Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Unnamed

Už jsem tomu chtěl dát 4*, pak ale přišlo skandování sovětských fandů a oslava Rockyho jako hrdiny, který snad dokáže zažehnat i studenou válku. Zbytečně z toho udělali až moc velkou pohádku, boj dobra se zlem, západu s východem, USA se SSSR... Drago má za sebou tým vědců a nové převratné technologie, Rocky má ale doma robota, takže jsou síly vyrovnány. Pak ještě 15 minutová stopáž věnovaná vzpomínkám, mám ale podezření, že to bylo spíš kvůli zaplnění minimální hodiny a půl na celovečerní film. Škoda škoda. Tak tedy návrat na 3* prvních dvou dílů série o Rockym. ()

Sany33

Nevidel som síce všetky diely Rockyho, ale chystám sa nemajte strach. No aj tak musím zhodnotiť, že tento diel bude veľmi ťažké prekonať. Hneď na prvé miesto by som dal hudbu, ktorá bola vždy výstižne implementovaná do deja. Ďalej príbeh je vynikajúci a má všetko čo má mať športová story. Ďalšia super vec je ako inak herecké obsadenie a herecké výkony, ktoré sú vynikajúce. Ako som už povedal rocky IV je jeden z najlepších filmov so športového prostredia aké som kedy videl a preto si odo mňa právom zaslúži 95%. ()

VanTom

Stallone už s vývinem Rockyho neměl kam jít dál, tak učinil tento ve výsledku podařený žánrový úkrok stranou. Západ vs. východ, USA vs. SSSR, kapitalismus vs. komunismus, příroda vs. věda, člověk vs. "stroj", Italský hřebec vs. Ivan Drago. Jednoduchoučká, dobově tendenční a angažovaná story předkládá jednu hudebně-klipovou montáž za druhou a přináší výborné boxerské fighty i zestárlé komediální vložky (Paulieho robotka). ()

lykan9

Rocky IV má jen jednu jedinou chybu. Tou je, že dále pokračuje v pojetí postavy Rockyho s úplně jinou povahou a chováním jako tomu bylo u trojky. Přitom Balboa má být trochu omezenějšího charakteru. Naštěstí vše kolem je doslova na výbornou (ne jako ve trojce). Pojedí tvůrců je sice úplně jiné než tomu bylo v jedničce a dvojce, ale jako odpočinkový film boje USA proti SSSR Rocky IV funguje dokonale a závěrečný zápas mezi Rockym a Dragem je u mě tím nejlepším, který v celé sérii o Rockym kdy byl. ()

J.Lajner

Zlý Rus zabije hodného Američana a druhý hodný Američan se chce zlému Rusovi pomstít. Konec, šmitec. Žádné barvité dialogy, filozofování a řešení existenčních problémů. Vše je zde podřízeno přísně přímočarému vyprávění, které umocňuje dynamický střih, sázka na efekt a osmdesátkový synthpop toho nejhrubšího kalibru. Více jak polovina stopáže připomíná perfektně ošetřené videoklipy z produkce MTV a vše mezi tím vyplňují totálně přepálené vsuvky, nad jejichž bizarností se dodnes nepřestávám bavit. Závěrečný aplaus uprostřed Sovětského svazu, Apollova taneční rozcvička za doprovodu soulové legendy Jamese Browna nebo Drago, který na hypermoderní mašině demonstruje, že má snad třikrát silnější úder než běžný boxer. Jinými slovy, stačí jedna dobře mířená facka a Rockymu musí zákonitě explodovat hlava. Ne, tenhle film nezná slovo nuda a ze své jednoduchosti dělá přednost … byť místy trochu groteskní. Více. ()

fabecc1222

Už trojka měla díky Stallonově režii takový nádech klasické béčkové podívané, a v některých aspektech v tom jasně pokračuje i čtyřka. Stojím si za tím, že Stallone jako režisér přivedl sérii do úplně jiného směru, než ve kterém začínala. Co sem teda vůbec nepobral, byla rádoby vtipná vsuvka s robotem, to bylo úplně mimo mísu. Asi kontrast do "robotického" záporáka Draga, mašiny na mlácení. Mače jsou standardně nasnímány bravůrně a s peckovou atmosférou, ale v některých momentech už série vykrádá sama sebe a závěrečný patetický proslov ukazuje takovou určitou prostoduchost a naivitu Stalloneho scénáristických schopností :) Jako dobová vsuvka je to zajímavé, blíží se konec Studené války, tak asi chtěli prolomit ledy:) Z dnešního pohledu už to pochopitelně působí trochu směšně :) ()

Spock

Další Rockyho boxerské dobrodružství, tentokrát spojené s menším ideologickým a větším osobnostním rozporem. Po tom, co je v ringu smrtelně zraněn jeho přítel Apollo sovětským boxerem Ivanem Dragem, se Rocky rozhodne pomstít jeho smrt a demonstrativně nad sovětským soupeřem zvítězit přímo v jeho zemi. Příběh už je sice dost nastavovaný, ale o to by ani tak moc nešlo, Ivan Drago je důstojný soupeř i pro Rockyho. Spíše mi vadilo zatahování Rockyho do nějakých ideologických rozepří. Jinak ten trénink na „venkově“ byl opravdu skvělý ()

