Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

Gig

První animovaná a nejkrásnější pohádka s princeznou s produkce Walta Disneye. Když vidím toho lovce a ten nůž, když vidím tu nenávist v očích královny....... Jen Šmudly mi bylo vždycky líto. Tak chtěl dost tu pusu od Sněhurky a nikdy ji nedostal na ústa, jak si přál. Úplně s tebou soucítím. Jo, a díky Waltu se na věky věků Sněženka, jak ji pojmenovala Božena Němcová, přejmenovala na Sněhurku. ()

eMeMko

Klasika všech klasik, co více dodat. Obrázkovou knížku, která vznikla podle tohoto filmu, jsem jako dítě měl, královna proměněná v čarodějnici mi naháněla hrůzu ještě dlouho, ale samotný snímek jsem viděl až nyní. Menším zklamáním pro mě byla změna jmen některých trpaslíků, ale za to holt může novější dabing. Jelikož však nepředpokládám, že by film někdy vyšel s originálním dabingem, nezbývá nic jiného než si na to zvyknout. Jinak se jedná o velmi kvalitní dílo s neuvěřitelně realistickou animací postav (rotoskopie je bezva vynález), pěknými písničkami a spoustou povedených vizuálních vtípků. Uklízející zvířátka byla prostě super. Finální hodnocení: Jedna z nejkrásnějších pohádek, která kromě roztomilosti obsahuje i dosti scén, při kterých nejen dětem naskakuje husí kůže. ()

harycek

Poprvé viděl tuším v 1970 v Kolíně v kinu Oko, byl nějaký týden starých amerických filmů a byla tam i Sněhurka, moc se mi to tenkrát líbilo a líbí dodnes podle mne jeden z nejkrásnějších animovaných filmů spolu s Popelkou!!!! ()

PetraMishka

Nádherná klasická pohádka, kterou jsem viděla ještě se starým dabingem, jenž jí přidává něco z kouzla starých filmů. Krásné písničky, dynamika děje a roztomilá zvířátka. ()

cimrman2.

To jablko je faakt naleštěný nebo teda vyčištěné kvalitními stroji z roku 1937! První animovaný celovečerák mi nemohl uniknout! I když jsem si v polovině říkal proč to dělám přece jenom mně soužítí Sněhurky a trpaslíků na chvilinku okouzlilo. ()

Infalín

Bože, já se tak bál, když jsem tenhle film viděl jako dítě. Hlavně pasáž, ve které zákeřná čarodějnice navštěvuje Sněhurku v hlubokém lese, byla k nevydržení. Mockrát jsem si pak na ni vzpomněl, když jsem se zahryzával do jablka. V kině Flora měli tenkrát naštěstí jenom dřevěné sedačky, takže je stačilo jenom omýt:-) ()

Xpat

Stará, dobrá klasika. Zajímavé, že i přes desítky remake je originál stále ten nejlepší a nepřekonatelný. ()

BlueNeon81

Prvý celovečerný farebný animovaný film na svete. Klasika, ktorú nemožno ani haniť. Veľmi mi prirástol k srdcu, najmä kvôli slovenskému dabingu. ()

HennessyVSOP

Toto je pro mě zatím nepřekonaná pohádka. Vůbec ale absolutně vůbec nechápu jak takové dílo mohlo vzniknout v roce 37, ta nadčasovost je neuvěřitelná. Nad tímto dílem smekám klobouk až k zemi, podobně jako nad Tolkienem. 100% ()

Hakuna Matata

Pro mě 95%. Nechápu ty lidi, kteří tomuto filmu dvě, tři hvězdy. Byl to první celovečerní animovaný film, kromě desítek a desítek grotesek nikdo nic takového nestvořil. Každý záběr musel pasovat tak, aby to vypadalo skutečně, celé to studio nedělalo na ničem jiném! Trvalo ji to určitě i přes rok, tolik práce si ani nedokážu představit a vy tomu dáte dvě hvězdy?! Celý film je moc pěkný, je to taková idilická pohádka, jak by měla pro děti být, hezká princezna, zlá královna, roztomilá zvířátka, strašidelný les. Nemluvě o těch skvělých písničkách a hudbě provázející film. Tehdy to byla právem senzace a jenom proto, že to není technicky sestrojené a animačně ne úplně dokonalé, nemusí se to házet do starého železa. Každý má svůj vkus, musí se ale umět ocenit animovaný film! ()

Bruce_cz

První film, která jsem viděl v kině. Byl jsem hodně malý, ale pamatuji si, že jsme seděli pár řad od plátna a pak si jen matně pamatuji, že se mi to muselo moc líbit, protože víc si už nepamatuji :-D ()

metztlimoon

Aj napriek tomu, že poviedka Neila Gaimana s vlastnou verziou príbehu mi navždy "skazila" pohľad na ten roprávkový príbeh, tento film o Snehulienke si aj napriek tomu zachoval svoje čaro. Škoda, že v dnešných dobách sa už nerobia takého "kreslené" ale skôr "modelované v PC" rozprávky... Aaach, detstvo moje, kam si sa podelo??? ()

unclejack

Asi najväčšia klasika od Disneyho. Jeden krásny príbeh , prekrásna animácia a kúzlo tých detských liet sa rýchlo vracia späť... ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra