Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

gezper

Tak tohle mám rád skoro stejně jako Pulp. Tarantinovana drsnější prvotina a hned pořádná pecka aneb jak se vyřádit v garáži jen sakách a s pár bouchačkama. Dialogy jsou absolutní špička již tady. No a do dalšího kousku už jen QT utáhl šrouby ostatním strankám a vznkiklo PF .. Nabídnutý prostor zde Buscemi skvěle využil, je to klasik. [90%] ()

Marchellonzo

Ukázka, jak lze bravurně natočit nízkorozpočtový film, jehož většina se odehrává kdesi v garáži. Scénář by si zasloužil oskara, protože z některých hlodů jsem fakt nemohl a i tak z něj čiší Tarantovština, což samo o sobě už znamená hodně. Film trošku pokulhává na jedné až dvou zdlouhavých scénách, ale to vůbec nevadí. Posledních pár minut mě přesvědčilo o tom, že je to jeden z nejlepších filmů Quentina Tarantina. ()

O_Peki

Tarantina mám moc rád, ale tohle beru jako mladickou nerozvážnost a nudu. Ale každej se nějak učí. Už tady, ale mistr prokázal cit pro výběr filmové muziky. ()

the.trooper

Jeden z absoluzně nejlépe napsaných scénářů v historii . Skvělý nápad na nízkorozpočtovou a velmi krvavou střílečku .Skvělě yvybrání herci . Skvělé výkony . Já se jen divím proč to nevyrálo alspoň jednoho oscara ? ()

prezyvka

Quentin ako režisér a aj herec v jednom už predpovedá skvelé sledovanie s napínavou zápletkou, výborný vyvrcholením a rozuzlením, kde nie je čo viac dodať. ()

Hiruma

Občas nie je na škodu byť aj "profesionálnym gayom"... ale vážne, film, kde herci predstierajú divákovi skvelé umenie až na toľko, že miestami som mal pocit, ktorý mi hovoril: Oni snáď tými postavami žijú. Miestami vyprchávala atmosféra, no od momentu ako prišiel na scénu Michael Madsen som si to už len užíval. ()

wačnatec

Malé komorní drama, které mi vyrazila dech. Je to z dnešního pohledu ten typický Tarantino, který neplýtvá krví, skvělými dialogy, hláškami a nečekanými dějovými zvraty. Nerad bych však tento film srovnával s Pulp Fiction, protože zde se setkáváme s teprve debutujícím Tarantinem. Skutečnou zbraní tohoto filmu jsou bezesporu dialogy. Ty v podání Tarantina dokáží i z malé opuštěné haly udělat jeviště, z něhož vzejdou nezapomenutelné hlášky (Madonna a pan Růžový ) ale i surové scény. A vše jakoby spontánně a čistě zabaleno do jednoho celku. Mix postav různých charakterů a temperamentu dodává filmu to pravé napětí. Herci podávají prvotřídní výkony a vše je vygradováno až do nečekaného závěru. ()

aannemer odpad!

No nevím. Slušnej člověk se u téhle snůšky hnoje musí pozvracet hnusem. Opravdu by mě zajímalo, co vám všem tady ten film dal do života dobrého... ()

RomanT

Užvaněná gangsterská inscenace. Nic víc. Konverzační filmy mám docela rád, ale poslouchat hodinu a půl bandu tupounů mě opravdu nebaví. ()

Dino13

Taky váhám nad výší dýžka... Dialogy první scény u stolu jsou prostě neocenitelné... :) 80% - chlapi, jsme přece profesionálové! ()

Thereska

Vyborny film s vybornymi herci, predevsim slizoun Steve Buscemi a sympatak Harvey Keitel se predstavili jako skveli mafiani a opravdu me mrzi, ze jsem film videla az po vsech ostatnich tarantinovkach. Ackoliv jsem si misty zakryvala oci nad nasilnymi scenami, nezbyva mi nez zatleskat....Are you gonna bark all day, little doggie or are you gonna bite? ()

R.I.S.A

Totální masáž :) Tarantinovi stačí jedna hala šest kvalitních herců kamera a jede takoví pecky že se člověk nastačí divit. Hláška za hláškou... Kultovní scéna s uchem no prostě pecka :) Proč jsem já pan Růžový ?? Protože seš buzna! A jestli to vypadá jako že ten film obdivuju jen kvůli Tarantinovi tak je to pravda :D FUCK ()

maty40

Tarantinova prvotina - můj poslední rest v jeho tvorbě...a jsem velice rád, že jsem si ho odbyl. Kolem Reservoir dogs jsem dlouho dobu chodil, ale nějak po jejich zhlédnutí netoužil. Trochu mě od toho odradila i počítačová gamesa, která se mi dostala do ruky nějakých pět, šest let zpátky. Nyní jsem se k tomuto dílku konečně dostal a teď sedím v křesle s otevřenou pusou, na kterou jsem si před chvílí málem namlátil. Jak jsem tenhle klenot mohl přehlížet?! Tak zaprvé, natočit v jedné garáži takovou pecku, už jen to by stálo za nějakou tu hvězdu. Atmosféra na vás vytryskne z každého záběru (stejně jako nějakej ten litr krve). Herecký výkony pana Růžového a Světlého bez chyby, ostatní se drží rozjetého vlaku se ctí, ale výkon těchto dvou převládá. Světlému jsem jeho chladnokrevnost věřil ještě dvě hodiny po filmu. Nezbývá než smeknout a možná se trošku zarazit, že se tomuhle film nedostává alespoň stejných ovací jako Pulp fiction. Pokud ještě váháte, děláte chybu, takovýchto filmů je asi jako prstů na ruce vysloužilého lesního dělníka po několikaleté práci se všemi druhy pil. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)