Vertigo666

S Rockym sem se poprvé setkal teprve až minulý rok, kdy sem viděl jeho vyrovnávání se s důchodem a moc příjemně mě překvapilo. Dnes sem viděl čtvrtý díl a musím říct, že ani ten mě nezklamal. Rockyho boj se sovětským "nadčlověkem" je fakt skvělej. Film má přijatelnou délku, je dobře natočený, ale scénař, to byly teda někdy kecy, ale víte, co bylo nejhorší, že se to dalo poslouchat))) Rockymu sem prostě držel palce od začátku, ten film mě strhnul a stydět se za to nebudu. Za Apolla Rocky, za Apolla, dobře ty... ()

drackula

Clubber Land ukázal v treťom pokračovaní ako má vyzerať správny záporák. Vo štvrtom diely sa podarilo túto vysoko položenú laťku s eleganciou prekonať Dolphovi Lundgrenovi ako rusovi Ivanovi Dragovi. Ivan je typickým prototipom zákeráka z 80tich rokov, kde najväčší teroristi, najkrutejší mafiáni a celkovo všetky kriminálne živly pochádzali zo "zlého" a chladného Ruska. Postava Rockyho si opäť prežíva jednu osobnú tragédiu avšak opäť sa z nej dokáže dostať a všetkým ukáže aká neoblomná je duša boxera. Celý film by sa dal označiť ako jedno obrovské klišé avšak v kontexte 80tich rokov ide o úžasný príklad filmov z toho obdobia. 70 % ()

Ichabod

Ultimátní oponent, nejvymazlenejší obraz i soundtrack z celé série a silné ačkoliv okoukané dějové motivy z tohohle dílu dělají jednoznačně nejlepšího Rockyho. Poměrně dost nadčasová záležitost nejen díky Stalloneho absolutnímu charismatu, kdyby rok výroby byl o deset let mladší nedivil bych se ničemu. Prostě bomba. Jediné co jde vytknout jsou komouši vztávající ze židlí aplaudující Rockyho proslovu (všichni víme, že plácá blbosti), ale odpouštím protentokrát. ()

R1CH1E

Studená válka z trochu jiného pohledu? A s Rockym? Ale jo. A dokonce to funguje. Sice tady je šíleně moc cítit amerikanismus, ale když tohle přejdete a vezmete to s nadhledem, je to příjemné oživení upadající kvality předchozích dvou dílů. ()

Myrreczech

Citová záležitost, která není ani tak vrcholem filmu, jako spíše vrcholem lidského ducha. Rocky IV je důkazem toho, že lidská vůle je nezničitelná a velikost lidského srdce je nekonečná. "If I can change, you can change, everybody can change!" ()

Roseinka

Konečně koukatelný díl bez větších trapáren... :o) Ze všech dílů mi asi přišel nejvážnější. Moc jsem si ho užila. Akorát ten závěrečný proslov byl divný, ale prý v tý době dával víc smysl, když to bylo tak aktuální téma. Musím také pochválit naprosto suprový soundtrack. Co písnička, to pecka. Dvojka a čtyřka pro mě nej! :)) ()

Kosmik 1

Tenhle díl je pro mě to nejlepší, co mi může film o boxu nabídnout. Zároveň mi pomáhá a motivuje mě k mému osobnímu výkonu, tréninkům, cvičení, posilování. Když se mi nechce a jsem líný, tak si pustím tenhle díl, nebo stačí i soundtrack a hned mě nabije energií a elánem, a pak mám hned chuť jít si třeba zaběhat, nebo zvednout pár kilo železa, nebo dát pár shybů na hrazdě. Takže pro mě je tohle ideál sportovního filmu, motivace z něj přímo vyzařuje. Uvidíme zde trénink Rockyho v nehostinných ruských (sovětských) podmínkách, spousty improvizace (v tréninku), dva pěkné zápasy. A hlavně zde neuvidíme žádné zbytečné dialogy ani trapnosti. Zároveň film vznikl v roce mého narození, což je taky plus. :-) 100% ()

ghatos

Radek99 to absolutně nepochopil. Politika tam je, ale není hlavním formujícím prvkem (byť to tak na první pohled vypadá). Vše okolo slouží Rockymu. Chtě nechtě to má velké vnitřní kouzlo. Kombinace skvělé hudby, dřiny a síly ducha. Je to patetické, ale to vůbec nevadí. Legenda...90%. ()

Autogram

Znovu to isté, len tentoraz ako pomsta a v ideologickom protiruskom balení. Požičaný je hovoriaci robot z Hviezdnych vojen ako ideálna náhrada ženy, čo vyznelo v športovom filme veľmi smiešne. Dolph Lundgren dostal tradične nevďačnú úlohu ruského boxera s celkom neruským účesom. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)