Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

dezorz

dokonaly lupicsky film aky vznikne raz za dekadu. cakam a cakam, ktory bude dalsi, pre dekadu prvu tretieho tisicrocia. ()

Rocky88

Musím se přiznat, že jsem až doposud ( 22.3.2007 ) netušil, jaký byl Singer už od počátku talent. Už od začátku vybudoval v Podezřelích zajímavou, těžko popsatelnou atmosféru, vybudovanou hlavně hereckými výkony, hudbou Johna Ottmana a "obvyklím" námětem většiny detektivek. Jeho režisérská invence je zde nepopřitelná - těch vychytávek je zde opravdu hodně. Těží ale samozřejmě i ze scénáře, který je invence sám o sobě. Po celou dobu se nám snaží namluvit, že je naprosto průměrný, aby nás v závěru donutil usadit se na zadek a zírat s otevřenou pusou. I když musím přiznat, že Keysera jsem odhalil docela brzo ( což ale bylo nejspíše kvůli tomu, že jsem byl obeznámen s faktem, že je zde několik zvratů plus jeden zásadní na konci, který celý předchozí děj staví na hlavu, což mne při filmu donutilo přemýšlet "překombinovaně" ). Singer však na konci poměrně šikovně zamíchá kartami, což mne donutilo pochybovat o svém úsudku. A i když to nakonec dopadlo tak, jak jsem čekal, stejně jsem na konci zíral jako Arab do své prázdné ropné studny. Celkově to tedy vychází na nějakých 85%, a to hlavně proto, že ze začátku skutečně věříte doměnce, že se jedná o průměrný příběh, což může někoho donutit film vypnout. Což by ale byla obrovská škoda. ()

Petoss1

Zážitok z tochto filmu mi ostane v hlave ešte dlho. Film s dobrým scenárom, hercami prvej triedy a zápletkou ktorá ma riadne poplietla. Nenudil som sa (čoho som sa obával), príbeh je podaný veľmi dobre prostredníctvom Kevina Spaceyho ktorého vypočúvajú a to sa mi páčilo. Scéna v hoteli vo výťahu s dramatickou hudbou bola veľmi dobrá. Všetko to dôstojne ukončuje vynikajúci záver ktorý mi riadne otvoril ústa a tak musím povedať že s filmom Usual Suspects som nadmieru spokojný. 91% ()

WoWoW

Už od momentu kdy nám poprvé Bryan Singer ukázal střelbu na lodi, jsem věděl, že tam něco nebude v pořádku a že Gabriel Byrne se z toho dostal. A pak jsem sledoval zhruba 50 minut docela obyčejný kriminální thriller. To co přišlo ve zbytku filmu mě rozseklo a hlavně při závěrečných titulcích jsem jen seděl s otevřenými ústy a zíral na televizi. Bravo!!! ()

Sinn

Geniální nápad, skvělé herecké výkony, především válel můj oblíbenec Kevin Spacey. Navíc všechno dokonale sedí, žádné pokřivené berličky, žádné mezery (nebo jsem si jich nevšimla), krásné, hladké, jasné...a pak najednou závěr a nevím, kde jsem...Miluju vyšperkované pointy a tady jsem se na konci zalykala blahem. I když už vím, o co se jedná, těším se, až si to pustím znovu. ()

Abes

Škoda že jsem se na tenhle nechal nalákal právě místním hodnocením. Celou dobu jsem uvažoval jakou zdrcující pointu mi příběh rozkryje. Řeknu to takhle, kdo před podezřelými viděl Scary Movie, bude o moment překvapení ošizen. ()

Aelita

Tzv. klamavý film, který vodí diváka za nos, protože se diváci rádi vodí, na čemž se zakládá obliba detektivek i všelijakých záhad obecně. Ten, kdo najde nějaké řešení, rozluštění záhady, kterému uvěří, pociťuje uspokojení. Otázka zní, jestli každé rozluštění odpovídá tomu, čemu říkáme skutečnost. No, to je samozřejmě globální nadsázka, při které se mi vybavují lidská rozluštění záhad lidské duše či záhad vesmíru. Ale zpět k obvyklým podezřelým. Ano, lidé nejčastěji chodí vyšlapanými cestami a používají zavedená klišé, šablony a formulky. Když je někdo uznávaný odborník na loupeže a zabíjení, proč ho nepovolat jako povolaného. Přísloví praví - "Každý podle svých schopnosti". Ve skutečnosti však i toto přísloví je klamavé, protože praxe ukazuje, že každý podle své zavedené role. Role tohoto filmu byla klamat mne a protože se mu to nepodařilo až do samého konce (ano, tak chytrá jsem) a protože mne nijak neuchvátil svým vizuálním zpracováním, dávám mu podle jeho práce jen tři hvězdičky, byť měl větší potenciál. ___ Scéna použití různých názvů byla parodována v Utopenci na útěku. ()

Attta

Žasnu nad takhle propracovaným dějem a celkově povedeností celého filmu. Rozhodně žádná oddychovka, film dá divákovi zabrat a to se mi líbí! Neskutečné jak Spacymu sedla takhle role a jak ji s přehledem zahrál. Tohle je prostě nářez, těžká prdel nebo nevím jak jinak to nazvat! Už jenom to jméno Keyser Soze, je tak krásně zvukolibé. Lahůdka film! ()

cariada

Velice solidní krimi vyprávěné o jednom vyšetřování party zločinců, která má velice zajímavý nápad a spád. Po pomalejším rozjezdu to začně nabírat tu správnou rychlost a zamotanost až to dojde k nečekanému rozuzlení, já jsem to neodhadl kdo, že je kdo. Pěkná atmosféra i děj. ()

joker.george

Po prvním zhlédnutí jsem neskutečně nadšený! Snímek šlape jak hodinky a naplno využívá svoji délku. Používání vypravování, při němž jsme odkázání jen na jeden úhel pohledu, který navíc nemusí být zcela důvěryhodný jen kvituji a pokaždé jsem rád, když se takový výběr podaří a je ku prospěchu. Zatím jsem ani nenašel nějakou logickou chybku! Herecké obsazení, nejen hlavní skupiny, se podařilo a z celého obsazení zde kraluje Kevin Spacey. Závěrečné rozuzlení jsem přeci jenom nakonec čekal, ale to rozhodně nezastiňuje fakt, že bylo natočeno mistrovsky, takřka geniálně. A jsem zvědavý, jestli mě film stejně chytne i po dalších zhlédnutích nebo už tam nebudu nacházet to, co bude dělat ze snímku ,,něco víc''. !!!Keyser Söze!!! ()

Streeper

Herecky je to neuvěřitelně nadupané a to je vlastně to jediné, co film opravdu drží nad vodou. Začátek filmu je trochu zmatečný, chvilku mi trvalo než jsem se pořádně zorientovala, kdo je kdo a než jsem se pořádně dostala do děje. Vlastně než přišel konec, tak jsem byla rozhodnutá, že tomu dám tři hvězdy, ale pak ten konec!! TEN KONEC!! Ten mě naprosto dostal, celý film jsem byla úplně paranoidní, kdo by to mohl být a házela jsem to na poldy. Jenže, když ten konec přišel a já to zjistila, tak jsem se praštila do čela, jak blbá jsem byla, protože je to do očí bijící. Každopádně skvělé herecké výkony a úžasně vygradovaný konec. ()

zuzinka2

Skvělý thriller, který staví na scénáři a hereckém výkonu Kevina Spaceyho(který si Oskara rozhodně zasloužil). Čekala jsem zajímavé rozuzlení, ale tonhle mě teda nenapadlo. Už se těším až tenhle film uvidím znovu a plně si vychutnám "práci" Keysera Sözeho. ()

Trainspotter

Z počátku neuchopitelné, uprostřed chytlavé a nakonec geniální. Vynikající Kevin a výborná kamera, Bryan je fakt machr, že tohle natočil ve třiceti, půlka režisérů se na podobný výkon nezmotá za celou kariéru. Ale že by mě to kdo-ví-jak oslovilo, to se říct nedá... ()

DruidKarel

764. hodnocený film: Já fakt nevím... Rozhodoval jsem se, zda dám 2* nebo 3*. Nějak jsem tomuhle filmu nepřišel na chuť a nevím, čím jej lidé tak favorizují. Navíc mě ani neuchvátily herecké výkony jinak kvalitních herců. Dokonce jsem si říkal, že mi to připomíná béčkové akčňáky z přelomu 80. a 90. let. Ještě mi tam chyběli takoví mistři svého oboru, jakými jsou Steven Seagal, Dolph Lundgren a nebo Michael Dudikoff. Opravdu obrovské zklamání a jako asi nejsvětlejší moment filmu beru konec, kdy Kevin Spacey přestal kulhat a vklidu si jen tak zmizel. 3* jsou maximem, protože hudba byla také nijaká. 3* ()

starbrejkr

Málokdy jsem mě takovou chuť si pustit film hned ještě jednou. Je to jeden z těch snímků, který finální pointou převrátí děj naruby a vy máte přirozený zájem podívat se na příběh jeho očima, tady očima Keysera Sozeho. Film nepovažuji za mistrovský nejen díky příběhu a pointě (kterou už přeci jen malilinko ohlodal čas a dnes už takovým šokem není), ale i díky absolutně brilantnímu ztvárnění. Už jenom způsob, jakým se postupně vytváří mýtus Keysera Soze a divák vyloženě hladoví touhou zjistit, kdo to je, je filmařsky naprosto úžasný. Vlastně je to skoro zázrak, jak se z tak neskutečně malicherné a tuctové zápletky podařilo zásluhou příběhu a režie stvořit tak brilantní dílo. Pochopitelně zásluha herců je nesmírná, kromě obecně adorovaného Kevina Spaceyho, který udělal v tomhle roce tři velké kroky do světa velkého filmu, musím vyzdvihnout třeba i Peta Postlethwaita, jenž září i v těch málo minutách, které má k dispozici.... Možná si dám to repete už zítra. Povinná filmová literatura a jeden z otců filmových twisted endů. Update: Napodruhé ještě lepší a já si doslova vychutnával promyšlenost filmu, i v té zdánlivě nudné úvodní části. ()

wohna

"Největší trik, který kdy ďábel předvedl bylo, přesvědčit lidi že neexistuje". Tak touhle větou je všechny dostal. Výtečný scénář. Kdo by věděl, že Kaizer Soze bude zrovna on? Konec filmu mě dostal. Kevin Spacey zase ukázal, že je to herec se vším všudy. ()

Amroth666

____ 29.5. 2010 ____ - Nejlepší scény : vyprávění o partě Maďarů, kteří chtěli mít svůj vlastní Gang. Pochopili, že abyste se dostal k moci, nepotřebujete zbraně či peníze nebo tyhle věci. Musíte mít vůli udělat to, co ostatní neudělají. Děj, který je z poloviny přítomost a z poloviny ostatní mi hodně vyhovoval. Styl, který si vybral pro točení Bryan Singer a samotný děj mě doháněl k šílenství. ____ Jak chcete střelit Ďábla do zad? Co kdybych minul. ____ Snad nejlépe vystihnutý strach v očích Verbala(Spaceyho) s jeho atipickou chůzí kvůli Keyser Sozému(Deanu Keatonovi). Nešlo tady jen o něj. Šlo tady o všechny napomáhající členy menších gangsterů. Ze všech se poznal ten nejchytřejší Keaton. Poznal se zde i ten sice nejhloupější, ale ten, který jako jediný přežil, Verbal. Na konci neodolávám pokušení šesti hvězdičkách, které dávám jen v tom případě, kdy film mám v TOP 10 nebo film, který opravdu stojí za to ho shlédnout znovu. Jeden z nejpodařenějších závěrů všech dob.Verbal to nakonec vše dokonale sehrál a všichni mu to hezky zpolkli. Se závěrem plyne také ponaučení : ____ Nikdy nikomu nevěř. ____ Prostě nejlepší : nejlepší tryk, který ďábel kdy předvedl bylo přesvědčit svět, že neexistuje. Přiznávám, poprvé jsem se na tomto filmu nachytal, ale víckrát to neudělám. Film mě dokonale s tím dokonalým závěrem oblbnul a já jsem byl jako Ďábel, kterému dáte nožem ránu do zad. Jedny z nejpodařenějších rolí a velmi těžké docela dlouhé pasáže v dlouhých scénách bez přerušení. Takový je film Obvyklí podezželí. Hudba - jednoduše skvost překrývaný v režijních vlnách. Kevin Spacey má tady tu nejlepší postavu, jakou mohl dostat a to už dnes slavného Verbala! On je také základem úspěchu. ____CZ dabing ____ ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)