Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Nivenx

Plnohodnotné pokračování a jsem št'astný, že se ho ujal Ridley Scott, který se toho ujal se ctí a natočil velice temný a působivý Thriller, kde fenomenální Anthony Hopkins kraluje. 80% ()

dr.fish

Ridley Scott se vydal s Dr.Hannibalem Lecterem trochu jiným směrem. Je to mnohem víc úchylné ve smyslu nechutnosti a krvavosti, ale jinak je to zase zcela bezzubé až přihlouplé. Podařilo se sice udržet celkové nasměrování trilogie, ale účast Julianne Moore film tak trochu potopila. Nevěřil jsem jí ani slovo, ona není herečka do téhle role. "Mozečková" scéna je kultovní, stejně jako ještě dvě další, ale celkově chybí napětí a drajv. Jako bych se na film díval z té nezažší řady v kině, která je tak daleko, že vlastně nevím, co se na plátně děje. Po chvíli mi to začne být jedno a čekám až to skončí. 60% ()

Radiq

Dobré pokračování v budování postav z Mlčení jehňat. Bohužel z Hannibala to udělalo možná až moc vychytraly a všemocny monstrum. Jak kdyby byl fakt úplně dokonalej stroj na zabíjení, kterej předvídá všechno. Rozhodně plusem byla přítomnost Masona Vergera v podání k nepoznání znetvořeného Garyho Oldmana. Moc jsem ale nepochopil, proč ho ten jeho slouha nakonec shodil, to mi tam nějak nesedělo. Jinak další dvě postavy - italskej detektiv Giancarlo Giannini i ten Ray Liotta z ministerstva taky pěkně obohatili děj... a jídelníček. Vubec mi nevadilo, že vyměnili Jodie Foster za Julianne Moore - je hezčí, sympatičtější a v té době ne tak okoukaná, jak dnes. V podstatě nemůžu být nespokojenej, jedině s tím, že to bylo místama až moc přehnany... ()

Deyw

Po jenhatech sem cekal velkou pecku..no dostal sem skvelyho hopkinse..a to je asi tak vsechno..jako krimi dobry odsejpa to bavi to..silnejsi nadprumer, takovych 7/10. ()

CinemaRanger

Mlčení jehňátek je bezpochyby jeden z nejlepších thrillerů všech dob. Hannibal s tváří Hopkinse se stal ikonickou postavou, avšak pokračování se nepovedlo. Scott se snaží, ale ze špatného scénáře ani on nic nevykouzlí. Co se ale povedlo, je práce maskérů, zvláště ta, která byla odvedena na Gary Oldmanovi. ()

Decker

Musim zde uznat ze nektere veleikony filmoveho prumyslu je lepsi nechat ulezet. Po vzoru spousty spatnych pokracovani nastesti tento snimek nejde, ale vyslapuje si svou vlastni cestu. Je zde vsak jasne srovnani s puvodnim Mlcenim jehnatek, ktereho se tento film nemuze a ani by to ani nebylo spravne zbavit. Reknu zrejme otrepane klise kdyz prohlasim ze original je pouze jeden, to same plati i o teto serii. Zatimco knizni byla jasne dana, protoze bez prvni by nebyla druha, bez druhe treti a naopak. U tohoto filmu to rozhodne planovane nebylo. Nechci nijak obhajovat rezii Ridleyho Scotta anebo duvod proc do toho sel, ale myslim si ze on rozhodne neni reziser, ktery ma zapotrebi tocit rekneme remaky anebo sequely. Bylo by snadne rici ze mel malo casu na vybrouseni tohoto filmu, ale zaroven by to bylo velmi hloupe, protoze ten cas ktery mel byt ukraden onim druhym filmem byl zaroven ukraden timto filmem Cernemu jestrabovi. Jak je mozne ze jeden film je klenot a druhy rekneme podprumerny sequel. Myslim si ze nejvetsi vinu na tom ma scenar, rezie neni spatna, ztvarneni take neni nejhorsi, ale potazmo dobri herci z pary kafe neuvari. Nebudu zde vsak pristupovat k tomuto filmu jako k remaku nebo neplanovanemu sequelu. Budu k nemu pristupovat jako k originalu, nebot knizni Hannibal byl prvnim.V tomto pripade se jedna o dobre natocene krimi s vybornym Anthony Hopkinsem a lehce diskutabilni, ale ne vylozene spatnou Julianne Moore, ktere vsak postrada ono dokonale napeti a pribehovou gradaci jako Mlceni jehnatek. ()

