) a vskutku parádní zakončení tomu dodalo takový švih, který Mafiáni podle mého neměli. Proto hodnotím o kousek výš. Slabých 5*. ()

Ellmariachi

Musím se přiznat, že jak tyhle filmy můžu, tak buď jsem měl až příliš velké očekávání, nebo mi to sedlo o něco míň. Robert, Sharon i Joe Pesci slibovali parádní podívanou a podle hodnocení vypadá, že ji i nadělili. Jen já ji neviděl. Díval jsem se na sice slušný ale pro mě ničím speciální film z gangsterského a hráčského prostředí. Celé to bylo fajn, ale nijak zvlášť to neodsejpalo a já nevím. ... Nakonec mi tam chyběla třešnička na dortu. Epické finále nebo tak něco. Chyba bude asi ve mě , ale za mě jen 65 procent. ()

O.Peta

Genialita od samého začátku, pro mě osobně hlavně co se týká režie. Nádherně rozebraný mafiánský doupě od počátku až po jeho pád. Sharon předvedla fakt famózní, ke konci až hysterický, výkon :) Mimořádně se mi ale líbil J. Pesci, který se předvedl ještě lépe než De Niro. 90% ()

MikO_NR_1909

Musím sa priznať, že Kasíno som spočiatku prijal lepšie než Goodfellas, také luxusné usadenie vo víre strihu, oblekov, známych tvárí, infiltrácie peňazí, svete zhora, korupcii vs. implikačnej línie manželskej konfrontácie mi prišli ako intenzívnejší zážitok naproti klasickej mafiánskej story. Ale. Ako sa podarilo vniknúť do mentality gangstrov v Goodfellas a ako verne zobraziť podvody a život klamárov vo Wolf of Wall Street, Kasíno zvoleným prístupom spomínaného luxury, nedisponuje. Čisto subjektívnych 9 s tým, že kľudne som mohol dať plný počet. ()

zipper111

Mistrovská záležitost na můj vkus trošku dlouhá, dalo by se zkrátit tak na dvě hodinky, ale jinak vynikající výkony herců a propracovaný scénář dělají z Casina jeden z výborných mafiánských filmů. Avšak ne nejlepších... ()

Vojcl

Mistrovská podívaná, naprostá povinnost pro všechny fandy podobně laděných snímků!!! Stejně jako všechny Scorseseho filmy to má pomalejší rozjezd, ale zhruba v polovině stopáže snímek nabere tempo a směřuje neodvratně až k šokujícímu závěru... Joe Pesci si tu úspěšně zopakoval roli agresivního gangstera a kdo by pochyboval o kvalitách Roberta De Nira, že?! A jako bonus navíc ještě Sharon Stoneová ve svých nejlepších letech kdy uměla ještě hrát... ()

Lum3n

Precizně zrežírovanou gangsterkou nás provází tradičně dobrý výkon De Nira a skvělý Pesci. Casino je opravdu skvělá sonda do života v Las Vegas a jeho možností. Pět hvězdiček ale nedám, možná kvuli lehce přepálené stopáži, možná kvuli až příliš přímočarému ději, možná prostě proto že k dokonalosti tomu přece jen ještě chloupek chybí. ()

Orlau32

Velmi zajmavý film. Martin SCORSESE opravdu umí. Podkladem filmu je skutečná událost ze světového hráčského doupěte v Nevadě - Las Vegas. Tříhodinový film je tak mistrně natočen a samozřejmě obsazen hvězdami :Robert De Niro, Sharon Stone, Joe Pesci a James Wood. Všichni odvádějí skvělé výkony, ale co vyvádí v závěru filmu na scéně Sharon Stone, to se jen tak hned nevidí. Není divu, že byla nominována za tuto roli na Oscara. Musím se divit, že ji ve finále neobdržela. Příběhy s tak dlouhým dějem, začínají někdy nudit, ale tento film vás udrží v napětí až do konce a jenom žasnete kolik svinstva se točí kolem velkých peněz a jakých zločinů jsou schopni lidé kvůli prachům udělat. Vynikající film, který fakt stojí za 5*. ()

speedy3

Jediný co by se snad dalo vytknout, je zbytečná délka a lehká "roztahanost" filmu oproti Mafiánům. I přesto skvělý příběh, výborné obsazení a perfektní výběr hudby. 5* ()

gogos

Mozna az moc tahle, mozna az moc obluzujici stredni pasaz, mozna skoda, ze nebyl prostor na to, nechat vyniknout De Nira. Ale za zacatek, posledni hodinku a vynikajici vykony Sharon Stone a Joa Pesciho musim dat 4*! Ale do klasik tymu Tenkrat v Americe, Neuplatnych nebo Kmotru to ma daleko... ()

SarumanKo

Dokonalý, skutočne dokonalý briliant kinematografie, ktorému sa nedá vyčítať jediná chybička. Zábavné, štýlové, drsné, citlivé, silné. A pri tom hodne realistické a detailné. Doteraz som mal v tvorbe Martina Scorseseho trhliny, ale po tejto úchvatnej trojhodinovej gangsterskej legende som si sľúbil, že tvorbu tohto filmárskeho génia si poctivo dosledujem. Úžasný Robert De Niro sa pravdepodobne narodil do úlohy Esa Rothsteina, z malého mužíka Pesciho mi zase behali zimomriavky po chrbte rovnako často ako som sa na ňom schuti smial. Odporná Sharon a vynikajúca hudba sú len ďalším kladom veľkolepého mafiánskeho príbehu na pozadí reálnej vegaskej hráčskej mánie - čo viac si priať? (100%) ()

Makky

Fenomenálne prerozprávanie príbehu legálnych i nelegálnych zárobkov, argumentačných i ručných-stručných útokov, loajálnych i krivých vzťahov... a to všetko v sprievode tých najlepších v danom žánri. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011