Šest v tom (TV seriál)

Cold Feet

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1997–2020, 48 h 19 min (Minutáž: 44–76 min)

Tvůrci:

Mike Bullen

James Nesbitt, John Thomson, Robert Bathurst, Hermione Norris, Fay Ripley, Helen Baxendale, Jacey Salles, Ceallach Spellman, Daisy Edgar-Jones, Jack Harper, Christopher Hall, Daniel Hall, Jessica Bateson, Benjamin Bateson, Lara Bateson, Madeleine Edmondson, Leanne Best, Sean Pertwee, Richard Armitage, Daniel O'Brien, Liam O'Brien, Antony Yorke, Matthew Yorke, Lennie James, Hugh Dancy, Ben Miles, Kimberley Joseph, Rhea Bailey, Nicholas Ball, Malcolm Raeburn, Lucy Robinson, Ella Hunt, Anna Madeley, Jethro Skinner, Denis Lawson, Peter Feeney, Ricky Tomlinson, Anne Openshaw, Alison King, Stephen Moyer, Ian McElhinney, Brittany Tiplady, Francis Magee, Eva Pope, Seamus O'Neill, Sam Kelly, Kathryn Hunt, Rosie Cavaliero, Jo-Anne Stockham, Jonathan Slavin, John Lloyd Fillingham, Eamonn Riley, Filip L. Firlej, Vinette Robinson, Rachel Fielding, Ken Bones, Richard Dillane, Lisa Millett, Jimmy Hibbert, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Kelly Wenham, Yasmin Bannerman, Tim Dantay, Sunetra Sarker, Suzanne Hall, Natalie Roles, Jo-Anne Knowles, Bernard Wrigley, Jacquetta May, Michael Troughton, Zoë Henry, Kirsten Robek, Helen Grace, Rebecca Toolan, Paul Moniz de Sa, Jacqueline Pilton, Simon Poland, Dominic Coleman, Graham Parrington, Nicola-Jayne Wells, David Harewood, Prasanna Puwanarajah, Callum Woodhouse, Peter Gunn, Badria Timimi, Shameem Ahmad, Tony Gardner, Karl Haynes, Ronke Adekoluejo, Mark Chatterton, Ann Akin, Mike Bullen, Marji Campi, Charlie Watts, Nicholas Sidi, James Noble, Andrew Morrish, Ian Keith, Chris Coghill, Ruth Madeley, Bronwyn James, John Burton, Tala Gouveia, Siobhan Finneran, Danny Morgan, Ivanno Jeremiah, Yusra Warsama, David Bark-Jones, Tina Louise Owens, Paul Kaye, Eve Myles, Paul Ritter, Bradley Walsh, Michelle Holmes, Faith Alabi, Ziggy Heath, Amy Huberman, Robert Glenister, Jenny Howe, Alastair Mackenzie, Kieran Bew, Karen David, Art Malik, James Bolam, Nicholas Gleaves, Gerald Kyd, James Weber Brown, Eileen Davies, Tom Bateman, Ciaran Griffiths, Victoria Smurfit, Samantha Spiro, Louis Emerick, Sally Sheridan, Paterson Joseph, Gary Sweet, Sandy Winton, Pooky Quesnel, Sean McGinley, Sue Holderness, Kate Rutter, Joanna Swain, Scott Paetty, Saira Choudhry, James Midgley

Dlouhá léta se Šest v tom tyčilo na stupni vítězů v soutěži seriálů o mou přízeň. Časem je sesadilo Odpočívej v pokoji, ale to příběhům sexteta hrdinů, potýkajících se s ubíhajícími léty, prací, láskou, sexem, manželstvím, dětmi a dalšími pohromami, nic neubírá na cti ani na kvalitě. Mým osobním favoritem se stal Nesbitt, což samozřejmě neznamená, že jsem si nezamilovala ostatní.(30.8.2007)

