Casino

svik

No když jsem se na tenhle dá se říct kult díval ani jsem neměl páru od koho pochází. U takových filmů si říkáte to může natočit buď obrovský umělec a velikán který rozumí filmovému umu nebo naprostý začátečník který měl štěstí. no poté co jsem Casi zkouknul po těch nekonečně napýnavých 3 hodinách , jsem se kouknul na csfd no a byla to ta první možnost a ještě od Scorseseho no tak to byla bomba . V příběhu duchovní mluva dvou hlavních postav která nách provázela celým filmem byla úžasná. No a s nabývajícími otáčkami nerostla ale gradace bylo to kolísavé vyvažování. No a nejlepší je vždy u mafiánů závěr jejich promyšleného a neočekávaného díla. To se zde povedlo. Vraždy na poušti policajti mafiáni ženský chlast drogy prachy prachy a zase prachy o to de a pro to se žije v CASINU. ()

villon17

Naprosto jednoznačně a bez váhání. Zdánlivě nenáročné filmy vítám s otevřenou náručí, kvalitními herci a povedeným dílem nikdy nepohrdnu...Pět chvalozpěvy jako mnoho přede mnou snad nemusím, jenom se přidávám do zástupu nadšenců, kteří filmu propadli stejně tak jako já. ()

corpsy

Moja obľúbená trojka ( Scorsese, De Niro, Pesci ) opäť v akcii. Síce niekoľko malých nedostatkov by som našiel, ale aj tak je to mimoriadne vydarená ukážka gangsterského žánru. Film sa dá užiť najlepšie v pôvodnom dabingu ( nemám rád ak sa nadávky nepreložia ako by mali - a to nielen u tohto filmu ) Čoho sa distribútory boja? Ak viem, že to pre deti a mládež nieje, tak im to nepustím. To bola už len taká malá vsuvka. ()

Marek1991

Brilantná životopisná gangsterka, ktorá poodhaľuje veľa praktík od podvodov, až po vraždy a zahladzovanie stôp. Vynikajúce obsadenie s Robertom De Nirom a Sharon Stone, či Joeom Pescim. Najviac na tomto filme mi vadila dĺžka a niektoré natiahnuté, či zbytočné veci a práve kvôli tomu nedám plný počet. Na tú dĺžku však boli aspoň opísané niektoré životné situácie z rodinného života. Dokonca aj také menšie ponaučenie nakoniec tomu dodáva svojský štýl. Osobný dojem mám z toho veľmi dobrý, najmä ako suverénne pôsobili hlavní herci vo svojich rolách. Najviac som si tento film užil, keď sme to pozerali v rodinnom kruhu a to bola sranda, ale mohli sa tu vynechať vulgarizmy, aj bez toho by sa takáto gangsterka založená na cti zaobišla, keďže tu išlo skôr o vysoko postavených mužov, ktorí si potrpia na cti. ()

Padme_Anakin

Las Vegas, organizovaný zločin, vzestup a pád. Ústřední trojice byla úžasná. Robert De Niro si v kvalitě A+ vystřihne cokoli, alkoholička a fetka Sharon Stone velice přesvědčivá, místy odporná, no a k nim nezvladatelný Joe Pesci, který mává stejně tak baseballkou jako perem. Drsná jízda mafiánským expresem. ()

F.man

Úplně bezchybná zpověď vedoucího casina v mafiánském Las Vegas. Tohle Scorsesemu jde, stejně jako De Nirovi, Pescimu a Sharon Stone. Bez dalšího komentáře, protože tenhle film ho nepotřebuje. This guy could fuck up a cup of coffee. ()