Triple H

Nie tak vybrúsené ako jednotka, ale stále dobré. Hopkinsovi to stále šlape, i keď doktor Lecter sa tu takmer pretransformoval do úplného klaďasa. Julianne Moore sa našťastie nesnaží Jodie Foster kopírovať, no bohužiaľ ilúzia toho, že sa jedná o tú istú postavu sa absolútne neudržala. Škoda. Výborná hudba a kamera. Množstvo pomerne zbytočných nechutností. Najlepšie pasáže jednoznačne vo Florencii, kde úradoval aj výborný Giancarlo Giannini. ()

chelseaman22

Úvod je plný naděje, stať je rozpačitá a závěr je jedno velké fiasko, u kterého jsem si říkal, koho že to napadlo Hopkinse takhle zprznit. Poměrně značný rozpočet byl nejspíše obětován na letenky do Itálie, jinak nechápu ten přepálený rozpočet. Místy značně nelogická zápletka plná klišé o stupidních detektivech a zázračných schopnostech jednoho doktora medicíny. 21% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $351,692,268, což je 8,08 násobek rozpočtu ()

Motinski

Je cítiť výmenu režiséra. A dosť. Ako tak film drží pohromade vďaka Hopkinsovmu výkonu, no vytratila sa atmosféra a prepracovanosť scenára. Dialógy boli tiež menej uderne ale neberte to ako niečo zlé, stále ide o fajn triler ktorý dopláca na to že je pokračovaním majstrovského diela. ()

Belbo

Mlčení jehňátek mě dvakrát nechytlo, neříkám, že bylo špatné a spíš víc než hodně přeceněné a asi jsem čekal trochu něco jiného. Zatímco Hannibala každý zatracoval. V každém případě hannibal vítězí na plné čáře režií, kamerou a hlavně soundtrackem. Anthony je hold Anthony a Julie Moore se mi zdá píjemně srovnatelná s Jodie. ()

Sokkk_y

Mlčení jehňátek - to je jeden z nejlepších thrillerů, jaký kdy byly natočen. Těšil jsem se, až si připomenu jeho pokračování s názvem Hannibal, které přišlo o mnoho let později. Od Mlčení jehňátek se celkem hodně liší, a to nejen v nové představitelce Clarice Starling a režiséra Scotta, ale i v celkovém výsledku. Zatímco první díl byl celkem hodně o psychice a napětí, dvojka už je pouho pouhé krvavé pokračování toho, co započali tvůrci jedničky. Postrádám hlavně to jakési temno a úzkost, běhání mrazu po zádech a nejvíce mi chybí úžasná Jodie Foster. Avšak i na tomto dílu se najdou nějaké ty klady. Tím prvním, a troufám si říci i největším, je božská renesanční Florencie, jejíž tajuplné ulice, náměsí, fontány a paláce tvoří neopakovatelnou kulisu. Tím druhým kladem je celkem slušná hudba, která nenechá snad nikoho v klidu. A posledním kladem je skvělá kamera, jež dokázala zachytit neuvěřitelné záběry.... Možná si to Hannibal rozhodil u fanoušků úspěšných Jehňátek, ale u mě bude každopádně patřit mezi skvěle natočené horory. Co mě ale opravdu dostalo, byla konečná scéna, kdy dá tomu děcku ochutnat mozek. Možná kvůli tomu a kvůli neběhání mrazu po zádech dám čtyři hvězdy ()

ivan_drago

Kniha je sice lepší, ale ďábelskost Anthonyho Hopkinse je neuvěřitelná. Ten člověk tenhle film táhne a když není v záběru tak film stagnuje. Julian Moore v roli angentky Starling celkem de, ale Jodie Foster se nevyrovná. Moc se mi líbyly střeva ven nebo dovnitř a závěrečné mozkové defilé. ()

Qitek

Ve srovnání s Mlčením jehňátek by bylo hodnocení o dvě hvězdy dolů. Ono to vlastně ani nejde nesrovnávat, ale víte, já proti Ridleyho Sequelu slyšel tolik špatného, že se mi do něj vyloženě nechtělo. Ridley Scott moc dobře věděl (moje trapná dedukce), že nelze se scénářem pokořit mistrovské Mlčení jehňátek. Jde to cítit z jeho formy vyprávění až moc. Stylové, precizní. Do puntíku profesionální kamera i střih, dává velmi dobře zapomenout na dost nudný průběh a plynutí děje - scénáře jinak řečeno. Že Anthony Hopkins je stále démonický jako v jedničce je netřeba řeč. Na Julianne Mooreovou si zvyknete taky velmi rychle a právě proto jsem přesvědčený, že s lepším scénářem by to (možná) byla pecka. ()

LiborGondek

Myslím si, že jde o velice povedené pokračování filmu Mlčení jehňátek. Většinou se další díly filmů netěší takové chvále a ani v případě toho pokračování kanibala Hannibala to není jinak. Hodnotím 70% ()

Sfinkter

Hannibala jsem viděl asi třikrát a pokaždé mi přijde něčím zajímavý, v některých Hopkinsových polohách možná i zdařilejší než Mlčení jehňátek. Celkově je příběh samozřejmě slabší a napětí je oproti Demmově originálu asi poloviční - všichni však odvedli kvalitní práci a smečka vepříků nemá chybu. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu