kaylin

Martin Scorsese zase ukazuje, jak moc má rád voiceovery. Tentokrát nemáme jednoho vypravěče jako v podání "Mafiánů", ale rovnou vypravěčů několik. Vedou Robert De Niro a Joe Pesci. Scorsese opět kraluje ve vykreslování postav, ale divák má sem tam pocit, že to prostě není úplně ono. Ano, je to výborné, jenže už předtím tu byli "Mafiáni" a Scorsese sám sebe sem tam trochu vykrádá. Joe Pesci ale opět dokazuje, jak je skvělý. Bohužel i jeho role je si celkem podobná jako s tou v "Mafiánech". Sharon Stone potvrzuje, že je skvělá herečka. Robert De Niro... No, ten je prostě jedinečný. Ten mafián mu sedí dokonale. Jo, a tomuhle by se mělo říkat hollywoodský happy end. ()

blackrain

Velmi pěkně a dobře obsazeno. Z délky filmu se mi málem protočily panenky. Nicméně, tahle exkurze do jednoho kasína rozhodně stojí za to si ten čas udělat. Robertu De Nirovi ta role ale parádně sedla. ()

IllIlIlIIl

Jelikož jsem nějaký čas dělával dealera pokeru, tak jsem se na tento snímek těšil. Bohužel se mi dostalo zklamání. Důvody jsou zcela pragmatické. Celkově nemám rád takovéto rozsáhlé filmy, kdy jeden hlas v pozadí filmu popisuje a převypravuje celý příběh. Film má být jasný a zřetelný sám o sobě, bohužel nemám rád tyto objasňující kometáře (tento problém jsem měl i u filmů G.Ritchie). Dále Casino trvá takřka 3 hodiny, které jsou vzhledem k neubíhajícímu, táhlému a chudému příběhu nepřiměřené. Jediné, co mě příjemně překvapilo, bylo, respektivě byl Joe Pesci, který ztvárnil opravdu bizarní a brutální postavu. ()

Katzenklo

Zpočátku dokonalost. Fascinující úvod, skvělý a hlavně sprostý černý humor a výborný soundtrack plný Rolling Stones. Přibližně v polovině film ovšem ztratil tempo, zmizel původní náboj, najednou mi něco chybělo. Možná to bylo stopáží, jež je jen o minutu kratší než Vlk z Wall Street. Přesto hodně kvalitní záležitost, výborně zpracovaný námět. ()

slunicko2

Epická gangsterská balada. 1)  Že pan Scorsese je profesionál každým coulem, jistě nikdo nepochybuje. Jiná věc je, jak se jeho produkty líbí. U filmu oceňuji kvalitu řemesla a samozřejmě Roberta De Nira (šéf kasina). Větší problémy mám s morálním vyzněním._____ 2)  Film dává toto ponaučení věci neznalému divákovi: zločinci, kteří se řídí morálkou (?!) přežívají. Jo a taky: nevěř ženským._____ 3)  Celé dílo na mě působí jako jakési svérázné dokudrama o tom, jak to v hráčském byznisu chodí._____ 4)  Příjemné songy z 60. let jsou v rozporu s dobou, kdy se děj odehrával._____ 5)  Poslední půlhodinu získal snímek výrazně vyšší dynamiku. ()

stration

Já vím: Mafiáni, Tenkrát v Americe, Kmotr. Pro mě je ale jednička Casino. Naprosto mě fascinuje popis chodu samotného casina a zábavního průmyslu v tehdejším Vegas. Možná to tak bylo, možná ne. Je to ale jedno. Byla to doma Sama Rothsteina, Nickyho Santora a krásné Ginger. Ti tři tady ale nemohli dlouho fungovat společně. Drzost Nickyho a možná trochu podcenění ze strany Sama vede ke katastrofálním důsledkům. Dokonalé zpracování. Některé scény jsou snad nelepší, co jsem v podobných filmech viděl: kukuřičná scéna, závěrečné vyřizování účtů za zvuků House of Rising Sun. A hlavně bezchybní herci. DeNirovi věříte každé gesto, slovo, každý oblek mu padne. Joe Pesci mi připadá ještě šílenější než v Mafiánech. Jeho zuřivost, "vychcanost" a touha po moci a penězích je nesnesitelná. Poklonu zasluží i Sharon Stone. Krásná Ginger, která měla být Samovou životní sázkou, která se změní z nějkrásnější "paní šéfové" ve Vegas v zapomenutou, opuštěnou a zdrogovanou prostitutku, po které neštěkne už ani Nicky, ani její bývalý Lester. Casino jsem viděl snad desetkrát a ještě mockrát uvidím. Fascinuje mě. ()

PogoJoe

Nedá se říct, že by mě film nezaujal, ale je to typický Scorsesovský rozvláklý příběhový opus, který mě osobně příliš nesedí. Uběhlo to vcelku příjemně, ale nikdo z postav mě ničím nezaujal, s nikým jsem se v ničem neztotožnil, nikdo mi nebyl sympatický. Spousta starých, ziskuchtivých, břichatých páprdů, kteří sebe pokládají za vrchol všeho. Na druhou stranu je tu hezky ukázaná leckdy až primitivní jednoduchost, opravdovost a absurdnost takového gangsterství. S patřičnou dávkou komentované ironie. Vím, že film podruhé už vidět nechci, nedal mi tolik zábavy ani myšlenek, kolik od dobrého filomu potřebuju. A mladší publikum (do dvaceti) tohle podle mého názoru už vůbec bavit nebude. Chybí tomu více energie, více šmrncu, větší švih, více emocí (kromě postavy Sharon Stone, ta jich tu má naštěstí až dost). || Režie: ***, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: ***, Výprava/efekty: ***, Kamera: *** ()

decouble

Pro mě ze všech Scorseseho filmů, které jsem viděl (tohle je 8.), ten nejhorší. Prvních patnáct minut jsem stále čekal, kdy skončí hlasy vypravěčů. Pak mi ale došlo, že Casino není filmové vyprávění, ale filmový popis, doslova podrobná studie zákulisí starých časů Las Vegas. A Scorsese se do ní evidentně snažil z předlohy nacpat, co se dalo. A tím, jak je film popisný jsem od postav filmu získával příliš velký odstup a chvílemi jsem nechápal, proč mám sledovat příběh skupiny gaunerů, podvodníčků, skrblíků a vrahů, kteří se staraj jenom o peníze. ()

swed

Stylově natočený, ale určitě ne bezchybný film. Scorsese při natáčení svých snímků občas používá techniku, která by se dala označit jako epileptická - krátké záběry, rychlé střihy, neustále hrající hudba. V Casinu tenhle postup natáčení dovedl téměř do extrému a především díky tomu, je první polovina filmu sledem působivých, ale rozdrobených dílků skládačky, která od diváka vyžaduje maximální soustředění, jehož jsem já bohužel nebyl zcela schopen. Uvítal bych větší důraz na celistvost zápletky, pomalejší tempo a tím pádem i kratší stopáž. Sice se mi ani jednoho z nich nedostalo, přesto jsem se u Casina bavil. Film má totiž svou specifickou atmosféru, perfektní soundtrack a výborné herce, kteří sice nedosahují absolutního maxima, ale navzájem se skvěle doplňují a přispívají k celkovému vyznění snímku. Casino není Scorseseho nejlepším filmem, na to mu chybí větší množství geniálních scén, nebo vtažení diváka do příběhu. Přesto má Casino v režisérově filmografii pevné místo a je důkazem toho, jak velkým tvůrcem Marty je. 8/10 ()

Derek

scorsese si pre svoje filmy vyberá väčšinou témy pre mainstreamové publikum nie príliš zaujímavé, o to viac však potešia fanúšikov nevšedných a dosť sugestívnych filmových zážitkov. casino patrí tiež k tejto skupine a scorsese v tomto kasíne rozohráva intrigy, love story a neštíti sa ani (preňho typicky) brutálnych scén. režisér opäť spolupracuje so svojím obľúbencom de nirom, ktorý svojím výkonom potvrdzuje, že patrí k hereckej špičke. príjemným prekvapením je stoneová a nesklamal ani spoľahliví pesci a ak sa nenecháte odradiť dĺžkou tak si môžete byť istý filmom, na ktorý sa len tak nezabúda. ()

Toshiro

Mafiánské filmy mi po pravdě řečeno splývají. Poselství je vždy stejné. Tentokrát se dá zapamatovat prostředí kasina a jeden aspoň trošku morální charakter. Tím ale neříkám, že je to špatný film ... :) ()

FilmFan24

Není to sci-fi, ale je to fantastický film! Výborně vystavěný příběh o tom, jak to chodí v jednom kasinu a naprosto skvělé herecké výkony činí z filmu nezapomenutelný zážitek. Ve své době nedoceněný snímek. Jediná oscarová nominace pro Sharon Stone vyšla bohužel naprázdno! ()

salalala

Casino je dobrý film. Ve světle starších Scorseseho děl sice není tak geniální, přesto se jedná o povedený snímek. De Niro tu opět excelentně hraje mafiána, Pesci je ještě větší saďour a úchyla než v Mafiánech a třešínkou je Sharon Stone, která tu skutečně hraje. Ten příběh se sice pomalu rozjíždí, místy se trošinku táhne, ale ten konec vše napraví. Scorsese to umí prostě natočit, ví, na co se zaměřit. Vsadil na osvědčený tým lidí a vyplatilo se mu to. Je tam i poměrně dost krve a násilný je to skoro stejně jako Mafiáni. Prostě Casino je sázka na jistotu. Doporučuju. ()

JohnMiller

Pomerne často kritizujem u Scoresiho filmov jeho až príliš rutinný rukopis, ktorý je síce skvelý a zo snímky vytiahne vždy maximum, avšak ono sa ten životopisný prvok tak nehorázne opakuje, že si jeho úchvatné snímky nedokážem vždy na 100% vychutnať. Avšak Casino ten prípad absolútne nieje. Tuto mi všetky tie prvky tak nehorázne sadli až to nie pekné. Bez chodenia okolo horúcej kaše vám môžem oznámiť, že toto je najlepší Scorsesiho film aký som kedy videl a je dosť pravdepodobné, že aj aký kedy natočil. Všetky prvky, hudba, kamera, výprava nezabudnuteľné herecké výkony, scenár.... To všetko je tu tak nesmierne strhujúce, že mi tie skoro tri hodiny ubehli ako nič. Robert De Niro, Joe Pesci, James Woods, to sú proste esá gangsterských filmov ktoré nikdy nesklamú. Ide o dokonalé audiovizuálne potešenie. Nič viac si nemôžem od snímky priať. Spokojnosť. ()

Hamaradža

Perfekcionistický epos ktorému trojhodinová stopáž dodáva potrebnú rozmáchlosť a hĺbku a počas ktorej ani na sekundu nezakopne. Bravo maestro. ()

major.warren

Casino je Scorseseho strhující příběh na pozadí kriminality Las Vegas, ale je příliš rozsáhlé. Neškodí mu ani tak forma vyprávění, mísící se s komentováním z pohledu De Nira a Pesciho, jako jeho rozsáhlost. Kdyby byl snímek zkrácen o půl hodiny, prospělo by to, ale Scorsese si s dlouhými filmy poradit vždy uměl. Casino není klasická gangsterka, ale úspěšně a stylově navazuje na předchozí Scorseseho Mafiány a ostatní krimi snímky a zároveň se zde znovu sešli Scorsese a italský autor Nicholas Pileggi, a znovu společně využili potenciál skutečného příběhu, obměnili jména a vrhli se na to. Režijně se Martinu Scorsesemu nedá nic vytknout. Jako vždy používá svůj autorský styl vyprávění, skvěle pracuje s vizuálem a hudbou, perfektně vede herce a příběh vypráví zajímavou formou. Největší škoda je obsah scénáře. Příběh sám je hodně strhující a osobní, a ještě podložen neutichajícím násilím a nelegalitou. Osobně jsem vlastně čekal úplně jiný film, nebo lépe řečeno zcela jinou formu a obsah. První hodina je hodně dlouhým rozjezdem, který však De Niro s Pescim perfektně komentují a zasvětí nás do podniku Casina. Druhá hodina, kde dojde ke zvratům s Rothsteinovou ženou Ginger je dobrá, ale příliš zdlouhavá a rozsáhlá. A poslední třetí část je doslova epická. Nabere rychlost a nepustí dokud v titulcích nezačne znít Delerueova úžasná hudba. Nejde o klasickou gangsterku. To je hlavní, s čím se musí počítat. Násilí a kriminalita v podání Scorseseho režie je zde jako vždy neskutečné. Ale osobní pohled snímku o zradě, přátelství a penězích přinesou až herci. Robert De Niro je jako vždy výborný. Jeho Sam "Ace" Rothstein je nejkladnější postavou snímku a stejně taky i svou lidskostí a touze po lásce k neméně skvělé Sharon Stone, jež Ginger zahrála výtečně. Její počáteční půvabné sekvence, kde díky svému šarmu a eleganci diváka odzbrojí, se náhle změní v drsnou manželskou krizi, zradu a touhu po penězích zakončenou tvrdým zásahem policie. Ale snímek netáhne ani jeden z aktérů. Herecky vévodí Joe Pesci coby Nicky Santora, který tentokrát De Nira herecky přebil. K jeho výkonu se nedá dodat vůbec nic. Jeho monology a dialogy podložené skvělým Prágrovým dabingem jsou nezapomenutelné a Nicky je výtečně napsaná postava a opravdový mafián. A není divu, že skončí špatně, protože divák katastrofu cítí od chvíle, kdy se na scénách objeví dvě postavy. James Woods coby Gingerin bývalý pasák, a italský obchod, coby jedna velká postava, otočí příběh naruby. Robert Richardson se Scorseseho náhledem na vizualitu skvěle ladí, a jeho dlouhé rozsáhlé záběry na Nevadskou poušť a důkladné sekvence v casinu, kde si všímá nejrůznějších detailů jsou nezapomenutelné. Stejně tak výběr hudby velmi ujde. Kostýmy a drahá výprava dotváří celkový obraz boháčského života, o kterém divák neví, zda by chtěl takový život mít ve skutečnosti, či ne. Martin Scorsese je velký režisér a Casinem si rozhodně ostudu neudělal. Jeho rukopis je cítit každým záběrem. Některé scény jsou vyloženě navíc, ale zase dotváří atmosféru, především v osobním příběhu De Nira a Stoneové, a dá se pochopit, že režisér jako je Scorsese měl důvod je ve snímku ponechat. Ale obsah je napsán až tak rozsáhle, že i scény, které tam vyloženě patří, by divák raději vynechal a nezbavuje se pocitu, koukat na čas. Mám pocit, že když bychom se podívali na Leoneho Tenkrát v Americe a na Casino, Leonův snímek vám uteče rychleji. Ale Casino je stejně jako jeho film silně osobní podívanou s výtečnou atmosférou a vyjádřením. U mě 75% a pěkné čtyři hvězdičky. Nejlepší scény jsou dle mě ty finální. () (méně) (více)

Colonist

Naprosto úžasná gangsterka z prostředí Las Vegas, které mě vždycky fascinovalo. Nemám slov a jen Martinu Scorsesemu tleskám. ()

Skip

Především skvělé herecké výkony od hlavních až po ty nejmenší role dělají z tohoto Scorseseho filmu jedinečnou podívanou. Na začátku je divák chycen a pak už ho režisér nepustí až do závěrečných titulků. Svět kasin, gangsterů a velkých bossů je podán s barvitostí a syrovostí, která se možná tomu skutečnému světu podobá a možná ne, ale jako film to celé funguje naprosto skvěle. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011