Vlastně je to už nějakých pár let, co jsem tenhle seriál viděla. Ale vždy, když přijde téma na oblíbené seriály, musím zmínit i tenhle. Nepamatuji si moc detaily, ale vím, že se mi strašně líbil ten typický britský humor a hlavně to, že je to celé uvěřitelné. Je fajn, když člověk v seriálu vidí lidi, kteří by ve skutečnosti mohli být jeho sousedé (tedy normálně vypadat a úplně normálně se i chovat, řešit stejné problémy jako divák). Na druhou stranu si pamatuji, jak jsem- hlavně ke konci- chtěla, aby to bylo trochu více idealistické, začalo to být nějak moc smutné... A to jsem neviděla poslední sérii (ale slyšela jsem, co se tam bude dít). Nebo, že bych tu poslední sérii raději vytěsnila z paměti...? Každopádně super seriál!(6.6.2012)

Na tenhle seriál jsem se díval jako malý (no, těch 12-13 let ještě není moc) spolu s rodiči. Vzpomínám si, že jsem se u seriálu dobře bavil, ale pravděpodobně mi tenkrát uniklo spousta skrytých narážek a významu některých pasáží, které prostě dítě tak dobře nestráví. I tak to byla kvalitní zábava na několik večerů, ale pamatuju si, že mě mrzelo, jak se osudy jednotlivých postav nakonec zamotaly a "took a downward spin". Svět dospěláků není holt jen krásná pohádka.(19.1.2011)

Po posledním díle poslední řady tohoto poněkud kvapně ukončeného seriálu mi to nedá, abych neaktualizoval svůj komentář: seriál začal jako ryze komediální, aby se pak v dalších řadách začal otáčet do další, vážnější polohy (a mnoho lidí to nerozdýchalo, asi tak trošku podobně, jako u Ally McBealové.) Ovšem všechno by se mělo vyvinout - tolik dílů poplatných pouze komediální poloze by pak vydalo maximálně na nějaký sitcom. Jinak souhasím se zdejšími uživateli, s Geminim (Helen), s wuxiou (hudba), i s Tylerem (ŽIVOT.) Zvrat v předposledním dílu mi přišel malinko samoúčelný, ale ani ten nemohl snížit mé hodnocení a Cold Feet zůstávají i nadále v mém TOP10 nej seriálů. Amen!(4.10.2005)

Když jsem před pár lety viděl českou verzi (Přešlapy), tak jsem s ní byl spokojen a hrdě jsem prohlašoval, že originál nikdy vidět nechci. Jenže pak jsem se přestěhoval do Anglie a začal koukat víc na britský seriály a rodina, která nás ubytovala měla doma kompletní edici na dvd. Takže jsme se do ní pustili a rozhodně nelituju. Tahle šestice z Manchesteru je sympatická, vtipná (jako fanoušek United jsem si užíval jejich občasné narážky) a velmi snadno oblíbitelná. Jejich příběhy, které se postupně mění z těch vtipných až po ty vážně, mě bavily a rád jsem se na ně díval. Samozřejmě jsem měl nejradši pár Rachel a Adam, ale i ostatní postavy se mi líbily. Jediná věc, co mi vadila na tom, že jsem viděl českou verzi, je to, že mi to prozradilo úplný závěr. I kvůli tomu to na mě nemělo takový emocionální dopad jako by to mělo v případě, že bych to nečekal. 2016: Návrat seriálu se kterým jsem nepočítal a byl jsem jím neskutečně potěšen. Je to už nějaký ten pátek, co jsem Cold Feet opustil a spokojeně žil dojmem, že příběh je uzavřený. Jenže pokračování dávalo hlavu a patu, vážně bavilo a vydrželo další skvělé čtyři roky. Na Cold Feet si mi líbí, jak skuteční jsou a že se nebojí představit postavy, které když nemají co nabídnout, tak prostě odejdou. Stejně jako v životě, lidi přichází a odchází. A teď bych chtěl další pokračování nebo alespoň důstojnou náhradu. Třeba se za pár let zase dočkám...(27.7.2014)