Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Styxos

Po Mlčení jehňátek je to docela velký pád. Ona mrazivost je pryč. Prostě jen další film, který chtěl vydělat na úspěchu prvního dílu a silně se mu to nepovedlo. ()

jefff

Nejslabší z celé série. Přesto kvalitní thriller. Mooreová nedosahuje ani náhodou kvalit své předchůdkině Jodie Foster ba ani Edwardu Nortonovi v Červeném drakovi. Anthony Hopkins dostal více příležitosti, ale už to prostě nějak nebylo ono. Jak sem řekl, i přes některé zápory se jedná o pěkný film a určitě ne ztrátu času. ()

zolo23

Ridley Scott si na seba zobral príliš veľké sústo. Veď urobiť pokračovanie tak úspešného a výborného filmu ako bolo Mlčanie jahniat je skoro samovražda. Keby som tento snímok nebral ako pokračovanie niečoho, tak by som ho nazval nadpriemerným thrillerom.Ale ono to pokračovanie je.. Veľká škoda,že Clarice Starlingovú nehrala opäť Jodie Foster. Jednoducho Julianne Moore (nič proti nej) sa mi sem vôbec nehodila. 7/10 ()

spikey1

Od pokračování Mlčení Jehňátek si všichni slibovali jen to nejlepší, navíc když obsazení zase bylo tak dobré, Hannibal je ovšem přesným úkazem toho, že některé legendy se nemají znovu oživovat(reputaci naproti tomuto tvrzení ale napravil červený drak) ačkoliv je zde více prostoru pro pana doktora, film jako detektivní zápletka zakopává, více mě baví právě vyprávění o Lecterově minulosti. ()

giovanni3

Dlouho jsem přemýšlel jak dám ve finále hodnocení. Nakonec jsem se přiklonil k tomu horšímu a to 3*. Hlavním důvodem byl děj a jeho zbytečná délka. Z "Italské" části stojí za zmíňku snad jen "střeva ven", v Americe to je dějově lepší, ale pořád to nějak není ono.. Jak říkám zhustit děj, ubrat na stopáži asi 30 minut a bez váhání bych šel na 4*. Celkově si z filmu zapamatuji snad jen lidožravá prasata, čínského kloučka co baští mozek, odkrytí mozku a již zmíněná střeva ven tudíž ty "hnusy", ale z děje skoro nic. 3z5 ()

fiLLthe3DD

První díl mne vůbec nebavil, dvojce jsem dal šanci jen a pouze z nouze a zv výsledku nakonec zklamaný nejsem. Hutný příběh, dobré dialogy a napětí až do konce. Mile mě to překvapilo :) ()

Anticque

Pokračování na Mlčení Jehňátek, už méně povedené, ztratilo to atmosféru prvního dílu, Hannibal mi přijde jak když tu hraje vedlejší roli, jinak masochistický hrátky si s lidským tělem zde přetrvali, což mě potěšilo, občasně je film nudný, neboť některé dlouhé pasáže unavují, ale některé jsou příliš krátké, potřebovalo by to lépe sestřihat. Hlavně začátek, ten jim moc nevyšel, tak po 40 minutách se začne aspoň něco dít. ()

vincent

Žiaľbohu, Hopkinsonovej postave sa to viac hodilo keď bol v zasklenej cele, Scott má aj lepšie filmy, Moore, Liotta ani Oldman tam toho veľmi neukázali (Oldman ani nemohol :), Zimmermanova tvorba pozná aj lepšie dni, zbytočne preexponovaný záver. A tie nelogické scény... ach jaj. Premárnená šanca. ()

Arius

Ratner-Cerveny Drak, Scott-Hannibal, moj najoblubenejsi a druhy najoblubenejsi reziser vytvorii film ktory sa tocil okolo Hannibala(Hopkinsa), tentokrat vsak musim za lepsi vykon ocenit Ridleyho Scotta ktoreho vytvor mal viac stavy, napatia a mal i prilahle sceny vzhladom na charakter filmu. Ridley okrem tychto prvkov presvedcil i dost dolezitou originalitou Hopkinsa vzhladom k ostatnym postavam a i hopkins dokazal do filmu naniest viac istoty o sialenstve hranej postavy ako v Cervenom Drakovi. Urcite vydarenejsi film ktory vsak neprekroci hranicu troch bodov, podobne ako Ratnerovo dielo. ()

Thurin

Po výborné a mrazivé jedničce velký sešup dolů někam k průměru daného žánru, což podle některých mohlo být způsobeno i slabší předlohou knižní. Pro mě určitě zklamání. Nicméně znovu výborný Anthony Hopkinse drží tento kousek pořád tak na 3,5 hvězdičkách. ()

lskala

Hannibal má tu smůlu, že ho každý, kdo viděl MLČENÍ JEHŇÁTEK, bude srovnávat s prvním dílem. Přitom je to výborný psycho-thriller s výborným scénářem. Hannibal je mnohem akčnější a není zde moc prostoru pro divákovu nudu. Líbilo se mi, jak psychicky "týral" toho Italskýho poldu ... :-) Scéna s hladovýma obříma prasatama? Brilantní a drsná. Závěrečná večeře se servírovaným mozečkem? Brutální a zvrácená, přesně tak, jak to má být ve filmu s kanibalem! 85% - 4**** ()

BMAJTZ

Je to strašně nudné pokračování a to hlavně kvůli příběhu. Zaměření se čistě jenom na Hannibala evidentně není nejlepší nápad, Hopkins se sice snaží ale tak nějak to prostě nemůže sám utáhnout. Na dvě hodiny stopáže se toho děje strašně moc a zároveň skoro nic. Jullianne Moore je jako náhrada Jodie Foster ok, ale chemie nefunguje. Mno a závěrečná scéna s mozkem je prostě trochu moc. Tenhle díl je prostě docela chyba ještě, že se v třetím díle vrátili ke schématu z Mlčení Jehňátek. Mno nic nudil jsem se a na 2 hodiny to mohlo být mnohem lepší ba úplně jiné a hlavně zábavné. ()

ranp

V podstatě jde o solidní průměrný thriller se zajímavým hereckým obsazením a známým režisérem. První polovina až dvě třetiny filmu jsou nadprůměrné, ve zbytku filmu však jakoby tvůrcům docházel dech. Délka přes dvě hodiny mi v tomto případě přijde trochu zbytečně natahovaná. Pokud ale má jít o pokračování excelentního filmu Mlčení jehňátek, tak musím jednoznačně říct, že tenhle film si proti předchozímu ani neškrtne a je minimálně o dvě třídy níž. Pokud bychom ale na Mlčení jehňátek zapomněli a brali Hannibala jako samostatný film, tak to docela ušlo. ()

SG-1

"To je z Guinessovi knihy rekordů. Blahopřejí mi, že jsem se stala agentkou FBI s nejvyšším počtem zastřelených. " -Starlingová- ()

herr_carter

Pamatuji si na to, jakoby to bylo včera - tím myslím to překvapení, kdy jsem v 16 letech nakráčel do kina a moc nečekal od pokračovatele kultovního Mlčení. Jaké bylo ale moje obrovské překvapení z tohoto díla, ještě dlouho po shlédnutí závěrečných titulků mě nepříjemně mrazilo, prostě perfektní. Juliane Moore mi do role Clarice sedla o dost víc, než kdysi Jodie Foster, Lectera se mohl konečně svobodně prohánět venku. Dokonale hnusný je tu zdeformovaný Oldman, jehož dvorní maskér zde trumfnul na celé čáře do té doby nepřekonaného maskéra z filmu Drákula. A nakonec bych rád ocenil herecký výkon do té doby pro mě absolutně neznámého G.Gianniniho, který zde sehrál charismatického inspektora, bohužel dostal v průběhu natáčení "střevní chřipku"....................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Maynard.

Wau, ani sem nevěděl, že tohle natočil Ridley...No, vzhledem k tomu, že je to v mých očích sice dobrej rejža, ale mám rád asi jen 4 filmy... Tenhle film bych rozdělil na 2 půlky, nebo spíš 2/3 a 1/3. Ta první je spíš nudnější a natahovanější, kdesi v Itálii. Ta druá už měla větší spád. Rejža chtěl dát filmu mnohem víc brutality než v jedničce, která jde silně po psycholigii postav. Tady je psychologie uplně nikde... No, ale zase uplná volovina to taky není. Ale na Hannibal zrození asi odvahu mít nebudu... ()

Kanibal

Doctor Lecter pozbyl kouzla a v pokračování legendárního "Mlčení jehňátek" se z něj stala podivně se chovající osoba... už neodkrývá tajemství, neskládá mozaiku gradovaného příběhu - jen mele a mele a mele. Hannibal není špatný film, jen jsem si přál, aby Ridley Scott prodloužil tu fascinaci temnými jehňátky. Nepovedlo se. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu