Šest v tom (TV seriál)

Cold Feet

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1997–2019, 52 h 46 min (Minutáž: 45–76 min)

Tvůrci:

Mike Bullen

James Nesbitt, John Thomson, Robert Bathurst, Hermione Norris, Fay Ripley, Helen Baxendale, Jacey Salles, Ceallach Spellman, Daisy Edgar-Jones, Jack Harper, Christopher Hall, Daniel Hall, Jessica Bateson, Benjamin Bateson, Lara Bateson, Madeleine Edmondson, Leanne Best, Sean Pertwee, Richard Armitage, Daniel O'Brien, Liam O'Brien, Antony Yorke, Matthew Yorke, Lennie James, Hugh Dancy, Ben Miles, Kimberley Joseph, Rhea Bailey, Nicholas Ball, Malcolm Raeburn, Lucy Robinson, Ella Hunt, Anna Madeley, Jethro Skinner, Denis Lawson, Peter Feeney, Ricky Tomlinson, Anne Openshaw, Alison King, Stephen Moyer, Ian McElhinney, Brittany Tiplady, Francis Magee, Eva Pope, Seamus O'Neill, Sam Kelly, Kathryn Hunt, Rosie Cavaliero, Jo-Anne Stockham, Jonathan Slavin, John Lloyd Fillingham, Eamonn Riley, Filip L. Firlej, Vinette Robinson, Rachel Fielding, Ken Bones, Richard Dillane, Lisa Millett, Jimmy Hibbert, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Kelly Wenham, Yasmin Bannerman, Tim Dantay, Sunetra Sarker, Suzanne Hall, Natalie Roles, Jo-Anne Knowles, Bernard Wrigley, Jacquetta May, Michael Troughton, Zoë Henry, Kirsten Robek, Helen Grace, Rebecca Toolan, Paul Moniz de Sa, Jacqueline Pilton, Simon Poland, Dominic Coleman, Graham Parrington, Nicola-Jayne Wells, David Harewood, Prasanna Puwanarajah, Callum Woodhouse, Peter Gunn, Badria Timimi, Shameem Ahmad, Tony Gardner, Karl Haynes, Ronke Adekoluejo, Mark Chatterton, Ann Akin, Mike Bullen, Marji Campi, Charlie Watts, Nicholas Sidi, James Noble, Andrew Morrish, Ian Keith, Chris Coghill, Ruth Madeley, Bronwyn James, John Burton

Tohle je totální britská vztahová konverzační klasika pro třicátníky z konce 90.let. a přelomu milénia, později vykrádaná českými scénáristy a producenty. První tři řady bezkonkurenční, pak už to šlo trochu dolů, ale stále velmi dobré a nadprůměrné. Doporučuji v originálním znění, ačkoliv český dabing s Ťuldou je velmi dobrý. Zasloužilo by si to reprízu./ Letošní (2016) 6. řada po 13 letech nezklamala, ale asi ji ocení jen ti, kteří mezitím o těch 13 let zestárli./ 7.řada - 2017, stále vtipné, ale poslední dva díly mi přijdou scénáristicky podmíru ledabylé. Opět platí, že pro nováčky těžko ocenitelné.(3.11.2016)

Když jsem před pár lety viděl českou verzi (Přešlapy), tak jsem s ní byl spokojen a hrdě jsem prohlašoval, že originál nikdy vidět nechci. Jenže pak jsem se přestěhoval do Anglie a začal koukat víc na britský seriály a náš housefather měl doma kompletní edici na dvd. Takže jsme se do ní pustili a rozhodně nelituju. Tahle šestice z Manchesteru je sympatická, vtipná (jako fanoušek United jsem si užíval jejich občasné narážky) a velmi snadno oblíbitelná. Jejich příběhy, které se postupně mění z těch vtipných až po ty vážně, mě bavily a rád jsem se na ně díval. Samozřejmě jsem měl nejradši pár Rachel a Adam, ale ostatní postavy se mi líbily. Jediná věc, co mi vadila na tom, že jsem viděl českou verzi, je to, že mi to prozradilo úplný závěr. I kvůli tomu to na mě nemělo takový emocionální dopad jako by to mělo v případě, že bych to nečekal. 2016: Návrat seriálu se kterým jsem nepočítal a byl jsem jím neskutečně potěšen. Je to už nějaký ten pátek, co jsem Cold Feet opustil a spokojeně žil dojmem, že příběh je uzavřený. Jenže pokračování dávalo hlavu a patu, skvěle bavilo. Na Cold Feet si mi líbí, jak skuteční jsou a že se nebojí představit postavy, které když nemají co nabídnout tak odchází. A teď bych chtěl další pokračování. Jenže už se ho nedočkám. Teda asi...(27.7.2014)

Konečně seriál, který je SKUTEČNĚ ze života, nezobrazuje žádné mladé, bohaté, úspěšné a krásné lidi (tedy v rámci možností, Helen Baxendale je krásná), nýbrž skutečně "pouze" průměrné páry středního věku s obyčejnými životy, jaké můžeme zažít i my. Co však ale není průměrné je provedení, tedy prezentace těchto životů, něco tak pravdivého, milého a sympatického se jen tak nevidí... Zpočátku hodně vtipný, ke konci zase hořký a silně emotivní (předposlední díl mě fakt dostal), ale vždy skvělý! 9/10(21.2.2008)

Tenhle seriál mám opravdu rád. Působí jako verze Přátel pro Angličany, ale má v sobě i těžko popsatelné kouzlo, které ho neumožňuje ocejchovat jako kopii. Narozdíl od výše zmíněného seriálu mnohem více ze života, kromě usmání se člověk občas dostával i do situace, kdy postavám toužil pomoct vyřešit nějaký problém. A navíc tam hrají mí oblíbenci James Nesbitt a Helen Baxendale, takže proč hodnotit jinak než za 100%?(22.5.2006)

Tak za prvé - zbožňuju Helen Baxendaleovou a za druhé, ona není ani zdaleka jediná, kdo si zaslouží pochvalu za tenhle seriálek ze současnosti o britské mid-class. Jak by řekli v Anglii - tohle je můj šálek čaje. 25.9.2004 - video a předposlední díl Šesti V Tom - s přítelkyní svorně brečíme zhruba půl hodiny...(9.2.2003)