Marsik

Martin Scorsese - vynikající práce. Joe Pesci - brilantní výkon. De Niro - excelentní výkon... a takhle bych mohl pokračovat. Jedná se o napínavý a dobře natočený film, který vás provede světem mafie. Je zde výborně vidět, jak funguje Casino pod "záštitou" mafie. Takže by se tento film mohl s nadsázkou brát i jako dokument. Jinak obsazení dvou hlavních mužských rolí bylo opět správné (jako u GoodFellas-Mafiáni). Nemám co bych tomuto filmu vytknul, takže zasloužených 5 hvězdiček. // (29.8.2011) - viděno už nejméně po čtvrté a stále si stojím za tím, že se jedná o bravůrní film. I když tentokrát jsem si říkal, že kdyby režisér film o 30 minut zkrátil, tak by se nic nestalo. Na můj vkus těch hádek mezi De Nirem a Stone bylo moc. Ale to nic, stejně je Casino filmový skvost. Navíc finální čistka všech zúčastněných za doprovodu písničky "House of the rising sun" je dokonalá.100% - FSZ // (19.8.2013) - Co ještě dodat? Snad jen, že jsem si nyní s obrovskou chutí po necelých 2 letech tento filmový skvost připomněl a znovu jsem hltal každou scénu. Opět jsem si to dal s CZ dabingem, kde podle mého pánové Soukup a Prager předvádějí vynikající práci a bez jejich skvělého vypravěčského stylu by to nebylo ono. Rozhodně jsem zastáncem originálního znění s titulky (vyjma komedií), ale Casino s českým dabingem vřele doporučuji. Jednou jsem si to dal v originále, to pak se ale člověk nemůže do děje tolik ponořit, sledovat každý detail a nechat se královsky bavit při sledování tohoto ojedinělého filmu. FSZ stále zůstává. 100% (with J.) ()

Astaroth12

Ked som o nejakom filme tvrdil, že má dokonale prepracovaný príbeh, tak to som ešte nevidel tento film, lebo práve tento film disponuje geniálnym prepracovaním, kde sa myslelo na každý detail, všetko tu zapadalo krásne do jedného celku. A je to jeden z malá filmov, ktoré majú skoro tri hodiny, ale vobec nemal hluché miesto ani nudné, vobec ani jedno, stále bol zaplnený záživnosťou a stále niečo divákovi predhadzoval, stále niečo riešil, stále mal v šuplíku schované niečo čo vybafne na diváka práve v tej chvíli, keď to nečaká. Scorsese je neskutočný vyprávač a jeho filmy máju silu aj po rokoch a tento film nieje výnimkou. A v tomto filme tu svoju režisérsku genialitu vycibril do dokonalosti. Ako film postupoval troška strácal dych a bol zaplnený aj nevýraznými vecami. A len jedno mi tu prekážalo a to S.Stone, nemám ju rád a aj keď tu hrala Femme fatale, vobec mi tak neprišla, ale to je len môj problém. Kamera, scenár, réžia, herci všetko na vysokej úrovni, tak u mňa zas plný počet. ()

bloom

Skoro by se mohlo říct, že Casino nepřináší nic nového, vždyť tohle už předvedl Scorsese v Mafiánech. Ale Casino působí mnohem lidštěji a De Nira si na rozdíl od Raye Liotty okamžitě oblíbíte. Je sice pravda, že Joe Pesci se víceméně opakuje, ale možná vás tu z něj víc mrazí. A soundtrack všemu dodává jakýsi další rozměr. Když Sam volá Ginger, která je u Lestera, tak song Harryho Nilssona Without you zní opravdu naléhavě. No a při té zvláštní verzi Satisfaction máte pocit, že všechno míří do pr... K tomu Louis Prima, dnes už stálice většiny mafiánských filmů. 100% ()

Kryton

Mám rád mafiánské filmy a Scorcese je na tento žánr expertem. Casino je brutální, místy zábavné (díky Pescimu) a kouzelné díky Sharon. ()

fannah

Pro mě nejzásadnější Scorseseho film. Film podle skutečné události, vyprávěný zprvu jako příběh, který okomentuje jak to všechno bylo, a skončí, se překvapivě velmi rozjede, a tempo mu vydrží až k samotnému konci, u kterého nabere takovou atmosféru a obrátky, že člověk zůstane sedět a neví co dál. Robert De Niro je jeden z nejlepších herců všech dob, a role v Casinu mu opravdu sedí. Nominaci Sheron Stone na Oscara se absolutně nedivím - spíš se divím, že se k Casinu nedostaly alespoň nějaké další nominace. Dávám jasných 100% a zařazuji do své desítky, ve zkratce: Kamera, střih, režie, dialogy, herci... DOKONALOST! ()

LINKIN

Kladné ohlasy přátel nelhaly. Martin Scorsese v té nejlepší formě vytvořil epické drama, k čemuž mu hojně dopomohla i ústřední herecká trojice, ze které nejvíc radno pochválit určitě Sharon Stone. Snad jedinou kaňkou se zdá být lehce přemrštěná stopáž, ale ta půlhodinka navíc mě od plného hodnocení v tomto případě určitě neodradí. Moc se mi líbilo například střídání Er a Ich formy ve vyprávění nebo kamerové vychytávky. S každým dalším Scorseseho filmem člověk akorát kroutí hlavou, proč zrovna za Skrytou identitu? Prapodivné je leckdy rozhodování akademie. Ale škoda slov, vše důležité již bylo ke Casinu napsáno a tak snad nezbývá než dodat, že si velmi rád tuhle podívanou někdy v budoucnu zopakuju. ()

Cimr

Trochu omšelá fráze, ale v tomhle případě sedí - Scorsese netočí, ale maluje. Dává za sebe obrazy, které nejsou krásné, protože vyprávějí o chamtivosti, zneužívání moci, drogách, vraždách a podobných libůstkách, ale tím spíš z nich neodtrhnete oči. Ty tři hodiny utečou vážně hodně rychle, přestože celou dobu sledujeme víceméně jen tři postavy. Ale o ně právě jde. Překvapivě dobře hrající "zdrogovaná" Sharon Stone, agresivní Pesci a hlavně rozporuplný De Niro alias Ace. Je výborné, jak je jeho postava kontroverzní. Je nám ho líto, i když je to zběhlý podvodník a spolčenec mafie. A když na konci řiká: ,,Všechno se změnilo. Dnes to v Las Vegas vypadá spíš jako v Disneylandu" máme skoro nostalgické pocity... ()

NinonL

Casino je skvělý film odehrávající se v atraktivním prostředí. Zodpovědný mafián Robert de Niro se téměř 3 hodiny snaží udržet business, který si vybudoval, alespoň na hranicích zákona. Kamarád Joe Pesci mu však neustále háže klacky pod nohy a stejně se chová i jeho nedisciplinovaná milenka Sharon Stone. Podívaná, při které se nenudí nikdo. ()

Krissty

Když se racionálně zamyslím, je to perfektní film a úplně chápu jeho umístění v žebříčcích. Jenže mě to prostě nebavilo a bylo to strašně dlouhé, čímž film ztratil asi nejvíc. Z hereckých výkonů má můj obdiv Sharon Stone a možná trochu i Joe Pesci, ale to je všechno. Nejsem prostě fanoušek mafiánských filmů, tím to nejspíš také bude. Musím ale říct, že se mi moc líbil závěr, ten byl fantastický.. I když se na to teda jednu scénu vůbec nedalo koukat.... Ale jinak to ve mně žádný hlubší dojem nezanechalo, což mě trochu mrzí... ()

agentmiky

Trio Scorsese, De Niro a Pesci se nenabažilo nadmíru kladně přijatými Mafiány, a tak se pustili do dalšího snímku, kde opět figuruje mafiánské podsvětí. Scorsese sedící na svém režisérském křesílku a zároveň točící gangsterky se musí cítit jako ryba ve vodě, protože na co on v tomto žánru sáhne, to nezkazí, ale dodá tomu ještě nějaký neotřelý nápad navíc. Předlohu jsem nečetl, ale film se podle mě povedl opravdu skvěle. V hlavní roli zase ten démon De Niro, který děláním svých mafiánských grimas v obličeji dodává filmu špetku geniality. Ve vedlejší roli Sharon Stone, která ztvárnila roli potřeštěné De Nirovy přítelkyně fakt na jedničku. A pak tu máme zase Pesciho. Pokud jsem u De Nira napsal, že to je démon, tak co je pak Pesci ? To je dost těžká otázka na zodpovězení, ale já ho prostě a jednoduše stavím na vrchol pyramidy, na piedestal, z kterého ho nemůže vyšoupnout ani takové herecké eso, kterým De Niro bezesporu je. Casino oplývá brilantně vykresleným příběhem, opět absurdními momenty (kde se většinou objevuje Pesci) a také i zábavnými dialogy. Všechno je výborně vyvážené, závěr je dechberoucí. V porovnání s Mafiány je to až skoro identicky shodné, oba dva filmy daly tomuto žánru hodně. Kdo Casino neviděl, ať to ihned napraví. Za mě dávám 92 % ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011