Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Clockwooork

Ve scéně, kdy je divákovi představen Mr. White, padne jméno Alabama( z True Romance) a Marsellus Spivey ( vztah ke jménu Drexl Spivey z True Romance). Dozvídáme se, že Spivey sedí dvacítku ve věznici v Susanville (kvůli ,,Smůle"). Susanville je vězení, kde seděl Mickey Knox v nerealizovaném scénáři k Natural Born Killers. Policista, kteý pouští Mr. Blonde na povolenku, se jmenuje Seymour Scagnetti. Ve scénáři k Natural Born Killers se objevuje rovněž policista Scagnetti. Policista, jenž je obětí týrání v Reservoir Dogs, se jmenuje Marvin Nash. V Natural Born Killers je reportér Gerald Nash. Ve scéně, která byla vystřižena, mluví Nice Guy Eddie o situaci s Bonnie, přičemž ,,Bonnie Situation" je název jedné třetiny Pulp Fiction. ()

Ceberus

Všechno se točí okolo loupežného přepadení kvůli diamantům. Přesto se samotná loupež ve filmu neobjeví, ale film řeší až její následky. Je vůbec možné vyhodit oknem tu nejakčnější část zápletky? Inu, Tarantino to dokázal a zápletku udělal z problémů následujících po loupeži a místo akce nám naservíroval studii psychologií postav a jejich vzájemnou interakci. Zajímavý film se zajímavým obsazením, přesto se mi nijak zvlášť nevryje do paměti. ()

Jackie_Brown

Nejlepší rozbor písně "Like a Virgin" v úvodu filmu. Konečně tomu někdo přišel na kloub.:) A stejně tak taneček Micheala Madsona. Při skladbě "Stuck in the Middle with You" mi už preventivně zalehává jedno ucho. Maximum hereckých výkonů na minimu prostoru. Mistr Harvey, Buscemi, Roth v obleku a kaluže krve. Šlo debutovat lépe? Pozn. snad jediný Tarantinův film, kde se ani v jednom záběru neobjeví náznak jeho slabosti pro ženská chodidla:))) ()

Mistr.Proupr

Barevní hoši vyšli z kavárny, začala hrát Little Green Bag a já si byl jist, že tenhle film budu zbožňovat. A nemýlil jsem se... ()

Pepper_x

Po zhlédnutí Pulp Fiction jsem byl zvědavej, co tenhle magor z videopůjčovny ještě umí. Reservoir Dogs neřadim o moc níž než právě Pulp Fiction. Krásně ukázáno, že se dá vystačit s jednou garáží, párem skvělejch hlášek, neuveřitelně vtipnejma jménama a diskuzí o nich a je z toho vynikající film, kterej zaujme svojí syrovostí. Všichni herci výborní, ale nejde nevyzdvihnout dvojku Madsen, Buscemi. A chválit u Tarantina hudbu ani nemá smysl. ()

renoarko

Som priaznivcom Tarantinovej "farebnej typológie": -pan Růžový: Proč si nemůžeme vybrat barvy samy?- -Joe: V žádným případě. Ani náhodou. Jednou jsem to zkusil. Nefunguje to. Máš pak pět chlapů, co se hádaj, kdo bude pan Černý.-.... -pan Hnědý: Pan Hnědý, to je skoro jako pan Hovno.- -pan Růžový: Pan Růžový zní jako pan Řiťopich.- Debut "jak hovado". ()

josieaddms

Od všemožného výkladu písničky Like a Virgin, až po popis fantastické čtyři, k rozdělování jmen drsným gangsterům, až po brutální krvácení v autě, naprosto jedinečné. Já si celkově na Tarantinův styl filmů nepotrpím, ale Gauneři mě dostali. Vášnivé rozhovory mezi nimi mi připomínali naše rodinné dohody, a celkové gagy a herecké výkony mě odzbrojovaly. Opravdu jsem se dobře bavila, líbí se mi jak tenhle žánr bere s humorem, a kolik do toho dává nadsázky a vtipů. Myslím si že je svým způsobem dobré že na to neměli příliš mnoho peněz, protože je to donutilo udělat film nízkorozpočtový, a tudíž působil komorně, a tím ještě více působivěji a opravdově. Do toho ten jeho černý humor a už to jelo. Slušná práce. ()

ThERoMAiO

Celý film sa odohráva v jedinej garáži a ja som nezaznamenal ani náznak nudy. Nápadité, krvavé a takmer dokonalé. Tarantino ja nepochybne filmársky umelec. ()

danny_21

Prvotina šíleného Quentina - kterým nastavil mustr pro své další kousky - spousta skvěle podaných dialogů, stylové hudby a drsná akce, neberoucí si servítky. U Pětiminutovky o dýšku jsem se opravdu královský bavil. Možná by, Quentine, neškodilo přestat experimentovat ( Auto, Pancharti ) a vrátit se ke kořenům. I na malém prostoru a se dá kouzlit - navíc jak se ukázalo, jak je dobré míti svého Harveyho, bez kterého by asi Gauneři nebyli - 80 %. ()

mvukotic

Vybrať najobľúbenejšiu 'tarantinovku' nebola ľahká úloha, keďže tento maník nenatočil ani jeden vyslovene nudný a slabý film. Áno Pulp Fiction je pecka, 'Bastardi' sú cinefilné orgie a Bill je krásna pocta komixu, samurajským filmom a westernu, ale 'Gauneri' majú niečo, čo neviem tak úplne definovať. Je to skôr nejaká charizma, ktorá plynie z jednoduchosti, komornosti a takej ešte neotesanosti pána majstra, čo ma vždy príjemne hladí počas sledovania tohto majsterštiku. Dialógy a postavy, o tom je tento film a keď vám to stačí, budete plesať. ()

FerryCFC

„Já vám povím příběh“ Už vím od čeho se odvíjí všechna ta díla, které stvořil Tarantino. Konečně jsem se k tomu dostal spatřit to první „velké“ dílo. Viděl jsem od Tarantina dost filmů a Gauneři určitě patří k tomu lepšímu, o tom není sporu. Pro mě osobně je Tarantino vůbec jeden z nejlepších ve svém oboru, ale zde lze vidět, že tohle je ještě taková rozcvička předtím co přijde. Gauneři mi přišli jako předkrm a jako hlavní chod se podává Pulp Fiction. Dialogy jsou jako vždy nesmírně prosté, výborně zahrané a zajímavé. Tarantino je schopný vystačit si s garáží a s pár chlápkama ve smokingu, to je celé. Pro mě osobně nejvtipnější scéna mučení pana policisty, samozřejmě příběhem zazní spousty výborných hlášek, ale stále mi k tomu něco chybí. Asi mě Tarantino svými filmy rozmazlil natolik, že jsem čekal něco opravdu speciálního, ale to se nestalo. ()

forkys

ÚŽASNÉ!!! Místo samotné loupeže se jednalo o zákulisní film celé akce, což bylo naprosto odlišné a výborné. Prvotřídně shrnuté do 99minut. Steve Buscemi byl v roli pana Růžového naprosto úchvatný a zcela souhlasím s jeho úvodní řečí o pinglech! Je to jejich práce.. Nejlépe ale svoji postavu prodal Michael Madsen, kterému jsem to žral nejvíce. Dlouho mě žádný film takhle nezaujal. ()

kratina

„Šílený primitiv z videopůjčovny“, jak býval v počátcích Tarantino nazýván, tak dlouho hltal jeden (brakový) film za druhým, až mu v hlavě uzrál ďábelsky morbidní plán začít taky točit filmy. A takhle to dopadlo - spáchal zločin! Geniální gangsterku ve formě výživné konverzačky, jen sem tam pro zpestření proložené pár výstřely či uřezáváním ucha policajtovi. Po s prominutím pěkně posrané loupeži se přeživší zloději zoufale drbou na svých barevných hlavách, když se snaží odhalit tu krysu, které by tak rádi zakroutili krkem. ()

Mik_e

První Tarantinův film, a hned trefa do černého. Originální, napínavý, výborně vypointovaný a skvělé dialogy. Navíc je parádně obsazený a zahraný, hlavně pány Rothem a Keitelem. Nejlepší film, co Tarantino natočil, škoda, že je tak zastíněn Historkama z podsvětí. Pro mě dost nepochopitelně. ()

Jaxx84

Podstatou syrové, příběhem geniálně jednoduché, castingem dokonalé, brutalitou šokující, ryze tarantinovské. Výborná zábava na večerní promítání, ale k úplné dokonalosti tomu chyběl nějaký silnější motiv. 8/10. ()

waska

Jedno z největších zklamání. Řekne se Tarantino a každý hned jeho film vynáší do oblak. Mezi ně rozhodně nepatřím. Tenhle film má výborné herecké obsazení, výborné výkony, ale jinak je to prakticky o ničem, nic se tam nestane, po 20 minutách mě to nebavilo a přemýšlel jsem, že to vypnu a hodim do koše. Zuby nechty jsem vydržel, ale nic se od začátku vlastně nezměnilo. Umí i lepší věci.. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)