Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Ilicka

Oproti "Jehňátkám" jsem postrádala původní thrilerovou atmosféru, úžasný šarm Anthony Hopkinse a fyzickou Jodie Foster. Claris Starlingová v podání Juliane Moore zhubla a vytáhla se... zvláštní. x Naproti tomu se mi dostalo scén, při kterých se mi fyzicky zvedal žaludek, podivný příběh, Garyho Oldmana k nepoznání, vizuálních orgií plných rozostřených, zpomalených nebo zrychlených záběrů a zvláštní zvraty v chování Hannibala Lectera. Konec to dost vylepšoval, nebýt toho fyzického zvedání žaludku. No, s odstupem času to ustaluji na 3*, míň ani více by nebylo fér. ()

Bauer

Mlčení jehňátek byl kvalitní thriller a sami tvůrci to při jeho vzniku tušili a tak si nechali otevřená zadní vrátka. No a po 10 letech se tyto vrátka rozrazila v čele s hitmakerem Ridleyem Scottem v čele. Netvrdím, že Scott je špatný režisér, ba dokonce on je výborný režisér, jenže točí filmy jiného rázu. Většinou akční pecky (rok před Hannibalem to byl Gladiátor), takže nevím jestli zrovna pokračováním legendárního thrilleru Mlčení jehňátek si přeci jen neukousl větší soustu, než mohl vůbec spolykat. Jonathan Demme dokázal natočit thriller bez nějakých nechuťáren. Zatímco Scott ro rozjel ve velkém (mozek, střeva) .Temná atmosféra je fuč a místo toho zde máme nudu. A nebyl by to Scott aby si tam nedal hned v úvodu jednu přestřelku. Julianne Moore není a nebude Jodie Foster, je sice o něco málo hezčí, ale její výkon není tak dobrý jako Fosterové. Anthony Hopkins už taky není ten spravný Hannibal Lecter, kterého si pamatuju. Je nudný. Nejde z něj strach a mráz po zádech neběhá. Škoda!!! Nejhorší je ovšem mrhání talentu Garryho Oldmana, který se jen válí a nebo sedí v kolečkovém křesle. Kdyby do té role obsadili kohokoliv, tak myslím, že by to bylo jedno. Ale Oldman je výtečný herec a na tohle je ho škoda. Dvouhodinová nudná jízda, která filmu Mlečení jehňátek nesahá asi po játra s fazolemi. ()

JASON_X

Thriller je to sice trochu rozvláčný, ale i celkem záživný, místy zvrhle zábavný (Pazziho smrt, Krendlerův autokanibalismus) i mile bizarní (lidožraví sardinští vepři). Pro spoustu fanoušků gurmánského doktora jistě zajímavá lahůdka. Také buranská, nesympatická a nezdravě ambiciózní Clarice se jako kouzlem proměnila z nehezké žáby na krásnou princeznu (Julianne Moore), a i když je to stále frigidní, odměřená a protivná mrcha, aspoň se na ní dá koukat. A florentské exteriéry oku lahodí jakbysmet. Ale nevkusu se film stejně nezbavil - znechutilo mě, že italští herci v těch několika málo čistě "italských" scénách spolu šprechtí po anglicku (a dokonce i anglicky citují Alighieriho sonet), snad proto, aby průměrně tupý a pologramotný americký divák nebyl stresovaný četbou několika anglických titulků - touhle zhovadilou úlitbou lidské hlouposti se mi pan Scott dost zprotivil a svůj film shodil na úroveň průměrné spotřební televizní filmové produkce. Přesto nakonec dávám čtyři - závěrečná scéna večeře je skvostná a pikantní (a tím nemyslím Julianniny šaty). ()

Lucasion

"I must confess to you, I'm giving very serious thought... to eating your wife." Mlčení jehňátek ještě neskončilo! Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) je na svobodě a užívá si čerstvého vzduchu. Je to trošku paradox, ale i když je tohle jediný film z trilogie, který se točí okolo této postavy kanibala, tak přesto mi přijde, že tam je možná ještě této postavy méně než v Mlčení jehňátek (1991). Výkony Moore a Foster jsou docela srovnatelné. Neboli Foster hraje Clarice přesvědčivěji a Moore jako herečku mám raději. Z Hopkinse ale už takový děs nečiší. Za sklem v blázinci z něj šla mnohem větší hrůza, než když je na svobodě. Další paradox že? Tím nechci říct, že by z něj nešel chlad. Ze scény, kdy předříkává repliku z úvodu komentáře mi poprvé šel mráz po zádech. Na konci filmu je též pekelně chladný a odměřený. Ale samotná hrůza z jeho pohledu a úsměvu tu prostě není. Ovšem celkově tu Ridley Scott ujíždí. Délka je zbytečně přemrštěná a ve filmu je příliš mnoho hluchých scén. O napětí ani nemluvě. S otevřeností scén přešel Scott na další úroveň. Ano, je to ten film, kdy Hannibal donutí muže sníst jeho vlastní mozek. Finální večeře Lectera a Clarice je i s přidanou cenzurou pěkně nechutná. Scottovi se i s přidanými gore scénami nepodařilo vytvořit strach z geniální postavy kanibala. A o mrazivé atmosféře Jehňátek si může jenom zdát. Navíc pokud se nepletu, tak knižní konec je zcela jiný. (68 %) ()

ladylucifer

Jodie Foster by se mi v roli Clarise určitě líbila víc, ale to by byl úplně jiný Hannibal. Ale možná je dobře, že roli odmítla (prý byl scénář příliš morbidní). Nemyslím totiž, že je Hannibal důstojné pokračování Jehňátek. Spíše jsem se nudila a scéna s mozkem mi přišla přehnaná a trapná. Ani atmosféra filmu mě moc neuchvátila. Ale Hopkins je opět brilantní a elegantní. Už kvůli němu stojí film za shlédnutí. ()

Genero

Tak si FBI konečně MUDr. Lectera zařadila v databázi mezi oblíbené a přidělila mu bod. To znamená, že o něj nečekaně vzrostl zájem, což naštěstí nese se stoickým klidem a humorným nadhledem. Kdo by si s ním nechtěl ve Florencii hodit hrbem u La Traviaty, když z toho kouká kulturní zážitek zpestřený vyhřezlým střívkem a kudlou ve slabinách? Hororovou příchuť skýtá dobře volené obsazení ohyzdné zrzky Jůlie Můrové, díky které konečně docením nevšední lesbickou krásu paní Fosterové. Naopak pro Liottu se slizkým výrazem pedofilního lemura jeho role znamená významný zlom v kariéře, protože v panu doktorovi našel konečně fanouška, který ho žere. Musím říct, že mě tato stránka z kanibalské kroniky nudí reprízu od reprízy stále víc a jindy tak tichá a mlčenlivá jehňátka z ní začínají povážlivě nahlas bečet. ()

ScarPoul

Po dlhom čase som sa k tomu vrátil. Hopkins je vo svojej postave Hannibala presvedčivý. Hoci film samotný pôsobí ako dva rozdielne príbehy. Ten z Florencie má určitú gráciu a je zaujímavou hrou na mačku a myš. Ten druhý sa snaží nadviazať na Mlčanie jahniat a ponúka skôr nepríjemné obrazy. Scéna z mozgom je spravená presvedčivo a nechutne. Lenže aj keď tieto dve veci skĺbime a pokúsime sa v nich nájsť niečo pozitívne ( a je tam toho dosť) v konečnom dôsledku tomu filmu chýba konzistentná atmosféra a viacej vykonštruované vzťahy. Preto je to aj napriek dĺžke pomerne fádne a ťažkopádne. To, že si to užíva nechutnosti a auru okolo hlavného antagonistu, stačí k pozerateľnosti. Ale k tomu, aby to bolo aj pamätné skrátka chýba ucelenejšia vízia. ()

rawen

Docela slušný "biják" - explicitní násilné scény (pojídáme mozkovou blánu z vlastní hlavy, skáčeme s oprátkou na krku s vyhřeznutými střevy) jsou možná příliš prvoplánové, mě tam teda tak nějak nepatřičně vyčuhovaly. Hopkins hraje dobře, Mooreová se snaží, ale Jodie je Jodie!!! Asi je dobře že do tohoto dílka nesmočila prstíky. Docela mě nasral závěrečný záběr, kdy se výhled zůží na Hopkinsovo oko, co to jako znamenalo nebo co? Hannibal působí vedle Mlčení jehňátek jako připonasraný chudý bratříček... 6/10 ()

HateBreeder

Docela podarene pokracovani uspesneho Mlceni jehnatek. Zde ale dostane Hannibal trochu vice prostoru a tak toho vyuzije. Oproti prvnimu filmu vsak dvojka zaostava. Herecke vykony sou dobre ale urcite nedosahuji kvalit jehnatek. Celkove mi film prijde daleko vic odlehceny a i kdyz je zde take rada brutalnich scen, o vsechny se postara Hannibal, a nejsou tak propracovane a tak nervydrasajici jako v prvnim filmu. Proste neco tomuhle filmu chybi k dokonalosti, nevim co to presne je, je toho asi vic, od kazdeho neco, ale zas nemuzu rict ze by to byl spatny film, to urcite ne, jen je jiny a ne tak dobry jako jeho predchudce a jelikoz sem jeste nevidel cerveneho draka tak tohle porovnani odpada. davam za 3* v procentech - 65% ()

BoPo

Pokračovanie, ktoré logicky dáva väčší priestor postave Hannibala Lectera. Ak si chcete znova užiť Hopkinsa v jeho najslávnejšej úlohe a zároveň nečakáte rovnaký, respektíve lepší zážitok než pri Mlčení jehňátek, tak len smelo do toho. Navyše pri absencií Jodie Foster, je podľa mňa obsadenie Julianne Moore skvelou voľbou. ()

bouncer

Samozřejmě...je to pokračování a já ze zásady pokračování nesnáším, ale v tomhle případě musím udělat výjimku. Myslím si, že Hannibal je dost originální a příchází se zcela novým příběhem. Nesmíte k němu přistupovat jako k Mlčení jehhňátek a budete spokojeni. Já jsem si báječně užíval Lecterovo labužnictví... ()

Dale

Pár pekných scén, kde sa Hopkins zahral na chirurga (Giannini, Liotta), inak nič moc. Obzvlášť tá scéna s Liottom nemala chybu. ()

JohnCZ

Zklamání se týká především slaboučkého scénáře, kvůli kterému film působí trochu zbytečně. Další výtka překvapivě směřuje k přeobsazení postavy Clarice Starling. Julianne Moore je skvělá herečka s velkým hereckým rozsahem, ale působí naprosto jinak než Jodie Foster a její Clarice je úplně jiná. Tempo vyprávění je spíše pomalejší a film je žánrově spíše detektivní thriller, než psychologické drama, což vítám. Anthony Hopkins je pořád dobrý, ale už nepůsobí ani zdaleka tak zlověstně a tentokrát mu divák to vzrušování se nad papkáním lidiček nevěří. Gary Oldman je hustej, ale divák ho přes všechen ten silikon nepozná a nakonec i jeho postava vyšumí do ztracena. Závěr je docela působivý, možná lehce samoúčelný, ale v kombinaci s hudebním podkresem "Libretto from Dante's La Vita Nuova" působí dobře. Abych to shrnul. Hannibal je vcelku chutná jednohubka (bez dvojsmyslu), ale čekal jsem víc. ()

Nick Tow

V prvom rade - neporovnávať s Mlčaním jahniatok. Nemyslím si, že by nebolo v Ridleyho silách natočiť poctivý thriller v intenciách "jednotky" - a žať pochvaly "väčšinového" publika. Že sa vydal svojou, riadne kľukatou cestou, mu slúži skôr ku cti. Hannibala je síce ťažké obhajovať, pretože má pár evidentných chýb: počnúc scenárom a logikou nekončiac, ale ČOSI dôležité mu nemožno uprieť. Podstatne intenzívnejšie a hlbšie ako jeho predchodca /a pokračovatelia/ vstúpil do hlbín "úchylovej" duše, aby odtiaľ vyniesol zaujímavé poznanie. Že do pekla vedie najkratšia cesta z veže tej najvyššej a najkrajšej katedrály. ()

amirgal

Ten film se rozbil. Režisér spěchal a Hannibal přeci nespěchá. Doporučuji ve dvou třetinách vypnout a nedokoukat. Do dvou třetin je Hannibal Lecter ještě Hannibalem Lecterem, pak už je to šestákový román. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu