Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Okara

Překvapivě kombinace známého režiséra, nejlepšího skladatele a jednoho z nejstrašlivějších vrahů nevyšla, tak jak by měla a to především díky zpackanému scénáři. I přes to film stojí na výše zmíněných třech plusech a také charismatickým Giancarlo Giannini, který hrál snad lépe, než samotný Anthony a také na detailech jako maska znetvořeného Masona Vergera či trefně vybraném prostředí měst. 65% ()

PetrPan

Pokračování skvělého Mlčení jehňátek podle knižní předlohy Thomase Harrise je opět vynikajicím thrillerem, atmosféra strachu, kterou navozuje Anthony Hopkins svým dr. Hannibalem Lecterem je nenapodobitelná... ()

Tomco

Ani zďaleka nie tak dobré ako Jonathanove Mlčanie jahniat, ale na jedno pozretie tak akurát. Na ochutnávku mozočku sa nedá len tak ľahko zabudnúť :). ()

Chrustyn

Poměrně zdařilé (a celkem krvavé) pokračování skvělého Mlčení jehňátek. Tentokrát však Dr. Leckter nepomáhá při pátrání vraha ale stává se pronásledovaným on sám. Hopkins je stále prefektní (a hlavně démonický) avšak Julianne Moore mi do role agenty Starlingové moc nesedla. Nic proti Jul je to skvělá herečka ale její akční pojetí agentky Stralingové mi do filmu příliš nepasovalo. I tak je to kvalitní pokračování. Navíc scéna s mozkem je vskutku pikantní:)) ()

dopitak

Až do Lecterovi večeře, při které servíroval jako hlavní chod mozeček, jsem si film užíval. Nejsem znalec této trilogie, knižní předlohu jsem nečetl a nehodlám (také po Geminiho poznámce) moralizovat - ovšem přiznávám, že právě kvůli podobným scénám opovrhuji filmy jako Vesmírní kanibalové, Pach krve (a tak dále). Hopkins nejenom skvěle vypadá, on je i skvěle nadabovaný, což zůstává u našich filmů poslední dobou spíše výjimkou. Julianne Moore mi sedla dokonale, takhle nějak si představuju Jodie Foster po letech. ()

klerik

Totálne režisérske zlyhanie. (Áno ešte väčšie ako pri DVC.) Slabý scenár by sa ešte vedel udržať v slabšom priemere, ale film zlyháva pri snahe podať zvrátenosť prostredníctvom obrazu. Scott nedokáže vybudovať atmosféru ani vdýchnuť postavám život. Vyslovená zbytočnosť hviezdneho obsadenia, žiadna uveriteľná nadväznosť na MLČANIE JAHNIAT. Hopkins sa ksichtí, kamera ho sníma demntne a tie toľko spomínane gore nechutnosti nemajú takmer žiadnu pôsobivosť (ak nerátame vyvolanie rozpačitého úsmevu). Zlatý Ratner a jeho tuctový ČERVENÝ DRAK... IMHO román pôsobí samozrejme lepšie vďaka množstvu podrobností a dobrej psychológii postáv, ale finále je rovnako literárne nezvládnuté, aku tu filmársky... ()

Lenny.M

Slabší než první díl, ale Julianne mi byla sympatičtější a Hopkins taktéž, takže je to sporné hodnocení.. ()

LaciLC

Je to veľmi dobré, ale v porovnaní s Mlčaním jahniat je to podstatne slabšie. Hopkins opäť podáva kvalitný výkon, Julianne Moore nemusím, radšej by som tam videl pôvodnú Jodie Foster a Gary Oldman hral výborne. Pár nechutných scén vyvažuje vydarená atmosféra, ale bolo v tom aj pár pasáží, pri ktorých som sa nudil. Celkovo tak ***a 1/2. ()

korbitch22

nejhorší věc kterou si můžete zde prečíst je to,že se tento film dělal ve velký británii,už to je průser jak hrom.angličani na tohle nejsou.další průser je totálně vypatlanej scénař a režisér kterej je naprosto bezradnej.mrzí mě to o to víc,že lecter je konečně na svobodě,mohli by s toho udělat pořádnou,zábavnou psychologickou vykosovačku a voni stoho uďáli debilitku s odpornym hnusákem na kolečkovým křesle,masožravejma prasatama a na pohled korunou smrdícím prostředím itálie,kde není plně využitej hanibalův psycho potenciál,navíc julianne moore je o proti jodie foster tragická. ()

Arsenal83

Mnohí reptajú, že film nedosahuje kvalitu jednotky. No samozrejme, že nie, ale predsa len kult poraziť ťažko. Mne sa tento nový šat páčil, za 11 rokov došlo k posunu v stvárnení filmov aj technike a tu to už je jasne vidieť. Kým Mlčanie jahniat má ešte ten nádych osemdesiatok, toto je už moderný ostrý film. Jodie Foster síce odmietla rolu, ale Julianne ju zastúpila výborne. O Hopkinsovi hovoriť netreba a tých 15 miliónov vo forme honoráru za to stálo, on sa nedá preplatiť. A film celkovo je možno dlhší, no nenudí, a hororovým fajnšmekrom myslím musí stačiť aj známa mozgová scéna, tá bola fakt nechutná. ()

heyda

V rámci žánru jde určitě o lepší průměr, přesto si osobně myslím, že na 4 hvězdičky tomu ještě něco schází. Anthony Hopkins je jako vždy super, celkově s herci zde nemám žádný problém. Spíš v celkovým příběhu, který je na můj vkus trochu kostrbatý a některé scény jsou už hodně přehnané s cílem, jen člověka vyděsit nebo znechutit. To bylo takové moc nátlakové a nepřirozené. Ale jinak si myslím, že jde o dobrou podívanou s pěkným scénářem a dobrým dějovým spádem. Na tohle je Scott profík. ()

Nettrass

Okénko poezie: Antický vojevůdce Hannibal, ve vývoji přešel dál. Stal se z něho kanibal, mozek, játra, všechno žral. ()

sharky

Anthony Hopkins je herec s hodně velkým H a Hannibal asi zůstane navždycky jeho životní rolí, ve které je opravdu skvělý a je opravdu radost sledovat jeho mistrovství každé scéně. Škoda, že mu to kazí dementní scénář (obzvlášt scéna s mozkem svědčí o hodně velkém zoufalství scénáristů a useknutí ruky taky nebylo zrovna geniální) a napříliš dobře vybraná Mooreová. ()

Flego

Mlčanie jahniat nastavilo príliš vysokú latku... Ak by bol tento film samostatný, nebolo by s čím porovnávať. Lenže tak to nie je a porovnaniu sa nedá vyhnúť. Nie je to zlý film, ale...chýba mi tu desivá atmosféra " jednotky ". Hopkins predvádza svoj štandardný lecterovský výkon a Mooreová nemá dostatočný priestor ako voľakedy Fosterová. Takže mi z toho vychádza ako najväčší víťaz Giancarlo Giannini. Strhaná tvár chamtivého, charizmatického komisára Pazziho je jeho najlepším výkonom od čias Nevinných od režiséra Viscontiho. ()

MM11

Hannibal Lecter dostal zase hlad a není bohužel sám. U tohohle vaření z vody dojel dokonce i výborný Scott, to jen dokazuje bláhovost sequelu. Prázdnota je všude kolem Vás. Jodie Foster stornovala start (pro tyhle chvíle jí miluju), jenže ostatní opět ochotně vlezli do Hopkinsova náručí, aby se nakonec nedočkali ničeho většího než opruzu v podobě mozečkové scény a pár zívajících moralitek s jazykovou průpravou. Nebudete napružení na Lectera už jen za "Now you're being rude, and I hate rude people" a dokonce života uvidíte sto plus jedna větších kravin (za to ručí sinp), ale je to trénink Vašich nervů. Hannibal se vracet neměl, už v prvním díle řekl vše podstatné. ()

Pítrs85

Scénář, tam bude zakopaný pes, proč po kultovním Mlčení jehňátek přišel nemastný neslaný Hannibal, protože všechny ostatní propriety jsou tuze lákavé, pikantní Anthony Hopkins, k sežrání Julianne Moore, i mírně připálený Gary Oldman. Takhle je z toho však přeplácaný guláš, kdy jednotlivé přísady jsou sice voňavé, ale jako celek se budou trávit těžce. Tomuhle žrádlu by Hannibal nevěnoval ani pohled, natož svůj pod kabátem schovaný dranžírák. Ale pořád je to Hannibal Lecter, takže s mírnou pachutí- tři michelinské hvězdy ;-) ()

SOLOM.

Trochu mě mrzela obměna hlavní herečky, ale i tak jsem byl nadmíru spokojený. Hannibal je skvělým pokračováním a jasným důkazem, že i dvojka může být stejně dobrá jako jednička. já mezi oběma filmy žádný velký rozdíl nevidím. Líbí se mi oba stejně. Tentokrát se producenti více věnovali samotnému kanibalovi a tím si získali u mě velké plus. Poslední scénka s pojídáním mozku už beru jen jako skvělý bonus na závěr. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu